Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Tiszteletem!

Kinéztem magamnak egy garnitúra felnit, gumival, kérdésem, hogy astra G-re feltehető-e a 195/60 r15 helyett:

felni: 7x16 4x100 ET40

gumi: 205/55 R16

Kanyarodáskor nem ér-e bele a dobba? Valamint ez a 205/55 r16 kerületre kb akkora, amint a 195/60r15?

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Kinéztem magamnak egy garnitúra felnit, gumival, kérdésem, hogy astra G-re feltehető-e a 195/60 r15 helyett:

felni: 7x16 4x100 ET40

gumi: 205/55 R16

Kanyarodáskor nem ér-e bele a dobba? Valamint ez a 205/55 r16 kerületre kb akkora, amint a 195/60r15?

szvsz a 205/45 jobb lenne, a többi mérettel tuti nincs gond.

Link to comment
Megosztás:

szvsz a 205/45 jobb lenne, a többi mérettel tuti nincs gond.

Az a baj amit kinéztem gumit, az már 10 ezerrel drágább lenne abban a méretben, de ha elfér, akkor nekem az 55 jobb lenne, nem baj ha változik egy kicsit az áttétel, nem zavar ha a mutató kevesebbet mutat. Annyi a lényeg, hogy beférjen, és kanyarodáskor se érjen el semmit.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj amit kinéztem gumit, az már 10 ezerrel drágább lenne abban a méretben, de ha elfér, akkor nekem az 55 jobb lenne, nem baj ha változik egy kicsit az áttétel, nem zavar ha a mutató kevesebbet mutat. Annyi a lényeg, hogy beférjen, és kanyarodáskor se érjen el semmit.

Akkor a határeset a /50. /55-el kb 3cm-el nagyobb az átmérő. Elvileg elférhet, de nekem a 205/50 17" beért, és kb az is 3cm-el bolt több átmérőbe,. DE ET 35-el.

Link to comment
Megosztás:

Az ET 40 beljebb van mint az ET 35 pontosan 5m-el, ha egyezik a felni szélesség (J)

Igaz, azt nem is vettem figyelembe, mert H-n asszem 6x15 van, amit néztem az meg 7x16.

ET számtól mennyire szabad eltérni max? 49 a gyári, de 38-40-esek vannak többségben.

Link to comment
Megosztás:

Figyelj az enyém 7,5Jx17" ET35, és 205/50 beért, 205/40 elfér. (a /45-öt nem megrtem megkockáztatni, így a biztos.)

Fene vigye el, pedig automaxnál most 20 ezer a 205 55 16-os goodyear eagle f1, azt akartam venni, de ezek szerint sehogy sem jön össze.

Beér=kanyarodáskor a gumi belső fele eléri a dob belső felét? Függ ez attól, hogy 7x16 vagy 6.5x16 a felniméret?

Link to comment
Megosztás:

Fene vigye el, pedig automaxnál most 20 ezer a 205 55 16-os goodyear eagle f1, azt akartam venni, de ezek szerint sehogy sem jön össze.

Beér=kanyarodáskor a gumi belső fele eléri a dob belső felét? Függ ez attól, hogy 7x16 vagy 6.5x16 a felniméret?

nekem az én kerekemmel a /50 hátul ért bele a sárvédőív elejébe alul, ha teleültük és hupszlira mentem.

Link to comment
Megosztás:

nekem az én kerekemmel a /50 hátul ért bele a sárvédőív elejébe alul, ha teleültük és hupszlira mentem.

Ennyi? :)

Általában egyedül megyek dolgozni, de ha nagyon sokan vagyunk benne, akkor vagyunk 4-en. Szóval egyszemélyes csomagnélküli használatnál bele se érne?

Link to comment
Megosztás:

Nem valószínű, de ki tudja :)

Az igenjó! Végre sikerült felnit is találni amilyet kinéztem, igaz nem feketében, de talán a szürke se lesz ronda (momo corsa).

Holnap kiderül hogy sikerül-e, vagy sírás lesz a vége.

Kösz az infót! Én végig attól féltem hogy elöl kanyarodásnál beleér-e, de hogy mondtad, hogy hátul ért bele, megnéztem, és tényleg kisebb ott a hely.

Link to comment
Megosztás:

Az igenjó! Végre sikerült felnit is találni amilyet kinéztem, igaz nem feketében, de talán a szürke se lesz ronda (momo corsa).

Holnap kiderül hogy sikerül-e, vagy sírás lesz a vége.

Kösz az infót! Én végig attól féltem hogy elöl kanyarodásnál beleér-e, de hogy mondtad, hogy hátul ért bele, megnéztem, és tényleg kisebb ott a hely.

:)

Alapvetően ott a neccesebb ha gyári a magasságod, hisz ott nagyobbat tud rugózni a kerék, legalábbis nagyobbat szokott tapasztalataim alapján.

szerk: Mármint minél nagyobb terhelés alatt.

Link to comment
Megosztás:

:(

Alapvetően ott a neccesebb ha gyári a magasságod, hisz ott nagyobbat tud rugózni a kerék, legalábbis nagyobbat szokott tapasztalataim alapján.

szerk: Mármint minél nagyobb terhelés alatt.

Nem szokott megterhelve lenni, ha meg meg kéne ezután, akkor nem lesz :)

Már csak az aggaszt, hogy ahol találtam felnit, ott et35-ös van, a gyári pedig 49... Nem is annyira a kilógás, hanem a csapágyterhelés.

Link to comment
Megosztás:

Nem szokott megterhelve lenni, ha meg meg kéne ezután, akkor nem lesz :)

Már csak az aggaszt, hogy ahol találtam felnit, ott et35-ös van, a gyári pedig 49... Nem is annyira a kilógás, hanem a csapágyterhelés.

hát ez már kinek hogy, én bevállaltam.

Link to comment
Megosztás:

Az igenjó! Végre sikerült felnit is találni amilyet kinéztem, igaz nem feketében, de talán a szürke se lesz ronda (momo corsa).

Holnap kiderül hogy sikerül-e, vagy sírás lesz a vége.

Kösz az infót! Én végig attól féltem hogy elöl kanyarodásnál beleér-e, de hogy mondtad, hogy hátul ért bele, megnéztem, és tényleg kisebb ott a hely.

Én is ezt a felnit néztem,de eltanácsoltak tőle,mondván elég gyenge az anyaga,könnyen hajlik,nem birja a kátyúkat,helyette Dotz Daytona lett,de örülök hogy nem momo-t vettem,ez szebb sokkal.

Link to comment
Megosztás:

Na a úgy néz ki,hogy a 7*16 ET38-as felnivel 205/55*16-os gumival fel lehet rakni,de a hátulja bele ér rugózásnál a sárvédőben található műanyagba(tapasztalat)A váltóméret G astránál 205/50*16,De az is bele tud érni,ha 38 vagy 35-ös ET szám alá megy valaki :)

Link to comment
Megosztás:

Na a úgy néz ki,hogy a 7*16 ET38-as felnivel 205/55*16-os gumival fel lehet rakni,de a hátulja bele ér rugózásnál a sárvédőben található műanyagba(tapasztalat)A váltóméret G astránál 205/50*16,De az is bele tud érni,ha 38 vagy 35-ös ET szám alá megy valaki :)

Ja, azt a műanyag borítást nem is mondtam, mert én azonnal kifettem, ahogy jött a nagy kerék, az egyértelmű volt, hogy nyárra menesztős. (mondjuk én még a sárvédőív végét a lökös találkozásánál is alakítottam kicsit, mert kikapott egy darabot az előző lufi gumiból.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.