Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Na megnéztem EPC-ben, ám nekem is ezer éves van fent, csak xp alatt megy :)

Szóval F Astra szervóshoz nem hoz ilyen összekötőrudat, csak A Vekihez amiből a szervos megegyezik Caliéval. Első két kép F Astra, utolsó A Veki.

Június elején cserélek a Caliban kormányművet, abból majd összetudom hasonlítani F Astra szervósával, mert van egy F Astra szervós pluszban a polcon.

pszilaj_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pszilaj_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pszilaj_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kopog. Pontosan már nem tudom, mit mondott a szaki ismerősöm, de amikor mozgatom a kormányt, akkor kopog. Nézegette, és a kocsiban ülve benyúlt a kormányoszlopohoz, ott vmi összekötőt szorított meg (ami elvileg szegecselve van és azt hiszem van vmi gumi is benne), mire a kopogás sokkal halkabb lett. Szóval lóg az a valami, de nem vészes. Azt mondta, hogy keressek javító készletet, hátha van benne olyan ami nekünk jó lesz.

Egy másik probléma, bár az a fékekhez tartozik. Kérnék tőled is egy véleményt. Lehetséges, hogy az öreg féknyereg nyöszörög elindulásnál? Nekem azt mondták, hogy nem nyitja ki rendesen a fékpofákat, csak szépen lassan, mintha szorulna. De nem vészes a probléma, nem kell tőle tartanom, ez csak a kor miatt van. Max óvatosan a megfelelő helyen be lehet majd olajozni hogy megszűnjön az a hang.

Link to comment
Megosztás:

A fék szorulás nekem is volt, szét kellett kapni a féknyergetm és a csúszkát, amin mozognak a pofák kicsit meg kellett finom csiszolóval csiszolni, és bekenni, hogy szépen csússzanak. Mondjuk nekem már folyamatosan fogott a fékem, de ez gyönyörűen megoldotta. A fék fórum oldalon le is írtam, ha van kedved megkeresni :) 7-es imbusz fej kelleni fog a szereléséhez, ha nincs olyanod, szerezz be valahonnan. (nem szokták mellékelni mindenféle szettbe)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A fék szorulás nekem is volt, szét kellett kapni a féknyergetm és a csúszkát, amin mozognak a pofák kicsit meg kellett finom csiszolóval csiszolni, és bekenni, hogy szépen csússzanak. Mondjuk nekem már folyamatosan fogott a fékem, de ez gyönyörűen megoldotta. A fék fórum oldalon le is írtam, ha van kedved megkeresni :) 7-es imbusz fej kelleni fog a szereléséhez, ha nincs olyanod, szerezz be valahonnan. (nem szokták mellékelni mindenféle szettbe)

Köszi az infot. Neked is olyan hagot produkált, mintha a rugó vagy a lengéscsillapító szenvedett volna összenyomódásnál és széthúzásnál (előre-hátra billenésnél)? Én szétszedni a féket nem merem. Minden mást igen, de azt az egyet nem, így majd megkérem az ismerősömet, hogy csinálja meg. Addig is remélem nem fog befogni a fékem :) köszi mégegyszer

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez így nem lesz jó irány. El kell választani, hogy a kormányoszloppal vagy a kormányművel van a baj. Ami a kormányművet és a kormányoszlop rúdját köti össze, egy része tényleg szegecselt, de maga a "kuplung" oldható, mert M8as csavarok fogják össze a két végén. Javító készlet tudtommal nincs a kormányműhöz, el kell vinni felújításra a kormányművet, ha tényleg az a baj.

Kopog. Pontosan már nem tudom, mit mondott a szaki ismerősöm, de amikor mozgatom a kormányt, akkor kopog. Nézegette, és a kocsiban ülve benyúlt a kormányoszlopohoz, ott vmi összekötőt szorított meg (ami elvileg szegecselve van és azt hiszem van vmi gumi is benne), mire a kopogás sokkal halkabb lett. Szóval lóg az a valami, de nem vészes. Azt mondta, hogy keressek javító készletet, hátha van benne olyan ami nekünk jó lesz.

Egy másik probléma, bár az a fékekhez tartozik. Kérnék tőled is egy véleményt. Lehetséges, hogy az öreg féknyereg nyöszörög elindulásnál? Nekem azt mondták, hogy nem nyitja ki rendesen a fékpofákat, csak szépen lassan, mintha szorulna. De nem vészes a probléma, nem kell tőle tartanom, ez csak a kor miatt van. Max óvatosan a megfelelő helyen be lehet majd olajozni hogy megszűnjön az a hang.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez így nem lesz jó irány. El kell választani, hogy a kormányoszloppal vagy a kormányművel van a baj. Ami a kormányművet és a kormányoszlop rúdját köti össze, egy része tényleg szegecselt, de maga a "kuplung" oldható, mert M8as csavarok fogják össze a két végén. Javító készlet tudtommal nincs a kormányműhöz, el kell vinni felújításra a kormányművet, ha tényleg az a baj.

A kormányoszlopon a műszerfal mögött van egy megvezető persely az is ki szokott csúszni a helyéről és kopog. Ha jól tudom a "kuplung" felett van, befeküdve a pedálokhoz és felnézve látszik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kormányoszlopon a műszerfal mögött van egy megvezető persely az is ki szokott csúszni a helyéről és kopog. Ha jól tudom a "kuplung" felett van, befeküdve a pedálokhoz és felnézve látszik.

Na igen, ott volt vmi, amit tapogatott. Ilyenkor azt a perselyt cserélni kell, vagy vissza lehet valahogy doktorálni?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

pont jókor kérdezem én is de biztos ami biztos

szóval a neten nézegetve 2 fajta F Asta szervós komrányművet láttam az egyiknek alu a vége és a csövek fejkialakítása is más

http://www.nyugatiautobonto.hu/portal/static/upload_apro/2010-07-20/358139_orig0.jpg

a másiknak acél cső, édesanyámékén is ilyen van aminek eldurrant a vége akkor ezek is csereszabatosak egymással, igaz ami itt a közelbe lenne az ugyan úgy acél végű és képek alapján egyformának tűnik

http://pcbonto.hu/portal/Szentes_/Autoalkatresz/Fek_futomu/Kormanymuvek/Opel_Astra_F_szervos_4_521333_785166.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.