Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Tudom, hogy nem árra gondoltál, hanem minőség-teljesítmény arányokra, éppen ezért írtam!!!!

egy hankook w440, bridgestone LM22 vagy kleber krisalp HP2-t én nem nevezném a középkategória legaljának.

Jah én 13500 vettem a hankook w440 ,szerintem sok volt érte.

Szerintem még mindig itt a legolcsóbb. http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/info.php

És nem kell a duma hogy meg kell rendelni,meg bla-bla-bla

Tudjuk hogy lesz nyár meg tél. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A kérdésem az.

van egy G 1,4 Twinport Astrám.

Érdekelne hogy honnan lehetne szerezni 4 csavaros gyári lemez vagy alufelnit és pontosan milyen méretű felnit kelle keresnem.

Sok felé kerestem a neten de 3 fajtát is találtam. :lol:

A pontos méret nagyon érdekelne.

Előre is köszi a segítséget.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A kérdésem az.

van egy G 1,4 Twinport Astrám.

Érdekelne hogy honnan lehetne szerezni 4 csavaros gyári lemez vagy alufelnit és pontosan milyen méretű felnit kelle keresnem.

Sok felé kerestem a neten de 3 fajtát is találtam. :lol:

A pontos méret nagyon érdekelne.

Előre is köszi a segítséget.

üdv.

felni szélesség :6J

Átmérő : R15

Közép ponttól való eltolás: ET49

furat osztó kőr: 4x100

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeteket!Igazából én is úgy tudom, hogy az America nem olyan rossz és a drágább nem mindíg jobb!Céges autónk gumijai 18000X4 Ft-ba kerültek(michelin) szereléssel együtt közel 83 000 ft volt!Jó az más mert ott a cég fizeti, ott nem számít a pénz:)De nálam igen, persze értem én, hogy az autónak meg kell adni ami jár, de szerintem csak spontán nem volt szerencsém!:)Levetetem aztán megnéztem...

Csodát azért ne várj.Nekm barum polaris 2 van,de ugyan úgy ráz 120km/h fölött akár hányszor centíroztatom,vagy forgatom.Eldobni azért nem fogom,inkább nem megyek vele 120-al.De okultam a dologból,és a következők a drágább kategóriából kerülnek ki.

Link to comment
Megosztás:

Csodát azért ne várj.Nekm barum polaris 2 van,de ugyan úgy ráz 120km/h fölött akár hányszor centíroztatom,vagy forgatom.Eldobni azért nem fogom,inkább nem megyek vele 120-al.De okultam a dologból,és a következők a drágább kategóriából kerülnek ki.

Csodát tényleg nem várok, ez a kategória ennyit tud!

A másik: úgy jártam, hogy elfelejtettem megjelölni amikor levettük a nyári gumit, hogy melyik volt elöl meg melyik hátul!:lol:

Szóval ilyenkor mit javasoltok?

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Csodát tényleg nem várok, ez a kategória ennyit tud!

A másik: úgy jártam, hogy elfelejtettem megjelölni amikor levettük a nyári gumit, hogy melyik volt elöl meg melyik hátul!:lol:

Szóval ilyenkor mit javasoltok?

köszönöm

ha forgásirányos, nagyot nem tévedhetsz....valamint mind1ik kicsit "fűrészfogasra" kopik és a kezeddel a futófelületet megsímítva érzheted is ezt...(egyik irányban akadozik a kezed a másikba akadásmentesen lesiklik róla)...ha jól emlékszem akkor amelyik irányba "akad" arra forog...de majd még vki megerősít...mennyi van a gumikban amit vissza akarsz rakni?

Link to comment
Megosztás:

ha forgásirányos, nagyot nem tévedhetsz....valamint mind1ik kicsit "fűrészfogasra" kopik és a kezeddel a futófelületet megsímítva érzheted is ezt...(egyik irányban akadozik a kezed a másikba akadásmentesen lesiklik róla)...ha jól emlékszem akkor amelyik irányba "akad" arra forog...de majd még vki megerősít...mennyi van a gumikban amit vissza akarsz rakni?

Hát néztem a kopásjelzőt, az még szuper!Olyan 65 ezer km lehet benne!Vagyis asszem mert 4 évesen vettem a kocsit és nem volt még rajta gumi cserélve!Continental..asszem ezek az eredeti gyári gumik..Tényleg jó állapotban vannak

köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

na probléma megoldva!Rosszul volt centírozva!:)Elvittem pesten centíroztatni és utána leteszteltem!Toltam neki 130-al és meg sem remegett még egy picit sem a kormány!:lol:Úgyhogy nem a gumi minősége volt a gond s nem is a futómű!Azt mondta a szerelő, hogy idézem "Az ötvenes súly nem is kellett volna, rá ,meg amúgy is elcsúszott, elmozdult valahogy a 100-as irányba, s nem a nulla felé!Ez volt a gond..."Na én ebből ugye nem értek semmit!:)De most már jó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

na probléma megoldva!Rosszul volt centírozva!:)Elvittem pesten centíroztatni és utána leteszteltem!Toltam neki 130-al és meg sem remegett még egy picit sem a kormány!:lol:Úgyhogy nem a gumi minősége volt a gond s nem is a futómű!Azt mondta a szerelő, hogy idézem "Az ötvenes súly nem is kellett volna, rá ,meg amúgy is elcsúszott, elmozdult valahogy a 100-as irányba, s nem a nulla felé!Ez volt a gond..."Na én ebből ugye nem értek semmit!:)De most már jó...

50-es, 100-as súly??? Az enyémen a legrosszabbon van összesen 15g.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beugrottam egy kérdésre:

Astra G-re (mire másra) 7*16" R16, ET38 simán felmegy (gyári rugacsokkal operálok) ??

A gumit pedig 205/50 R16 ra vagy 195/55 R16 ra gondoltam..

Vélemény, tapasztalat??

Köszi előre is!!

Hát én nem vagyok egy nagy szakértő, de nekem Alessio felnim van 7 1/2 * 16"-ban és 205/50-es gumikkal van szerelve ET 35-ben!

Simán felmegy a kocsira és négy személlyes sem ér bele legalább is eddig még nem hallotam, pedig már 2 nyarat volt a kocsin!

Remélem tudtam valamennyit segíteni vele!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném abban hogy milyen márkában gondolkodjak? A fő szempont a jó tapadás fékezhetőség és nem utolsó sorban az élettartam/kopásállóság! A méretet illetően én maradok a gyárinál ami nekem 185/65 15.

Köszi a segítséget mindenkinek előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném abban hogy milyen márkában gondolkodjak? A fő szempont a jó tapadás fékezhetőség és nem utolsó sorban az élettartam/kopásállóság! A méretet illetően én maradok a gyárinál ami nekem 185/65 15.

Köszi a segítséget mindenkinek előre is!

Milyen összegben gondolkozol, azt nem írtad?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném abban hogy milyen márkában gondolkodjak? A fő szempont a jó tapadás fékezhetőség és nem utolsó sorban az élettartam/kopásállóság! A méretet illetően én maradok a gyárinál ami nekem 185/65 15.

Köszi a segítséget mindenkinek előre is!

Az Astra F Gumi topicban már volt egy rövidebb eszmecsere ez kapcsán és ott végül a Pirelli P6 Cinturato lett nálam a befutó (195/60R15).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok és a segítségeteket kérném abban hogy milyen márkában gondolkodjak? A fő szempont a jó tapadás fékezhetőség és nem utolsó sorban az élettartam/kopásállóság! A méretet illetően én maradok a gyárinál ami nekem 185/65 15.

Köszi a segítséget mindenkinek előre is!

Bár nem szentírás, de én még adok az ADAC tesztjeire. ITT van a legfrissebb teszt, pont abban a méretben, amiben nézelődsz. A különösen ajánlott és ajánlott kategóriából érdemes keresgetni. A klasszikus, nagy nevek meg amúgysem adnak zsákbamacskát: Conti, Bridgestone, stb. Ezek nem a legolcsóbbak, de gumivételnél ez nem is lehet főszempont: hosszú távra szól, élet múlhat rajta...

Link to comment
Megosztás:

A két szempont egymásnak ellentmondó. :lol:

Hát igen, ezek kissé ütik egymást, de lehet kompromisszumot találni. De inkább a jó tapadáson és fékezhetőségen kell legyen a hangsúly, nem a kopásállóságon, -mert mint többször elhangzott - , életekről van szó :)

itt 13ropi környékén egész jó akciós gummák közül válogathatsz ;)

http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=1...5&b=0&t[]=1&s[]=1

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat de konkrétan márkákra vagyok kíváncsi hogy ki mire esküszik a középkategóriában!

A Fuldát én merném ajánlani, szerintem nagyon kiegyensúlyozott gumikat gyárt. Azon a helyen, amit jaygab belinkelt, a Fulda EcoControl szerintem kiváló annyiért.

Link to comment
Megosztás:

Hy

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a G felnije felmegy F re?

Egy kollégámnak láttam, hogy a lemeze 15ös, és 4 csavaros is, de a méreteket nem tudtam megmérni.

Felnicsere nem volt megoldható, mert az én kocsim több 100kmre volt.

Tehermentesítő, és osztókör lenne érdekes, hogy egyezik e az F el.

kössz üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.