Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


forumadmin

Recommended Posts

Lehetséges, hogy a vonóhorog zavar be, kösd le az ágaztatást és kiderül, hogy az-e, utána már könnyebb kideríteni, lehet zárlatos a csatlakozó.

Vagy biztosíték, nem vagyok bent biztos, de lehet a bal és jobb oldal külön biztis.

A biztosíték volt a ludas.

Meg se néztem, nem hittem volna hogy külön van a két oldalnak.

Köszönöm az instrukciót :)

Link to comment
Megosztás:

A biztosíték volt a ludas.

Meg se néztem, nem hittem volna hogy külön van a két oldalnak.

Köszönöm az instrukciót :)

Nincsmit, hirtelen ugrott be nekem is, nemrég állítós fényszórókkal játszottam onnan jutott eszembe :D

Ettől függetlenül nézd meg szerintem a csatlakozót, mert nem véletlenül ment ki szerintem a bizti, lehet ott van baj, vagy ha vontattál valami utánfutót ott volt zárlatos valami.

Link to comment
Megosztás:

Nincsmit, hirtelen ugrott be nekem is, nemrég állítós fényszórókkal játszottam onnan jutott eszembe :D

Ettől függetlenül nézd meg szerintem a csatlakozót, mert nem véletlenül ment ki szerintem a bizti, lehet ott van baj, vagy ha vontattál valami utánfutót ott volt zárlatos valami.

Vontattam mostanában többször, ott lehetett a bibi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nem teljesen a combo-val kapcsolatos, a transtiba tennék valami erősebb világítást utastérbe, ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem:

Rá lehet kötni a lámpa 12V-os kábeleire led szalagot? Dobnék 2-3m-ert a kabinba, hogy lássak is valamit...

Nem tudom pontosan, hogyan van a ledszalag, de azt hiszem ott is 1-1 led 2-3v körül van attól függően kell neki a fesz hogyan vágod el, eleve annyit kell elvágnod/bekötnöd, hogy 12v-ra jöjjön ki, ezután párhuzamosan kell bekötni, de biztos létezik kimondottan 12v-ra is, utána kell nézni, eddig csak nézegettem, de sosem merültem bele rendesen, de biztos, hogy kivitelezhető. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen a combo-val kapcsolatos, a transtiba tennék valami erősebb világítást utastérbe, ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem:

Rá lehet kötni a lámpa 12V-os kábeleire led szalagot? Dobnék 2-3m-ert a kabinba, hogy lássak is valamit...

Igen. Ez mondjuk a napellenzőm, de ez is ledszalag:

762988-20121107-BoZ3Du.jpg

762989-20121107-rYzr75.jpg

Ezek a ledszalagok 12V-ra vannak tervezve, viszont mivel az autóban ~14V is előfordul működés közben a generátor feszültsége miatt, elvben ez csökkentheti a LED élettartamát, bár nekem már fél éve bírja. Ha biztosra akarsz menni akkor veszel hozzá tápegységet is (bár jó drága), ami tényleg 12V-ot csinál neked a 14-ből. Így a ledek élettartama gyakorlatilag korlátlan lesz, viszont egy tápegység többe kerül mint 1m ledszalag, úgyhogy annyira sztem nem éri meg... legfeljebb azért mert így nem kell mindig szerelned ha mondjuk 1-2 évente elpukkannak a ledek.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a ledszalagok 12V-ra vannak tervezve, viszont mivel az autóban ~14V is előfordul működés közben a generátor feszültsége miatt, elvben ez csökkentheti a LED élettartamát, bár nekem már fél éve bírja. Ha biztosra akarsz menni akkor veszel hozzá tápegységet is (bár jó drága), ami tényleg 12V-ot csinál neked a 14-ből. Így a ledek élettartama gyakorlatilag korlátlan lesz, viszont egy tápegység többe kerül mint 1m ledszalag, úgyhogy annyira sztem nem éri meg... legfeljebb azért mert így nem kell mindig szerelned ha mondjuk 1-2 évente elpukkannak a ledek.

Miért drága, veszel egy stab ic-t 3 lábát bekötöd és máris van stabil 12v-od, 2-300 ft vagy annyi sem maga az ic.

Link to comment
Megosztás:

Miért drága, veszel egy stab ic-t 3 lábát bekötöd és máris van stabil 12v-od, 2-300 ft vagy annyi sem maga az ic.

Csak azt nem mindegy hova teszed mert az fűt. Kell neki kis hűtőborda stb.

Egy kis kapcsolást kapcsolóüzemű tápot össze lehet dobni ami nem csak magasabb de alacsonyabb akár 8V (pl indítózáskor) bemenő esetén is tartja a 12V kimenőt.

lm2678-12_0_switchg_reg_12v.gif

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem mindegy hova teszed mert az fűt. Kell neki kis hűtőborda stb.

Egy kis kapcsolást kapcsolóüzemű tápot össze lehet dobni ami nem csak magasabb de alacsonyabb akár 8V (pl indítózáskor) bemenő esetén is tartja a 12V kimenőt.

Hűtőbordának elég ráragasztani egy alulapot is amit egy kicsit túlnyújtasz rajt, nem nagyon növeli a méretet, a melegedés pedig elhanyagolható, ahhoz elég sokat kell működnie, hogy nagyon felmelegedjen de akkor sem olvaszt meg pl műanyagot, de a csomagtartó sincs nyitva évekig, az alacsonyabb feszültségnél persze lehet játszani, én a legegyszerűbb/legolcsóbb alternatív megoldást írtam, akit nem érdekel a villogás indításnál annak nem kell komplett tápot építenie hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Megvettem a ledszalagot, be is kötöttem, nagyon faja. Az ottani öreg muksó azt mondta, nem kell elé ellenállás, ezek bőven kibírják a folyamatos 14-15V-ot is. Ha mégse, gariban kicseréli nekem. De le is vezette papíron, hogy mit bír ki a rendszer.

Ha visszajött a combo, abba is dobok egykét helyre (lábtér világításnak, csomagtérvilágításnak stb..) mert maradt még 4m-nyi kábelem :)

Link to comment
Megosztás:

Rakosgatom a combo-ba is most a led-et. Most épp a benti világítást kötöttem át, 32db lednyi fért bele. Mivel az opelben van alapfeszkó, így nagyon halványan világít kikapcsolt állapotban is. Mekkora ellenállást kössek be az egész ledsor elejére, hogy ne világítson egyáltalán? (igazából a rendes világítás csatlakozó elé akarom bekötni, ott egyszerűbb lenne)

Vagy kicsit módosítsam, és a 3db-os led csíkokat kössem 2x3db-os sorba, így talán már nincs elég feszültség, hogy világítsanak?

Még valami. A visszapillantó aljába is dobnék egy pici csíkot, így sötétben láthatom mibe lépek, meg amúgy is babán nézne ki :). Át lehet valahogy vezetni a visszapillantón a kábelt vagy nagyon macerás lenne?

Link to comment
Megosztás:

Elkészült a kocsi ledezése.

Került az első és hátsó lábtérbe, kicseréltem az első felső lámpát teljesen ledesre, került a hátsó ülések mellé is továbbá a csomagtérbe is egy csík.

Azt kell mondjam kafa lett, nagyon sokat dobott a gyárihoz képest. Mindezt szinte semmi összegből, 4-5óra ráfordítással.

Kábeleket mindenhol sikerült eltüntetnem, táplálást a bal A oszolopból nyertem, picit bontani kellett itt ott, de mindenhol adta magát a történet. A csomagtérhez a hátsó lámpából vettem áramot, így az csak a hátsó ajtó nyitásakor gyullad fel.

Ha valakinek kell segítség bátran szóljon ;)

Már csak a visszapillantó aljára akarok rakni egy pici csíkot, ha lesz időm valamikor, mert az lesz pár órás mulatság. Meg talán a kesztyűtartóba is rejtek.

BIG_0010698778.jpg

BIG_0010698779.jpg

BIG_0010698780.jpg

BIG_0010698782.jpg

Link to comment
Megosztás:

Elkészült a kocsi ledezése.

Került az első és hátsó lábtérbe, kicseréltem az első felső lámpát teljesen ledesre, került a hátsó ülések mellé is továbbá a csomagtérbe is egy csík.

Azt kell mondjam kafa lett, nagyon sokat dobott a gyárihoz képest. Mindezt szinte semmi összegből, 4-5óra ráfordítással.

Kábeleket mindenhol sikerült eltüntetnem, táplálást a bal A oszolopból nyertem, picit bontani kellett itt ott, de mindenhol adta magát a történet. A csomagtérhez a hátsó lámpából vettem áramot, így az csak a hátsó ajtó nyitásakor gyullad fel.

Ha valakinek kell segítség bátran szóljon ;)

Már csak a visszapillantó aljára akarok rakni egy pici csíkot, ha lesz időm valamikor, mert az lesz pár órás mulatság. Meg talán a kesztyűtartóba is rejtek.

Baba lett :) Azért a kompresszor befigyel a háttérben :D

Egyébként ha szabad megkérdeznem, hol és mennyiért sikerült beszerezned a led szalagot?

Link to comment
Megosztás:

Baba lett :) Azért a kompresszor befigyel a háttérben :D

Egyébként ha szabad megkérdeznem, hol és mennyiért sikerült beszerezned a led szalagot?

Jaja, ősz van, megy az öntözők víztelenítése 1000-rel :)

Itt vettem a móricz zs. körtér mellett nem messze nagy ledkerben. csak 5m-es szalagot adnak, így transitba is ment, ide is és még maradt is valamennyi.

Az 5m szalag volt 11.200Ft, viszont ez vízálló, 60led/m és ~900Lumen/m! a fényerő (ez biza jó sok!)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrégiben kapott a kis Corsa egy jobb első fényszórót, de kissé lefelé világít, a rögzítésen pedig már nem igazán tudok állítani.

A kérdésem az lenne, hogy hol tudok még rajta állítani? Előre is köszönöm.

Attól függ, ha motoros állítású, akkor a motoron van általában egy tekerő amivel a magasságot állítod, de akkor úgy állítsd, hogy az állítógomb 0-n legyen, ha sima akkor egy natúr tekerő van hátul a lámpán, azzal lehet állítani, de a "kis kocsit" javaslom elé tolni ne a falnál állítsd, mert abból csak villogtatás lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrégiben kapott a kis Corsa egy jobb első fényszórót, de kissé lefelé világít, a rögzítésen pedig már nem igazán tudok állítani.

A kérdésem az lenne, hogy hol tudok még rajta állítani? Előre is köszönöm.

Nemrég volt ilyen országos akció, de lehet még most is tart, hogy több helyen ingyen ellenőrzik és beállítják a lámpákat.

Érdemes utánanézni, vagy nem sajnálni pár ezret, hogy műhelybe állítsák be, mert jobb esetben csak elvakítja a szembe jövőt, rosszabb esetben elvakul és beléd jön vagy árokba borul... Vagy pedig alá lövöd és Te nem látsz, ami szintén nem szerencsés.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, ha motoros állítású, akkor a motoron van általában egy tekerő amivel a magasságot állítod, de akkor úgy állítsd, hogy az állítógomb 0-n legyen, ha sima akkor egy natúr tekerő van hátul a lámpán, azzal lehet állítani, de a "kis kocsit" javaslom elé tolni ne a falnál állítsd, mert abból csak villogtatás lesz.

Nekem épp ellenkező tapasztalataim vannak. A falnál eddig mindig korrektül be tudtam állítani a magasságot, ellemben azzal a gurulós dobozzal olyan hihetetlen szarul tudták eddig belőni. Utána hol az eget világította, hol pedig a kocsi elé fél méterre. Az a gond, hogy annak a "doboznak" a kezelését is kellene ismerni, de sok helyen csak elé tolják anélkül, hogy pl a magasságát hozzáállítanák a fényszóróhoz stb.

Falnál viszont nagyon fontos, hogy tényleg egyenes úton és arra merüleges falnál csinálja az ember.

Link to comment
Megosztás:

Nekem épp ellenkező tapasztalataim vannak. A falnál eddig mindig korrektül be tudtam állítani a magasságot, ellemben azzal a gurulós dobozzal olyan hihetetlen szarul tudták eddig belőni. Utána hol az eget világította, hol pedig a kocsi elé fél méterre. Az a gond, hogy annak a "doboznak" a kezelését is kellene ismerni, de sok helyen csak elé tolják anélkül, hogy pl a magasságát hozzáállítanák a fényszóróhoz stb.

Falnál viszont nagyon fontos, hogy tényleg egyenes úton és arra merüleges falnál csinálja az ember.

Hát én csere után elgurultam és belőttem, semmi gondom vele, tökéletesen látok és nem is villogtattak le egyszer sem.

De embere válogatja. Nekem nem került semmibe.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Adott egy 2001-es évjáratú Corsa C 1.2, aminek index problémái adódtak.

Röviden leírva:

- Kivűl egyik index sem villog. (sem irányjelzésre, sem elakadásjelzésre)

- Belül indexeléskor: gyors villogással (+hanggal) jelez a kontroll-lámpa.

- Belül elakadás-jelzéskor: normál villogással (+hanggal) jelez a kontroll-lámpa.

- Riasztó bekapcsolásakor normál módon villanak fel a külső index lámák.

(érdekes, hogy a bal-első nem villan ilyenkor sem. Ellenőriztem jó az izzó, biztos, ami biztos kicseréltem.)

- Elakadás jelző 7.5A-os biztosítékot ellenőriztem, az rendben van.

- Az elakadásjelző kapcsoló kivételekor ugyanez a hiba fenn állt.

Tudom, hogy nem egyszerű látatlanba diagnosztizálni, de szívesen veszek minden ötletet, hiba megállapítást, kiszűrési módot.

Amit eddig olvastam, hogy mik lehetnek az okok:

- irányjelző relé. (Melyik az? A bizt.tábla leírása nem írja. :-( )

- irányjelző automatika.

- irányjelző kapcsoló.

- elakadásjelző kapcsoló.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Adott egy 2001-es évjáratú Corsa C 1.2, aminek index problémái adódtak.

Röviden leírva:

- Kivűl egyik index sem villog. (sem irányjelzésre, sem elakadásjelzésre)

- Belül indexeléskor: gyors villogással (+hanggal) jelez a kontroll-lámpa.

- Belül elakadás-jelzéskor: normál villogással (+hanggal) jelez a kontroll-lámpa.

- Riasztó bekapcsolásakor normál módon villanak fel a külső index lámák.

(érdekes, hogy a bal-első nem villan ilyenkor sem. Ellenőriztem jó az izzó, biztos, ami biztos kicseréltem.)

- Elakadás jelző 7.5A-os biztosítékot ellenőriztem, az rendben van.

- Az elakadásjelző kapcsoló kivételekor ugyanez a hiba fenn állt.

Tudom, hogy nem egyszerű látatlanba diagnosztizálni, de szívesen veszek minden ötletet, hiba megállapítást, kiszűrési módot.

Amit eddig olvastam, hogy mik lehetnek az okok:

- irányjelző relé. (Melyik az? A bizt.tábla leírása nem írja. :-( )

- irányjelző automatika.

- irányjelző kapcsoló.

- elakadásjelző kapcsoló.

Köszönöm a válaszokat!

Amit időközben egy másik Corsáról csere-berével kizártam:

- minden relét kicseréltem, a hiba továbbra is fenn áll.

- elekadásjelző kapcsolót kicseréltem, a hiba továbbra is fenn áll.

Így a fentiekből az 1) és 4) talán kizárható, nem?!

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Amit időközben egy másik Corsáról csere-berével kizártam:

- minden relét kicseréltem, a hiba továbbra is fenn áll.

- elekadásjelző kapcsolót kicseréltem, a hiba továbbra is fenn áll.

Így a fentiekből az 1) és 4) talán kizárható, nem?!

Köszönöm a válaszokat!

annyit érdemes tudni, hogy can-bus, tehát az irányjelző kapcsoló nem indexet kapcsol, hanem utasítást ad a karosszériavezérlőnek. mindössze 3 szálon kommunikál a vezérlővel a 4. a tempomat. Értsd ez alatt, hogy a három szál indexel, parkolófény reflektor, fénykürt. kihagytam valamit?

Ezek valahogy úgy működnek, hogy van egy bemenet, de a kimenetek funkció függvényében különböző ellenállásértékekkel bírnak. A karosszériavezérlő ebből tudja mit kell cselekedni. Pl fény-kürtölsz, vagy reflektort tartósan szeretnéd bekapcsolni.

Csak azért, hogy nehogy nyugodtan aludj :-))

vagy alkatrész-cserélgetéssel tudod megoldani, vagy diagnosztikával

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.