Jump to content
OPEL FÓRUM
Sign in to follow this  
eXpero

Meriva A

Recommended Posts

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni

Van egy 2004es 1.7 DTi Opel Merivám és a számítógép azt a hibaüzenetet dobja ki, hogy "Vezérműtengely jeladó"

A kocsinak semmi baja, megy szépen, de nem szeretnék meglepődni, hogy 1x csak nem indul emiatt

Beszéltem a Bárdi illetve Unix alkatrészboltokkal, de sehol nincsen ilyen alkatrész

Van valami véleményetek, hogy mi lehet a probléma és milyen alkatrészt kellene beszereznem?

On ‎2017‎. ‎05‎. ‎15‎. at 17:58, Ekeb írta:

Sziasztok!

Segítséget kérnék, illetve tapasztalatokat, mielőtt feleslegesen szabadítanának meg sok pénztől...

Van egy 2006-os 1.3 CDTI Opel Merivánk. Valós 135000 km. Alapvetően jól működik, de most vacakol valami, de nem állandóan.

Lejtőn lefelé üresbe téve sípoló hangot hallatott. Vissza sebességbe, és nem gyorsít rendesen. Mintha csúszna a kupplung. De úgy sípol, mintha csapágy szólna előröl. Szabályosan fütyül.

Vissza üresbe, 1-2 gázfröccs és minden rendben. És ezt az elmúlt hónapban csak 2-3 alkalommal csinálta. Egyébként tökéletesen működik, és többször próbáltam előidézni a problémát, nem sikerült.

Ha kupplung tárcsa lenne kopott, gondolom az folyamatosan jelentkezne. És az nem sípolna.

Várom az esetleges tapasztalatokat, ötleteket.

Köszönöm szépen!

Sziasztok,

Nekem ugyanez a gondom 2006-os Opel Merivával és automata váltóval. Mi lehet az oka szerintetek?

Válaszaitokat nagyra értékelném!

Köszönöm!

Üdv! Eléggé kihalt ez a fórum, de azért megkérdezném, hátha valaki olvassa és tudna segíteni, előbbre húztam a hátsó üléssort, és amikor visszatolnám, a baloldali ülést nem engedi teljesen hátratolni. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami előírás, hogy hogyan álljon a támla esetleg, vagy a középső ledönthető rész ledöntve vagy állítva legyen közben? Volt már esetleg tapasztalata valakinek ezzel?

Azért kihalt a fórum mert sajnos kevesen vannak itt Merivások...:( Én sem az vagyok, de annyit tudok segíteni hogy kimásoltam neked a gyári kézikönyvből a hátsó ülésekre vonatkozó részt, hátha ez segít (ha esetleg nem lenne meg). Amúgy ha jól értelmezem, a kézikönyv csak annyit ír hogy ne legyen teljesen hátradöntve az a háttámla amikor tologatod az ülést...meriva1.jpg

meriva2.jpg

• Like 1