Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A KÉP-en sárgával jelöltem a bovdent, feltéve, ha nem hidraulikus a tiéd. Milyen motor, évjárat?

Ha hidraulikus akkor azon max. egy légtelenítést tudsz csinálni.

Szerkezet, tárcsa, kinyomócsapágy (sima vagy hidraulikus), egy sima bovdenes szett kedvezmény nélkül 30-40 ezer körül mozog, de gyártották ezeket egyáltalán hidraulikussal?

Ezer köszönet!!

Meg találtam a bowdent állitó cuccot, csak be volt védve valami müanyag csővel.....naszóval nincs is jobb érzés mikor az ember megsporolja a szervidijat......sikerült:D

Kész élmény már vele közlekednixD

Link to comment
Megosztás:

Mostanában elkezdte csinálni aaz autó hogy, gyujtáskapcsoló elfordításakor nem történik semmi sem, nincs tekerés csak a csend.

Gondoltam riasztóra, gyujtáskapcsolóra, de ezeket leellenőriztem és rendben vannak, így maradt az önindító.

Amikor ez a helyzet áll elő, akkor az önindító tetejét ha megütögetem indul az autó.

Kérdés, hogy az önindítón belül melyik alkatrész okozza a hiba forrását.

van hogy 1 hétig nem csinálja, van hogy napi 2x

Link to comment
Megosztás:

Kollégák, valaki tegyen már be egy képet, hogy hol van megrepedve minden Corsa, mert én bizisten' nem tudom... Köcce. :rolleyes:

Most már nincs kedvem fotózni,amúgy pont a B oszlop közepén,hosszirányban, azon a részen,ahol kifelé domborodik a kasztni. Tehát az övvonalban.

5-ből 3nak biztosan megvan repedve vagy az anyós vagy a vezető oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

valaki nem tudja véletlen,honnan lehetne hozzájutni a gyújtáskapcsolót kívülről takaró gumitakaróhoz?,amin a I - II jelzések szereplnek.Az egyém szétmálott már sajna.

Előre is köszi.

Zsolt

Nekem van valahol, csak nincs rajta már felirat, nem mintha sok értelme lenne..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rávettem magam hogy átbogarásszam az autórádiómhoz kapcsolódó összes kábelt, mert már unalmas volt hogy a 4 hangszóróból csa 1 szólt. Mint kiderült nincs is benne 4, hanem csak 2 van. A lényeg hogy sikerült mind a 4-et megfelelő módon és helyre kötnöm, így jó is a hangzás, ámde.

Nincs a rádióantenna kábelemnek a végén ez a fém csatlakozó, amit a rádióba kell bedugnom. Nem is nagy probléma gondoltam, szerintem bármelyik híradástechnikai boltban be lehet szerezni. A nagyobb gondom ezzel az antennával az hogy a középső réz szál, hiányzik a kábelből. Visszavágtam szinte már 30cm-t a kábelből, hátha csak eltört valahol és kicsúszott, de ott még mindíg nyoma sem volt a réz szálnak.

Ki szeretném cserélni ezt a kábelt, mivel azt gyanítom ez az oka annak, hogy csak a belvárosban tudok fogni bármilyen rádióadót, azonban nem tudom hogy merre milyen vonalon halad végig a kábel, mit kell hozzá lebontanom. Valakinek volt már hasonlóval dolga, vagy szerelés közben találkozott valaki már az antenna kábelével? Esetleg azt is meg tudnátok mondani hogy a sima koax kábel jó-e hozzá? Ránézésre most is az van benne, és ha már a dugaljért megyek a híradástechnikai boltba, akkor már megvenném az új kábelt is hozzá.

Módosítva : kastonoriginal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rávettem magam hogy átbogarásszam az autórádiómhoz kapcsolódó összes kábelt, mert már unalmas volt hogy a 4 hangszóróból csa 1 szólt. Mint kiderült nincs is benne 4, hanem csak 2 van. A lényeg hogy sikerült mind a 4-et megfelelő módon és helyre kötnöm, így jó is a hangzás, ámde.

Nincs a rádióantenna kábelemnek a végén ez a fém csatlakozó, amit a rádióba kell bedugnom. Nem is nagy probléma gondoltam, szerintem bármelyik híradástechnikai boltban be lehet szerezni. A nagyobb gondom ezzel az antennával az hogy a középső réz szál, hiányzik a kábelből. Visszavágtam szinte már 30cm-t a kábelből, hátha csak eltört valahol és kicsúszott, de ott még mindíg nyoma sem volt a rész szálnak.

Ki szeretném cserélni ezt a kábelt, mivel azt gyanítom ez az oka annak, hogy csak a belvárosban tudok fogni bármilyen rádióadót, azonban nem tudom hogy merre milyen vonalon halad végig a kábel, mit kell hozzá lebontanom. Valakinek volt már hasonlóval dolga, vagy szerelés közben találkozott valaki már az antenna kábelével? Esetleg azt is meg tudnátok mondani hogy a sima koax kábel jó-e hozzá? Ránézésre most is az van benne, és ha már a dugaljért megyek a híradástechnikai boltba, akkor már megvenném az új kábelt is hozzá.

Ha jól emlékszem balra megy a kábel, ott fel az A oszlopon, el oldalt és bemegy középre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

valaki nem tudja véletlen,honnan lehetne hozzájutni a gyújtáskapcsolót kívülről takaró gumitakaróhoz?,amin a I - II jelzések szereplnek.Az egyém szétmálott már sajna.

Előre is köszi.

Zsolt

Bontóban lehet ilyet találni.

De ha találsz valahol utángyártott újat, akkor írd majd meg légyszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rávettem magam hogy átbogarásszam az autórádiómhoz kapcsolódó összes kábelt, mert már unalmas volt hogy a 4 hangszóróból csa 1 szólt. Mint kiderült nincs is benne 4, hanem csak 2 van. A lényeg hogy sikerült mind a 4-et megfelelő módon és helyre kötnöm, így jó is a hangzás, ámde.

Nincs a rádióantenna kábelemnek a végén ez a fém csatlakozó, amit a rádióba kell bedugnom. Nem is nagy probléma gondoltam, szerintem bármelyik híradástechnikai boltban be lehet szerezni. A nagyobb gondom ezzel az antennával az hogy a középső réz szál, hiányzik a kábelből. Visszavágtam szinte már 30cm-t a kábelből, hátha csak eltört valahol és kicsúszott, de ott még mindíg nyoma sem volt a réz szálnak.

Ki szeretném cserélni ezt a kábelt, mivel azt gyanítom ez az oka annak, hogy csak a belvárosban tudok fogni bármilyen rádióadót, azonban nem tudom hogy merre milyen vonalon halad végig a kábel, mit kell hozzá lebontanom. Valakinek volt már hasonlóval dolga, vagy szerelés közben találkozott valaki már az antenna kábelével? Esetleg azt is meg tudnátok mondani hogy a sima koax kábel jó-e hozzá? Ránézésre most is az van benne, és ha már a dugaljért megyek a híradástechnikai boltba, akkor már megvenném az új kábelt is hozzá.

A bal oldali "A" oszlop tövébe van elvezetve a kábel a rádiótól, ott egy csatlakozóval meg van szakítva, ott a küszöb burkolat alatt megy hátra. Nálam legalábbis.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Az érdekelne -ha valaki tud konkrétat-, hogy az x14xe és az x16xe motor között mi a különbség? Személyes tapasztalatok alapján a lökethossz és a porlasztók átfolyási mennyisége lehet más, a blokk, és a hengerfej u.a. remélem, valaki megerősíti/megcáfolja, amit mondok...

Köszönettel! HUNtilldie

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Az érdekelne -ha valaki tud konkrétat-, hogy az x14xe és az x16xe motor között mi a különbség? Személyes tapasztalatok alapján a lökethossz és a porlasztók átfolyási mennyisége lehet más, a blokk, és a hengerfej u.a. remélem, valaki megerősíti/megcáfolja, amit mondok...

Köszönettel! HUNtilldie

1.2 és 1.4 azonos, 1.6 már egy következő kategória, nagyobb injektorok, nagyobb hf stb.

Link to comment
Megosztás:

1.2 és 1.4 azonos, 1.6 már egy következő kategória, nagyobb injektorok, nagyobb hf stb.

16 szelepes motorokról volt szó... Véleményem szerint az X14XE és az X16XE motor közt több a rokonság, mint az X12XE és ezek közül bármelyik között. Az X12XE teljesen más blokk. Rokonságban áll az X10XE-vel, és a Z14XEP-vel.
Link to comment
Megosztás:

16 szelepes motorokról volt szó... Véleményem szerint az X14XE és az X16XE motor közt több a rokonság, mint az X12XE és ezek közül bármelyik között. Az X12XE teljesen más blokk. Rokonságban áll az X10XE-vel, és a Z14XEP-vel.

x16xe és x14xe között szerintem csak furat,löket és epromra írt program a különbség semmi más.

c14se és c16se injektorok pl. teljesen ugyanazok,ebből gondolom,hogy 16V változatoknál sem variáltak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rávettem magam hogy átbogarásszam az autórádiómhoz kapcsolódó összes kábelt, mert már unalmas volt hogy a 4 hangszóróból csa 1 szólt. Mint kiderült nincs is benne 4, hanem csak 2 van. A lényeg hogy sikerült mind a 4-et megfelelő módon és helyre kötnöm, így jó is a hangzás, ámde.

Nincs a rádióantenna kábelemnek a végén ez a fém csatlakozó, amit a rádióba kell bedugnom. Nem is nagy probléma gondoltam, szerintem bármelyik híradástechnikai boltban be lehet szerezni. A nagyobb gondom ezzel az antennával az hogy a középső réz szál, hiányzik a kábelből. Visszavágtam szinte már 30cm-t a kábelből, hátha csak eltört valahol és kicsúszott, de ott még mindíg nyoma sem volt a réz szálnak.

Ki szeretném cserélni ezt a kábelt, mivel azt gyanítom ez az oka annak, hogy csak a belvárosban tudok fogni bármilyen rádióadót, azonban nem tudom hogy merre milyen vonalon halad végig a kábel, mit kell hozzá lebontanom. Valakinek volt már hasonlóval dolga, vagy szerelés közben találkozott valaki már az antenna kábelével? Esetleg azt is meg tudnátok mondani hogy a sima koax kábel jó-e hozzá? Ránézésre most is az van benne, és ha már a dugaljért megyek a híradástechnikai boltba, akkor már megvenném az új kábelt is hozzá.

Ha gyári az antenna, akkor valszeg a talperősítő nincs áram alá helyzve, nekem az oldotta meg a vételi gondokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os B Corsánk, amiben elég rossz a kormánymű. Nem szervós, C12NZ motor van benne. Azt szeretném kérdezni, hogy ennek a szervósra alakítása megoldható-e? Ha igen, milyen alkatrészeket kell beszerezni hozzá? Melyik típus alkatrészei lehetnek jók ehhez az átalakításhoz?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Na még egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a Corsam-ban nem világít a középkonzol tehát a levegő beáramlás rendszer világítása, sötétben elég körülményes állítgatni.

Így vettem ugyan de tegnap este idegeskedtem a problémán.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ennek van valami külön biztosítéka, vagy pedig kimentek az izzók benne, mert a műszerfal és minden egyéb világít?

Ha kimentek benne az izzók akkor milyen való bele és mennyi?

99-es 3 ajtósról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os B Corsánk, amiben elég rossz a kormánymű. Nem szervós, C12NZ motor van benne. Azt szeretném kérdezni, hogy ennek a szervósra alakítása megoldható-e? Ha igen, milyen alkatrészeket kell beszerezni hozzá? Melyik típus alkatrészei lehetnek jók ehhez az átalakításhoz?

Köszönöm a válaszokat!

Hidraulikus szervót könnyebb találni hozzá viszont nagyon körülményes beépíteni, végig kell csövezni a fél motorteret, és a kormányművet ki kell cserélni, illetve esélyes, hogy az injektorházat is cserélned kell ebben az esetben, mert emelt alapjárat szükséges a szervó miatt, ami másik alapjárati motort jelent és persze házat is.

Másik megoldás az elektromos szervó ami ritka, viszont itt csak a kormányoszlopot kell cserélni és van egy elektronikája amit be kell kötni, ehhez javasolt egy nagyobb 70A-es generátor a plusz fogyasztás miatt és egy nagyobb akksi is.

Te döntésed, hogy melyikbe kezdesz bele, meg persze melyiket tudod megszerezni, nekem van itthon elfekvőben egy sima, nem szervós kormányművem eladó, ha érdekel privátban keress meg. 99-esből való egyébként.

Üdv!

Na még egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a Corsam-ban nem világít a középkonzol tehát a levegő beáramlás rendszer világítása, sötétben elég körülményes állítgatni.

Így vettem ugyan de tegnap este idegeskedtem a problémán.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ennek van valami külön biztosítéka, vagy pedig kimentek az izzók benne, mert a műszerfal és minden egyéb világít?

Ha kimentek benne az izzók akkor milyen való bele és mennyi?

99-es 3 ajtósról van szó.

Ha a középkonzol biztosítéka kiold akkor a műszerfalon sincs visszajelzésed, inkább arra szavazok, hogy kiégtek az izzóid, éppen most készítem a leírást a ledezéshez/izzó cseréhez, ha nem sürgős a csere akkor az alapján meg tudod majd csinálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hidraulikus szervót könnyebb találni hozzá viszont nagyon körülményes beépíteni, végig kell csövezni a fél motorteret, és a kormányművet ki kell cserélni, illetve esélyes, hogy az injektorházat is cserélned kell ebben az esetben, mert emelt alapjárat szükséges a szervó miatt, ami másik alapjárati motort jelent és persze házat is.

Másik megoldás az elektromos szervó ami ritka, viszont itt csak a kormányoszlopot kell cserélni és van egy elektronikája amit be kell kötni, ehhez javasolt egy nagyobb 70A-es generátor a plusz fogyasztás miatt és egy nagyobb akksi is.

Te döntésed, hogy melyikbe kezdesz bele, meg persze melyiket tudod megszerezni, nekem van itthon elfekvőben egy sima, nem szervós kormányművem eladó, ha érdekel privátban keress meg. 99-esből való egyébként.

Ha a középkonzol biztosítéka kiold akkor a műszerfalon sincs visszajelzésed, inkább arra szavazok, hogy kiégtek az izzóid, éppen most készítem a leírást a ledezéshez/izzó cseréhez, ha nem sürgős a csere akkor az alapján meg tudod majd csinálni.

Rendben, köszi!Nem sürgős megvárom míg elkészülsz a leírással.

Link to comment
Megosztás:

Az antenna az szerintem még a gyári, de mi az a talperősítő?

Ez engem is érdekelne! Az ISO átalakító kábelben én kikötöttem a kék vezetéket, ami eltünteti a dátumot, ha megy a rádió. Véletlenül nem erről a kék vezetékről kapja a betápot?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.