Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, vásároltam gyári elektromos első-hátsó ablakemelőket, kárpittal, kapcsolókkal, kábelköteggel együtt, de sajnos az első oszlopon kijövő kábel csatlakozó kimaradt. Mivel az autóm alap felszereltségű ezért az én csatlakozomban sok vak érintkező van amiben nincs kábel. A kérdésem a következő kapható valahol ilyen "fém csatlakozó" ? Ez egy apró fém tüske (anya) amit bele lehet tolni a csatlakozóba majd ebbe megy bele a másik csatlakozó végről a egy fém tüske (apa).

remélem érthetően körbe írtam és tudtok segíteni

Köszönöm

Üdv

Egyébként ha valakinek kellenek olcsón bontott gyári tartozékok tudok adni elérhetőséget. Én amit fent leírtam azt 30.000ft-ért vettem. Jó ár?

Esetleg ott ahhonan vetted? Gondolom bontó volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom vannak itt hifis problémák!

Nekem is lenne hozzá kérdésem!

Már lassan 2 éve bent van a kocsimba egy Blaupunkt Clagary Mp36-os fejegység és mivel most akarok egy erősítőt és valami ládát nézegettem a használati utasítást.

A fejegység bekötésénél ír olyat, hogy "járműtípusnak megfelelő adapterkábel" ez feltétlen fontos a fejegységhez, mert én bekötöttem a gyári csatlakozókra is és hát lassan 2 éve igy müködik!

Mennyibe fáj egy ilyen csatlakozó? Akár hol rákerestem csak 2004-estől voltak az enyém meg 2000.-es évjárat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, vásároltam gyári elektromos első-hátsó ablakemelőket, kárpittal, kapcsolókkal, kábelköteggel együtt, de sajnos az első oszlopon kijövő kábel csatlakozó kimaradt. Mivel az autóm alap felszereltségű ezért az én csatlakozomban sok vak érintkező van amiben nincs kábel. A kérdésem a következő kapható valahol ilyen "fém csatlakozó" ? Ez egy apró fém tüske (anya) amit bele lehet tolni a csatlakozóba majd ebbe megy bele a másik csatlakozó végről a egy fém tüske (apa).

remélem érthetően körbe írtam és tudtok segíteni

Köszönöm

Üdv

Egyébként ha valakinek kellenek olcsón bontott gyári tartozékok tudok adni elérhetőséget. Én amit fent leírtam azt 30.000ft-ért vettem. Jó ár?

Opel szalonba próbálj szerezni olyan csatit,mert máshol sehol nem fogsz találni!Én is onnét hoztam mikor szereltük be az ablakokat .Sehol máshol nem tudtak adni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Látom vannak itt hifis problémák!

Nekem is lenne hozzá kérdésem!

Már lassan 2 éve bent van a kocsimba egy Blaupunkt Clagary Mp36-os fejegység és mivel most akarok egy erősítőt és valami ládát nézegettem a használati utasítást.

A fejegység bekötésénél ír olyat, hogy "járműtípusnak megfelelő adapterkábel" ez feltétlen fontos a fejegységhez, mert én bekötöttem a gyári csatlakozókra is és hát lassan 2 éve igy müködik!

Mennyibe fáj egy ilyen csatlakozó? Akár hol rákerestem csak 2004-estől voltak az enyém meg 2000.-es évjárat!

ha működik,nem kell semmi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello

egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy caravan astra g és a központizár motor benn van de valamiért nem működik, létezik ennek kozpontizár vezérlő egysége valahol <_< ? az előző tulaj szerint valami hiányzik belőle lehet h pont ez az egység.. kérdés az, hogy hol található ez? :rolleyes:

kösz

Link to comment
Megosztás:

hello

egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy caravan astra g és a központizár motor benn van de valamiért nem működik, létezik ennek kozpontizár vezérlő egysége valahol <_< ? az előző tulaj szerint valami hiányzik belőle lehet h pont ez az egység.. kérdés az, hogy hol található ez? :rolleyes:

kösz

elég egyszer és egy topikba leirni:)

Link to comment
Megosztás:

hello

egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy caravan astra g és a központizár motor benn van de valamiért nem működik, létezik ennek kozpontizár vezérlő egysége valahol <_< ? az előző tulaj szerint valami hiányzik belőle lehet h pont ez az egység.. kérdés az, hogy hol található ez? :rolleyes:

kösz

Anyósülés lábánál a burkolat alatt....

Link to comment
Megosztás:

Anyósülés lábánál a burkolat alatt....

ennek pótlása nem olcsó nehogy szervizben vegyél rád húznak 120 ezret a semmiért . nem kell új imo meg semmi más hülyeség hozzá. a fekete dobozt 2 anya fogja látnod kell két csatlakozót ezek bedugása adott mit hova

a beszerelésnél legyen nálad a kulcsod , rátanítható e a dobozra lehet hogy nem . ne kérdezd miért ilyenkor kerítsd elő a doboz eredeti kulcsát és csak a távirányítóban lévő nyáklapot cseréld ki a tiéddel így biztos működni fog .az elemek jók legyenek. a csip marad és működnie kell mindennek.

ha kell néhány E-mail cím akitől vehetsz ilyet küldj privátot de nézz körül helyi bontókban. én megúsztam cakk pakk 7000 ből vezérlő+kulcsbelső

ennél olcsóbban nem hinném hogy találsz nekem baráti áron adták. amint mondtam lehet túráznod kell mert a kocsikulcsod szükséges a szereléshez.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy kis helpsmilie.gif kéne!

Konkrétan Z17DTL (1.7 CDTI) 70 Ah-s akksi befoglaló méretei és indítóárama érdekelnének.

Esetleg valaki tudja mennyibe kerül Opeléknél? Nagyon jól bírta a gyűrődést a gyári! Csak most, hogy fagyosak lettek a hajnalok már jelzi, hogy nincs ereje teljében. Tehát még mielőtt cc-rip.gif bekövetkezne, cserélnem kell.

Link to comment
Megosztás:

Elektromos kérdés végsô soron, szal ide vések: az akku reggel nyekkenésen kívül mást nem produkált, remélem, csak lemerült, ma este feltöltöm, aztán meglássuk. Ám: még áprilisban vettem a kocsit ezzel a 65Ah-s rönó akkuval. Kérdésem: az Y17DT kocsimhoz elég ez az akku, vagy gyenge? ezenkívül milyen márkájú akkut ajánlotok? Mintha olvastam volna itt a fórumon, h a gyária legjobb akkuban...

Link to comment
Megosztás:

Ja meg még 1 kérdés, kiszerelem az akksit, töltöm egy éjszakán keresztül, addig ugye akksi nélkül áll a kocsi. Ha visszarakom, kel-e valamit tanitani a kocsinak (riasztó, ablakemelô, kp zár, tudomisén még mi)? Az autó gyári riasztós... (Az órát nyilván be kell állitani :D)) de például a rádió ôrzi az állomásokat?

Link to comment
Megosztás:

Ja meg még 1 kérdés, kiszerelem az akksit, töltöm egy éjszakán keresztül, addig ugye akksi nélkül áll a kocsi. Ha visszarakom, kel-e valamit tanitani a kocsinak (riasztó, ablakemelô, kp zár, tudomisén még mi)? Az autó gyári riasztós... (Az órát nyilván be kell állitani :D)) de például a rádió ôrzi az állomásokat?

Hétfőn csak 1-2 percig volt levéve az enyém, a rádió akkor megtartotta az állomásokat, a kp zárral sem volt semmi bajom. Az ablakemelőre egy másik topicban azt mondják, hogy pár másodpercig kell max ablak pozíciónál nyomni a gombot, egészen a kattanásig.

Link to comment
Megosztás:

Ja meg még 1 kérdés, kiszerelem az akksit, töltöm egy éjszakán keresztül, addig ugye akksi nélkül áll a kocsi. Ha visszarakom, kel-e valamit tanitani a kocsinak (riasztó, ablakemelô, kp zár, tudomisén még mi)? Az autó gyári riasztós... (Az órát nyilván be kell állitani :D)) de például a rádió ôrzi az állomásokat?

rádió megtartja (ha jól van bekötve), többire kaptál választ :)

szerk: kivéve azamperórás kérdést, azt nem tom dieselnél, de akitől veszed, kinézi katalógusból.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a válaszokat. már csak az akku kapacitása a kérdésem, lásd fenntebb a kérdést...

Még a riasztó is kérdéses. A kollégám vitt haza és vele cseréltem ki az akksit. Kérdezte, hogy van-e riasztóm, nehogy el kezdjen nyivákolni. Ha jól tudom, annak külön akksija van (igaz ez)? Ha beriaszt, majd nézd meg ezt is. :D

Link to comment
Megosztás:

Még a riasztó is kérdéses. A kollégám vitt haza és vele cseréltem ki az akksit. Kérdezte, hogy van-e riasztóm, nehogy el kezdjen nyivákolni. Ha jól tudom, annak külön akksija van (igaz ez)? Ha beriaszt, majd nézd meg ezt is. :D

Hát apuéba is beszokott (bár az utólagos riogató), mert szabotázsnak veszi a plusz energiát. Legyen ott a kulcs, hogy leállíthasd.

Link to comment
Megosztás:

Hát apuéba is beszokott (bár az utólagos riogató), mert szabotázsnak veszi a plusz energiát. Legyen ott a kulcs, hogy leállíthasd.

Milyen kulcsra gondolsz? nekem csak a szokásos távirányitós indítókulcsom van, a riasztóhoz nincs külön kulcsom. Vagy az ajtónyitóval kell birizgálni? (ebben egyáltán nincs tapasztalatom)...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.