Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki milyennek találja a gyári CD30 MP3 fejegységet? Milyen a hangja? Nem válogat az írott cd-k között? Eléggé "vájtfülü" vagyok, ezért érdekelne. Most egy Pioneer fejegységem van, de az átalakító keret is (meg maga a rádió környéke, vezetékek) is eléggé zörög rossz úton. Ráadásul macerás mindig bevinni-kihozni az előlapot, ezért is jobb lenne a gyári! Persze csak ha elfogadhatóan szól! Előre is köszi! Ha esetleg valaki tud ilyen eladó fejegységet, kérem szóljón! Ja, és BID kijelző is érdekelne! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki milyennek találja a gyári CD30 MP3 fejegységet? Milyen a hangja? Nem válogat az írott cd-k között? Eléggé "vájtfülü" vagyok, ezért érdekelne. Most egy Pioneer fejegységem van, de az átalakító keret is (meg maga a rádió környéke, vezetékek) is eléggé zörög rossz úton. Ráadásul macerás mindig bevinni-kihozni az előlapot, ezért is jobb lenne a gyári! Persze csak ha elfogadhatóan szól! Előre is köszi! Ha esetleg valaki tud ilyen eladó fejegységet, kérem szóljón! Ja, és BID kijelző is érdekelne! Köszi!

Szia,

Amit én tapasztaltam:

Nekem gyárilag Delphi Grundig fejegységem volt, amit kicseréltem Blaupunkt-ra. Bár ez nem tud mp3-at.

Amikor beszerelték nekem a Blaupunkt-ot azonnal feltűnt, hogy hangzásban sokkal dinamikusabban szól, mint a Delphi Grundig.

Valószínű, hogy egy kicsit más lehet a kettő erősítő része.

Nagyon sokszor írtam már CD-ket és mind a lehető leglassabban. Olyan még nem fordult velem elő, hogy nem ismerte volna fel az írott CD-t, mind lejátsza, és CD textet is felismeri. Gondolom, mp3-nál a "tag-eket" ugyanúgy felismeri a fejegység. Olyan viszont már volt, hogy egy-egy számnál "ugrott" a CD, de nem jellemző. Ez most nem tudom, hogy a CD lemez, az írás, vagy a fejegység hibája. Zörgésről nem tudok rosszat mondani, meg sem mukkan.

Ha jól tévedek, talán ez a fejegység 20W körül van, de tud szólni rendesen, csak bírja az ajtókárpit.

Ez csak az én tapasztalatom, másnak biztosan más véleménye és tapasztalata van.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ki milyennek találja a gyári CD30 MP3 fejegységet? Milyen a hangja? Nem válogat az írott cd-k között? Eléggé "vájtfülü" vagyok, ezért érdekelne. Most egy Pioneer fejegységem van, de az átalakító keret is (meg maga a rádió környéke, vezetékek) is eléggé zörög rossz úton. Ráadásul macerás mindig bevinni-kihozni az előlapot, ezért is jobb lenne a gyári! Persze csak ha elfogadhatóan szól! Előre is köszi! Ha esetleg valaki tud ilyen eladó fejegységet, kérem szóljón! Ja, és BID kijelző is érdekelne! Köszi!

Szia!

Nekem Blaupunkt CD30 MP3 van gyári hangszórókkal, szépen szól, jó a dinamikája, középtartományban (beszédhang) egy kicsit lehetne jobb. (Nincs benne komoly equalizer, csak magas/mély állítási lehetőség. )

Az MP3 tageket is hibátlanul megjeleníti (előadó, zeneszám, album). Csak nagyon karcos CD-vel ugrik, egyébként jól tolerálja még a gyorsan írott CD-ket is.

Sokkal jobban szól a rendszer, mint pl. a Ford gyári hifik (a 6000-es széria darabjai).

Egyébként hamarosan (1-2 héten belül) eladósorba kerül a fejegységem (sötétszürke színű), navis csere miatt.

Ha érdekel, dobj rám egy privátot, és megbeszélhetjük.

Üdv,

HG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat! Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy az MP3-as CD30 működik az alap kétsoros (TID) kijelzővel is, vagy csak a háromsorosokkal (BID,GID)? Mert, bár szeretnék 3 soros kijelzőt is, most egyenlőre csak az MP3-at, de jól járok, ha azt meg nem tudom addig használni, amíg nem lesz háromsoros kijelzőm!? Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat! Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy az MP3-as CD30 működik az alap kétsoros (TID) kijelzővel is, vagy csak a háromsorosokkal (BID,GID)? Mert, bár szeretnék 3 soros kijelzőt is, most egyenlőre csak az MP3-at, de jól járok, ha azt meg nem tudom addig használni, amíg nem lesz háromsoros kijelzőm!? Köszi előre is!

Megy TID-el is...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Sajnos nem legalábbis RCA-val nem mert nincs ilyen kimenet rajta.

Ha van kormány távvezérlőd akkor igen én is arról használom, ami kellemetlen az az óra állítás mert akkor vissza kell dugni az eredetit beállítani az órát.

Mondjuk létezik kábel is pl Alpine- hoz olyan 15000 ft és akkor működik a kormánytáv is.

Link to comment
Megosztás:

Ha van kormány távvezérlőd akkor igen én is arról használom, ami kellemetlen az az óra állítás mert akkor vissza kell dugni az eredetit beállítani az órát.

Mondjuk létezik kábel is pl Alpine- hoz olyan 15000 ft és akkor működik a kormánytáv is.

Van kormány vezérlőm. akkor azt mondod hogy arról tudom "nézegetni" a computert, nah ez tök jó akkor ! Akkor kicserélem a gyári fejegységet, az én 2DIN-mre :D Az órát valahogy csak kibírom :P Köszi a válaszokat !

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Sajnos nem legalábbis RCA-val nem mert nincs ilyen kimenet rajta.

Hello!

Dehogy nem lehet rá kötni (hangszóró kábelra) én is most csináltam főleg azért mert a grundig fej amit gyárilag dobálnak bele nem valami életerős a ne mán terén ezért, kell egy kis jelszint alakító ami nagy jelszintről kis jelszintté alakít pl: SAA-001 ez itt

https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4720

rákötöd a hátsó hangszóró kábelére már a fejegységnél és onnan ahogy szokás remote szál rca köteg táp kábel persze külön oldalon és az erősítő láda azt kész.

de ez csak egy megoldás a sok közül!

Üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy egy CD 30 Mp3-ra (9 gombos) hogyan tudnék AUX-ot csatlakoztatni?

Már kb 6 helyen voltam és mindenki elhajtott ezzel kapcsolatban...

Részletes leírást megköszönném illetve valakit, aki megcsinálná az lenne a legjobb!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy egy CD 30 Mp3-ra (9 gombos) hogyan tudnék AUX-ot csatlakoztatni?

Már kb 6 helyen voltam és mindenki elhajtott ezzel kapcsolatban...

Részletes leírást megköszönném illetve valakit, aki megcsinálná az lenne a legjobb!

Ha a rádió tudja az aux funkciót, akkor a quadlock (a négyzetalakú csatlakozó) alsó csatlakozóira lehet kötni a bal-jobb-test vezetékeket, ami egy jack aljzatban végződik. Ezt az aljzatot meg oda teszed, ahol kényelmes. Eredetileg már ezzel a rádióval volt szerelve az autód, vagy te vetted bele később?

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.