Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziazstok!! Olyan kérdésem lenne hogy a 17' os felnivel el megy a G astra?? meg hogy esetleg nincs-e valakinek R16 4x100 as felnije? mert érdekelne! Köszi előre is!

Ha megfelelő az ET, illetve elég "peres" (pl.205/45R17), akkor igen. De 17-es felnivel szinte már használni sem tudod ezeken a sz@r utakon...

Link to comment
Megosztás:

Ha megfelelő az ET, illetve elég "peres" (pl.205/45R17), akkor igen. De 17-es felnivel szinte már használni sem tudod ezeken a sz@r utakon...

Két laikus kérdés:

Mit jelent az, hogy egy gumi "peres"? Már többször hallottam, olvastam, de nem tudom hova tenni.

Miért rosszabb a nagyobb felni a rossz utakon?

Link to comment
Megosztás:

Végül is találtam egy szerintem szép felnit 26-ért.

http://kepfeltoltes.hu/view/111121/7326627...ltoltes.hu_.jpg

Infinity INF-40 nevezetü gumiról mi a véleményetek?

Vectra C-nken volt INF-50 hetente centríroztatni jártam, mert rázott a gumi. Vegyél szép lemez felnit és rá rendes (méretben és márkában) gumikat. Az alufelnit felejtsd el, ha csak ennyi rá a keret. Az autód nem fog többet érni, max. a szemedet kényeztetni. Nem akarnék egy lánglovagos cikket olvasni.

Link to comment
Megosztás:

Sziazstok!! Olyan kérdésem lenne hogy a 17' os felnivel el megy a G astra?? meg hogy esetleg nincs-e valakinek R16 4x100 as felnije? mert érdekelne! Köszi előre is!

Én lebeszéllek róla. Bár nagyot mutat, de nehéz vele a közlekedés. A comfort =0, bár én 40-es ültetéssel együtt használtam 205/45R17-es gumikat. Soha többet, bár mikor megváltam a Mam Nuvo-tól, háát nem voltak könnyű percek.

Szerintem max. 16" 205/50-es gumikkal, bár én 205/55-öt használok. Simán elfér, mert gyári opel felnin vannak, 6x16 ET49

Link to comment
Megosztás:

Két laikus kérdés:

Mit jelent az, hogy egy gumi "peres"? Már többször hallottam, olvastam, de nem tudom hova tenni.

Miért rosszabb a nagyobb felni a rossz utakon?

Mert a ballonos gumi elég sokat csillapít az ütéseken, ellenben egy "peres" gumival. Minden apró úthibát érzel.

Link to comment
Megosztás:

Mert a ballonos gumi elég sokat csillapít az ütéseken, ellenben egy "peres" gumival. Minden apró úthibát érzel.

A nagyobb felni pedig eleve nehezebb, nem szerencsés növelni a rugózatlan tömeget. Egy példa: a téli kerekem 195/65-ös gumival gyári acél felnin nincs egészen 16kg, a 17-es alu 205/45-ös gumikkal 22,5kg volt!!!

Link to comment
Megosztás:

Vectra C-nken volt INF-50 hetente centríroztatni jártam, mert rázott a gumi. Vegyél szép lemez felnit és rá rendes (méretben és márkában) gumikat. Az alufelnit felejtsd el, ha csak ennyi rá a keret. Az autód nem fog többet érni, max. a szemedet kényeztetni. Nem akarnék egy lánglovagos cikket olvasni.

Dehát ez a felni eredeti opel felni.Csak nem szar.

Link to comment
Megosztás:

Dehát ez a felni eredeti opel felni.Csak nem szar.

Nem szar ez a felni, nekem is volt ilyen. Ronal. Viszont szerintem azért ennyi, mert újra kell festeni a kép alapján, mintha meg lenne marva a fényezés. Gumiban pedig ne spórolj, kínait nem szabad venni! Inkább barum és társai, ha alacsony a keret.

Link to comment
Megosztás:

Én lebeszéllek róla. Bár nagyot mutat, de nehéz vele a közlekedés. A comfort =0, bár én 40-es ültetéssel együtt használtam 205/45R17-es gumikat. Soha többet, bár mikor megváltam a Mam Nuvo-tól, háát nem voltak könnyű percek.

Szerintem max. 16" 205/50-es gumikkal, bár én 205/55-öt használok. Simán elfér, mert gyári opel felnin vannak, 6x16 ET49

Nekem ugyanez... A /55 kicsit nagyobb, mint a szabvány átmérő, de legalább pontos az óra... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziazstok!! Olyan kérdésem lenne hogy a 17' os felnivel el megy a G astra?? meg hogy esetleg nincs-e valakinek R16 4x100 as felnije? mert érdekelne! Köszi előre is!

Persze, hogy elmegy a 17"-ossal. Idén 17x7.5"-os felniket tettem fel 205/45R17 gumikkal. Ezek azért még nem az iszonyat peres gumik, amik kiállításokra valók, hétköznap is használható. Tavasszal próbaként egyik haverom 18"-osait is felpróbáltuk.

Nyilván jobban oda kell figyelni a kátyúkra, mert könnyebben sérül, mint a 15-ös acél, de az odafigyelés, azoknál se árt.

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem most egy Barum Bravuris 2 nyári gumit (195/60R15) 16075Ft-ért.Azt írják hogy akciós ár.Szerintetek télen szoktak nagyobb akciók lenni a nyári gumikra, vagy ennél olcsóbb már úgysem lesz.

Szia! Ez nagyon jó ár érte. De könyörgöm: ha egy kicsit is igényes vagy, G-re ne tegyél budget kategóriás gumit! Legalább középkategóriást. 1-2 ezressel drágábban van Hankook,Firestone,Kléber,BfGoodrich,vagy 3ezerrel többért prémiumot:Semperit,Goodyear. Bár legutóbb a gumisnál láttam 17-es Borbet alufelnin 4 évszakos kínai gumit. Kérdésemre, hogy milyen autóé, ezt a választ kaptam: BMW.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ez nagyon jó ár érte. De könyörgöm: ha egy kicsit is igényes vagy, G-re ne tegyél budget kategóriás gumit! Legalább középkategóriást. 1-2 ezressel drágábban van Hankook,Firestone,Kléber,BfGoodrich,vagy 3ezerrel többért prémiumot:Semperit,Goodyear. Bár legutóbb a gumisnál láttam 17-es Borbet alufelnin 4 évszakos kínai gumit. Kérdésemre, hogy milyen autóé, ezt a választ kaptam: BMW.

Mi az a budget?

Azért választottam ezt a gumit, mert mindnhol nagyon jókat írtak róla.A másik amit néztem az a Kumho KH17 volt.

Utánanéztem mi ez a budget kategória.Lemondtam a rendeklést és egy Hankook K415-öt rendeltem.Erről is jókat olvastam, viszont azt nem találtam róla hogy gyorsan kopik-e vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Mi az a budget?

Azért választottam ezt a gumit, mert mindnhol nagyon jókat írtak róla.A másik amit néztem az a Kumho KH17 volt.

Olcsó, jó ár-érték arányú. Majd a többiek is elmondják a véleményüket, ha van.(a gumiválasztásról) Nem akarom az észt tovább osztani, de sajnos elég szókimondó vagyok. Bele szoktam olvasni az F fórumba is, hozzám egy kicsit az közelebb áll.

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem most egy Barum Bravuris 2 nyári gumit (195/60R15) 16075Ft-ért.Azt írják hogy akciós ár.Szerintetek télen szoktak nagyobb akciók lenni a nyári gumikra, vagy ennél olcsóbb már úgysem lesz.

Gumit szerintem a szezonkezdetkor érdemes venni, akkor vannak rá a legjobb árak, tehát télit október-novemberben, nyárit március-áprilisban. Nem beszélve arról, hogy a lehető legfrissebb DOT-számúakat is ilyenkor lehet kapni. Gondolj bele: ha most megveszed a nyáridat, feltételezem nem fogod télre felrakni, tavaszig csak áll magában. Míg ha tavasszal veszed, kaphatsz friss-ropogós, néhány hetes gyártású gumit.

A mostani árak a gyenge forint miatt is elszálltak kicsit, hátha tavaszra lenyugszanak a kedélyek ezen a téren.

Különben, ahogy Endy is írja, általában kerülendők a kínai, meg a Tesco-gazdaságos "ócsó" darabok. Több szezonra kivetítve pláne nem érdemes pár ezresen vacakolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.