Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, ihbastra írta:

12.5 alá nem megy mint írtam ha mindent kapcsolok se. Ahogy én használom tompított rádió 1 fokozatba szellőztetőmotor 13.4! Csak én kevesellem ezt az értéket...

Nekem delco remy generátorom van. Nekem 14.5 körül van a generátoron mérve. Tompítotnál is 14.3v. Aksin már kevesebb. Sokáig szenvedtem is vele mert halványan parázslott a töltésjelző terhelésre huzkodtam test kábeleket pluszba szerelő mondta rosz a diódahíd. Vettem újat potyára. Aztán kiderült, hogy a pozitív kábel nem jó. Húztam a generátorról direktbe azóta nem világít. Ja és tettem be én is fesz mérőt a kesztyűtarto világításra kötöttem de bent meg még kevesebbet mér.. 14.4 terheletlenül. Tompított venti 1 esen 13.9 v. Hátsóablak meg tompított meg venti 1 esen vagy 2 esen 13.5v az alá nem megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Nekem egy 95-ös f astrám van 1.8 16v 116 Le a motorvezérlő kuka lett. Vettem egy másikat össze is van tanítva a kulcsommal stb , de nincs szikra.  A motor visszajelző lámpa nem világít. A jeladók, trafó, gyertya cserélve . Az AC pumpa műkődik benzint kap. Már nem tudjuk mi lehet a baj. Valaki találkozott már ilyen hibával?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Melinda 37 írta:

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Nekem egy 95-ös f astrám van 1.8 16v 116 Le a motorvezérlő kuka lett. Vettem egy másikat össze is van tanítva a kulcsommal stb , de nincs szikra.  A motor visszajelző lámpa nem világít. A jeladók, trafó, gyertya cserélve . Az AC pumpa műkődik benzint kap. Már nem tudjuk mi lehet a baj. Valaki találkozott már ilyen hibával?

Üdv, a motorvisszajelzőnek gyújtáson világítani kell, tuti jó ez a vezérlő? 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Melinda 37 írta:

Szia. A ráadott gyújtás után egy darabig világít utána elalszik. Igen ezt direkt motorvezérlő javítással foglalkozó cégtől vettem.

 

Ott valami nem kerek, a motorvezérlő gyújtásra kap tápot, és akkor világítani kell, aztán amikor elindul a motor akkor meg elaludnia. Úgy rémlik hogy a motorvezérlő feletti fekete fém burkolatnál van egy testpont, nem volt azon vagy mellette barna testvezeték felfogatva ami esetleg el lett felejtve ? A képen is ilyen van:

2808208-20180406-3ONAwd.jpg

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Melinda 37 írta:

Ez hülye kérdés volt mi a dolga annak a vezetéknek. Ha az is a helyén van és így sem indul akkor nem tudom mi lehet

 

Ha valamiért nem sikerült tanítani-illeszteni hozzá az immot, kulcsot, akkor indítózás közben villogni szokott a motorkontrol lámpa. De például a multkor hívtak megnézni egy lerobbant astrát, aztán ott a helyszínen nem tudtuk életre kelteni, elhúztuk haza, aztán a gyerek hívott hogy neki meg a motorvezérlő kábelkorbácsában voltak eloxidálva a testvezetékek csatlakozásai. Ugye a motorvezérlőn van több testbecsatlakozás is, és a kábelkorbácsban gyárilag pici csődarab összepréselésével vannak közösítve. Na neki az egyik ilyen volt eloxidálódva. Sosem jöttem volna rá, jó is hogy elvitte villamosságihoz. Esetleg ha van kontaktspréd húzd le a motorvezérlő csatijait fújj bele és dugd vissza. Hibakódot nem próbáltatok nézni? 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Melinda 37 írta:

Először villogott a motorkontrol lámpa, után össze lett tanítva a kulccsal. Most nem villog , de még mindig nem indul.

 

Az indításgátló ( ha esetleg nem sikerült volna a tanítás) vagy a benzinpumpát blokkolja, vagy mellette a gyujtást is, de semmiképpen nem csak a gyujtást, hiszem nem nyomathat be elégetés nélkül benzint mert az tönkreteszi a katalizátort. Hibakód nincs tárolva?  A régi vezérlővel amúgy mi volt a gond miért lett cserélve? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, joecockroach írta:

Ma reggel szinte pont ugyanott állt meg az autó ahol kb két éve, megint a benzinpumpa csatlakozója volt kontakt hibás. Kicsit megmozgattam, lehúztam, visszadugtam, kocsi ment tovább. 

Amúgy ráéreztem mert a napokban gondoltam is rá hogy meg kéne nézni a csatlakozót.

Nekem is volt már ilyen majdnem egy évig szivatott. Az áramnak van egy olyan érdekes tulajdonsága hogy kontaktos csatinál nem indul a pumpa, de ha már elindul akkor nem áll meg, mert a csati "összeragad" a pinnel ahogy áram folyik át rajta. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy érdekes jelenség amit nem tudok hová tenni. Ügye nekem volt gond nagyon sokáig, hogy tethelésre halványan világított a töltésjelző teljesen jó generátorral és nagynehezen rájöttem kábrl hiba kelett egy plusz kábel az aksitól a generátorig. Jó is volt utánna tettem be mérőt is, hogy lássam a töltést. Most hogy bejöttek a melegek észrevettem, hogy fél voltal kevesebb a töltésem a megszokottnál. Ránéztem a plusz kábelre a helyén van teljesen ép nem is oxidos. Nem tudtam hova tenni a dolgot. Viszont ma reggel hideg volt mifelénk 6 fok és újra a régi megszokott feszt olvastam le. Hazafele 24 fok megint fél voltal kevesebb.. Azt tudom, hogy vannak generátorok amik tudják, hogy melegebb időbe lejjebb veszik a töltőfeszt, mert hidegbe nagyobb fesz kell az aksinak aksitöltőkön is ez a téli funkció nagyobb feszültséggel tölti. Most akkor az f astra geberátor ezt tudná? Fesz szabályzóba lehet valami hőmérő? Delco remy az alany. Valami dokumentum van erről?

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Lenne egy érdekes jelenség amit nem tudok hová tenni. Ügye nekem volt gond nagyon sokáig, hogy tethelésre halványan világított a töltésjelző teljesen jó generátorral és nagynehezen rájöttem kábrl hiba kelett egy plusz kábel az aksitól a generátorig. Jó is volt utánna tettem be mérőt is, hogy lássam a töltést. Most hogy bejöttek a melegek észrevettem, hogy fél voltal kevesebb a töltésem a megszokottnál. Ránéztem a plusz kábelre a helyén van teljesen ép nem is oxidos. Nem tudtam hova tenni a dolgot. Viszont ma reggel hideg volt mifelénk 6 fok és újra a régi megszokott feszt olvastam le. Hazafele 24 fok megint fél voltal kevesebb.. Azt tudom, hogy vannak generátorok amik tudják, hogy melegebb időbe lejjebb veszik a töltőfeszt, mert hidegbe nagyobb fesz kell az aksinak aksitöltőkön is ez a téli funkció nagyobb feszültséggel tölti. Most akkor az f astra geberátor ezt tudná? Fesz szabályzóba lehet valami hőmérő? Delco remy az alany. Valami dokumentum van erről?

Hidegben nekem is mindíg pár tizeddel több a töltés mint melegen. Egyrészt ugye akkor ha a külső hőmérséklet kevesebb, tehát pölö télen, meg akkor is ha indulok és hideg a motor, generátor. Annyira nem vágom a fizikát, talán hidegen jobb a hatásfoka. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hidegben nekem is mindíg pár tizeddel több a töltés mint melegen. Egyrészt ugye akkor ha a külső hőmérséklet kevesebb, tehát pölö télen, meg akkor is ha indulok és hideg a motor, generátor. Annyira nem vágom a fizikát, talán hidegen jobb a hatásfoka. 

Az lehet mondjuk.. télen nekem langyos.. ilyenkor már nem bírom fogni szegényt.. de nembaj ha direkt van ha nem ez így pont jó mert a 14.6 ami télen van ha az nyáron lenne aksi meghalna. Ügye melegbe nagyobb a gázképződés és kiszáradnának a cellák..

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Kispotter írta:

Az lehet mondjuk.. télen nekem langyos.. ilyenkor már nem bírom fogni szegényt.. de nembaj ha direkt van ha nem ez így pont jó mert a 14.6 ami télen van ha az nyáron lenne aksi meghalna. Ügye melegbe nagyobb a gázképződés és kiszáradnának a cellák..

Ugye mindíg alapból tompítottal megyek, szóval a teljes töltés sosincs meg, a két 50Wattos izzó plusz a hátsók egyből leviszik 14Voltra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

94-es F-es 5 ajtós

Talán ez megfelelőbb topic, mint a karosszériás. A kérdésem a következő: Gyári elektromos ablakemelő szettet akarok beszerelni manuális helyére, így kitaláltam, hogy úgy, ahogy a gyárban megálmodták kiviszem a kábeleket a biztosítéktáblára. Milyen csatlakozó megy bele ill. egyáltalán hogyan tudom a legkevesebb munkával (bontással) megúszni, hogy ki tudjam fordítani annyira a táblát, hogy bekössek rá újat, vagy jobb, ha megcsapolok valamit, ami már ki van vezetékelve? Mi van benne abban a műanyag táblában, valami fém betét, amire sima csúszósarunak a kanija megy, előröl meg a késes bizti, csak mert órákat töltöttem el vele, de egyik képen sem látszik rendesen, az egész műszerfalat meg nem bontottam le, hogy le tudjam venni azt a nagyobb szürke kárpitot. Illetve ezen kívül még azt ki kell vinnem az ajtóig, meg onnan elhozni a 2 szálat a jobb oldali ajtó felé, na meg annak vinni külön áramot meg testet. 

Szóval a kérdés, meddig kellene bontanom, hogy rendesen hozzáférjek a táblához hátulról ill. milyen saruk mennek bele? Köszönöm előre is! üdv, Árpi

Link to comment
Megosztás:

13 órája, arpii írta:

Sziasztok,

94-es F-es 5 ajtós

Talán ez megfelelőbb topic, mint a karosszériás. A kérdésem a következő: Gyári elektromos ablakemelő szettet akarok beszerelni manuális helyére, így kitaláltam, hogy úgy, ahogy a gyárban megálmodták kiviszem a kábeleket a biztosítéktáblára. Milyen csatlakozó megy bele ill. egyáltalán hogyan tudom a legkevesebb munkával (bontással) megúszni, hogy ki tudjam fordítani annyira a táblát, hogy bekössek rá újat, vagy jobb, ha megcsapolok valamit, ami már ki van vezetékelve? Mi van benne abban a műanyag táblában, valami fém betét, amire sima csúszósarunak a kanija megy, előröl meg a késes bizti, csak mert órákat töltöttem el vele, de egyik képen sem látszik rendesen, az egész műszerfalat meg nem bontottam le, hogy le tudjam venni azt a nagyobb szürke kárpitot. Illetve ezen kívül még azt ki kell vinnem az ajtóig, meg onnan elhozni a 2 szálat a jobb oldali ajtó felé, na meg annak vinni külön áramot meg testet. 

Szóval a kérdés, meddig kellene bontanom, hogy rendesen hozzáférjek a táblához hátulról ill. milyen saruk mennek bele? Köszönöm előre is! üdv, Árpi

A biztosíték táblába ilyen csatlakozók vannak:

2816398-20180416-dBI4hJ.jpg

Sajna olyan rövidek ott a kábelek, hogy teljesen kifordítani nem lehet, ha kiveszed mögüle az oldalsó befúvó csövét, akkor egy kicsit jobban, de azt elég nehéz visszarakni. Ha alámászol meg ezt látod:

2816401-20180416-U8YwwK.jpg

Mi a gyujtáskapcsolótól vettünk, gyujtás utáni tápot azt védtük le biztivel ( beviszed a helyére vagy lengőbiztivel azt eldöntöd) és azt használtuk fel az ablakemelőnek. Meg lehet biztos csapolni a biztosíték tábla mögött is az egyik tápot, és azt elosztani, de ott rohadt kevés hely van bármit is csinálni, így egyszerűbb volt.

2816402-20180416-7l5QG9.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

A

1 hour ago, zotya975 said:

A biztosíték táblába ilyen csatlakozók vannak:

2816398-20180416-dBI4hJ.jpg

Sajna olyan rövidek ott a kábelek, hogy teljesen kifordítani nem lehet, ha kiveszed mögüle az oldalsó befúvó csövét, akkor egy kicsit jobban, de azt elég nehéz visszarakni. Ha alámászol meg ezt látod:

2816401-20180416-U8YwwK.jpg

Mi a gyujtáskapcsolótól vettünk, gyujtás utáni tápot azt védtük le biztivel ( beviszed a helyére vagy lengőbiztivel azt eldöntöd) és azt használtuk fel az ablakemelőnek. Meg lehet biztos csapolni a biztosíték tábla mögött is az egyik tápot, és azt elosztani, de ott rohadt kevés hely van bármit is csinálni, így egyszerűbb volt.

2816402-20180416-7l5QG9.jpg

 

Atya világ ez aztán a "katranc", ami ott megy :D Ilyen csatit az életben nem találok sehol az biztos. Max bontott köteggel, vagy bizti táblával. Na mindegy, bár ezt nem kifejezetten tartom jó ötletnek, hogy már csak a motornál biztosítottad le, mert mi lesz, ha az a nyavajás kábel odafelé valahol letestel?! Na mindegy, Te tudod. Most nekem úgy tűnik, hogy a legfájdalommentesebb az lenne az esetemben, ha megkeresném mondjuk a szivargyújtót a táblán, mivel az amúgy is csak gyújtásról megy, kábel csapolóval rá tudnák csatlakozni és onnan biztosítanám le külön egy késes lengő biztosítékkal, ami viszonylag még egészen elegáns megoldás lenne. Valami ilyesmire gondoltam:

Képtalálat a következÅre: âlengÅ biztosíték késesâ

 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, arpii írta:

A

Atya világ ez aztán a "katranc", ami ott megy :D Ilyen csatit az életben nem találok sehol az biztos. Max bontott köteggel, vagy bizti táblával. Na mindegy, bár ezt nem kifejezetten tartom jó ötletnek, hogy már csak a motornál biztosítottad le, mert mi lesz, ha az a nyavajás kábel odafelé valahol letestel?! Na mindegy, Te tudod. Most nekem úgy tűnik, hogy a legfájdalommentesebb az lenne az esetemben, ha megkeresném mondjuk a szivargyújtót a táblán, mivel az amúgy is csak gyújtásról megy, kábel csapolóval rá tudnák csatlakozni és onnan biztosítanám le külön egy késes lengő biztosítékkal, ami viszonylag még egészen elegáns megoldás lenne. Valami ilyesmire gondoltam:

Képtalálat a következÅre: âlengÅ biztosíték késesâ

 

Én is ilyeneket használtam és én is a gyújtásról vettem tápot. Nekem az volt a bajom mivel 92 es a kocsim, hogy csak gyújtáson megy a rádió meg a szivargyújtó meg kb minden. Vettem egy új gyújtáskapcsoló betétet ami ezt tudja csak hát kicsit más és nem.megy a helyére. Kormányoszlopot kéne cserélni hozzá. Így megoldottam egy kormány alatti kapcsolóval. Arról megy a fejegység, a tid kijelző, szivargyújtó, meg a kesztyűtartó világítás. Az egész 2 és feles hajlékony kábellel van 15 amperes lengőbizti. Így is kókány, de a legbiztonságosabb ez és ez egyszerű na meg nem látszik.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, arpii írta:

A

Atya világ ez aztán a "katranc", ami ott megy :D Ilyen csatit az életben nem találok sehol az biztos. Max bontott köteggel, vagy bizti táblával. Na mindegy, bár ezt nem kifejezetten tartom jó ötletnek, hogy már csak a motornál biztosítottad le, mert mi lesz, ha az a nyavajás kábel odafelé valahol letestel?! Na mindegy, Te tudod. Most nekem úgy tűnik, hogy a legfájdalommentesebb az lenne az esetemben, ha megkeresném mondjuk a szivargyújtót a táblán, mivel az amúgy is csak gyújtásról megy, kábel csapolóval rá tudnák csatlakozni és onnan biztosítanám le külön egy késes lengő biztosítékkal, ami viszonylag még egészen elegáns megoldás lenne. Valami ilyesmire gondoltam:

 

 

Nem a motornál biztosítottam le, a táblában van a biztosíték a többivel együtt ezért is írtam hogy: "azt védtük le biztivel ( beviszed a helyére vagy lengőbiztivel azt eldöntöd)". Ilyen csatit tudok küldeni ha kell levélben is elmegy, olyan 4-5 centis vezetékekkel együtt vannak kibontva. Csak azt kell tudnom hogy milyen vastag kábellel kell, mert ugye különbözőek, és nem biztos hogy mindegyikből van már.  Hát sajna az astránál a biztosítéktábla mögött ilyen világ van ha benézel.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

Szerintem meg kábelköteget kell cserélni és akkor minden gyári funkció működni fog, és kigyulladni sem akar majd.

Az lenne az igazi csak ugye újan az autó árával vetekszik, bontóban  meg ki tudja mikor akadsz rá pont ilyenre. Majd egyszer úgyis lecserélem a műszerfalat feketére majd akkor rendet teszek ott. Meg teszek be plusz pineket a későbbiekre. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem húzott be a klímakompresszor tekercse, elvittem a klímás szakihoz, akihez korábban is. Előrebocsájtom, hogy jó szakembernek tartom, 2 vagy 3 éve hogy  nem is volt gondom a klímával. Most hibakeresés közben úgy tűnt, nem kap áramot a tekercs, de kívülről 12 volttal megtáplálva viszont behúzott, indult a kompresszor. A saját kéteres kábelén a plusz is és a minusz is jelen volt, de azzal mégsem kapcsolt. Végül arra jutott, hogy túl nagy volt a hézag és azon "állított" a kompresszor kumplung és a ház között kalapáccsal :-)  és megoldódott a probléma.

...de. Amíg ide eljutottunk, közben aszongya a plusz és a minusz kábel ér között volt ott bekötve egy dióda, és arra gyanakodott, hogy azzal van a probléma, ezért levágta, aminek nem örülök. Abban nem volt képben, mért van ott dióda a két szál között, amik a kompresszor behúzó tekercsére mennek.  Ez lenne a kérdésem. Hogy mért van ott dióda, mit csinál. És hogy használhatom-e így, vagy mielőbb forrasszam vissza azt a diódát. (Ha most kéne nekilátnom az nem lenne egyszerű, mert orvosok jártak a hasamban és elvileg még lábadozok.)

Az autó '96-os, X14XE amúgy. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, felhasznaaloo írta:

Sziasztok.

Nem húzott be a klímakompresszor tekercse, elvittem a klímás szakihoz, akihez korábban is. Előrebocsájtom, hogy jó szakembernek tartom, 2 vagy 3 éve hogy  nem is volt gondom a klímával. Most hibakeresés közben úgy tűnt, nem kap áramot a tekercs, de kívülről 12 volttal megtáplálva viszont behúzott, indult a kompresszor. A saját kéteres kábelén a plusz is és a minusz is jelen volt, de azzal mégsem kapcsolt. Végül arra jutott, hogy túl nagy volt a hézag és azon "állított" a kompresszor kumplung és a ház között kalapáccsal :-)  és megoldódott a probléma.

...de. Amíg ide eljutottunk, közben aszongya a plusz és a minusz kábel ér között volt ott bekötve egy dióda, és arra gyanakodott, hogy azzal van a probléma, ezért levágta, aminek nem örülök. Abban nem volt képben, mért van ott dióda a két szál között, amik a kompresszor behúzó tekercsére mennek.  Ez lenne a kérdésem. Hogy mért van ott dióda, mit csinál. És hogy használhatom-e így, vagy mielőbb forrasszam vissza azt a diódát. (Ha most kéne nekilátnom az nem lenne egyszerű, mert orvosok jártak a hasamban és elvileg még lábadozok.)

Az autó '96-os, X14XE amúgy. Köszi!

Azt szerintem forraszd vissza mert az a tekercs induktív visszahatását küszöböli ki, ami egy nagyobb feszültségtüske, de ellentétes polaritású. Ezért a diódát is úgy kell berakni, hogy záróirányban legyen ( a negatív vége legyen a +on és a pozitív vége a test fele). Fordítva kisöntöli a tekercset és pukkan egyet. :)

Nem tudom kárt okoz-e, de mihamarabb érdemes minél hamarabb visszarakni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.