Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

HA Astra F ÉS Board Computer-ről beszélgetünk ;) akkor az olajteknőbe épített szenzor jelezhet csak olaj-szint hibát. Elég ritka a szenzoros olajteknő, és akkor jelez ha már vészesen alacsony az olajszint a teknőben. (jóval ezelött már fel kellene gyúljon a műszerfalban az olaj-gond égő, ami az olaj-nyomást méri).

Semmiféle más olaj-"dolgot" fékolaj, olaj-minőség, stb... NEM mér a BC.

Ablakmosó-lötty-szint, hűtővíz-szint, olaj-szint teknőben [ezek síma kapcsolók]+ ha van CheckControl modul, akkor a hátsó égőket tudja figyelni a BC.

HA nincs érzékelő az olajteknődben, akkor beszereleskor le szokták testelni a BC-be menő megfelelő szálat. Esetleg ez szétnyílt, vagy ha van szenzor, akkor valahol megszakadt az áramkőr, vagy lecsúszott a csatlakozó a szenzorról.

Az olajpálcád elég hosszú? ;) beleér az olajba? :lol:

Link to comment
Megosztás:

HA Astra F ÉS Board Computer-ről beszélgetünk ;) akkor az olajteknőbe épített szenzor jelezhet csak olaj-szint hibát. Elég ritka a szenzoros olajteknő, és akkor jelez ha már vészesen alacsony az olajszint a teknőben. (jóval ezelött már fel kellene gyúljon a műszerfalban az olaj-gond égő, ami az olaj-nyomást méri).

Semmiféle más olaj-"dolgot" fékolaj, olaj-minőség, stb... NEM mér a BC (ablakmosó-lötty-szint, hűtővíz-szint, olaj-szint teknőben [ezek síma kapcsolók]+ ha van CheckControl modul, akkor a hátsó égőket tudja figyelni.)

HA nincs érzékelő az olajteknődben, akkor beszereleskor le szokták testelni a BC-be menő megfelelő szálat. Esetleg ez szétnyílt, vagy ha van, akkor valahol az áramkőr, vagy lecsúszott a csatlakozó a szenzorról.

Az olajpálcád elég hosszú? ;) beleér az olajba? :lol:

Plusz az első tompítottakat is. Ez a szenzor az olajteknőben nem egy nyomáskapcsoló véletlenül? Mert akkor lehet, hogy csak valami olajsár miatt eldugult a furata (jártam már így a műszerfal olajnyomáslámpájának az érzékelőjével). Ill. mivel Castrol olajról van szó, amiről itt már többeknél bebizonyosodott, hogy vannak minőségi problémái, lehet, hogy nem tud elég nyomást produkálni vele az olajpumpa, ezért jelez a BC (ilyenkor a motornak is csattogósabb a hangja hidegen). Tudtommal pl. az Omegáknál erre is érzékeny a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

HA Astra F ÉS Board Computer-ről beszélgetünk ;) akkor az olajteknőbe épített szenzor jelezhet csak olaj-szint hibát. Elég ritka a szenzoros olajteknő, és akkor jelez ha már vészesen alacsony az olajszint a teknőben. (jóval ezelött már fel kellene gyúljon a műszerfalban az olaj-gond égő, ami az olaj-nyomást méri).

Semmiféle más olaj-"dolgot" fékolaj, olaj-minőség, stb... NEM mér a BC.

Ablakmosó-lötty-szint, hűtővíz-szint, olaj-szint teknőben [ezek síma kapcsolók]+ ha van CheckControl modul, akkor a hátsó égőket tudja figyelni a BC.

HA nincs érzékelő az olajteknődben, akkor beszereleskor le szokták testelni a BC-be menő megfelelő szálat. Esetleg ez szétnyílt, vagy ha van szenzor, akkor valahol megszakadt az áramkőr, vagy lecsúszott a csatlakozó a szenzorról.

Az olajpálcád elég hosszú? ;) beleér az olajba? :lol:

Háh. :lol:

Igen szenzoros a teknő. Eddig nem volt baj vele, az olajat nem eszi, szóval nem tudom, hol párologhatott el belőle az olaj a SZENZOR SZERINT. Egyébként rendben van minden, a pálca is elég hosszú :lol: :lol: :lol:

Igen a műszerfal visszajelzésre én is gondoltam, egyértelmű, hogy világítana, ha nem lenne benne elég olaj, ezáltal az olajnyomás is ergya lenne. Minden olaj nemű dolgot megvizsgáltam a reggeli indítás előtt, alacsony szintet nem véltem felfedezni.

Köszönöm a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Plusz az első tompítottakat is. Ez a szenzor az olajteknőben nem egy nyomáskapcsoló véletlenül? Mert akkor lehet, hogy csak valami olajsár miatt eldugult a furata (jártam már így a műszerfal olajnyomáslámpájának az érzékelőjével). Ill. mivel Castrol olajról van szó, amiről itt már többeknél bebizonyosodott, hogy vannak minőségi problémái, lehet, hogy nem tud elég nyomást produkálni vele az olajpumpa, ezért jelez a BC (ilyenkor a motornak is csattogósabb a hangja hidegen). Tudtommal pl. az Omegáknál erre is érzékeny a rendszer.

Nincs hidegen különösebb hangja, amit nem hallottam volna eddig. Vagy is a kinyomó csapágy elég vészes, de a hétvégén komplett kuplung csere lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

A kérdésem a következô lenne:

Utólagosan be lehet szerelni F astra-ba (diesel) olyan bc.-t ami méri a fogyasztást átlag fogyasztást stb. vagy iszonyat nagy meló és sok pénz, mert jelen esetben csak a szokványos hômérôs órás kijelzôm van a középkonzolon.

Ha esetleg lehet cserélni, és valaki cserélt is az írja le a tapasztalatait és hogy kb mennyibôl jött ki.

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A kérdésem a következô lenne:

Utólagosan be lehet szerelni F astra-ba (diesel) olyan bc.-t ami méri a fogyasztást átlag fogyasztást stb. vagy iszonyat nagy meló és sok pénz, mert jelen esetben csak a szokványos hômérôs órás kijelzôm van a középkonzolon.

Ha esetleg lehet cserélni, és valaki cserélt is az írja le a tapasztalatait és hogy kb mennyibôl jött ki.

köszönöm

Be lehet szerelni, csak nem fog fogyasztás adatokat kiírni, mert nincs ECU a Dieselben.

Link to comment
Megosztás:

Be lehet szerelni, csak nem fog fogyasztás adatokat kiírni, mert nincs ECU a Dieselben.

Minden más adatot mér? (bár nem tudom miket mér, vagy mutat még) Akkor az teljesen kivitelezhetetlen, hogy a fogyasztási adatokat mérjen mert pont erre a funkcióra lenne szükségem.

Link to comment
Megosztás:

Minden más adatot mér? (bár nem tudom miket mér, vagy mutat még) Akkor az teljesen kivitelezhetetlen, hogy a fogyasztási adatokat mérjen mert pont erre a funkcióra lenne szükségem.

átlagfogyasztás, aktuális fogyasztás, megtehető távolság km-ben, átlag sebesség, stopper, külső hőm.

ezek a funkciók vannak. Ebből működni fog az utolsó kettő...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

sziasztok!

sikerült szerezni egy BC-t nekem is, de sajna kábel nélkül.

tud valaki alternatívát? Igazából már azon is gondolkoztam, hogy rádugok / ráforrasztok valamit, viszont kéne a lábkiosztás ez esetben, hogy mit hova, vagy szín szerint, mert gondolom nagy része a TID-del megegyezik azért.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

sikerült szerezni egy BC-t nekem is, de sajna kábel nélkül.

tud valaki alternatívát? Igazából már azon is gondolkoztam, hogy rádugok / ráforrasztok valamit, viszont kéne a lábkiosztás ez esetben, hogy mit hova, vagy szín szerint, mert gondolom nagy része a TID-del megegyezik azért.. :lol:

Olvass bele a Gyik-be ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nézelődtem mostanában és találtam videót olyan BC-röl ami feszültséget is tud mérni.

Olvasgattam itt is de nem találtam semmit h létezne ilyen.

Tud még távolságot mérni illetve üdvözlő szöveget is ír.

itt egy kép rolla:

1241874567N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

illetve itt a videó is:

szerintem előnyös dolog néha megnézni h van-e töltése az autónak és így elég egyszerűnek tűnik.

Valaki látott-e már ilyet vagy ez valami átallakítás?

Van valami ötletetek hol lehet ilyet szerezni??

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nézelődtem mostanában és találtam videót olyan BC-röl ami feszültséget is tud mérni.

Olvasgattam itt is de nem találtam semmit h létezne ilyen.

Tud még távolságot mérni illetve üdvözlő szöveget is ír.

itt egy kép rolla:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/111208/124187...ltoltes.hu_.jpg

illetve itt a videó is:

szerintem előnyös dolog néha megnézni h van-e töltése az autónak és így elég egyszerűnek tűnik.

Valaki látott-e már ilyet vagy ez valami átallakítás?

Van valami ötletetek hol lehet ilyet szerezni??

A Futó Gabi féle (Opel16V) BC tud ilyeneket, csak nem tudom, forgalmazza-e még, olvass vissza itt a Board Computer topicban.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

sikerült szerezni egy BC-t nekem is, de sajna kábel nélkül.

tud valaki alternatívát? Igazából már azon is gondolkoztam, hogy rádugok / ráforrasztok valamit, viszont kéne a lábkiosztás ez esetben, hogy mit hova, vagy szín szerint, mert gondolom nagy része a TID-del megegyezik azért.. :lol:

A hosszú csatlakozó helyett jó a floppy szalagkábele, csak kicsit át kell szerkeszteni ;)

De azért próbáld meg beszerezni azt a csatlakozót, korrektebb megoldás!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

sikerült szerezni egy BC-t nekem is, de sajna kábel nélkül.

tud valaki alternatívát? Igazából már azon is gondolkoztam, hogy rádugok / ráforrasztok valamit, viszont kéne a lábkiosztás ez esetben, hogy mit hova, vagy szín szerint, mert gondolom nagy része a TID-del megegyezik azért.. :lol:

Jah, a háttérvilágítás ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a BC-t tudnám működtetni a tempomatos indexkapcsolóm gombjaival?

Lenne BC-s ablaktörlő kar, de tekerő nélkül, úgysem menne minden funkció a BC-n a DTL-be, így nem cserélném le a mostani állítható idejű ablaktörlős karom, csak azért, hogy üzemeljen a BC. A tempomatos gombok meg úgysincsenek használva semmire.

Szerintetek, működtethető ötlet? :lol:

Ez a tempomatos index kar 2 szálas kivezetéssel.

A sima BC kar is 2 kivezetéses ha jól látom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a BC-t tudnám működtetni a tempomatos indexkapcsolóm gombjaival?

Lenne BC-s ablaktörlő kar, de tekerő nélkül, úgysem menne minden funkció a BC-n a DTL-be, így nem cserélném le a mostani állítható idejű ablaktörlős karom, csak azért, hogy üzemeljen a BC. A tempomatos gombok meg úgysincsenek használva semmire.

Szerintetek, működtethető ötlet? :lol:

Ez a tempomatos index kar 2 szálas kivezetéssel.

A sima BC kar is 2 kivezetéses ha jól látom.

Szerintem simán. Ha két akármilyen gombra vezeted ki, is működik. Ha ez a két gomb éppen ott van, akkor legalább nem is feltűnő. Miket kötsz be belőle, ha beleteszed?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem simán. Ha két akármilyen gombra vezeted ki, is működik. Ha ez a két gomb éppen ott van, akkor legalább nem is feltűnő. Miket kötsz be belőle, ha beleteszed?

Köszi a válaszod!

Még fogalmam sincs miket kötök be... Mivel dízel, nem sok lehetőségem van. :D

Utánnajárok megvan-e esetleg a check kontrol hozzá? (az legalább menne)

Azt hol kellene keresni? :lol:

Ugye ezeket tudja a bc:

"Funkciói:

- fogyasztási adatok kiírása álló helyzetben l/h óra, közlekedve l/100km egységben, :lol:

- átlagfogyasztás kiírása l/100km egységben, ;)

- megtehető kilométerek adott tankszinttel :)

- átlagsebesség :lol:

- stopper :lol:

- külső hőmérséklet kijelzés :lol:

- kiégett izzókra figyelmeztetés szövegesen (féklámpák, tolatólámpák és tompítottak) :D

- alacsony motorolaj-, hűtővíz- és ablakmosó folyadék szint figyelmeztetés szövegesen :D

- kopott (első) fékbetétekre figyelmeztetés szövegesen :) "

;) - ami mehet

:lol: - amit nem tudom hogy mehet-e

:P - ami nem mehet

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszod!

Még fogalmam sincs miket kötök be... Mivel dízel, nem sok lehetőségem van. :lol:

Utánnajárok megvan-e esetleg a check kontrol hozzá? (az legalább menne)

Azt hol kellene keresni? :lol:

Ugye ezeket tudja a bc:

"Funkciói:

- fogyasztási adatok kiírása álló helyzetben l/h óra, közlekedve l/100km egységben, ;)

- átlagfogyasztás kiírása l/100km egységben, :)

- megtehető kilométerek adott tankszinttel :)

- átlagsebesség :D

- stopper :D

- külső hőmérséklet kijelzés ;)

- kiégett izzókra figyelmeztetés szövegesen (féklámpák, tolatólámpák és tompítottak) ;)

- alacsony motorolaj-, hűtővíz- és ablakmosó folyadék szint figyelmeztetés szövegesen :D

- kopott (első) fékbetétekre figyelmeztetés szövegesen :P "

:D - ami mehet

:lol: - amit nem tudom hogy mehet-e

:lol: - ami nem mehet

Átlagsebességet elvileg akár tudhat is. Legalábbis nekem a dízel órák hátulján van seb.jeladó :lol: Viszont a dátumkijelzés is :lol: :D (a fékbetétek jelzéséhez viszont nem kell ECU, az mehet :D )

Link to comment
Megosztás:

Átlagsebességet elvileg akár tudhat is. Legalábbis nekem a dízel órák hátulján van seb.jeladó :lol: Viszont a dátumkijelzés is :P :lol: (a fékbetétek jelzéséhez viszont nem kell ECU, az mehet :lol: )

Tényleg a dátumkijelzés is... ;) :)

A fékbetétekhez csak olyan fékbetét kell, ami tudja a kopásjelzést (ilyen nekem nincs, csak ezért meg nem cserélek, még sokat kibír a mostani... :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a BC-t tudnám működtetni a tempomatos indexkapcsolóm gombjaival?

Lenne BC-s ablaktörlő kar, de tekerő nélkül, úgysem menne minden funkció a BC-n a DTL-be, így nem cserélném le a mostani állítható idejű ablaktörlős karom, csak azért, hogy üzemeljen a BC. A tempomatos gombok meg úgysincsenek használva semmire.

Szerintetek, működtethető ötlet? :lol:

Ez a tempomatos index kar 2 szálas kivezetéssel.

A sima BC kar is 2 kivezetéses ha jól látom.

Ezzel sztem várd meg, mire jut Demó a tempomat beépítéssel, mert az a fajta tempomat menne dieselben is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.