Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Insignia - csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Én is gondolkozom a chipen, de szerintem nem chip, hanem P-box lesz belőle.

Ha bármi gond van és a szervízben kiszúrják, ugrik a gari, mert ráfogják.

A P-BOX-ot pedig csak lehúzom és vihetik...

nincs nyoma.

nekem egy p-box / chip kb. 30 lovat adna rá... úgy lenne 160LE a cdti. :lol:

nekem nem jelent problémát a szervíz dolog,UGYANIS A STEINMETZ GYÁRI OPEL TUNNER,EZÉRT Ő IS VÁLLAL GARANCIÁT RÁ,MEG HA NAGY GONDOK LENNÉNEK A GARI TÉMÁBA,AKKOR SZERENCSÉRE VAN SZERVIZES ROKON :lol: .....amúgy a te motorod szoftveresen van lebutitva a 160le-höz képest,semmi más nincs.....amúgy meg a 160le-ből 190-et csinálnak.....

A Pbox-okkkal oda kell figyelni,mert azok nem változtatják meg az ECU-t,hanem csak átkurják az autóban lévő szenzorokat,hogy több levegőt,illetve üzemanyagot fecskendezzen be az égéstérbe.....

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 352
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Végigolvastam az összes hozzászólást,hogy kinek mi a tapasztalata ezzel a szépséggel.Nekem személy szerint tetszik az autó,és gondolom idővel minden hibáját orvosolják.Az pedig várható volt,hogy nem fog minden tökéletesen működni rajta,hisz egy vadi uj konstrukció,első szériában.Óhatatlan hogy ne legyen valami baja!Szerintem még olyan autó nem volt amihez nem kellett hozzányúlni,főleg az első szériában.Egy jó kis ötajtós benzinesre szívesen beneveznék.

Sok sikert hozzá mindenkinek akinek ilyen van......

Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj, hogy az enyém már a 2. modell év... sőőőt... talán az első fecskék még 2008. végén jöttek.

Az enyém 2010. februárban gurult le a szalagról... tehát azért némi idő eltelt a kettő között. :lol:

Mindenesetre én a 4 ajtóst preferálom... már csak azért is, mert az szériában gombnyomásra nyitja a csomagtartót! :(

Télen, dzsuvás időben nincs is ennél jobb... no és persze azért elég jól is néz ki, amikor csak kipattan a hátulja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem nem jelent problémát a szervíz dolog,UGYANIS A STEINMETZ GYÁRI OPEL TUNNER,EZÉRT Ő IS VÁLLAL GARANCIÁT RÁ,MEG HA NAGY GONDOK LENNÉNEK A GARI TÉMÁBA,AKKOR SZERENCSÉRE VAN SZERVIZES ROKON :lol: .....amúgy a te motorod szoftveresen van lebutitva a 160le-höz képest,semmi más nincs.....amúgy meg a 160le-ből 190-et csinálnak.....

A Pbox-okkkal oda kell figyelni,mert azok nem változtatják meg az ECU-t,hanem csak átkurják az autóban lévő szenzorokat,hogy több levegőt,illetve üzemanyagot fecskendezzen be az égéstérbe.....

cső Edy!

bmwt összeszögeltétek már? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kaszni formában persze mindenkinek más tetszik.Nekem nem tetszenek általában a négyajtósok(kivéve prémium kategória) nem fér bele szétszedés nélkül a kapagép :lol: !

Meg hát itt az örök kérdés,hogy Diesel vagy benzines.....kinek mi jön be.Én is benzin párti vagyok,bár egy modern új dieselt szívesen bevállalnék.Az meg azért nem megy ilyen relative gyorsan,hogy egy 1-2 éves konstrukcióban megjelenő hibát azonnal javítanak.Ezért mondják sokan,hogy nem szabad egy új konstrukciójú modellt megvenni,mert még nem kiforrott.De nézd meg pl a VW-t.X év után elismerte,hogy egy kalap sz.r a híres diesel motorja,addig meg eladtak több milliót belőle,és a használó meg szív vele.De lehetne ilyet sorolni.Reméljük ezekkel nem lesz ilyen gond.

És akkor is szép! :lol:

Csak az a baj, hogy az enyém már a 2. modell év... sőőőt... talán az első fecskék még 2008. végén jöttek.

Az enyém 2010. februárban gurult le a szalagról... tehát azért némi idő eltelt a kettő között. :(

Mindenesetre én a 4 ajtóst preferálom... már csak azért is, mert az szériában gombnyomásra nyitja a csomagtartót! :D

Télen, dzsuvás időben nincs is ennél jobb... no és persze azért elég jól is néz ki, amikor csak kipattan a hátulja. :D

Link to comment
Megosztás:

A hifijéről tudtok mondani valamit? Az enyémben elég gyatrán szól. Mindegyikben ilyen vagy csak én vettem gyenge audiólejátszóval?

szia.a miénkbe elég jól szól,BÁR AZ INFINITY rendszer!Próbáltuk alap hifivel is,az nem szolt annyira rosszul.....

Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj, hogy az enyém már a 2. modell év... sőőőt... talán az első fecskék még 2008. végén jöttek.

Az enyém 2010. februárban gurult le a szalagról... tehát azért némi idő eltelt a kettő között. :lol:

Mindenesetre én a 4 ajtóst preferálom... már csak azért is, mert az szériában gombnyomásra nyitja a csomagtartót! :(

Télen, dzsuvás időben nincs is ennél jobb... no és persze azért elég jól is néz ki, amikor csak kipattan a hátulja. :lol:

hááát a miénk is 2009 junius-ába jött le a futószalagról,de vannak visszahívások.....

a C Vectra-t most adtuk el,de most küldtek ki 7 év után 1 visszahívást....amit még 2002-be el kellet volna intézniük....

Link to comment
Megosztás:

.De nézd meg pl a VW-t.X év után elismerte,hogy egy kalap sz.r a híres diesel motorja,addig meg eladtak több milliót belőle,és a használó meg szív vele.

Azért ez a tények elferdítése!

Akkoriban a PD TDI volt a csúcs. A CR rendszer nem tudott akkora ü.a. nyomást előállítani, mint a bonyolult PD TDI. Most már simán, sőt... Olcsóbb az előállítása, kevesebb a hibalehetőség, halkabb az üzeme. Minden a mellett szólt, hogy továbblépjenek. Nem volt az kudarc, de ésszerűen (gazdaságosan) nem volt benne több lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez a tények elferdítése!

Akkoriban a PD TDI volt a csúcs. A CR rendszer nem tudott akkora ü.a. nyomást előállítani, mint a bonyolult PD TDI. Most már simán, sőt... Olcsóbb az előállítása, kevesebb a hibalehetőség, halkabb az üzeme. Minden a mellett szólt, hogy továbblépjenek. Nem volt az kudarc, de ésszerűen (gazdaságosan) nem volt benne több lehetőség.

Azért én ezt másképp tudom. A TC-n volt egy cikk róla, hogy a Pug teljesen lekötötte a Bosch CR gyártási kapacitását, erre kitalálták, hogy majd ők megmutatják, és kitalálták ezt a förmedvényt. Persze míg gyártották eléggé sztárolták, de végre belátták, hogy halott ügy.

Link to comment
Megosztás:

Azért én ezt másképp tudom. A TC-n volt egy cikk róla, hogy a Pug teljesen lekötötte a Bosch CR gyártási kapacitását, erre kitalálták, hogy majd ők megmutatják, és kitalálták ezt a förmedvényt. Persze míg gyártották eléggé sztárolták, de végre belátták, hogy halott ügy.

Rákerestem A TC-n. (Érdekes, hogy nem emlékeztem erre a cikkre. :lol: )

Te erre gondoltál:

"Valószínűleg városi legenda csupán, de talán nem minden alapot nélkülöz a történet, hogy amikor a VW ura, Piëch értesült róla, hogy a CR-rendszer gyártója a wolfsburgiak helyett egy másik nagy német autógyárnak szállít a szűkös készletből, akkor született meg a stratégiai döntés: márpedig ellesznek ők közös nyomócső nélkül is."

A lényeg itt van:

"Műszaki szempontból két dolog szólt mellette: egyrészt az akár 2000 baros befecskendezési csúcsnyomás jóval magasabb volt, mint a korabeli common rail (CR) rendszerek 1400 baros határa, s ez addig nem látott lehetőségeket nyitott meg a teljesítmény fokozására. Mentek is a VW dízelek, mint az olajozott villám. Másrészt az előbefecskendezés időpontja ugyan nem volt változtatható, de a minden egyes munkaütemben fokozatosan felépülő nyomásnak köszönhetően viszonylag alacsony (a főbefecskendezésénél jóval alacsonyabb) nyomáson történt, ami jó, és amiről a CR rendszer a csőben uralkodó közel állandó nyomás miatt hiába álmodik."

No de hagyjuk! Továbbiakban csak az Insigniáról! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen igen tényleg inkább maradjunk az Insigniánál,remélhetőleg arról majd a későbbiekben sem kell hasonlókat írni,bár azt még megjegyezném,hogy azt mondta a VW,hogy "nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket".Szerintem ez mindent elárulNa meg a sok sok általam is látott hasonló szívvel dobogó "csoda"

Azon meg csodálkozom,hogy szidják itt a hangrendszert az Insigniában.Igaz még nem hallottam,de régen sem volt olyan gagyi hangzása szerintem az Opeleknek.

Rákerestem A TC-n. (Érdekes, hogy nem emlékeztem erre a cikkre. :lol: )

Te erre gondoltál:

"Valószínűleg városi legenda csupán, de talán nem minden alapot nélkülöz a történet, hogy amikor a VW ura, Piëch értesült róla, hogy a CR-rendszer gyártója a wolfsburgiak helyett egy másik nagy német autógyárnak szállít a szűkös készletből, akkor született meg a stratégiai döntés: márpedig ellesznek ők közös nyomócső nélkül is."

A lényeg itt van:

"Műszaki szempontból két dolog szólt mellette: egyrészt az akár 2000 baros befecskendezési csúcsnyomás jóval magasabb volt, mint a korabeli common rail (CR) rendszerek 1400 baros határa, s ez addig nem látott lehetőségeket nyitott meg a teljesítmény fokozására. Mentek is a VW dízelek, mint az olajozott villám. Másrészt az előbefecskendezés időpontja ugyan nem volt változtatható, de a minden egyes munkaütemben fokozatosan felépülő nyomásnak köszönhetően viszonylag alacsony (a főbefecskendezésénél jóval alacsonyabb) nyomáson történt, ami jó, és amiről a CR rendszer a csőben uralkodó közel állandó nyomás miatt hiába álmodik."

No de hagyjuk! Továbbiakban csak az Insigniáról! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hangrendszer tapasztalat:

Nekem a CD400-as van a vasban (a gyári bluetooth csak ezzel együtt volt rendelhető).

Ez elvileg dupla tuneres, hangprocesszoros rádió.

Nekem tetszik a hangzása, nyilván nem egy 19 hanszórós, 1460 wattos Bang & Olufsen rendszer (a la neue A8), de szerintem teljesen barátságosan szól.

És ami gumma jó, hogy olyan a hangszigetelés, hogy beállítod a kellemes, beszélgetős kb. 10-12-es hangerő szintet (kb. 40es a skála) és 160-nál is élvezhető a zene rajta (persze van automata hangerőszabályozás, de az 1-esen van a 3-as skálán és mintha nem is csinálna semmit olyan).

Link to comment
Megosztás:

Hangrendszer tapasztalat:

Nekem a CD400-as van a vasban (a gyári bluetooth csak ezzel együtt volt rendelhető).

Ez elvileg dupla tuneres, hangprocesszoros rádió.

Nekem tetszik a hangzása, nyilván nem egy 19 hanszórós, 1460 wattos Bang & Olufsen rendszer (a la neue A8), de szerintem teljesen barátságosan szól.

És ami gumma jó, hogy olyan a hangszigetelés, hogy beállítod a kellemes, beszélgetős kb. 10-12-es hangerő szintet (kb. 40es a skála) és 160-nál is élvezhető a zene rajta (persze van automata hangerőszabályozás, de az 1-esen van a 3-as skálán és mintha nem is csinálna semmit olyan).

Köszönöm. Az én fejegységem gyenge. Most már rájöttem. Csak az volt furcsa hogy a Vectrához képest semmit sem szól. De szerintem még az Astrában lévő CAR 300 as Blaupunkt is jobban szól. Na ez már így maradt. Max feljavítom egy erősítővel meg egy hangszóró szettel.

Link to comment
Megosztás:

meg a nagy puttony. elég jó választás volt az insignia :lol:

Azt nem értem, hogy miért nem akasztottak egy trélert az Insignia után. Most tekintsünk el a műszaki hibalehetőségektől, akkor sem lenne kedvem a megvétel után élből több ezer km-el egy ilyen autót leterhelni.

Azért ez mekkora reklám az Insigniának, a Merci meg irulhat pirulhat, hogy nem Ők adtak autót a csapatnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.