Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kérések adminokhoz


forumadmin

Recommended Posts

Bár nem vagyok admin, de a moderátoroknak is van joga topikokat nyitni, lezárni, lezártakban módosítani. Tehát szerintem technikailag megoldható, és későbbiekben bővíthető. Értem ezalatt mondjuk később típusokra bontva is (A Corsában is felmerül pl. jópár sokszor feltett kérdés)

Az sem rossz, amit a többiek felvetettek, miszerint sok mindenkinek van már saját honlapján saját kis gyűjtemény, és beleegyezésük után ezeket ide lehetne adoptálni (pl Mackósajtnak szép gyűjteménye van). Viszont aki bevállalja, vigyázzon arra, hogy mások jogát, érdekeltségét ne sértse. (A múltkor a fejlécen volt valami határozat erről, ami most nincs kinn)

Magyarul szerintem az ötlet nem rossz. Ha valaki megcsinálja az összeállítást, akkor esetleg a modi részét bevállalom én, ha csak nem valami nálam hozzáértőbb modi/admin leveszi a vállamról ezt a nagy terhet. :huh:

Ez lehetne a mi nagy GyIK gyűjteményünk. :)

Link to comment
Megosztás:

Mindkét felvetés jó,de ha nyitunk egy zárt topikot(calibra fórumon így van megoldva és jól müködik),akkor jelentősen csökkene a felesleges hozzászólások és béna kérdések száma.

A weblapra is kitehetjük,de hidd el nekem Albert lustábbak ennél a userek,inkább kérdezni fog.Viszont ha talál az F astra topikon belül egy jól láthatóan kiemelt,csakis képes leírásokkal teli részt,nem fog talán azonnal minket olyan blama kérdésekkel elárasztani,hogy melyik oldalon van a kormány.

Én szívesen megcsinálom ezt a zárt topikot,10-20 hozzászólásban elférnek a leírások.

A jogi dolgot szerintem meglehet oldani,mindenkitől engedélyt fogok kérni a képek használatáért és oda fogom írni a nevét a cikkhez.

Csendben jegyzem meg,a G astra topikban is lehetne ilyet csinálni,mert néha ott is vannak olyan kérdések/válaszok,hogy a hasam fogom a röhögéstől!

Link to comment
Megosztás:

Az ötlet nem rossz, már többször volt róla szó, hogy kéne egy GYIK.

Sajnos mindig csak ötlet maradt. Ha valaki bevállalja, hogy csokorba szedi, aztán elküldi mondjuk Sanyinak, az csinálhatna egyet az F astrára. Aztán majd ha beválik, akkor csinálunk a többihez is. Sajnos azonban én úgy látom, sokan a kérdezők közül azokat a topikokat olvassák csak, ahol friss hozzászólások vannak. Egy próbát azért megér. Na? Ki vállalja?

Link to comment
Megosztás:

Az ötlet nem rossz, már többször volt róla szó, hogy kéne egy GYIK.

Sajnos mindig csak ötlet maradt. Ha valaki bevállalja, hogy csokorba szedi, aztán elküldi mondjuk Sanyinak, az csinálhatna egyet az F astrára. Aztán majd ha beválik, akkor csinálunk a többihez is. Sajnos azonban én úgy látom, sokan a kérdezők közül azokat a topikokat olvassák csak, ahol friss hozzászólások vannak. Egy próbát azért megér. Na? Ki vállalja?

Én már pü-ben kapom a linkeket,képeket,leírásokat.

Meg lehet oldani,hogy nyitni egy topikot,ahova csak 2-3 embernek van írási joga? :huh:

Szerintem Udi,Warwolf,Opel16V,Stefan szivesen segít majd nekem ebben,szépen egyenként szaporítanánk a GYIk topikot.

Hidd el Laci,ha jól látható,kiemelt topik lesz talán müködhet a dolog.A calisoknál müködik.

Másrészt,akkor viszont lehet a moderálást szigorúbban venni és igenis törölni az olyan balga kérdéseket,hogy hol kell olajat tölteni a motorba.

Link to comment
Megosztás:

így már nem is olyan egyszerű. Ahhoz a 2-3 emberhez picit túrni kell a dolgokat. Esetleg kinevezni őket fórumon "Technikai tanácsadó" csapatnak, csinálni egy új csoportot nekik, és így megoldani.

Ilyenre gondoltál?

És akkor ők írhatnának abba a topikba?

Ja-ja az nem lenne jó ha mindenki irogatna, mert azt is szétoffolnánk. :huh: Elég lenne pár embernek hozzáférnie, aki kicsit komolyabb mint az átlag, meg tapasztaltabb. Ez úgyse arról szól, hogy beleírogatunk, hanem ha vki jön akkor legyen hol keresnie konkrét dolgokat. Aztán azt a pár emberkét majd elhalmozzuk képekkel meg leírásokkal. Szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

így már nem is olyan egyszerű. Ahhoz a 2-3 emberhez picit túrni kell a dolgokat. Esetleg kinevezni őket fórumon "Technikai tanácsadó" csapatnak, csinálni egy új csoportot nekik, és így megoldani.

Ilyenre gondoltál?

És akkor ők írhatnának abba a topikba?

Nem kérek én ilyen különc címert,csak azt,hogy ne offoljuk szét legalább a GYIk részt!

Link to comment
Megosztás:

Másrészt,akkor viszont lehet a moderálást szigorúbban venni és igenis törölni az olyan balga kérdéseket,hogy hol kell olajat tölteni a motorba.

Ezt nem tartom jó ötletnek, mert újoncok szemében bunkóknak tűnhetünk. De ha kérdez, akkor nyugodtan válaszban nyomhatjuk a linket, hogy nesze B+! :) (a nesze B+ részt nem komolyan venni :huh:)

És mégis, milyen struktúrában gondoltad Johan?

Mondjuk motor, váltó, elektronika? Motoron belül AGR lezárás, blabla és így tovább?

Találjuk ki, hogy épül fel, aztán jöhetnek a képek, leírások Pü-ben, én meg csinálok egy zárt részt, amit lehet linkelgetni.

Ez ok,csak egyszerre mindent nem lehet megcsinálni...

Ez megint nem téma. Elindulunk egy alappal, aztán azt folyamatosan tudjuk fejleszteni. Ki lesz rá nevezve egy felelős személy, aki esetleg figyeli, hogy mire volna igény, vagy ha valaki elkészül egy "dokumentációval", akkor azt felénk jelezve betesszük a többi közzé. Az ötlet jó, meg kell valósítani. Én benne vagyok. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt ugye nem gondoltad komolyan ?

Ez egy moderációs magyarázat : balga a kérdés ? :huh:

Nem akarok magyarázkodni,de te pl nem olvasod nap mint nap a technikai topikokat és azt hiszem egy kicsit fárasztó már,hogy ezerszer elismételt kérdésekre kell válaszolgatni,újra és újra leírni.Ez nem lustaság,csak egy idő után már unja az emberfia.

Ha pedig bunkó módon azt írod neki,hogy használd a keresőt és már egyébként is leírtuk,akkor besértődik és megalkot egy fals véleményt az egészről.

Moderálásról meg annyit,hogy mindegyikünk offol,ez természetes,de én sem ma kezdtem fórumozni,IT fórumokon 99 óta vagyok jelen és ott teljesen más elvek szerint zajlik ez.

Szal visszatérve a felvetett ötletre,hogy mire is gondoltam,mutatom,mert nem én találtam ki,de nagyon tetszik:

1.Kiemelt&zárt topik létrehozása,ami elég szemet szúró,bármilyen kezdő is téved ide...

2.Képekkel linkekkel tarkított komplett,szájbarágós leírások beillesztése.A legelső hozzászólás tartalmazna egy jegyzéket a leírásokra mutató linkkkel,hogy egyből megtalálható legyen bármi,azonnal.

Az egészet csak annyiban kellene módosítani,hogy ne csak az admin/modi férjen hozzá,hanem pár kijelölt ember,aki van olyan elvetemült és maga szereli a gépét és még képes leírást is képes erről perverz módon készíteni.

Könyörgöm!Miért kell ezen ennyit vacilálni?Adjatok egy esélyt az egésznek,meg kell próbálni és ha nem müködik törölni.Nem értem mit kell ezen pöcsölni...

Link to comment
Megosztás:

bár vannak olyan újonc userek, akik hiába a kiemelt fórum, nem veszik észre amíg valaki fel nem hívja rá a figyelmet.

Ekkor jön a moderátor és törli a hozzászólását és dob neki egy linket pü-ben az adott kérdésre,ha van hozzá szájbarágós leírás.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem tartom jó ötletnek, mert újoncok szemében bunkóknak tűnhetünk.

teljesen jogos!!!

magam sem vagyok a computer zseni és sokszor kérdezek(nem direkt)nektek hülyeségnek tűnő dolgokat(mint pl. anno a CS-t sem értettem).

amikor elöször tévedtem erre az oldalra akkor elég sok infóval kellett megbírkóznom,ennyire részletes márkaklub oldalal nem találkoztam még(és asszem más sem nagyon az ismeretségi körömben).

Link to comment
Megosztás:

Szvsz az nem baj ha valaki tájékozatlan, senki ne úgy született hogy mindent tud, de olyasmit kérdezni amire ott a válsz az orra előtt az sokadjára mára valóban nehezen tolerálható, ezért mondják mindenhol hogy először körülnézni, és ha nem találja a váaszt a kérdésére, akkor lehet kérdezni. Ez amúgy nemcsak a régi felhasználók életét könnyíti meg, miszerint nem kell századjára is válaszolni ugyanarra a kérdésre, hanem az újakét is, mert nem kell adott esetben több 10 oldalt visszaolvasniuk egy topikban. Csak ehhez az kell, hogy ez a GYIK tényleg kiszúrja mindenki szemét, hogy az is egyből észrevegye aki korábban még soha nem fórumozott.

Link to comment
Megosztás:

Holnap csinálok egy topicot, abba egy vázlatot, miszerint épüljön fel szerintem az egész. Aztán várok hozzá oda pár építő kritikát, és a vázlatpontokhoz tartozó leírásokat. A képeket szerintem a klub képtárába kellene feltölteni, mert az átlagos képfeltöltőknek bizonytalan az időtartama.

Ha a vázlat kész, a nem GyIK-ba való hozzászólásokat törlöm (építő kritikák, felmerülő, nem GyIK-ba tartozó kérdések), és csak a GyIK válaszok maradnak. Kérek mindenkit, ebbe a topicba tényleg felelősségteljesen írjon bele, ez nem chat! 5-10 napon belül lezárttá nyilvánítom, ezután a GyIK-ot csak modi vagy admin módosíthatja.

Ez így jó lesz?

Link to comment
Megosztás:

A Sanyi által felvázolásra kerülő GYIK-hoz lehet majd akkor kizárólag leírásokat hozzátenni, lehetőleg képekkel illusztrálva. A képek lehetnek nyugodtan külsős képtárakból, majd azokat szépen a fórum galériájába feltöltjük.

Tehát minden, ami off jellegű hozzászólás, az tölésre kerül a topikból.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.