Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Elég rég jártam erre, köszönhetően, hogy nem volt problémám a kicsike autómmal!! :)

Viszont megosztanék veletek egy hibalehetőséget, amit én első körben nem hittem el, hogy megtörténhet... kb 120 000Ft ba került.. ;)

A minap Pestről Szegedre közlekedvén az autópályán bevillant az olajnyomás visszajelző lámpa. Nem gyulladt ki folyamatosan, csak halványan hol be villant hol el aludt. Gondoltam töltök utána olajat, bár nemrég ellenőriztem minden rendben volt, de azért az első pihenőbe vettem az irányt ( szerencsére !!!)

Ahogy lassítottam már felfigyeltem egy furcsa kolompoló hangra, a vezérmű felöl (nem volt szívderítő).

Kocsi hazavontatás, (autópályán csak szabályosan.. :( )

Szerelő aki közölte:

- lás csodát vmi rejtélyes oknál fogva az olajpumpa tengelye kiszakadt, természetesen a rajta lévő fogaskerék elszabadulva szétrombolta a környezetét. Mivel időben megálltam, motor - nál megúsztam "mindössze" Hajtókarcsapágyak cseréjével

Következmény: - Olajpumpa csere komplett "bontott a világon nincs... :lol: " az uj mindenestől 80000 Ft

- Vezérmű szíj alsó burkolat csere

- Vezérmű szíj - Olajcsere - Hajtókarcsapágyak

Érdekelne, hogy mással is történ e már hasonló, vagy csak engem tisztelt meg vele az opel?

Ja y17dt röl van szó 2002-es 85000 Km "csak nálam volt"

Szia!

Nálam hasonló volt a helyzet.

Éjszaka hazafelé hirtelen felvillant az olajnyomásjelző-a motorhang megváltozott-,azonnal félreálltam és segítséget hívtam.

Teljesen be voltam aggódva(fél 1 körül,egyedül a semmi közepén),na meg persze ekkor volt 2 hete tulajdonomban az autó.

Én nem vagyok szerelő,de valami hasonlóra gondoltam,és olvasgattam is róla fórumon.

Kértem árajánlatot üzletből és közölték 80 papír :lol: -az állam rögtön leesett.

A szerelőmet felhívtam,elvittük a verdát.

Másnap hívott,hogy mi a gond:olajpumpa.80e. ft az új,de neki van bontott 25e.

Hát persze,hogy kell B)

és hála a fejemnek,hogy azonnal leállítottam az autót,mert nagy gondot tudott volna okozni olajnyomás nélkül járó motor.

a szerelő mondta,hogy valami fogaskerék leesett és ez okozta,hogy elment az olajnyomás.

De megnyugtatlak nem te vagy az egyedüli és én a második akiknek ilyet produkált az autójuk. :P

2001/12 karaván 1,7ydt az autó

Remélem már más meglepi nem fog utólérni,mert itt Hollandiában iszonyat vastagon fog a szervizek ceruzái :lol:

ui: és ezt nálam 145ezer km-nél produkálta

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam hasonló volt a helyzet.

Éjszaka hazafelé hirtelen felvillant az olajnyomásjelző-a motorhang megváltozott-,azonnal félreálltam és segítséget hívtam.

Teljesen be voltam aggódva(fél 1 körül,egyedül a semmi közepén),na meg persze ekkor volt 2 hete tulajdonomban az autó.

Én nem vagyok szerelő,de valami hasonlóra gondoltam,és olvasgattam is róla fórumon.

Kértem árajánlatot üzletből és közölték 80 papír :lol: -az állam rögtön leesett.

A szerelőmet felhívtam,elvittük a verdát.

Másnap hívott,hogy mi a gond:olajpumpa.80e. ft az új,de neki van bontott 25e.

Hát persze,hogy kell :lol:

és hála a fejemnek,hogy azonnal leállítottam az autót,mert nagy gondot tudott volna okozni olajnyomás nélkül járó motor.

a szerelő mondta,hogy valami fogaskerék leesett és ez okozta,hogy elment az olajnyomás.

De megnyugtatlak nem te vagy az egyedüli és én a második akiknek ilyet produkált az autójuk. :lol:

2001/12 karaván 1,7ydt az autó

Remélem már más meglepi nem fog utólérni,mert itt Hollandiában iszonyat vastagon fog a szervizek ceruzái ;)

ui: és ezt nálam 145ezer km-nél produkálta

Én is 140-ezer körül jártam így...

Link to comment
Megosztás:

Én is 140-ezer körül jártam így...

Már "így utólag okosabb vagyok" vagy nem.... ;) egyszerű a megoldás!

Még akkor, amikor nem jelentkezik a probléma, ajánlatos vezérmű szíj csere alkalmából az ominózus fogaskerék rögzítő anyát egy oldható "csavar rögzítő vel" nem tudom mi a pontos neve :lol: megfogatni, kb 1000 Ft és lás csodát nem tud kilazulni....

Mivel típushiba, ezért gyanítom hogy a szerelők nagy többsége tisztába van vele, csak valamiért az olcsó megoldás nem divat...

Link to comment
Megosztás:

Én is 140-ezer körül jártam így...

Már "így utólag okosabb vagyok" vagy nem.... ;) egyszerű a megoldás!

Még akkor, amikor nem jelentkezik a probléma, ajánlatos vezérmű szíj csere alkalmából az ominózus fogaskerék rögzítő anyát egy oldható "csavar rögzítő vel" nem tudom mi a pontos neve :lol: megfogatni, kb 1000 Ft és lás csodát nem tud kilazulni....

Mivel típushiba, ezért gyanítom hogy a szerelők nagy többsége tisztába van vele, csak valamiért az olcsó megoldás nem divat...

Szerintem két lehetőség van:vagy nem tud a szerelő erről a hibáról és azért nem akadályozza meg,hogy bekövetkezzen.Vagy tudja ez mivel járhat,csak akkor esetleg többért fogja megjavítani :lol:

Szerintem ez is üzletről szól.

senki ne vegye sértésnek-"akinek nem inge...."

azért vannak kivételek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt olyan jelenséggel találkoztam, hogy a kocsi beindítása után kb. 5 percel menet közben megállt az autó. Kis idő elteltével

be lehetett indítani, és nem volt gondja egészen mostanáig. Azóta megtettünk vele már jó pár ezer kilómétert, és semmi. A mai napon ugyanezt produkálta,

és pont ugyan azon a helyen állt meg mint először. 15 perc elteltével be is indult újra, és ha misem történt vola, haza tudtam vele jönni.

Azt azért hozzá kell tegyem, hogy a kocsi már (Y17DT), kb. 1 fél éve rángat, alacsony fordulaton egyenetlenül megy. Intezívebb gázadáskor először

megtorpan, és csak utána indul meg. És épp emiatt a megtorpanás miatt nem lehet vele olyan finom váltásokat csinálni, mint azelőtt. Közben

a chech engine lámpa nem gyullad ki, és nem jelez semmit, és egyébként a kocsi teljesítményével sincs gond.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi lehet a gondja? EGR szelep, és légtömegmérő nemrég cserélve volt, meg nem is gondolom, hogy emiatt

állna meg az autó.

De visszaolvasgatva a fórumon, én adagolóra gyanakszom, hogy valami forrasztásos gond lehet.

Úgy gondolom, hogy a rángásnak, és az hogy megáll néha az autó köze van egymáshoz!

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem ebben valamiféle útmutatást adni!!!

üdv: botama

Szia nem akarlak elkeseríteni de nekem is ilyen hibajelenségem volt és adagoló elektronika sajna tipushiba

Link to comment
Megosztás:

Na voltam a szerelőnél. felemeltük sehol semmit sem látni hátul.

Viszont, egy érdekes felfedezést tettem. Leálltáskor egy barom niagy rezonálás kisérletében áll le a motor. Meg is van a hiba. Az intercooler "lötyög". Van valakinek egy képe vagy ábrája arról, hogy van ez alul rögztve? Mert felül 2 csavar fogja a hűtőnek, de alul nem tudjuk megnézni , feleslegesen meg a lököst nem bontanánk le. Vagy ennek ez a lötyögés természetes velejárója? Mert ha nem, akkor holnap igencsak viszamegyek a szervízbe és reklamálok, hogy az IC-t nem megfelelően rakták vissza. Mondjuk érdekes mert a klíma hűtőt is dörzsöli kicsit, meg a hűtőt is.

THX!

szia a hűtő alján kell lenni egy két részből áló patentnak amibe belecsúszik a klímahűtő és a cooler hűtő alsó felfogatása. és ezáltal nem szabad mozogni egyiknek sem mert kidörzsölik a hűtőt

Link to comment
Megosztás:

szia a hűtő alján kell lenni egy két részből áló patentnak amibe belecsúszik a klímahűtő és a cooler hűtő alsó felfogatása. és ezáltal nem szabad mozogni egyiknek sem mert kidörzsölik a hűtőt

Thx a válaszokat. Ahogy látom kénytelen leszek lebontani a lököst. Me visszavittem reklamálni a javítóhoz, de basztak rá....

Link to comment
Megosztás:

kösssssszzzzzzzz

nem ismer de kötözködniiiiiii az tud ;)

azért mert nem osztom véleményem az opel olajjal hogy jó éééé vagy sem ez egy vélemény de ezek az emberek pedig lehurognak azt kifikáznak......Magukból indulnak ki.......rájuk nem mondtam semmit........szánalmas.....mondtam hogy "lavina" :lol:

Helló Mindenki! :lol:

A problémám a köv.: van egy 2.0diesel G Astrám, 101le. Alacsony fordulaton igen gyenge, értem ez alatt 1200-1800-as fordulatig. Utánna van egy kis javulás, a turbó jóvoltából, de az sem az az igazi gyorsulás. 3000-et meg kár is kínozni, felette semmi. EGR, vagy esetleg más ötlet? -hibajel nincs, de pár hónapja, mintha jobban ment volna. Nyomatékkal nincs baj, mert 1500-as fordulaton a házat is elhúzza, de nem gyorsul. Naponta használom, rövid távokon, üzemi hőfokot nem éri el, 1200-1500-as fordulaton (takarékosan).Weisssz Remélem még van benned kis segítőkészség és kitalálod mi lehet a baj! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki! ;)

A problémám a köv.: van egy 2.0diesel G Astrám, 101le. Alacsony fordulaton igen gyenge, értem ez alatt 1200-1800-as fordulatig. Utánna van egy kis javulás, a turbó jóvoltából, de az sem az az igazi gyorsulás. 3000-et meg kár is kínozni, felette semmi. EGR, vagy esetleg más ötlet? -hibajel nincs, de pár hónapja, mintha jobban ment volna. Nyomatékkal nincs baj, mert 1500-as fordulaton a házat is elhúzza, de nem gyorsul. Naponta használom, rövid távokon, üzemi hőfokot nem éri el, 1200-1500-as fordulaton (takarékosan).Weisssz Remélem még van benned kis segítőkészség és kitalálod mi lehet a baj! :lol:

Szia

ezek a tipusok elvileg 1600-1800-as fordulaton kapcsolják a turbót

ha nagyon gyengének érzeda vasat és 2000 felé kezd csak huzni akkor a légtömegmérőd a hiba van rá egy próba vedd ki a légtőmegmérőt mind két széléből ragassz le egy 1 cmszélességbe az alsó és felső felén nem kell körbe azon a felén aholrácsos a légszűrő felől magyarul csökkentsd a kör alakú légtömegmérő átmérőjét egy picit hogy kevesebb levegő menjen át rajta egyszerűen szigetelőszalaggal és tedd vissza ha érzel valamilyen javulást az jó ha egy picit is mert akkor elfosta magát ja és ekkor szokott jobban füstölni is jobb ha valamelyik haverod menne mögötted és nézné közben hogy mennyire füstöl.ha nem ez a gond akkor lehet tovább lépni sajna ezeknek a tipushibája a turbó adagolóvezérlő és van pár még.De ha vn olyan ismerősöd aki rádugja gépre ő megtudja nézni a turbónyomást hogy el tér e a gyáritól a légtömegmérőnél meg ki irja ha már ég a lámpa hogy a légtömegmérő feszültsége túl magas.

remélem tudtam segiteni

ÜdvFerere

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki! ;)

A problémám a köv.: van egy 2.0diesel G Astrám, 101le. Alacsony fordulaton igen gyenge, értem ez alatt 1200-1800-as fordulatig. Utánna van egy kis javulás, a turbó jóvoltából, de az sem az az igazi gyorsulás. 3000-et meg kár is kínozni, felette semmi. EGR, vagy esetleg más ötlet? -hibajel nincs, de pár hónapja, mintha jobban ment volna. Nyomatékkal nincs baj, mert 1500-as fordulaton a házat is elhúzza, de nem gyorsul. Naponta használom, rövid távokon, üzemi hőfokot nem éri el, 1200-1500-as fordulaton (takarékosan).Weisssz Remélem még van benned kis segítőkészség és kitalálod mi lehet a baj! :lol:

hozd el megnézem.....

mert lehet légtömegmérő vagy szivocsonk lekormozodott az egr szelep allatt lévő

nem sárgalámpázik?

Link to comment
Megosztás:

Szia

ezek a tipusok elvileg 1600-1800-as fordulaton kapcsolják a turbót

ha nagyon gyengének érzeda vasat és 2000 felé kezd csak huzni akkor a légtömegmérőd a hiba van rá egy próba vedd ki a légtőmegmérőt mind két széléből ragassz le egy 1 cmszélességbe az alsó és felső felén nem kell körbe azon a felén aholrácsos a légszűrő felől magyarul csökkentsd a kör alakú légtömegmérő átmérőjét egy picit hogy kevesebb levegő menjen át rajta egyszerűen szigetelőszalaggal és tedd vissza ha érzel valamilyen javulást az jó ha egy picit is mert akkor elfosta magát ja és ekkor szokott jobban füstölni is jobb ha valamelyik haverod menne mögötted és nézné közben hogy mennyire füstöl.ha nem ez a gond akkor lehet tovább lépni sajna ezeknek a tipushibája a turbó adagolóvezérlő és van pár még.De ha vn olyan ismerősöd aki rádugja gépre ő megtudja nézni a turbónyomást hogy el tér e a gyáritól a légtömegmérőnél meg ki irja ha már ég a lámpa hogy a légtömegmérő feszültsége túl magas.

remélem tudtam segiteni

ÜdvFerere

Szia Ferere!

Amit leírtál azt értem, tehát az átáramló levegő mennyiségét csökkentem. Ha javulás érzek a menetteljesítményben, akkor csere és mehetek tovább? A turbó nyomást is meg tudják nézni, ha ráteszik gépre? Gomdolom ez egy opel szervízben nem gond, ha beállítok hozzájuk, hogy olvassák ki az adatokat.

Köszi az infókat!

Link to comment
Megosztás:

hozd el megnézem.....

mert lehet légtömegmérő vagy szivocsonk lekormozodott az egr szelep allatt lévő

nem sárgalámpázik?

Szia!

Sárga lámpa nincs. A télen volt egyszer, de akkor kicseréltem az egyik izzítógyertyát és azóta nyoma sincs. A szívócsonk házilag ( a cimborámnak jól felszerelt műhelye van) nem takarítható? Ha igen, mi a módja? - szeretek mindent, amit lehet magam megcsinálni! :lol:

Köszönöm a segítséget! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sárga lámpa nincs. A télen volt egyszer, de akkor kicseréltem az egyik izzítógyertyát és azóta nyoma sincs. A szívócsonk házilag ( a cimborámnak jól felszerelt műhelye van) nem takarítható? Ha igen, mi a módja? - szeretek mindent, amit lehet magam megcsinálni! :lol:

Köszönöm a segítséget! ;)

de kell is takaritani.....

Link to comment
Megosztás:

Szia Ferere!

Amit leírtál azt értem, tehát az átáramló levegő mennyiségét csökkentem. Ha javulás érzek a menetteljesítményben, akkor csere és mehetek tovább? A turbó nyomást is meg tudják nézni, ha ráteszik gépre? Gomdolom ez egy opel szervízben nem gond, ha beállítok hozzájuk, hogy olvassák ki az adatokat.

Köszi az infókat!

Szia

Hát ha sok pénzed van akkor ajánlom szervizt de egy hibamegalapítás és ez tapasztalat 7500ft és nem csináltak semmit az autóddal.és ha még lehúzossak akkor kitalálnak apróbb hibákat hogy csináltasd meg velük.Nincs az ismeretségi körödbe olyan aki végez ilyen kiolvasásokat én egy kiolvasásért kb2500ft fizettem úgy hogy ki is cserélték a légtömegmérőt is ami ugye 2 perces meló mert össt vissz 2 bilincs tartja a szervíz erre felszámol 1 órát és a légtőmegmérő se olcsó móka szerviz árakat felejtsd is el mert ha meghallod 60000 árat a padlót fogsz körbe kell nézni hol olcsobb gagyi kinait ne vegyél az van 15e körül nem tudom milyen van a tiédbe de a gyári az bosch van rajta egy szám az alapján tudsz utána érdeklődni hogy merre hol mennyi de évjárat motor motorkód alapján is beazonosítják ez a biztosabb verzíó mert láttam már olyat hogy a genyó kereskedők kicserélik más tipuséra ami olcsobb és igy probálják eladni nem is veszed észre eleinte a különbséget csak amikor már haldoklik.Vagy még egy megoldás ha van olyan ismerősöd akinek ilyen kocsija van attol elkérni 5 percre és ha érzel javulást akkor 100 hogy az a baja.másik bontós ismerős ugyan ugy 5 pecre kölcsibe kérni probára.Én javaslom hogy újat vegyél mert arra van 1 év gari.Most szolt Haverom van még egy próba hogy tudod kiszűrni a légtőmegmérőt hogy az a baj e :Húzd le a vezetéket a légtömegmérőröl ne ijedj meg a szervízlámpa kigyullad semmi gond az ECU kizárja a légtömegmérőt és beálitja a motorhoz szükséges adatokat ez vész funkció ha igy jobb lessz valamivel akkor a légtömegmérő a hibás ha ugyanolyan mint volt akkor más a bibi.Sajna ez lutri ilyenkor.Remélem tudtam segíteni

Ne értsd félre nem látok bele az autódba ezek tanácsok a hiba kiszűrésére ja és ne higgy el mindent amit a szervízbe mondanak inkább érdeklődj utána több helyen.

Üdv Ferere

Link to comment
Megosztás:

Már korábban is piszkált, de most gondoltam rá, hogy megkérdezem.

Hogy a fenébe lehet a légtömegmérő kormos????

Szia sehogy legalábbis én nem találkoztam vele még.

A légtömegmérő poros lehet vagy amit beszív a légszűrő házon kersztűl és ezek okozzák a meghibásodását is mert a légtőmegmérő funkioja a beáramló levegő felmelegitése egy bizonyos hőfokra és ebből az elektronika szokott elszálni mert ha nem cserélsz levegőszűröt akkor a beáramló por kosz ráég és kicsapja az elektronika ellenálását ami sajna nem javítható.Néhányan szoktak babrálni a tisztitásával féktárcsa tisztítóval van akinél be jőn van akinél nem ideig óráig.

ÜdvFerere

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden astrásnak!!!! WESS nicknevü társunkat keresem ajánlás utján! Zafirám van p1220 adagolóhibával, és szeretnék egy olyan embert találni aki nem akarja az egész adagolót kicserélni csak az elektronikát meg tudná javitani!

s.zoolee@chello.hu

Köszönet!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden astrásnak!!!! WESS nicknevü társunkat keresem ajánlás utján! Zafirám van p1220 adagolóhibával, és szeretnék egy olyan embert találni aki nem akarja az egész adagolót kicserélni csak az elektronikát meg tudná javitani!

s.zoolee@chello.hu

Köszönet!!

messze vagy látom....

Link to comment
Megosztás:

Az autó megy, de 1500 ford. alatt ég a motorchek. Gázadásra elalszik kb 1600 fordulatnál! Nem rángat, nem füstöl! Indul hidegen melegen! Van valami tipped mitöl lehet! Ill. mi a hiba! Végülis a hiba a 1220, de mi a megoldás?

mi a végzödése a bosch számnak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.