Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Beragadt gyújtáskapcsoló zár


Recommended Posts

Egyszer valaki linkelt is róla kapcsolási rajzot. :devlish:

Sztem én :lol:

A parkolófény, az amikor a kart fel v. le nyomva hagyod és világít a helyzetjelző gyújtás nélkül?

A Vectrámban ez alapból benne van és 1szer nyáron simán leszívta az akksimat.

Én kimondottan rühellem ezt benne, sokszor van azóta is, hogy a térdemmel véletlenül bekapcsolom kiszálláskor.

Viszont ha az A Vectra indexkarja ilyen talán egyszerü cserével is célhoz érsz.

Igen az.

Ha leszívta az akksidat, akkor vagy napokig úgy maradt, vagy gyenge volt az az akksi (2x5W-os izzó, elég sokáig bírja egy jó akksi).

Az indexkar ugyanaz az Astrában is, megvannak rajta a szükséges lábak, csak a foglalatba kell plusz 3 érintkező, meg a gyújtáskapcsolóéba 1 (a P lábhoz), meg a világításkapcsolónál kell egy plusz érintkező a foglalatba (alapból a két oldali helyzetjelzők párhuzamosítva vannak a világításkapcsoló egyik oldalhoz való lábára, azt kell szétválasztani jobb-bal szerint, és így bekötni a világításkapcsoló lábaira).

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 120
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 3 weeks later...

Hali!

Nekem ma ragadt be a gyújtáskapcsolóm!

2006-s 1.4 Astra G.

Volt már ilyen tavaly, akkor 15 perc után sikerült elfordítanom a kulcsot. Most sajnos a reptéren kellet hagynom.

Abban bízom, hogy holnap talán... de ha nem, akkor mit lehet vele kezdeni?

Nem szeretnék egy halom pénzt adni egy tréleres szervizbe szállításért.

Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem ma ragadt be a gyújtáskapcsolóm!

2006-s 1.4 Astra G.

Volt már ilyen tavaly, akkor 15 perc után sikerült elfordítanom a kulcsot. Most sajnos a reptéren kellet hagynom.

Abban bízom, hogy holnap talán... de ha nem, akkor mit lehet vele kezdeni?

Nem szeretnék egy halom pénzt adni egy tréleres szervizbe szállításért.

Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!

Esetleg megpróbálhatnál egy kis féktisztítót fújni a kulcslyukon, aztán kb úgy 10 perc után egy kis kúszózsírt belefújni, hátha helyrehozza.

Link to comment
Megosztás:

Na, tegnap voltam érte a szervizbe.

Nem úsztam meg a trélert, 12e -t vitte el :D

A javítás 28-e , rendeltek a kulcskód alapján egy hengerzár betétet. Így nem kellett második kulcs sem. 4 munkanap alatt készen volt.

Nagy igazság lehet abban amit egy autószerelőtől hallottam: "Az ütés mindennek használ" aztán hozzátette: "csak tudni kell, hol kell ütni"

Ezt azért mondom, mert a szervizben is azonnal egy kalapáccsal álltak neki. Eltörtek pár lamellát, és a kulcs többnyire jól elfordult. Ezzel a tudással a szervizköltséget nem úsztam volna meg, de a szállítást lehet. Talán némi bosszúságot is. legközelebb biztosan ezzel próbálkoznék!

Link to comment
Megosztás:

Na, tegnap voltam érte a szervizbe.

Nem úsztam meg a trélert, 12e -t vitte el :D

A javítás 28-e , rendeltek a kulcskód alapján egy hengerzár betétet. Így nem kellett második kulcs sem. 4 munkanap alatt készen volt.

Nagy igazság lehet abban amit egy autószerelőtől hallottam: "Az ütés mindennek használ" aztán hozzátette: "csak tudni kell, hol kell ütni"

Ezt azért mondom, mert a szervizben is azonnal egy kalapáccsal álltak neki. Eltörtek pár lamellát, és a kulcs többnyire jól elfordult. Ezzel a tudással a szervizköltséget nem úsztam volna meg, de a szállítást lehet. Talán némi bosszúságot is. legközelebb biztosan ezzel próbálkoznék!

Én meg leveszem a gyujtáskapcsoló hátulját, és eltekerem egy csavarhúzóval a kapcsoló részét. ^_^

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Tud valaki tanácsot adni, hogy az mitől lehet miszerint az Astra F Caravanom kormányzárja csak néha kattan be. Továbbá gyári rádió van benne (Car400) ami ugye indításkor bekapcsol, és a kulcsot kivéve csak simán ujjbeggyel megnyomom a gyújtáskapcsolót akkor is bekapcsol a rádió! Ezzel összefüggő probléma az is, hogy ha egyenletlen útfelületen döcögök be-be kapcsol a rádió magától. Kicsit úgy is tűnik, mintha beljebb csúszott volna a gyújtáskapcsoló (legalábbis az előző Astrámból kiindulva), de lehet, hogy ezt már csak beleképzelem...

Valami ötlet? <_<

Köszi előre is az értékes hozzászólásokat :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki tanácsot adni, hogy az mitől lehet miszerint az Astra F Caravanom kormányzárja csak néha kattan be. Továbbá gyári rádió van benne (Car400) ami ugye indításkor bekapcsol, és a kulcsot kivéve csak simán ujjbeggyel megnyomom a gyújtáskapcsolót akkor is bekapcsol a rádió! Ezzel összefüggő probléma az is, hogy ha egyenletlen útfelületen döcögök be-be kapcsol a rádió magától. Kicsit úgy is tűnik, mintha beljebb csúszott volna a gyújtáskapcsoló (legalábbis az előző Astrámból kiindulva), de lehet, hogy ezt már csak beleképzelem...

Valami ötlet? <_<

Köszi előre is az értékes hozzászólásokat :wacko:

Nekem sem ugrik be a kormányzár, szétszedtem teljesen, kiszerelve működik, csak ahogy néztem annyira kopott már szerkezet, hogy hiába kenem, van hogy "keresztbe" fordul, befeszül, és nem ugrik ki a pöcök, hiába nyomja ki a rugó. Csak ugye az egész letörő fejű csavarrral van felfogatva a kormányrúdra, nem egyszerű móka leszedni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a gyújtáskapcsolóból kilehet menet közbe venni a kulcsot, ne kérdezzétek hogyan, a gyújtáskapcsoló nem kopott mert másik kulcsal el se lehet forditani, csak egy kicsit érdekes. de nem annyira nagy gond, max megállit a rendőr és kiveszem a kulcsot és azthiszi hogy loptam az autót <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

üdv.

van egy 94-es astrám, egy ismerősnek egy 98as f astrája.

az enyémben sajnos nem gyári rádió van, de ez most nem lényeg. szóval ismerősében a kulcs behelyezésével bekapcsol a középső kjelző és a rádió.

ezt szerettem volna én is megoldani, de ahogy szétkaptam a kormányburkolatot, nézegettem a gyújtáskapcsolót, de valószínűleg nincs ilyen opciója (?)

nem tudtam leszedni az elektromos részt róla (kipattintottam, egy darabig jött, aztán tovább nem, nem akartam feszegetni, mert nem lenne jó, ha nem tudnék elindulni), méregettem jobbra, balra, de nem találtam olyan 2 pólust, amin akkor esne feszültség, ha a kulcs a zárban van.

javaslat?

Link to comment
Megosztás:

üdv.

van egy 94-es astrám, egy ismerősnek egy 98as f astrája.

az enyémben sajnos nem gyári rádió van, de ez most nem lényeg. szóval ismerősében a kulcs behelyezésével bekapcsol a középső kjelző és a rádió.

ezt szerettem volna én is megoldani, de ahogy szétkaptam a kormányburkolatot, nézegettem a gyújtáskapcsolót, de valószínűleg nincs ilyen opciója (?)

nem tudtam leszedni az elektromos részt róla (kipattintottam, egy darabig jött, aztán tovább nem, nem akartam feszegetni, mert nem lenne jó, ha nem tudnék elindulni), méregettem jobbra, balra, de nem találtam olyan 2 pólust, amin akkor esne feszültség, ha a kulcs a zárban van.

javaslat?

A 94-esnek még csak 4 kábel megy a gyujtáskapcsolóra, a 98-asnak már 5. Úgy rémlik bent van az 5.láb, elméletileg lehet bővíteni .

109855-20101021-X102ai.jpg

Ott van az 5.-láb, most fejből nem tudom melyik, de ugye kábel csak 4 megy, viszont azt nem tudom megmondani hova kell kötni azt a plussz lábat, talán Day, vagy valaki más..... :)

Link to comment
Megosztás:

A 94-esnek még csak 4 kábel megy a gyujtáskapcsolóra, a 98-asnak már 5. Úgy rémlik bent van az 5.láb, elméletileg lehet bővíteni .

http://pics.coldline.hu/pics/109855-20101021-X102ai.jpg

Ott van az 5.-láb, most fejből nem tudom melyik, de ugye kábel csak 4 megy, viszont azt nem tudom megmondani hova kell kötni azt a plussz lábat, talán Day, vagy valaki más..... :)

Egy hatodik lábnak kell lennie, aminek W az áramköri jelzése. Arra a lábra kapcsol a gyújtáskapcsoló villanyt 1-es és indítás pozíció között és gyakorlatilag ennek van egy öntartása, amit a kormányzár működtet, tehát ha kihúzod a kulcsot, akkor megszünteti a W-n a villanyt. Amikor elforgatod 1-esbe a kulcsot, akkor ugye kiold a kormányzár, ezáltal be is húz ez a kis öntartásos dolog, így a kulcs kivételéig lesz a W ponton villany. Viszont, azt nem tudom, hogy csereszabatos-e a régi 5 pólusú gyújtáskapcsoló a 6 pólusúval...

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Üdv mindenki!

Nálam is, jobbanmondva nem az én verdámnál hanem az öregem G astrájában is beütött a zár krakk. Ugy tudta hazahozni az autót hogy nyomtam be egykis wd40 et. Elolvastam a hszeket, de most végülis nem teljesen tiszta a dolog. Ha veszek 3 ezresér neki egy új gyújtáskapcsolót, és kidobom a régit, akkor az még nem jó? Asszem neki még nem mágneses a kulcsa, hanem a régi fajta. abból gondolom mert az én kulcsom téglatest alakú, és a tövébe van egy fekete pont, gondolom az a mágnes, az övé meg olyan mint egy sima hengerzár kulcs. Ha valaki elmesélné hogy ha simán kicsrélem az jó e , azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Nálam is, jobbanmondva nem az én verdámnál hanem az öregem G astrájában is beütött a zár krakk. Ugy tudta hazahozni az autót hogy nyomtam be egykis wd40 et. Elolvastam a hszeket, de most végülis nem teljesen tiszta a dolog. Ha veszek 3 ezresér neki egy új gyújtáskapcsolót, és kidobom a régit, akkor az még nem jó? Asszem neki még nem mágneses a kulcsa, hanem a régi fajta. abból gondolom mert az én kulcsom téglatest alakú, és a tövébe van egy fekete pont, gondolom az a mágnes, az övé meg olyan mint egy sima hengerzár kulcs. Ha valaki elmesélné hogy ha simán kicsrélem az jó e , azt nagyon megköszönném.

Ugye van a gyujtáskapcsoló ennek van egy elektromos , és egy mechanikus része, ebben van a kormányzár is. Meg van a gyujtáskapcsoló zárbetét( benne a mechanikus részben), amibe bedugod a kulcsot, ez szokott megkopni, vagy maga a kulcs, a lamellák nem huzódnak vissza teljesen és nem lehet elfordítani. Ez cserélhető, de akkor ugye kapsz vele együtt egy másik kulcsot is, ami csak ehhez lesz jó, az ajtókhoz nem. Én mondjuk inkább hozzáreszeltem a lamellákat a kopott kulcshoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,ma reggel indìtottam volna a 2006 os évjáratu Combo mat,1 et tekert majd semmi,a visszajelző lámpák világitottak,majd kivettem a kulcsot,és nem történt semmi,a lámpák nem kapcsoltak le,(le kellet kötnöm az aksit)mikor ujra probálkoztam nem reagál semmire....és mikor először probáltam,minimális ellenálás volt érezhető...lehet semmi köze hozzá,de mikor lekötöttem au aksit,a saru hol hozzáért hol nem,és valami kattogott elöl,majd a motor visszajelző lámpa a műszerfalon villogni kezdett,a zárat kompletten cserélni kell?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,ma reggel ind&igrave;tottam volna a 2006 os évjáratu Combo mat,1 et tekert majd semmi,a visszajelző lámpák világitottak,majd kivettem a kulcsot,és nem történt semmi,a lámpák nem kapcsoltak le,(le kellet kötnöm az aksit)mikor ujra probálkoztam nem reagál semmire....és mikor először probáltam,minimális ellenálás volt érezhető...lehet semmi köze hozzá,de mikor lekötöttem au aksit,a saru hol hozzáért hol nem,és valami kattogott elöl,majd a motor visszajelző lámpa a műszerfalon villogni kezdett,a zárat kompletten cserélni kell?

Valószínűleg az a gyujtásakpcsoló elektromos része carakodik, nálam azt két csavarral le lehet szedni a kulcsos-mechanikus részről, nálad nem tudom hogyan megy....meg kellene nézni. A kattogás valszeg egy relé volt mi gyujtásra kapcsol, mivel ahogy írtad gyujtáson maradt az akunál szakítottad meg a tápot , ezért kattant.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg az a gyujtásakpcsoló elektromos része carakodik, nálam azt két csavarral le lehet szedni a kulcsos-mechanikus részről, nálad nem tudom hogyan megy....meg kellene nézni. A kattogás valszeg egy relé volt mi gyujtásra kapcsol, mivel ahogy írtad gyujtáson maradt az akunál szakítottad meg a tápot , ezért kattant.

Köszönöm a gyors reagálást, délután szétkapom...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
Sziasztok,ma reggel indìtottam volna a 2006 os évjáratu Combo mat,1 et tekert majd semmi,a visszajelző lámpák világitottak,majd kivettem a kulcsot,és nem történt semmi,a lámpák nem kapcsoltak le,(le kellet kötnöm az aksit)mikor ujra probálkoztam nem reagál semmire....és mikor először probáltam,minimális ellenálás volt érezhető...lehet semmi köze hozzá,de mikor lekötöttem au aksit,a saru hol hozzáért hol nem,és valami kattogott elöl,majd a motor visszajelző lámpa a műszerfalon villogni kezdett,a zárat kompletten cserélni kell?

Ez lehet immobiliserre utaló hiba is. Azaz az indításgátlóval van baja. Lehet nem "érzi" a kulcsban a transzponder chipet és ilyenkor sem hajlandó beröffenni a motor. A többi szerintem gyújtáskapcsoló hibája.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

92-Astra gyújtáskapcsoló hiba!

Ha benne van a kulcs asszem 4 állása lehet a kapcsolónak, szóval ha benne van leállítom a motort, és kiveszem a kulcsot és újra indítani szeretnék akkor már nem tudom elfordítani a kulcsot semerre plusz a kormányzár nem is megy rá és de ha második vagy harmadik állásba hagyom onnét könnyeden indít és pöccen a motor.

Tanácsok ötletek esetleg vagy hova menjek megcsináltatni heves megyei vagyok mert még konkrétan ilyen leírást nem láttam itt a fórumon pedig végig olvastam nem immos a verda.

válaszotokat elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

92-Astra gyújtáskapcsoló hiba!

Ha benne van a kulcs asszem 4 állása lehet a kapcsolónak, szóval ha benne van leállítom a motort, és kiveszem a kulcsot és újra indítani szeretnék akkor már nem tudom elfordítani a kulcsot semerre plusz a kormányzár nem is megy rá és de ha második vagy harmadik állásba hagyom onnét könnyeden indít és pöccen a motor.

Tanácsok ötletek esetleg vagy hova menjek megcsináltatni heves megyei vagyok mert még konkrétan ilyen leírást nem láttam itt a fórumon pedig végig olvastam nem immos a verda.

válaszotokat elöre is köszi

Első körben meg lehet próbálni olajozást, szilikon...stb ha nem javul akkor szétt kell szedni meg kell nézni /nézetni pontosan mi akad. Nekem a kopot kulcs okozta, én hozzáreszeltem a lamellákat a kulcshoz, de ha szerelőhöz viszed az cserélni fogja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.