Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Úgy néz ki, hogy sikerül hozzájutnom egy garnitúra gyári Opel 16"-os alufelnihez, rajta 205/50R16 Continental gummákkal.

Véleményeket szeretnék kérni, a gumimérettel kapcsolatban. Az eladó szerint még egy nyarat elmennek ezért jövőre cserélni kellene.

Az lenne a kérdésem, hogy maradjak a jelenlegi méretnél vagy váltsak 195/55R16-ra?

Ahogy érzed,nekem feleslegesen széles volt a 205mm,húzta a kormányt is

Normál közlekedés mellett a 195mm is teljesen megfelelő :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van nekem egy 2007 es astra g-m Felni vásárlás elött állok ki is néztem egy nagyon szép 7.5X17 ET35 ös felnit. Az lenne a kérdésem hogy valakinek van-e ilyen felnie fent vagy hasonló? Érdekelne a tapasztalat hogy el férnek-e, és ha bele űl 5 ember akkor nem-e bele ér valahová? Vagy milyet ajánlanátok nekem 17-esbe szélesség ET szám ? Vagy ha valakinek van ilyen fent tudna-e képet küldeni hogy még is hogy néz ki az auton nem-e nagyon kint van már.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van nekem egy 2007 es astra g-m Felni vásárlás elött állok ki is néztem egy nagyon szép 7.5X17 ET35 ös felnit. Az lenne a kérdésem hogy valakinek van-e ilyen felnie fent vagy hasonló? Érdekelne a tapasztalat hogy el férnek-e, és ha bele űl 5 ember akkor nem-e bele ér valahová? Vagy milyet ajánlanátok nekem 17-esbe szélesség ET szám ? Vagy ha valakinek van ilyen fent tudna-e képet küldeni hogy még is hogy néz ki az auton nem-e nagyon kint van már.

Nem lesz nagyon kint, persze attól is függ, hogy mekkora gumit teszel rá. Képet tudok mutatni 7,5X17 ET41-ről 195/45R17-es gumikkal.

http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1377707872.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1377707891.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1377707921.jpg

Az elejét nem fényképeztem, az kijjebb áll kicsit, de 195/45-tel, vagy 205/45-tel biztos hogy jó lesz. Szélesebbet ne tegyél rá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van nekem egy 2007 es astra g-m Felni vásárlás elött állok ki is néztem egy nagyon szép 7.5X17 ET35 ös felnit. Az lenne a kérdésem hogy valakinek van-e ilyen felnie fent vagy hasonló? Érdekelne a tapasztalat hogy el férnek-e, és ha bele űl 5 ember akkor nem-e bele ér valahová? Vagy milyet ajánlanátok nekem 17-esbe szélesség ET szám ? Vagy ha valakinek van ilyen fent tudna-e képet küldeni hogy még is hogy néz ki az auton nem-e nagyon kint van már.

Nekem éppen ekkora felnim van a Coupén, és most ütettem le kb. 40mm-t hátul. eddig nem ért bele, bár még nem ültünk bent kettőnél többen azóta...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali.Fulda ecocontrol gumiról van valakinek tapasztalata,most rendeltem 4db nyári gumit ebből a típusból ,de meglepett hogy DÉL AFRIKÁBÓL jött,értem én hogy német márka,de így már aggódok egy kissé.Amúgy friss, majdnem meleg volt még 2 hete gyártották le őket.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Fulda ecocontrol gumiról van valakinek tapasztalata,most rendeltem 4db nyári gumit ebből a típusból ,de meglepett hogy DÉL AFRIKÁBÓL jött,értem én hogy német márka,de így már aggódok egy kissé.Amúgy friss, majdnem meleg volt még 2 hete gyártották le őket.

Hiszen nyári gumi,honnan jöjjön ha nem Afrikából? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz nagyon kint, persze attól is függ, hogy mekkora gumit teszel rá. Képet tudok mutatni 7,5X17 ET41-ről 195/45R17-es gumikkal.

http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1377707872.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1377707891.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/05/09/62/50962_1377707921.jpg

Az elejét nem fényképeztem, az kijjebb áll kicsit, de 195/45-tel, vagy 205/45-tel biztos hogy jó lesz. Szélesebbet ne tegyél rá.

Köszi a képeket hát csak el mentem és fel probáltam sajna az ET35 már nagyon kint van 215/45 ös gumival mert azzal adták volna. Az a baj hogy bele ülünk többen ha nyaralni megyünk és még csomag is van hátúl szét darálta volna a doblemezt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képeket hát csak el mentem és fel probáltam sajna az ET35 már nagyon kint van 215/45 ös gumival mert azzal adták volna. Az a baj hogy bele ülünk többen ha nyaralni megyünk és még csomag is van hátúl szét darálta volna a doblemezt.

Mert az a gumiméret nem jó rá, széles is, és átmérőben is nagy. Ezért írtam, azt a két méretet, amit érdemes feltenni rá.

Link to comment
Megosztás:

215/45R17 gyári méret caravanon, az más kérdés h bután néz ki.

Nem a 215/40? :huh:

Nekem csak azt hozza gyári méretnek egyedül a 17"-os kerékhez, és azt is csak Coupénál.

Caravanhoz egyáltalán nem is ír 17"-es kereket az a kézikönyv ami nekem megvan... (eszerint 205/50 R16 a legnagyobb kerék Caravanra)

Link to comment
Megosztás:

Nem a 215/40? :huh:

Nekem csak azt hozza gyári méretnek egyedül a 17"-os kerékhez, és azt is csak Coupénál.

Caravanhoz egyáltalán nem is ír 17"-es kereket az a kézikönyv ami nekem megvan... (eszerint 205/50 R16 a legnagyobb kerék Caravanra)

Opc cvan 215/45el jott ki. De a z22sehez tartozo konyvben is benne van z22se, y22dtr, z20let. :)

Sport felszereltseghez tartozo vastag otkullos felnikre is ekkorat raktak.

Ami nem cvan arra pedig 215/40

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az volna,hogy a '98-as évjáratú G Astranak mi volt a gyári gumi mérete? A netet böngészve igen csak megoszlanak a vélemények,de a legtöbb helyen a 185/65 R14-et írják, ez a valódi méret? Kinéztem egy felni garnitúrát és ha R14 volt a gyári kerék, akkor jó lesz a váltóméret, viszont, ha R15-ös akkor meg nem.. Köszönöm a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az volna,hogy a '98-as évjáratú G Astranak mi volt a gyári gumi mérete? A netet böngészve igen csak megoszlanak a vélemények,de a legtöbb helyen a 185/65 R14-et írják, ez a valódi méret? Kinéztem egy felni garnitúrát és ha R14 volt a gyári kerék, akkor jó lesz a váltóméret, viszont, ha R15-ös akkor meg nem.. Köszönöm a segítséget előre is!

Amit kinéztél annak mik a méretei?(felni,gumi)

Amúgy 14"-ban 175/70 R14 volt a méret,ennek váltója 185/65 R14

Én inkább 15"-ban gondolkodnék :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Amit kinéztél annak mik a méretei?(felni,gumi)

Amúgy 14"-ban 175/70 R14 volt a méret,ennek váltója 185/65 R14

Én inkább 15"-ban gondolkodnék :icon1:

Szia!

A felni az ET 49es 60as agyméretű OZ titan. A gumi rajta 205/45 R16. De ahogy látom ez nem nagyon fog stimmelni így.. :(

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A felni az ET 49es 60as agyméretű OZ titan. A gumi rajta 205/45 R16. De ahogy látom ez nem nagyon fog stimmelni így.. :(

A felni méretei jók,kell bele 56,5 központosító gyűrű

a gumi váltóméret 205/50 R16 lenne, a tied az nem váltóméret <_<

Link to comment
Megosztás:

A felni méretei jók,kell bele 56,5 központosító gyűrű

a gumi váltóméret 205/50 R16 lenne, a tied az nem váltóméret <_<

Megnéztem több váltóméret számolóban,a "megengedett" 2%-os tűrésen belül van az eltérés..legalábbis a gyári gumimérethez képest. Vagy van még más is amit figyelembe kell venni?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem több váltóméret számolóban,a "megengedett" 2%-os tűrésen belül van az eltérés..legalábbis a gyári gumimérethez képest. Vagy van még más is amit figyelembe kell venni?

Én most keresek gumit. 16"-os méretben 195/55R16 vagy 205/50R16 a váltóméret!

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem több váltóméret számolóban,a "megengedett" 2%-os tűrésen belül van az eltérés..legalábbis a gyári gumimérethez képest. Vagy van még más is amit figyelembe kell venni?

Valamit nem jól néztél, mert a 195/60R15 höz képest -24mm, ami 3,9%, a 185/65R15 höz képest -30mm, -4,83% és a 205/50R16 hoz hasonlítva pedig -20mm vagyis 3,27% eltérés van. Sehogy nem fér bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az volna,hogy a '98-as évjáratú G Astranak mi volt a gyári gumi mérete? A netet böngészve igen csak megoszlanak a vélemények,de a legtöbb helyen a 185/65 R14-et írják, ez a valódi méret? Kinéztem egy felni garnitúrát és ha R14 volt a gyári kerék, akkor jó lesz a váltóméret, viszont, ha R15-ös akkor meg nem.. Köszönöm a segítséget előre is!

Utólag visszaolvastam, valószínűleg akkor te a 14"-os kerékkel számoltattad ki. Én a 195/60R15-tel szoktam számolni. Nekem az volt fent gyárilag, és a legtöbb G Astrán ezt láttam. Vagy a 185/65R15-öt.

Link to comment
Megosztás:

Utólag visszaolvastam, valószínűleg akkor te a 14"-os kerékkel számoltattad ki. Én a 195/60R15-tel szoktam számolni. Nekem az volt fent gyárilag, és a legtöbb G Astrán ezt láttam. Vagy a 185/65R15-öt.

Igen. A 14es kerékhez képest számoltam ki. Ezért is kérdeztem hogy a 98as szériának mi volt a gyári kerék mérete. Anno mikor vettem a kocsit akkor a pótkerék valóban 14es volt míg a felnik rajta 15ösök. A 195/60 R15höz képest valóban nem jó. A 14eshez képest viszont jó.

Találtam pl. egy ilyen táblázatot(nem tudom mennyire valós):

www.tire-size.net/size/opel/astra-g/

Link to comment
Megosztás:

Igen. A 14es kerékhez képest számoltam ki. Ezért is kérdeztem hogy a 98as szériának mi volt a gyári kerék mérete. Anno mikor vettem a kocsit akkor a pótkerék valóban 14es volt míg a felnik rajta 15ösök. A 195/60 R15höz képest valóban nem jó. A 14eshez képest viszont jó.

Találtam pl. egy ilyen táblázatot(nem tudom mennyire valós):

www.tire-size.net/size/opel/astra-g/

Ebben még 165/70R14 is van. :wacko: Elég viccesen nézhet ki rajta.

Link to comment
Megosztás:

Igen. A 14es kerékhez képest számoltam ki. Ezért is kérdeztem hogy a 98as szériának mi volt a gyári kerék mérete. Anno mikor vettem a kocsit akkor a pótkerék valóban 14es volt míg a felnik rajta 15ösök. A 195/60 R15höz képest valóban nem jó. A 14eshez képest viszont jó.

Találtam pl. egy ilyen táblázatot(nem tudom mennyire valós):

www.tire-size.net/size/opel/astra-g/

Nekem pl.98 okt gyártás 195/60 R15 alufelni

Sztem nem évjárat függő,inkább hogy hova gyártották

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.