Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

Hát... az a helyzet hogy ez az autó akkor érne meg ennyi pénzt ha a fentebb írt hibákat kijavítanák (válság van)... de mivel az közel annyiba lenne mint amennyiért most hirdetik az autót, nem vagyok benne biztos hogy megéri.

Próbálom akkor tételesen:

A fényszóróbúrát cserélik, az rendben van. Ugyanezt kéne a kipufogóval is, a középdobtól hátrafelé kompletten, de ezt már nem hiszem hogy bevállalják, egy kipufogós meg olyan 40e-ért csinálja meg (átlagár, nekem ennyi volt 3 éve rozsdamentesből). A legnagyobb tétel az a kasztnizás lenne, az ívek miatt. Ugyan nem írtad hogy első vagy hátsó, de ha első akkor viszonylag egyszerű mert kell rá venni másik sárvédőt, olyat ami lehetőleg rozsdamentes, lecsavarozni a régit, fel az újat és kész is, ha kis szerencséd van, még színben passzolót is találsz. De félek inkább a hátsó ívekre gondoltál (ez Calibra betegség, szinte mindet eléri), ezzel az a gond hogy javítani lehet ugyan, de mindkét oldalt kell, mert az utángyártott javítóívnek nem ugyanaz az íve mint a gyári sárvédőnek, és hátulról nézve feltűnő lesz az eltérés, plusz ugye akkor már fényezni is kell, valamint nekem gyanús az is hogy vajon miért vannak a küszöbök feketére festve? Csak nem azért hogy takarjon valamit, illetve ott is volt már valami kókány... szóval kasztnismunka + festés újabb jónéhány tízezer... (100e?)

A toronycsapágy csere abszolút elfogadható, ez kopó alkatrész, ennyi idős autónál már ezen nem szabad csodálkozni, szóval nem alkualap, de számolni kell vele mint költséggel. Az hogy az órában 210e km van, nem jelent semmit. Egyrészt mert szvsz ma már minden Caliban van legalább ennyi (amelyikben nincs annak vagy vissza van tekerve az órája, vagy nem háromszázezerért árulják), másrészt meg mert ahogy a múltkor írtam, ennek már ki lett szedve korábban az órája, úgyhogy vagy cserélték az egészet, vagy akárhova is tekergethették. Amúgymeg 210e km egy C20NE-nek nem sok ha tényleg ennyi van benne, ez egy eléggé elpusztíthatatlan motor, ha van benne víz meg megfelelő minőségű (nem teszkós) olaj, akkor simán elmegy félmillió km-t is, de ha mégsem akkor sincs gond, mert egy ilyen motort kompletten 40e-ért már lehet venni, szóval a motorprobléma nem tartana vissza. Műszerfali repedések: gondolom a szélvédő tövében levő keskeny takaróelemre gondolsz, ez ismert konstrukciós probléma, a megoldása vagy csere (de ehhez le kell szedni az egész műszerfalat, és jó eséllyel az új is el fog repedni a hőtágulás miatt), vagy német eBay-en néha lehet kapni az eredetire ragasztható takaró műanyagot, ami ugyan nem oldja meg, de legalább eltakarja a problémát. A díszlécek hiánya tulajdonképpen esztétikai kérdés, bontóban vagy találsz vagy nem (a jobb első talán még nekem is megvan), esetleg ha már úgyis fényezni kell az autót, alternatíva lehet a teljes eltávolításuk is. Lökhárítót bontóban érdemes keresni, ha van akkor 15-20e körül van darabja, az elsőt nehezebb ügy felhajtani mert általában a Calibráknak az eleje törik először. A tetőablak tömítés illetve a hátsó lámpa kérdés meg ugyanaz mint a toronycsapágy, nincs vele mit tenni, cserélni kell.

Meg akkor már kell két felnikupak is, a jobb oldalról teljesen hiányoznak.

Összességében ezért az autóért én fényszórócsere és kipufogójavítás után talán 200, max. 250e-t adnék, a fentiek tekintetében többért egyszerűen nem éri meg.

Amúgy próbáltam kideríteni az előéletét, de az az autó már évekkel ezelőtt kikerülhetett klubos kezekből, ez látszik az állapotán is. Sem Miskolcon, sem Nyíregyházán nincs aktív tagja a klubnak (legközelebb Edelényben van), úgyhogy már az előző gazda sem volt klubos az tuti, csak rajta maradt a matrica...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a részletes leírást, meghogy utánnajártál a tulajnak.

Valóban a hátsó ív rohad, de csak az egyik oldalon. A másik ki van "javítva". Elég csúnya munka, úgyhogy tényleg érdemes cserélni mindkét ívet. A lakatos munka nem lenne tétel, anyagárban megcsinálná nekem egy jóbarátom (karosszéria lakatos), a kipufogó cserét szintén. A fényezés lenne elég húzós, de arra nem érdemes sajnálni a pénzt. A műszerfal repedéséről tudom, hogy típushiba, emiatt is néztem meg rögtön, de sajnos nem középen egy helyen van repedve, hanem több (két-három) helyen van eltörve. A kárpitok is nagyon le vannak strapálva, több helyen szakadt. Amit meg cserélni kell azzal nics mit tenni, ahogy írtad ki kell fizetni az árát.

Hogy jót is írjak róla, a fékek redben vannak rajta, szóval azt nem kell cserélni, sőt egy 20ezer km-ert simán elmennek még.

A kétszáz volt nálam is a felső határ, amit érdemesnek láttam volna otthagyni érte, ezt mondtam is az eladónak, aki tulajdonképpen nem mondott nemet rá, de mondtam, hogy még át kell gondolni.

Link to comment
Megosztás:

...a c-s rendszám nem tudom mit takar...

Tartósan Magyarországon tartózkodó külföldi állampolgár (de nem diplomata) kap C-s rendszámot.

Amúgy arról a képről sokmindent nem lehet megállapítani (azonkívül hogy a direktszűrő száműzendő a kukába), amennyire az a motor olajfojásos (ami egyébként egy szelepfedél- illetve hengerfejtömítéscserével orvosolható), annyira lehat akár párás/beázott is a fényszóró, olyan kis felbontásúak a képek.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Szevasztok!

A legőszintébb véleményetekért fordulok hozzátok!

Első saját autót szeretnék valamikor tavasszal vásárolni, és hát szerintem sokak számára ismerős érzéseket táplálok a calibrák felé.

Olvasgattam a fórumot, többször hallottam már máshonnan is a megszokott negatívumokat.

Ha ezeket összevetitek azzal, hogy árkategóriájában manapság (szerintem) a legsportosabb autó, mind kinézetre, mind teljesítményre, valamint azzal hogy egyetemista létemre nem áll rendelkezésemre túl nagy keret, de szeretnék egy minél gyáribb állapotú, 16V 150 lovas verziót (lehetőleg pirosat :) ) kb ilyen 300ezer körül, mit tudnátok nekem mondani???

Arra lennék kíváncsi, hogy ti a helyemben inkább hagynátok a fenébe? Vegyek valami olcsóbban fenntarthatót?

Eddig senki se tudott lebeszélni róla, még mindig ez minden vágyam! <_< Hátha rátok jobban hallgatok...

Mostanság ilyesmik tetszettek meg:

250 ezer, állítólag csak 1 kis horpadás a bal első ajtón

299 ezerért jónak tűnik

350 ezerért, szerintem szép

Persze ezekről elég keveset írnak, de tételezzük fel hogy a 'szokásos' hibákon kívül nincs sok gond velük. Érdekelne erről a 3ról pl. mit gondoltok.

No meg valszeg mire tavasz lesz, ezek már nem lesznek itt de talán hasonlókat akkor is árulnak majd.

Előre is köszönöm válaszaitokat! :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én is pont most jutottam arra a döntésre, hogy jövő év elején, januárban, vásárolok 1 calibrát :)

Dave89, ezeket az autókat én is láttam, de ám ezekből csak 1 xe, a másik kettő ne motoros. Én picit drágábban néztem és csak a 8vset, mert úgy gondolom azok motorikusabban általában jobb állapotban vannak és strapabíróbbak.

A képek alapján tűrhető állapotban vannak, de ezek pont olyan szögből vannak lefényképezve ahol jó pár dolog nem látszódik.

Dave a fenntarthatóságon én is gondolkoztam és nagyon sok embert megkérdeztem, de azt mondták, hogy nem olyan vészes fenntartani egy jó állapotban lévő calibrát. Az alkatrészek nagy része ugyan az mint az A vectranál és azok meg annyira nem vészesek árban. A fogyasztás meg csak attól függ, hogy mennyire nehéz a lábad :D

Tudnátok segíteni, hogy körülbelül mi az az ár ami még reális, de már annyiért jó állapotban lévő calibra kapható? Én olyan 400 ezer +-50ezerért már láttam olyanokat, az reálisnak számít? (persze én csak a 8v-re gondolok <_< )

Link to comment
Megosztás:

Vannak véletlenek!

Örülök hogy pont találtam egy hasonló szinten járó calibrást mint én! :)

Nekem sajnos elég nehéz a lábam, de ez még változhat ha saját autóról lesz szó, és nem apuciét hajtom....

No meg az is kérdéses, hogy a 150 ló az mennyire változtat a lábam bátorságán (eddig 110lovasat vezettem chevrolettet)

a v8 v16 kérdés egy jó kérdés, szeretném ha erről is kapnék tanácsokat, valamint az általad feltett kérdés is érdekel, hogy mennyiért éri meg átlagos állapotban lévő calibrát egyáltalán megvenni? sajnos nem nagyon értek az alkudozáshoz :D

Link to comment
Megosztás:

Én már régóta akartam írni ide, de te adtad meg a lökést :)

Hát én végig olvastam itt az összes calis topikot és még sok máshol is :D . Mindenhol azt mondták, hogy az ne motorok általában jobb állapotban vannak és, hogy ha nem jó állapotú a 16v-s autód akkor nem is érzed a két motor között a különbséget. De ezt nem tudom, mert nem próbáltam még <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát először is a 300e Ft-os 16V kategóriát én még nem merném bevállalni, sőt őszintén szólva ennyiért még ahhoz is szerencse kell hogy jó 8V-t fogjál ki.

Ahogy most nézem az árakat, olyan 500e-től fölfelé vannak biztonsággal vállalható állapotú 8 és 16 szelepesek, V6-ok olyan 650-től fölfelé, de például turbót még ennyiért sem vállalnék be, azokból az olyan aminek jó az összkerék, a turbó és a motor is, az egyrészt baromi ritka, és ha van is akkor 800e-től indul.

Turbót és V6-ot nem számítva (tehát a 8 és 16 szelepeseknél) szvsz fontosabb a kasztni állapota mint a motor, mert ezekhez jóformán gombokért kapni alkatrészt (C20NE és C20XE motor még ezer más típusban is volt Calibrán kívül), szóval ezeknél inkább a (lehetőleg) rozsdamentes állapotra törekednék, és ha lehet akkor a '95 utániak közül válogatnék, mert akkor volt egy modellfrissítés, egyebek mellett a korrózióvédelem is javult némileg ettől az évjárattól.

Apró gond hogy az eredeti 16V (a C20XE motorkódú) már nem létezett ettől az évjárattól, hanem felváltotta az X20XEV, ami 150 helyett csak 136 lóerős, ritkább, tehát drágább hozzá az alkatrész mint a C20XE-hez, és általában véve csak árnyéka annak.

Kezdő Calibrásként Turbót semmiképp nem vennék, mostani eszemmel ennél a típusnál a két legmegbízhatóbb motor a C20NE (a 8 szelepes), illetve a V6 (C25XE '95-ig, utána X25XE, de ezeknél bármelyik választható, nem úgy mint a 16V-nél). A V6 hátránya hogy elég drága a szervizelése, és itt a karbantartásra gondolok (pl. vezérműszíjcsere, ami ugye szinte kötelező autóvásárlás után), szóval a vételáron felül kell hogy legyen még legalább 200e Ft a tarsolyodban az átírásra meg a szíjak-olajok cseréjére, de ha ezeket rendberaktad, akkor utána a V6 sem fog cserbenhagyni.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezek alapján.... akkor lehet többet kéne melózni :D meglátom az ünnepek környékén mennyire megy a meló, kár hogy ilyen idióta ZHkkal meg vizsgákkal is kell foglalkozni...

A V16 ról nehezemre esne lemondani... akkor legyen 500e de legyen 150 LE (a turbó nálam már szóba se jön, nem koporsót akarok venni, csak egy aránylag dinamikus sportautót) de az menjen...

Milyen véletlenek vannak, ma találkoztam egy calibrással szakadt volt nagyon, fekete, V8, aztmondta lehet februárra már az övé is eladó lesz, hát hallottam amikor indította, végülis beindult, de kellett neki gázfröccs, az alapjárat nagyon ingadozott, de utána szép hangja volt. Na de annyira szakadtat nem akarok..

Én is úgy gondolkodtam hogy inkább a kaszni legyen lehetőleg rendben, a motort meg felújítom szép apránként... olyat lehet? mennyi ideig tartana vajon saját erőből egy ilyen 300-400 ezres árkategóriás V16 ot felújítani? Vannak haverok akik szívesen segítenének, és értenek is a motorbütyköléshez, és én is gépészmérnöknek tanulok, tapasztalatom még nincs, de nem ijedek meg egy két csavartól meg olajfolttól. :)

(nem akarok letenni a calibráról, nagyon makacs vagyok, kár hogy nincs rá több pénzem <_< DE KELL)

Link to comment
Megosztás:

Hát ezek alapján.... akkor lehet többet kéne melózni <_< meglátom az ünnepek környékén mennyire megy a meló, kár hogy ilyen idióta ZHkkal meg vizsgákkal is kell foglalkozni...

A V16 ról nehezemre esne lemondani... akkor legyen 500e de legyen 150 LE (a turbó nálam már szóba se jön, nem koporsót akarok venni, csak egy aránylag dinamikus sportautót) de az menjen...

Milyen véletlenek vannak, ma találkoztam egy calibrással szakadt volt nagyon, fekete, V8, aztmondta lehet februárra már az övé is eladó lesz, hát hallottam amikor indította, végülis beindult, de kellett neki gázfröccs, az alapjárat nagyon ingadozott, de utána szép hangja volt. Na de annyira szakadtat nem akarok..

Én is úgy gondolkodtam hogy inkább a kaszni legyen lehetőleg rendben, a motort meg felújítom szép apránként... olyat lehet? mennyi ideig tartana vajon saját erőből egy ilyen 300-400 ezres árkategóriás V16 ot felújítani? Vannak haverok akik szívesen segítenének, és értenek is a motorbütyköléshez, és én is gépészmérnöknek tanulok, tapasztalatom még nincs, de nem ijedek meg egy két csavartól meg olajfolttól. :)

(nem akarok letenni a calibráról, nagyon makacs vagyok, kár hogy nincs rá több pénzem :icon13: DE KELL)

Öröm a tanulás látom :lol: Majd később azéé csah hasznát veszed B)

Nem v16, 16v -_-

Gyári turbó nem olyan vadállat, mint gondolod :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos semmi tapasztalatom a motorok terén... soha nem volt alkalmam 1 calibrát se vezetni :)

nagyon szeretnék már idén nyáron egy sajátot, de ha arra nekem cirka 600ezerre lenne szükségem, akkor még lehet csúszik.... de azt már nem bíírom :D vagy 4 éve nézegetem szinte minden nap a használtautó.hu-t. csak úgy. mert jó nézni azt az autót <_< (remélem legalább ti megértitek :icon13:)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos semmi tapasztalatom a motorok terén... soha nem volt alkalmam 1 calibrát se vezetni :)

nagyon szeretnék már idén nyáron egy sajátot, de ha arra nekem cirka 600ezerre lenne szükségem, akkor még lehet csúszik.... de azt már nem bíírom :D vagy 4 éve nézegetem szinte minden nap a használtautó.hu-t. csak úgy. mert jó nézni azt az autót <_< (remélem legalább ti megértitek :icon13:)

Pedig jó vezetni! -_-

Ha 16szelepest veszel,arra készülj,hogy nem fogod tudni megállni,hogy ne nyomd neki.Rendesen kivánja a sebességet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig jó vezetni! :icon13:

Ha 16szelepest veszel,arra készülj,hogy nem fogod tudni megállni,hogy ne nyomd neki.Rendesen kivánja a sebességet :D

Hát igen... attól tartok ezt biztosra lehet venni az én esetemben is :)...

Csak jó lenne nyerni egy kisebb összeget még lottón hozzá <_< (lehet nem ártana ehhez elkezdeni lottózni is)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Szerintetek?

Erről mi a vélemény? Csak mer kívülről (Így képen) elég jól néz ki, leírás szerint motorikusan is jó, na most persze ezt csak akkor szabad elhinni tudom, ha már megnéztem kipróbáltam....

De ha ez mind szép lenne, és igaz, azért elég jó ár nem? :excl: Ne kíméljetek! :(

Hali

Képről szép,bár a KM szerintem 40-50e-el több mint amit írnak.Nézd meg próbáld ki,TÖBBET is nézz meg és próbálj ki mielött megveszed.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanerről a telepről vettünk anno egy totálisan szétrohadt Vectrát jó állapotúként... ezzel persze nem azt mondom, hogy ne is nézd meg, sőt, nézd meg alaposan, tornyoknál is elől-hátul, ha szép is, jó is, akkor nincs gond. Igen, elég jó ár, persze kérdés, mit kapsz cserébe.

Link to comment
Megosztás:

Nekem inkább gyanúsan kevésnek tűnik ez az ár, "jó" állapotú XE-t nem vennék ennyiért, még válságban sem.

Sajnos a képeken sok minden nem látszik, annyi bizonyos hogy a hátsó ablaktörlőszerkezet fordítva van összerakva (a lapátnak függőlegesen kéne állnia nyugalmi helyzetben).

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek?

Erről mi a vélemény? Csak mer kívülről (Így képen) elég jól néz ki, leírás szerint motorikusan is jó, na most persze ezt csak akkor szabad elhinni tudom, ha már megnéztem kipróbáltam....

De ha ez mind szép lenne, és igaz, azért elég jó ár nem? :excl: Ne kíméljetek! :(

Mosás után vizesen nagyon jól mutat a szétmattult piros fény is.

Normális Cali nincs 500alatt szvsz.

A kincskereső kisködmön az egy másik mese.Inkább lottóz vagy ennyiért vegyél egy normális A vekit az van ennyiért.

Amúgy is kb. annyi a különbség egy A vektra és Calibra között,mint egy Corsa és egy Tigra között,nem?! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A V6-osok jók, de a vezérlés sokba kerül, illetve a fogyasztás 15liter, átlagban, az ne elnyűhetetlen (étolajjal is elmegy :excl:, de felül már annyira nem húz, szóval aki autópályán használja többször annak inkább az xe-t mondanám, viszont mindegyik esetben sztem igaz az a mondás hogy olcsó húsnak híg a leve...

Link to comment
Megosztás:

5,5 év alatt egyszer se ment a fogyasztásom 11,5 fölé. Városban, 3-4-5 km + araszolás + haladós reggeli tempó alatt se. :excl: Ez hülyeség...

A V6-osok jók, de a vezérlés sokba kerül, illetve a fogyasztás 15liter, átlagban, az ne elnyűhetetlen (étolajjal is elmegy :(, de felül már annyira nem húz, szóval aki autópályán használja többször annak inkább az xe-t mondanám, viszont mindegyik esetben sztem igaz az a mondás hogy olcsó húsnak híg a leve...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én ki is néztem már 1 calit. Sajnos megmutatni nem tudom. Annyi szépség hibája van, hogy a szélvédőt cserélni kell,ez nem húzós mert ennek utána néztem, max 15 ezer. De nekem azzal van problémám, hogy a lakatolás után néhány helyen javítani kell a festésen és kicsit ki is van mattulva.Szerintetek ha picit matt azon lehet valahogy segíteni?A hibákat le kell fújatni, de az nem hiszem, hogy húzós lenne. A kocsi motorikusan jó, arra nem kellene költeni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.