Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Hello

Köszi a választ akkor már nyugodtan nézegetek felnit a verdára én azt hittem hogy max a 205-ös gumi megy be alá.

A 8x17 az mi?:sowwy:

felni szélesség x átmérő collban

Azért ha teheted, inkább 215/45-öt gondolj rá, az valszeg jobban elfér.a 225 már súrolja döccenőkön hátul az ívet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

hi!!

Ha jol emlékszem a haverom A vectráján is 17 es felni volt de majd megkérdezem.Sose mentünk vele sehova kettőnél többen mert mindig beért a sárvédő ívbe a kerék hátul ha 4 en ültünk bele.

De jól nézett ki a verda legalább!! ;)

Nekem az lenne a kérdésem,hogy B Vecinél ami elég alul kormányzott érzésem szerint, javít e valamit ha le van ültetve vagy keményebb lengéscsillapítót kap vagy valami futóműtuningot.??

Nekem Ford mondeom volt a Veci előtt kombi TD és habár jó nagy hullaszállító gép volt ahova tettem oda ment tényleg jó volt a futóműve!!Jókat hallotam még a calibráról is!

Nagyon cool a Vectra csak ezen a téren talán lehet valamit tenni??? Remélem nem írtam nagy hülyeségeket,nem vagyok szaki csak öszzehasonlítottam a verdákat :D

:P :D

Link to comment
Megosztás:

nekem veszi szépen az íveket.

Erre legjobban a 2 évvel ezelőtti kecsói pályanap a példa. Nem jártam füvön vele, pedig megjárattam rendesen a gépet. :D És akkor a szilentek sem voltak még a helyzet magaslatán. Utána jött a húzós generál.

Most a 225-ös pacskerekkel sincs gondom, nem akar kitörni az ívről. :D

Mondjuk ha eladom őket, biztos hiányozni fognak, mind látványra, mind stabilitásra. De racionálisan is kell gondolkoznom. Családi verda, 3 gyerek, nekik még nincs vesekövük, amit rázni kéne.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Téligumit veszek a jövőhéten, mielőtt még szezonja lesz, mit ajánlotok? 15e/db áron gondolkozok, de számomra minden gumi ugyan olyan (kivéve a praktikeres újafutózott mégis áron felüli szarokat..:lol: )

Ez pl?

ja és kombihoz 2l-es benzineshez kellene, szeretek száguldani féle..:lol:

Továbbá a hátsó kerekek csapágyasak, legalábbis mindenki ezt mondja, mert van valamennyi zaja. Viszont mint néztem, gyári új cucc hozzá abs-es 30e/db. Kicsit húzós szerintem... Viszont van utángyártott 15ért vagy bontott (2000 évjárat utáni angliából bontott kocsik) 5e ft és ad rá 1000km garanciát a csávó. Mennyi km alatt kopnak el a csapágyak? És egy ilyen csere milyen sürgős dolog? Mert halasztanám tavaszta, most vezérműszíj, gumi csere van, ez is drága..:lol:

Link to comment
Megosztás:

Téligumit veszek a jövőhéten, mielőtt még szezonja lesz, mit ajánlotok? 15e/db áron gondolkozok, de számomra minden gumi ugyan olyan (kivéve a praktikeres újafutózott mégis áron felüli szarokat..:lol: )

Ez pl?

ja és kombihoz 2l-es benzineshez kellene, szeretek száguldani féle..:lol:

Továbbá a hátsó kerekek csapágyasak, legalábbis mindenki ezt mondja, mert van valamennyi zaja. Viszont mint néztem, gyári új cucc hozzá abs-es 30e/db. Kicsit húzós szerintem... Viszont van utángyártott 15ért vagy bontott (2000 évjárat utáni angliából bontott kocsik) 5e ft és ad rá 1000km garanciát a csávó. Mennyi km alatt kopnak el a csapágyak? És egy ilyen csere milyen sürgős dolog? Mert halasztanám tavaszta, most vezérműszíj, gumi csere van, ez is drága..:lol:

Téligumában tudom ajánlani az Eurotec Snowolf2-t.Olcsó és jó gumi, amúgy Continental termék.Nekem nagyon jól zenélt a Vectra alatt, amint a jégfelületen volt egy pici hódara szerűség, már tapadt.

Kerékcsapágy árakat ITT is tudsz viszonyításképpen nézni.Célszerű minél hamarabb kicserélni, de a támszilentek lógásából is adódhat a zúgás, mert a hátsó kerék olyankor igenrosszul áll.Sokkal erősebb a negatív dőlése.

A vezérléshez a cuccok pedig vízpumpástól max. 40e.-be kerülnek.

Link to comment
Megosztás:

Téligumában tudom ajánlani az Eurotec Snowolf2-t.Olcsó és jó gumi, amúgy Continental termék.Nekem nagyon jól zenélt a Vectra alatt, amint a jégfelületen volt egy pici hódara szerűség, már tapadt.

Kerékcsapágy árakat ITT is tudsz viszonyításképpen nézni.Célszerű minél hamarabb kicserélni, de a támszilentek lógásából is adódhat a zúgás, mert a hátsó kerék olyankor igenrosszul áll.Sokkal erősebb a negatív dőlése.

A vezérléshez a cuccok pedig vízpumpástól max. 40e.-be kerülnek.

Köszi az infót, a snowwolf2 nagyjából annyi mint amit linkeltem, de nekem az szimpibb vmiért:)

Mi az a támszilent? :lol: Meg tudom én nézni azt, hogy azzal mi van?

a vezércucchoz 39e a cuccos a szerelő azt mondta. a szerelés olcsó lesz, mert jóarc:)

Link to comment
Megosztás:

Továbbá a hátsó kerekek csapágyasak, legalábbis mindenki ezt mondja, mert van valamennyi zaja. Viszont mint néztem, gyári új cucc hozzá abs-es 30e/db. Kicsit húzós szerintem... Viszont van utángyártott 15ért vagy bontott (2000 évjárat utáni angliából bontott kocsik) 5e ft és ad rá 1000km garanciát a csávó. Mennyi km alatt kopnak el a csapágyak? És egy ilyen csere milyen sürgős dolog? Mert halasztanám tavaszta, most vezérműszíj, gumi csere van, ez is drága..:lol:

Kerékcsapágyat legszigorúbban tilos bontóból venni!!! 1 kerékcsapágy futásteljesitménye normál használat esetén kb 100000 km ( magyar utak: kb 80000 ). Hátul ráadásul ha jól tudom agyas csapágy van ABS jeladóval ( agyas csapágy: a csapágy külső gyűrűje maga a kerékagy). A kompakt kerékcsapágy 2 féle képpen nézhet ki: vagy (leegyszerűsitve) 2 db kúpgörgős csapágy összeforditva, vagy 2 db ferde hatásvonalú csapágy összeforditva. Természetesen a külső gyűrű nem osztott. Azért ilyen a kialakitása ( nem mély hornyú golyóscsapágy ), hogy az oldalról ható erőket is elviselje. A kerékcsapágy hibája nagyon 1x űen észlelhető. Hozzávalók: 1 körforgalom vagy 1 nagyobb parkoló, alátekert kormány, kicsit bevállalósabb sebesség. Ezután ész nélkül körözni, ha balra kanyarodsz a kocsi értelemszerűen a jobb oldalára dől. Ha búg akkor az a csapágy a gebaszos ha nem akkor semmi baja. Ugyanez a másik irányban pepitában. Kerékcsapágy nem igazán megy tönkre egyszerre. Ez csak az autószerelők - hogyan szedjük le az ügyfelet dupla lóvéra- fogása ( bocs ha ezzel valakit megsértettem ). De hihetsz nekem, ugyanis 6 éve a csapágyszakmában dolgozom. Ha kérdésed van keress meg priv be : okiman1@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

a vezércucchoz 39e a cuccos a szerelő azt mondta. a szerelés olcsó lesz, mert jóarc:)

Szerencsére nekem nagykeres kedvességgel az alkatrész megáll 30 ba Ez tartalmaz vezérműszijat 2 vezető 1 feszitőgörgőt, plusz 1 vizpumpát. :lol: :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Kerékcsapágyat legszigorúbban tilos bontóból venni!!! 1 kerékcsapágy futásteljesitménye normál használat esetén kb 100000 km ( magyar utak: kb 80000 ). Hátul ráadásul ha jól tudom agyas csapágy van ABS jeladóval ( agyas csapágy: a csapágy külső gyűrűje maga a kerékagy). A kompakt kerékcsapágy 2 féle képpen nézhet ki: vagy (leegyszerűsitve) 2 db kúpgörgős csapágy összeforditva, vagy 2 db ferde hatásvonalú csapágy összeforditva. Természetesen a külső gyűrű nem osztott. Azért ilyen a kialakitása ( nem mély hornyú golyóscsapágy ), hogy az oldalról ható erőket is elviselje. A kerékcsapágy hibája nagyon 1x űen észlelhető. Hozzávalók: 1 körforgalom vagy 1 nagyobb parkoló, alátekert kormány, kicsit bevállalósabb sebesség. Ezután ész nélkül körözni, ha balra kanyarodsz a kocsi értelemszerűen a jobb oldalára dől. Ha búg akkor az a csapágy a gebaszos ha nem akkor semmi baja. Ugyanez a másik irányban pepitában. Kerékcsapágy nem igazán megy tönkre egyszerre. Ez csak az autószerelők - hogyan szedjük le az ügyfelet dupla lóvéra- fogása ( bocs ha ezzel valakit megsértettem ). De hihetsz nekem, ugyanis 6 éve a csapágyszakmában dolgozom. Ha kérdésed van keress meg priv be : okiman1@gmail.com

Köszi az infókat! Általában eszeveszetten megyek a körforgalmakban, nem tűnt akkor hangosabbnak, de majd holnap megnézem jobban:)

Sajna agyas csapágy van, ezért olyan drága:(

A kocsiban elméletileg 140e km van, valószínüleg tényleg annyi van benne. Kérdés, hogy cserélték-e 100e-nél, vagy sem. Vezértmű szíjat biztos cseréltek 80-nál, nemrég gyertyákat is, de ki tudja..

Jővőhéten úgyis megy vezmű cserére, megnézetem a csapágyakat azért a szerelővel (ő nem húz le szerencsére, és igazat mond)

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót, a snowwolf2 nagyjából annyi mint amit linkeltem, de nekem az szimpibb vmiért:)

Mi az a támszilent? :lol: Meg tudom én nézni azt, hogy azzal mi van?

a vezércucchoz 39e a cuccos a szerelő azt mondta. a szerelés olcsó lesz, mert jóarc:)

A hátsó lengőkarban van belőle 2db oldalanként.Ha megemeled a hátulját, rángatva meg tudod nézni.De tud lógni a lengőkarszilent is.

Az Eurotec-et én itt Kméten 8500ft-ért vettem anno, zsír újonan.

Link to comment
Megosztás:

A kocsiban elméletileg 140e km van, valószínüleg tényleg annyi van benne. Kérdés, hogy cserélték-e 100e-nél, vagy sem.

Kerékcsapágyat nem kötelező cserélni 100000 nél. Van olyan ismerősöm, aki 300000 nél tart a toyotájával és makulátlan. Akkor kell kicserélni ha elkezd búgni. Vezérlést 16 szelepes motoron azért AJÁNLOTT 60000 ként cserélni ( opel ) mert ezeknél a motoroknál előfordult már szijszakadás, és sajna az opel motor olyan, hogy bucira verheti a szelepeket. Toyotánál pl ez az intervallum 100000 km. Eleve 1 hülye dolog, hogy a vezműszij hajtja a vizpumpát, ami 1 új szij cseréjénél ( nem nyúlt a szij mint a régi ) teljesen más feszitést ad. Ezért kezdi el 1 idő után ereszteni a vizet. Célszerű ezt is cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Na, most így késő éjjel tettem pár gyors kört, rendesen rosszul is lettem..:lol: hülye cementes zsákról pedig megfeletkeztem hátul, szépen vándorol, és csinálta a mocskot:(

Nem volt semmi hangja a dolognak. Mit kellene hallani ilyenkor?

Elsősorban búgást valamelyik oldalról. Ha terhelt az oldal és nem búg az nem csapágyhiba. Sztem go to futóműves, rángassa mán meg 1 picit a hátulját.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.