Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

HELLÓ nektek írtam hogy beraktuk a B.C. -t és működik minden nos a menetsebességet mégsem akarja érzékelni, vagyis az átlagsebességet ezért nem is számolja a hátralévő km-et mindig egy bizonyos km-t ír ki és nem akar csökkenni pedig úgy kötöttük a vezetéket ahogy a leírásba van pin18(kék/fekete) megy a kilóméter órához és ott a pin7(kék/fekete)-re és arra a csatlakozóra ami a fordulatszámmérő mögött van.. kérlek segítsetek ha tudtok, köszönöm

Link to comment
Megosztás:

HELLÓ nektek írtam hogy beraktuk a B.C. -t és működik minden nos a menetsebességet mégsem akarja érzékelni, vagyis az átlagsebességet ezért nem is számolja a hátralévő km-et mindig egy bizonyos km-t ír ki és nem akar csökkenni pedig úgy kötöttük a vezetéket ahogy a leírásba van pin18(kék/fekete) megy a kilóméter órához és ott a pin7(kék/fekete)-re és arra a csatlakozóra ami a fordulatszámmérő mögött van.. kérlek segítsetek ha tudtok, köszönöm

az a tankszint jele. A sebességjelet a 12 lábú csatlakozóról veszi a BC, abban a 12-es lábon piros/kék vezetéken kell lennie. az ott van?

Link to comment
Megosztás:

az a tankszint jele. A sebességjelet a 12 lábú csatlakozóról veszi a BC, abban a 12-es lábon piros/kék vezetéken kell lennie. az ott van?

este meg kellesz néznem akkor merrt most dolgozok akkor magyarul a 12 lábú csatiról a piros/kék vezetéket a bc csatijának piros kék vezetékével kell összekötni

Link to comment
Megosztás:

Köszi Futó Gabi a segítséget most már mutatja az átlagsebességet is meg a megtehető utat, minden működika B.C.-n amit szerettem volna , a forum segítsége nélkül nem kezdtem volna bele, köszönöm mégegyszer mindenkinek aki segített (thank you)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megnéztem ma reggel a BC-n a sebességet, de mielőtt kiírta volna, a köv. kódokat dobta:

F 12,

F 84,

F 85,

F 169.

Van valami táblázat, ahol utána lehet ezeknek nézni? Kiváncsi vagyok, ezek mit jelentenek. Köszi.

F12 - Home Diagnostics F81 - Signal SDA low

F84 - Signal SDA high

F85 - Signal SCL high

F169 - Falla temperature sensor, signal low

Az első három az rádióval való kommunikációra panaszkodás lehet, az utolsó pedig az alacsony jelszint a külsőhőmérséklet érzékelőtől.

Link to comment
Megosztás:

F12 - Home Diagnostics F81 - Signal SDA low

F84 - Signal SDA high

F85 - Signal SCL high

F169 - Falla temperature sensor, signal low

Az első három az rádióval való kommunikációra panaszkodás lehet, az utolsó pedig az alacsony jelszint a külsőhőmérséklet érzékelőtől.

Köszi! Panaszkodik is a kijelző, mert csak akkor mutat valamit, ha a világítás be fel van kapcsolva. Anélkül ritkán működik a BC. Még 1x köszi!

Link to comment
Megosztás:

F12 - Home Diagnostics F81 - Signal SDA low

F84 - Signal SDA high

F85 - Signal SCL high

F169 - Falla temperature sensor, signal low

Az első három az rádióval való kommunikációra panaszkodás lehet, az utolsó pedig az alacsony jelszint a külsőhőmérséklet érzékelőtől.

Köszi! Panaszkodik is a kijelző, mert csak akkor mutat valamit, ha a világítás fel van kapcsolva. Anélkül ritkán működik a BC. Még 1x köszi!

Link to comment
Megosztás:

na nekem is van kérdésem.miből álla az f astránál a fedélzeti computer? azt tudom hogy kijelző+ablaktörlő kar a nyomógombos,de van vezérlője vagy nincs,mert én tegnap vettem egy állítólagos fedélzeti computer vezérlőt. a gm száma: 90247654

és ha van vezérlője akkor az helyileg hol van a kapcsolási rajon hogy jelölik mi a neve.és ami a legfontosabb,hogy ha v.ki tudna abba segíteni hogy milyen színű kábelek mennek bele.16 sarus amúgy.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.tudna nekem valaki segiteni?egy omegám van és olyan gond van ,hogy kellene szereznem bele egy computer kijelzöt(kifüstölt sajna)fontos lenne . A omegárol van szo.elméletileg némelyik vectrájé ugyanolyan.ha tud valaki segiteni akkor megirná a Qupydo@vipmail.hu ra?köszönettel

Link to comment
Megosztás:

na nekem is van kérdésem.miből álla az f astránál a fedélzeti computer? azt tudom hogy kijelző+ablaktörlő kar a nyomógombos,de van vezérlője vagy nincs,mert én tegnap vettem egy állítólagos fedélzeti computer vezérlőt. a gm száma: 90247654

és ha van vezérlője akkor az helyileg hol van a kapcsolási rajon hogy jelölik mi a neve.és ami a legfontosabb,hogy ha v.ki tudna abba segíteni hogy milyen színű kábelek mennek bele.16 sarus amúgy.

http://www.astrasite.de/anleitungen_astra-...nachruesten.php

Itt mindent megtalálsz mit hova hogyan kell kötni! Kell hozzá egy kis német tudás, vagy egy szótár, esetleg fordító program! Én ezzel kötöttem be még annó és jól működött, csak programoztatni kellett volna a motorhoz, hogy pontosan mérjen, de időközben autó csere volt így nem fejeztem be! :lol:

Link to comment
Megosztás:

na nekem is van kérdésem.miből álla az f astránál a fedélzeti computer? azt tudom hogy kijelző+ablaktörlő kar a nyomógombos,de van vezérlője vagy nincs,mert én tegnap vettem egy állítólagos fedélzeti computer vezérlőt. a gm száma: 90247654

és ha van vezérlője akkor az helyileg hol van a kapcsolási rajon hogy jelölik mi a neve.és ami a legfontosabb,hogy ha v.ki tudna abba segíteni hogy milyen színű kábelek mennek bele.16 sarus amúgy.

Az a vezérlő a Check kontrol, izzókiégés-figyelő.

Link to comment
Megosztás:

csak nehéz bekötözgetni :lol:

A világításkapcsoló környékén nagyrészt ott vannak a vezetékek, amikkel össze kell kötni. Én már gondoltam rá, hogy betennék egy ilyet, és valami egyszerű LED-es módszerrel ki lehetne jelezni, ha kiég valamelyik izzó. Hacsak nem fejleszted rá a BC-re azt a 2 bemenetet hozzá... :lol: Pl. vennék Tőled egy XM1 modult hozzá, aminek van sok bemenete (pl. turbóval kapcsolatos, ami úgysincs nekem)... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.