Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

millemiglia, aws, tm, mim, alessio prestige mind ugyanaz

meg még sok más

amúgy a porsche felnik nagyon jók, én is fogtam az enyémmel kemény kátyút a második napon, hogy felkerült és utána tökéletesen futott a kerék centírgépen

szóval én amondó vagyok, hogy nagy méretben csak jó felnit érdemes venni: gyáriból porsche, mercedes, audi, amúgy rh, oz drágább darabjai (a superturismo pl ua, mint egy TM), kerscher, schmidt, work, volk stbvagy nagyon olcsót és számolni vele, hogy vigyázni kell rá és évente csere

köszi bazs, most aztán lesz mit nézegetni este! :blink:

Link to comment
Megosztás:

A Kadettről leszedett 16" gyári felniket kellene gépre rakni.

Aki nem lenne képben:

A futómű elől/hátul cserés volt.

Bal első felninek a külső pereménél van a gumi mindkét pereme, a futófelület pedig pár cm-el odébb "visszahajtogatva"

Hátul meg csak kiharaptak egy darabot a gumiból...

Mekkora ütést kaphatott a felni? Szemmel látható sérülést nem nagyon találtunk rajta...

Link to comment
Megosztás:

Az a barracuda felni amit berakot bazs a coupe topicba az tökéletes.Ez nekem nem tetszik.És ráadásul nagyon drága.

az ilyen mondjuk nem G-re való

de a minőségen volt az előbb a hangsúly :lol:

A Kadettről leszedett 16" gyári felniket kellene gépre rakni.

Aki nem lenne képben:

A futómű elől/hátul cserés volt.

Bal első felninek a külső pereménél van a gumi mindkét pereme, a futófelület pedig pár cm-el odébb "visszahajtogatva"

Hátul meg csak kiharaptak egy darabot a gumiból...

Mekkora ütést kaphatott a felni? Szemmel látható sérülést nem nagyon találtunk rajta...

ha nem túl szar az állapota, fele annyiért megveszem, mint amennyit te adtál érte :)

köszi bazs, most aztán lesz mit nézegetni este! :blink:

jó nézelődést :)

Link to comment
Megosztás:

Te miért szeretnél felnit cserélni?Az autód annyira"egyedi" és szép hogy kár bármit is alakítani rajta.Esetleg egy kisebb ültetés.

télire jó ez az OPC, és egyébként nekem is nagyon tetszik, de nyárira valami mást szeretnék. gondolkodom egy 16"-oson, ami jobb lenne járkálni, meg esetleg gondolkodom, hogy vennék egy 18"-osat ha díszelegni kell. az tényleg csak hobbyból.

az ültetés kizárva, inkább picit nagyobb gumi megy rá. a GSI-vel csúnyán megjártam a leültetést (pedig csak 26 mm volt), a kocsi állandóan mindennek odab@szódott (bocs). elfogyott egy Opel gyári meg egy garnitúra Irmscher könnyűfém másfél év (85ezer km) alatt. görgőzés két három havonta. jó-jó, tudom, nem kellene annyival menni ezeken a hót sz@r utakon, de hát ez van, a kocsit ezért veszi az ember. szóval nem ültetek.

Link to comment
Megosztás:

télire jó ez az OPC, és egyébként nekem is nagyon tetszik, de nyárira valami mást szeretnék. gondolkodom egy 16"-oson, ami jobb lenne járkálni, meg esetleg gondolkodom, hogy vennék egy 18"-osat ha díszelegni kell. az tényleg csak hobbyból.

az ültetés kizárva, inkább picit nagyobb gumi megy rá. a GSI-vel csúnyán megjártam a leültetést (pedig csak 26 mm volt), a kocsi állandóan mindennek odab@szódott (bocs). elfogyott egy Opel gyári meg egy garnitúra Irmscher könnyűfém másfél év (85ezer km) alatt. görgőzés két három havonta. jó-jó, tudom, nem kellene annyival menni ezeken a hót sz@r utakon, de hát ez van, a kocsit ezért veszi az ember. szóval nem ültetek.

Inkább vegyél egy másik garnitúra OPC felnit de 16"osat semmiféle képpen se ajánlanám nekem is elveszett a coupen a 16os felni.

Link to comment
Megosztás:

G Astra esetében (ill. Coupe/Cabrio-nál):

A 16"-os gyári méret... semmi extrát nem mutat rajta. (lsd. az enyém)

Egy kis ültetéssel finomítható...

A 17"-es már elég jól mutat, főleg, ha jól megválasztott a felni és különösen, ha még rá is ülteted a gépet.

A 18"-as... na az a brutál! Azzal tényleg patent a gép.

De szerintem is a 17"-es a minimum. A 16-os a télire való! :)

A 18"-assal nekem annyi bajom van, hogy az arra való gumit már tényleg aranyáron mérik... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam egy gumisnál, s mutogatta a különböző árjegyzékeit. 17 és 18-as gumik már igencsak 40 körüli áron is vannak...és nem Hankuka.

Ezt kevésnek érzed? :) Persze... ha úgy vesszük nem aranyár...

de azért ez esetben már egy garnitúra csak ott van, hogy 160.000,- HUF! :) :blink:

Persze pl. Uhuhu-nak is sikerült jó áron megcsípnie... de az sem volt kispénz.

Link to comment
Megosztás:

igen-igen, a 16" tényleg kicsi az OPC-re, de ráfér, és ha most összeadnám mennyi gumit és felnit csapkodtam szét a GSI-vel a 16"-os felnimmel, meg az ültetéssel, akkor abból lehet, hogy kijönne egy tűrhető Astra F GSI... szóval hezitálok. láttam 16"-lal egy feketét kint (amit otthagytam, mert törött volt), azon télire volt egy elég szép 16"-os könnyűfém, de rosszul mutatott, ez tény.

bazs, szerinted befér a 225/45 R17 a járgányra ültetés nélkül, úgy, hogy nincs járatcsiszolás kanyarban, ha viszem a papit meg a nagyit is? az egyik eladó OPC-n ilyen gumiméret volt, nagyon vaddisznó módon nézett ki, de félek, hogy az csak állva jó.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom... én nov.dec-ben nézelődtem odaát, de semmivel nem találtam olcsóbbnak a gumikat, mint itthon a netes kereskedő cégeknél, sőt. Ma is ránéztem egy nagy német gumiker cég lapjára, szinte fillére az itthoni árak voltak.

Persze ha valaki talál vmi olcsó helyet a határhoz közel, az szóljon!!! :blink:

Link to comment
Megosztás:

bazs, szerinted befér a 225/45 R17 a járgányra ültetés nélkül, úgy, hogy nincs járatcsiszolás kanyarban, ha viszem a papit meg a nagyit is? az egyik eladó OPC-n ilyen gumiméret volt, nagyon vaddisznó módon nézett ki, de félek, hogy az csak állva jó.

elvileg pont 3 centivel nagyobb az átmérő, annyi hely szokott lenni

nekem a gsin 195/60R15 volt 195/55R15 helyett, ami ugye két centi különbség és vígan elfért

szóval szerintem simán, kivéve, ha olyan felnit veszel, aminek jelentősen kisebb (olyan 10mm-rel) a gyárinál az ET-je

Kérdezném a hozzáértőktől hogy 195/65R15 gumi jó GAstra-ra. Most 185/65R15-ös télivel megyek. A ledobott nyári guma is ilyen ( 185/65r15) volt.

nagyobb, mint a gyári méret, de simán elfér

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.