Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Hy

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a G felnije felmegy F re?

Egy kollégámnak láttam, hogy a lemeze 15ös, és 4 csavaros is, de a méreteket nem tudtam megmérni.

Felnicsere nem volt megoldható, mert az én kocsim több 100kmre volt.

Tehermentesítő, és osztókör lenne érdekes, hogy egyezik e az F el.

kössz üdv

osztókör nem egyezik

Link to comment
Megosztás:

Mennyi a guminak a futásteljesítménye? 20e-25e-30e????

A különböző autogumik élettartamai/futásteljesítményei szvsz eléggé szórnak (nem beszélve arról hogy erősen függ a vezetési stílustól is), van amelyik valóban csak 25-30e km-t fut el kopáshatárig, de az viszont cserébe jól is tapad (pl. Yokohama Parada), viszont én már találkoztam olyannal is, amelyik ésszel használva (nem ütve-vágva) simán elfutott 100e km-t, ráadásul ez asszem pont valami Michelin volt.

Csak ez azért olyan hihetetlen az átlagembernek, mert általában sokkal előbb eldobják a gumikat azon egyszerű oknál fogva hogy elöregednek, mintsem hogy elkopnának.

Mindettől függetlenül nem tudom hogy a 80l üzemanyagmegtakarítás mennyire reális, mindezt csak azért írtam mert nem minden gumi kopik el 25e km alatt.

(Mondjuk ha a Michelin komolyan gondolja a fenti marketingszöveget, akkor miért nem ad 320 liter üzemanyagutalványt egy garnitúra gumi mellé? (4x80 liter, vagy nem kerekenként takarít meg ennyit az egész élettartama alatt?) Talán mert akkor ingyen lenne a gumi?)

Link to comment
Megosztás:

Na azt hiszem eldöntöttem :lol: !

Uniroyal Rainexpert lessz majd!

én ha most gumit vennék megpróbálnék értelmes, minőségi gumit venni.

valami neves márkát: good year, michlein, kléber, contnentál satöbbi....

a teszkós gumik gyártási évét érdemes megnézni, mert olcsó, de sokszor öreg, túltárolt gumit adnak.

Link to comment
Megosztás:

én ha most gumit vennék megpróbálnék értelmes, minőségi gumit venni.

valami neves márkát: good year, michlein, kléber, contnentál satöbbi....

a teszkós gumik gyártási évét érdemes megnézni, mert olcsó, de sokszor öreg, túltárolt gumit adnak.

Jaja, DOT-szám sokat elárul. Egyébként meg cipőt a cipőboltból...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg érdemesebb valami prémium márkát választani, nekünk korábban ami nem igazán jött be az a Dunlop dehát kinek mi

Az az igazság ,hogy valójában csak egymás tapasztalatára tudunk támaszkodni.

Vagy kipróbálunk sokféle gumit ,ugyan azok körülmények között :lol: ,erre esély sincs.

Nekem a nyári és gyári dunlop és tetszik,de a téli hankook is tök jó. :)

A corsán elöl matador téli,hátul dayton (így vettem,így adtam el) Azok is jók,ja és nyáron téli volt elől,és nem fogyott el.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a 3. gumigarnitúrám a mostani Astrán.

1. Dunlop 195/60R15 gyári gumik: az autót 24.000 km-rel vettem, ugye ezek a gumik voltak fennt. Iszonyat hangos volt, dübörgött, ráadásul szélességre és átmérőben is kisebb volt, mint kellett volna lennie. El is adtam őket rögtön.

2. Fulda Carat Progresso 205/60R15: tudom, nem tökéletes váltóméret. Szerintem nagyon jó gumik, csendes, jól tapad, esőben is nagyon jó. Maximálisan meg voltam elégedve vele, csak hát kicsi lett a 15" kerék, váltottam 17"-ra.

3. Nankang NS-II 205/45R17: a legjobb váltómérete 17"-ban a 195/60R15-nek. Eddig kevés a tapasztalat vele, az biztos hogy szárazon jól tapad, hangja ennek is van. Majd kiderül. Csodát nem várok tőle, 17"-ban a márkás gumi méregdrága. Ez van.

Viszont hepe-hupás úton vannak gondjaim (35mm ültetés, 205/45R17 8" széles felnin, ET35-tel): Elöl kicsit súrolja a gumi széle a műa. dobbetétet, hátul pedig a lökős felső csavarja körül van egy kis lemezkihajtás szerűség, aminek nagy huppanónal nekiér a gumi.

Az előző autómon volt Falken ZE512 is: iszonyúan kopott, viszont nagyon jól tapadt az is. Annak az autónak a gyári gumija 185/65R15-ös Conti EcoContact EP volt. A futófelülete nagyon kemény, alig kopott: 50e futott km-nél még a minta fele simán rajta volt. Cserébe nem is tapadt úgy, kanyarba sokszor csikorgott is.

Bocsi ha hosszúra sikeredett.

Link to comment
Megosztás:

én ha most gumit vennék megpróbálnék értelmes, minőségi gumit venni.

valami neves márkát: good year, michlein, kléber, contnentál satöbbi....

a teszkós gumik gyártási évét érdemes megnézni, mert olcsó, de sokszor öreg, túltárolt gumit adnak.

Szia uhuhu!

Azért döntöttem Rainexpert mellett mert ADAC 2010-es tesztjén különösen ajánlott minősítést kapott és árban is jó! Én 13.000/db ennyit tudok rá szánni!

És ha jól olvastam a net-en akkor uniroyal-t is continental gyártja! Az egyik prémium kat. a másik meg közép, biztos hogy minőség különbség is van 2 között de olyan órdítóan nagy szerintem nincs! Ja dsteel-nek is ez a válaszom!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a 3. gumigarnitúrám a mostani Astrán.

1. Dunlop 195/60R15 gyári gumik: az autót 24.000 km-rel vettem, ugye ezek a gumik voltak fennt. Iszonyat hangos volt, dübörgött, ráadásul szélességre és átmérőben is kisebb volt, mint kellett volna lennie. El is adtam őket rögtön.

2. Fulda Carat Progresso 205/60R15: tudom, nem tökéletes váltóméret. Szerintem nagyon jó gumik, csendes, jól tapad, esőben is nagyon jó. Maximálisan meg voltam elégedve vele, csak hát kicsi lett a 15" kerék, váltottam 17"-ra.

3. Nankang NS-II 205/45R17: a legjobb váltómérete 17"-ban a 195/60R15-nek. Eddig kevés a tapasztalat vele, az biztos hogy szárazon jól tapad, hangja ennek is van. Majd kiderül. Csodát nem várok tőle, 17"-ban a márkás gumi méregdrága. Ez van.

Viszont hepe-hupás úton vannak gondjaim (35mm ültetés, 205/45R17 8" széles felnin, ET35-tel): Elöl kicsit súrolja a gumi széle a műa. dobbetétet, hátul pedig a lökős felső csavarja körül van egy kis lemezkihajtás szerűség, aminek nagy huppanónal nekiér a gumi.

Az előző autómon volt Falken ZE512 is: iszonyúan kopott, viszont nagyon jól tapadt az is. Annak az autónak a gyári gumija 185/65R15-ös Conti EcoContact EP volt. A futófelülete nagyon kemény, alig kopott: 50e futott km-nél még a minta fele simán rajta volt. Cserébe nem is tapadt úgy, kanyarba sokszor csikorgott is.

Bocsi ha hosszúra sikeredett.

Szia Gery!

A Fulda-val mennyit futott az autó mert egyik ismerősőm azt mondta hogy nagyon gyorsan kopott neki!

Link to comment
Megosztás:

Szia uhuhu!

Azért döntöttem Rainexpert mellett mert ADAC 2010-es tesztjén különösen ajánlott minősítést kapott és árban is jó! Én 13.000/db ennyit tudok rá szánni!

És ha jól olvastam a net-en akkor uniroyal-t is continental gyártja! Az egyik prémium kat. a másik meg közép, biztos hogy minőség különbség is van 2 között de olyan órdítóan nagy szerintem nincs! Ja dsteel-nek is ez a válaszom!

Oks, kösz, ezért kérdeztem én is, mert viszonylag jó árban van és sok volt belőle...

Link to comment
Megosztás:

Szia Gery!

A Fulda-val mennyit futott az autó mert egyik ismerősőm azt mondta hogy nagyon gyorsan kopott neki!

Szia! kb. 22-23e km-t futottak (2 nyári szezont), és 6,5-6,8mm minta volt rajtuk. Újonnan 8mm volt rajta. Nálam ez kopásállóságból jeles osztályzat:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.