Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

viszont a rastalos-nak teljesen jó 17"-ben vékony gumival....

haveromnak meg 15ben volt 1.4 16v f astrán 2 évig és birta...pedig az auto hf-re lett hajtva tehát rengetegett kapott és iszony kiméletlen stilusban :D

Hi, All!

Annyit fikáztátok már az Alessio felniket, h meg sem merek szólalni... :P

Én az F1-et használom, 17"-osban, 215/40-es gumikkal. Ez váltóméret, de ha lehetőségem lesz rá, lecserélem 215/45-re. Ez komfortosabb, meg futóműkímélőbb. Ya, és a felninek is jobb.

Felnihelyzetem 1 szezon után: a 4-ből 3 megütve; nem durván, de lát6óan (intenzív Szentendrei út - kátyúúúk, s ami talán még rosszabb, a rohadt, alattomos keresztirányú kitüremkedések, pölö gyökerek az aszfalt alatt, néhány jól elhelyezett csatornafedél...) szal, felnifelújítás következik (görgőzés, oszt full polír; most így gondolom).

Hát, Paja, Te döntesz - meg a pénztárcád. Sztem ez az ár módfelett akciós. Én is "jó" áron vettem, de ez veri.

Speed, lehet, h igazad van, én nem akarom 2ségbe vonni a szavaid, de én a maga (akkori) 40e/stück bolti árával nem mondanám éppen ócsó (és ezzel 1ütt sz@r, gagyi) felninek. Hozzáteszem, én is tudom, "minőségibb" felnik darabja kb. annyi, mint ebből 1 garnitúra, s 6ár a csillagos ég...

Sajna, összehasonlítási alapom nincs, nem volt még lehetőségem igazán drága, csúcsminőségű görgőket magaménak tudni, talán majd 1szer... Addig pedig marad ez. Meg az úthiba-kerülgetés. Ya, meg a javítás telente... ;) :) ;)

Peace

Link to comment
Megosztás:

...Felnihelyzetem 1 szezon után: a 4-ből 3 megütve; nem durván, de lát6óan...

:) sajnos ez a tény.

Vannak felnik, amik nem sokkal drágábbak (néhány ezer forint) de azért masszívabbak. (pl. 1000Miglia... tudom ez sem túl jó, de még mindig jobb, mint az Alessio).

És ugye egy görgőzés, peremezés, szereléssel, mindennel benne van jó néhány ezer forintodban minden ősszel... szóval valszeg 1-2 szezon után már több is lesz, mintha mást gyártóét vetted volt! :D

Amúgy most pl. Uhuhu is nagyon baba áron talált elég jó kis felniket!

A gumi kérdésen én dilemmázok! Sokkal jobban néz ki a 215/40R17-es... de tényleg többet árt az autónak... ;) Na majd megnézem Ákosén a 215/45R17-eseket és utána döntök.

Link to comment
Megosztás:

Hi Speed!

Megvan még a gyári 16-os felni garnitúrád? Ha igen és eladó, akkor küldj egy árat privibe.

Thanx!

Szia Need!

Megvan még ja. És az van az autón! Arra vettem téli gumikat, szóval marad is a felni!

Bár elvileg már megvan a 17"-es felnim, de egy ideig még szerintem nem lesz pénzem gumira hozzá...

szóval egyenlőre marad a 16"-os nyárinak is.

sorry :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, hogy a Dunlop SP Sport 2020E (195/60 R15 88H) az mennyire jó gumi? Hasznáta már valaki?Milyen tapasztalatok vannak? Atra Classic II-n asszem ilyen típusú van fenn gyárilag.

Írjátok meg.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszi

Hát hogy minden gyári kocsira ilyet tesznek azt nem tudom ,de hogy nekem ilyen volt rajta az biztos!

Véleményem szerint jó gumik, már bánom hogy hamar eladtam őket!

Boltokban nehéz találni ilyet, ahol meg van, az jó drága!

Link to comment
Megosztás:

az alessio f1 az a prestige-széria, az tecnomagnesio minőség

a dezent pedig alap alessio-minőség

rakd össze :)

A prestige szériát nem a brimetal és a chrom scuro színbevonat miatt különböztetik meg a standard szériától (silver színbevonat)? Nekem ezt egy gumis mondta, aki árulja ezt a márkát, szerinte ugyanaz az alapanyag mindkettőnél, csak a színvilág más.
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hát hogy minden gyári kocsira ilyet tesznek azt nem tudom ,de hogy nekem ilyen volt rajta az biztos!

Véleményem szerint jó gumik, már bánom hogy hamar eladtam őket!

Boltokban nehéz találni ilyet, ahol meg van, az jó drága!

Ha kell valakinek, itt van egy garnitura, ami 3000km-t futott :rolleyes: Nagyobbat akarok rá nyárra :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményekre vagyok kiváncsi.

A kocsimra (G Astra) 7x17 es Momo M2 -es felniket akarok dobni, 215/45R17-es Fulda Carat Exelero 91 Y-os peremvédős gumival.

Mi az álltalános vélemény a Momo-ról valamint a Carat Exelero gumiról valamint a méretválasztásról?

Üdv: Endyka

Link to comment
Megosztás:

Nekem Fulda Carat Attiro van 195/60 R15.... meglepően jó gumi!

Nem mondom, hogy egy Michelin, vagy más csúcskategóriás gumi nem veri meg, de azok 2 - 2,5 -szer annyiba kerülnek! Sztem a Fulda nem rossz választás! ...szerintem..... de én biztos elfogult vagyok! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem Fulda Carat Attiro van 195/60 R15.... meglepően jó gumi!

Nem mondom, hogy egy Michelin, vagy más csúcskategóriás gumi nem veri meg, de azok 2 - 2,5 -szer annyiba kerülnek! Sztem a Fulda nem rossz választás! ...szerintem..... de én biztos elfogult vagyok! :rolleyes:

nekem is bejött a Fulda, bár a nagyon meleg aszfaltot nem szerette.De kb. ennyi.Nagyon jó volt viszont még esőben.Ami nem egy uccsó szempont.

Link to comment
Megosztás:

A kocsimra (G Astra) 7x17 es Momo M2 -es felniket akarok dobni, 215/45R17-es Fulda Carat Exelero 91 Y-os peremvédős gumival.

Mi az álltalános vélemény a Momo-ról valamint a Carat Exelero gumiról valamint a méretválasztásról?

Egy kis reklám: a "régi" 195/60R15 Dunlop Sp Sport 2020E 84H-s 90%-os gumik még eladók!

Valamint G-s Astrához közép és hátsó gyári dob is.

Nincs egy képed a mintázatáról? (a Fuldának).

Szerintem viszont, ha 215/45R17-es gumit raksz fel, ráadásul peremvédőset, jobban járnál egy 7,5-es vagy 8 col széles felnivel! Sokkal nagyobbat mutatna az autón!

Amúgy a méret passzol hozzá. (bár tuti visszafogja majd kicsit az autót)

u.i.: Tuti jól fog állni a felni a gépnek. -- a Momo-k pedig igen jó felnik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.