Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Az adatlapomon ott van, Komáromból-vagyis a közeléből-vagyok.

Megvárásra javitanak ilyeneket? Kb. mennyi pénz?

Szerintem pár napra ott kell,hagyni mert munkafüggő.

Vagyis attol függ,hogy mennyi munkájuk van.

Megkeresem a srác e-mail címét és elküldöm neked.

Írsz neki esetleg elküldöd a képet is a hibáról.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pár napra ott kell,hagyni mert munkafüggő.

Vagyis attol függ,hogy mennyi munkájuk van.

Megkeresem a srác e-mail címét és elküldöm neked.

Írsz neki esetleg elküldöd a képet is a hibáról.

Köszi a segitőkészséget, de úgy döntöttem még alszom rá egyet(úgyis megveszem ;) ) Abban egyeztem meg az eladójával hogy a héten hivom mert abban sem voltam biztos hogy felrakhatom-e. Az autó műszakijában a 15'-ösre 5 1/2J ET46 van irva csak és nem vagyok tisztában vele hogy ez(6J ET49) még belefér-e? A zsaruk meg csak nem fogják olyan tüzetesen vizsgálgatni :D !?

Szóval, azt mondta az eladója hogy ha akarom ő rendbe is teteti-úgyis csak tavasszal kell, habár azért kipróbálnám hamarabb is-igy azt hiszem rábizom a dolgot.

Mégegyszer köszi! :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segitőkészséget, de úgy döntöttem még alszom rá egyet(úgyis megveszem ;) ) Abban egyeztem meg az eladójával hogy a héten hivom mert abban sem voltam biztos hogy felrakhatom-e. Az autó műszakijában a 15'-ösre 5 1/2J ET46 van irva csak és nem vagyok tisztában vele hogy ez(6J ET49) még belefér-e? A zsaruk meg csak nem fogják olyan tüzetesen vizsgálgatni :D !?

Szóval, azt mondta az eladója hogy ha akarom ő rendbe is teteti-úgyis csak tavasszal kell, habár azért kipróbálnám hamarabb is-igy azt hiszem rábizom a dolgot.

Mégegyszer köszi! :P

6J az a felni szélessége collban

az ET meg az h a felfogatási pontok milyen messze vannak a felni középvonalától. minél nagyobb ez a szám annál beljebb van a felni

ja és 6j et49ért sztem senki nem fog szívózni :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segitőkészséget, de úgy döntöttem még alszom rá egyet(úgyis megveszem ;) ) Abban egyeztem meg az eladójával hogy a héten hivom mert abban sem voltam biztos hogy felrakhatom-e. Az autó műszakijában a 15'-ösre 5 1/2J ET46 van irva csak és nem vagyok tisztában vele hogy ez(6J ET49) még belefér-e? A zsaruk meg csak nem fogják olyan tüzetesen vizsgálgatni :D !?

Szóval, azt mondta az eladója hogy ha akarom ő rendbe is teteti-úgyis csak tavasszal kell, habár azért kipróbálnám hamarabb is-igy azt hiszem rábizom a dolgot.

Mégegyszer köszi! :P

Néha még leszedve sem egyszerű megtalálni a felniszélességet és az ET-t. Kizárt, hogy egy rendőr ilyenekkel foglalkozna. Az átmérőt is csak azért tudják könnyen megállapítani, mert rá van írva a gumira.

Link to comment
Megosztás:

6J az a felni szélessége collban

az ET meg az h a felfogatási pontok milyen messze vannak a felni középvonalától. minél nagyobb ez a szám annál beljebb van a felni

ja és 6j et49ért sztem senki nem fog szívózni :P

Tehát szélesebb is és beljebb is kerül a kerékjáratban..nem gond ez kanyarodáskor? Egyáltalán a fékek nem zavarnak be? ...fel kellene próbálnom, ne mán, de nincs rajta gumi.... :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Tehát szélesebb is és beljebb is kerül a kerékjáratban..nem gond ez kanyarodáskor? Egyáltalán a fékek nem zavarnak be? ...fel kellene próbálnom, ne mán, de nincs rajta gumi.... :D ;)

az et meg mm-ben van megadva, ugyh 3mm lesz beljebb...szvsz nem számít semmit. simán felrakható

Link to comment
Megosztás:

Néha még leszedve sem egyszerű megtalálni a felniszélességet és az ET-t. Kizárt, hogy egy rendőr ilyenekkel foglalkozna. Az átmérőt is csak azért tudják könnyen megállapítani, mert rá van írva a gumira.

Apropó, gumi! Erre mehet 195/55? ...bocs ha butaságokat kérdezgetek, de nekem erősen gyanús hogy össze-vissza irkáltak a műszakiba...benne van az is hogy ABS van a kocsimban miközben valójában nem is ABS-es..hm...behozatal, ki tudja hogyan papirozták le...

Ja, a 13-14es kerekre 82S-es mig a 15ösre már 84S-es gumit irtak... :D ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Apropó, gumi! Erre mehet 195/55? ...bocs ha butaságokat kérdezgetek, de nekem erősen gyanús hogy össze-vissza irkáltak a műszakiba...benne van az is hogy ABS van a kocsimban miközben valójában nem is ABS-es..hm...behozatal, ki tudja hogyan papirozták le...

Ja, a 13-14es kerekre 82S-es mig a 15ösre már 84S-es gumit irtak... :D ;) :P

Én 195/50-et raknék rá. 55 magas lenne bár beférne, de bután állna. 82-es terhelés is bőven elég és a sebességindex sem számít olyan sokat úgysem mész annyival.

Link to comment
Megosztás:

Apropó, gumi! Erre mehet 195/55? ...bocs ha butaságokat kérdezgetek, de nekem erősen gyanús hogy össze-vissza irkáltak a műszakiba...benne van az is hogy ABS van a kocsimban miközben valójában nem is ABS-es..hm...behozatal, ki tudja hogyan papirozták le...

Ja, a 13-14es kerekre 82S-es mig a 15ösre már 84S-es gumit irtak... :D ;) :P

itt leírják h mi mennyi

Link to comment
Megosztás:

Én 195/50-et raknék rá. 55 magas lenne bár beférne, de bután állna. 82-es terhelés is bőven elég és a sebességindex sem számít olyan sokat úgysem mész annyival.

Szerintem is az áll közelebb mint váltóméret(most hasonlitottam össze egy oldalon), de az a fránya műszaki, az nem hagy nyugodni...azt meg már el tudja olvasni a zsaru :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon bejövős nekem.

Majd egyszer szerválok lyeneket az Astrára. :lol:

Azért remélem én is, hogy nagyot mutat majd rajta. Sajnos nem mostanában lesz felrakva, mert se gumi nincs rajta, se központi gyűrű nincs hozzá.

Nagyon legatyásodott gumit kaptam hozzá, de nem tudom érdemes-e felrakni és kicentíroztatni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért remélem én is, hogy nagyot mutat majd rajta. Sajnos nem mostanában lesz felrakva, mert se gumi nincs rajta, se központi gyűrű nincs hozzá.

Nagyon legatyásodott gumit kaptam hozzá, de nem tudom érdemes-e felrakni és kicentíroztatni. :lol:

Publikus a vételár? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerváltam ilyet pirosra. :P Nem ez, de pont ilyen.

7x15 ET50. Ki szerint lesz necces ilyen ET egy sedanra? :lol:

De ha valakinek ez minden álma viheti jópénzért. :) 8,3 kg. :lol:

Bizony. Bár a 14-es acél az már 6 széles, ha jól tudom, és akkor csak ~13mm-el lesz bentebb, és ~11-el kintebb. Majd meglátjuk.

Gyári 14-es acél 5,5-es :lol:

Éppenhogy necces lesz szedánnál ez a méret, megfelelően kell gumit választani, és jó hátsó szilentek sem ártanak :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.