Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Hali. Köszi a választ.
Nem tudom mert csak tárolt hibaként látom amikor megy a gép akkor hiába nézem a programmal nem ad ilyen hibát!
A program amikor alapjáraton megy a gép akkor 2% ír (így jelzi a program)
A töltést az autó könyvében leírtak szerint néztem és határokon belül van. Egy Maxwell multiméterrel mértem (nem gagyi fajta)
Egyébként 14.4v alapjáraton és később sem illetve pörgetve sem megy 15.2v fölé.
Az autó indításánál a könyv szerint 9.5 v ig eshet a feszültség max de nekem az is 11.5-11.8v
A gyújtásmodulnál lévő két vízhőfok érzékelőt cseréltem másik használtra (ez 2 napja) mentem is vele de nem adta a hűtőfolyadékos hibát.  Persze kapni fog új érzékelőket.
Ettől függetlenül viszont a műszer egységen a vízhőfok nem mutat átlagban csak 80 fokot. azelőtt régebben 85nél volt.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gyuros írta:

Hali. Köszi a választ.
Nem tudom mert csak tárolt hibaként látom amikor megy a gép akkor hiába nézem a programmal nem ad ilyen hibát!
A program amikor alapjáraton megy a gép akkor 2% ír (így jelzi a program)
A töltést az autó könyvében leírtak szerint néztem és határokon belül van. Egy Maxwell multiméterrel mértem (nem gagyi fajta)
Egyébként 14.4v alapjáraton és később sem illetve pörgetve sem megy 15.2v fölé.
Az autó indításánál a könyv szerint 9.5 v ig eshet a feszültség max de nekem az is 11.5-11.8v
A gyújtásmodulnál lévő két vízhőfok érzékelőt cseréltem másik használtra (ez 2 napja) mentem is vele de nem adta a hűtőfolyadékos hibát.  Persze kapni fog új érzékelőket.
Ettől függetlenül viszont a műszer egységen a vízhőfok nem mutat átlagban csak 80 fokot. azelőtt régebben 85nél volt.

Milyen program?
Mérj rá az akksira több napos állás után. Ha 12.5 körül van, akkor jó, de 12.0-ig nincs baj, főleg ha hideg van. Ha 11.x akkor vagy sok a fogyasztód, vagy nem tud feltöltődni rendesen.

Ha nincs hiba vele, akkor felesleges kicserélni. Ha csak 80 fokot mutat lehet, hogy tényleg annyi. Talán a termosztát haldoklik.

Link to comment
Megosztás:

Op-Cpm programmal van kiolvasva a hiba mindig.
Oké meg fogom mérni miest lesz olyan. Szerintem a rövidebb és a hosszabb távok között is ki fogom olvasni a hibát, hogy melyik alkalom után tárolja.
Azért furcsa mert régebben 85 fok volt nála az ideális amit mutatott. Termosztát cserélve lett kb fél éve.
Az érdekes benne hogy a fűtéscsapom eresztett kiszedtem kipucoltam forróvíz alatt visszaraktam amikor mentem vele 4 km után felment rendesen 85 és 90 fok közé így mozgott -10 fokban..  Raktam bele új fűtéscsapot de ugyan úgy 80 fokon van néha megy feljebb csak.. Végül is annyira nem lényeg :)
Ha kiderül valami érdekesség írok. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Meg lett a "nagygázra rángatás" és az ingadozó alapjáratot okozó hiba.

A fojtószelep potméter csatlakozóját felcserélték egy másikkal, plusz volt egy-két kontaktos érintkező és néhány vezeték már ki akart esni a csatlakozóból.

De a szerelő gyorsan megtalálta, cserélni sem kellet semmit :)

Ugyhogy most hasít a szekér:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok!A következő problémával küzdök: B Vectrám van X16XEL motor kóddal és alapjáraton üvltev 3000et pörög vagy gondol egyet és  leáll.a hibajel kiolvasás után cseréltem lambda szondát beömlő levegő hőmérőt, és egrt is.a motor alacsony fordulaton  rángat és olyan gyujtás pufffogást produkál mint egy kétutemű.gyertyák kábelek is voltak cserélve...ja és tavaly nyáron kapott egy új tápszivattyút is. Ha valakinek  van valami hasznos tanácsa azt megköszönném!

 

Módosítva : Fakezű
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 08. at 23:21, Fakezű írta:

Sziasztok srácok!A következő problémával küzdök: B Vectrám van X16XEL motor kóddal és alapjáraton üvltev 3000et pörög vagy gondol egyet és  leáll.a hibajel kiolvasás után cseréltem lambda szondát beömlő levegő hőmérőt, és egrt is.a motor alacsony fordulaton  rángat és olyan gyujtás pufffogást produkál mint egy kétutemű.gyertyák kábelek is voltak cserélve...ja és tavaly nyáron kapott egy új tápszivattyút is. Ha valakinek  van valami hasznos tanácsa azt megköszönném!

 

Az alapjárati problémákért elsősorban az alapjárati motor lehet a felelős, vagy annak vezetékelése. Én ezzel kezdeném. A többire amit cseréltél mindre volt hibakód?

Link to comment
Megosztás:

On 2007. 03. 04. at 21:34, kori írta:

Akkor a kitartás meghozta gyümölcsét.Grat.

Helló tudna nekem segíteni valaki? A problémám h sz autó gyujtáson elkezd dolgozni az üzemanyag szivattyú de nem ál meg folyton megy, uj szivattyút kapott a relé is jó tehát nem tudom mibaja lehet még esetleg tudna nekem valaki segíteni benne h mi lehet a hiba oka??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is elnézést, ha rossz helyre írok. Ha lecserélem a (gyári ?) Blaupunkt magnómat a Vectrámban, akkor fog működni a kijelző ami a hőmérsékletet mutatja, az órát meg a rádiót? Azt hallottam egyszer, hogy nem. Egész jónak tűnik az a Sony rádió a Mol matricaprogramban :-)

Másik kérdésem. Normális, hogy ha a termosztátot teljesen lecsavarom koppanásig a hidegre, akkor kialszik a műszerfal világítás? Valami zárlat lehet. Tapasztalt már ilyet valaki? 

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm.

ToTo

Link to comment
Megosztás:

11 órája, OPToTo írta:

Sziasztok!

Először is elnézést, ha rossz helyre írok. Ha lecserélem a (gyári ?) Blaupunkt magnómat a Vectrámban, akkor fog működni a kijelző ami a hőmérsékletet mutatja, az órát meg a rádiót? Azt hallottam egyszer, hogy nem. Egész jónak tűnik az a Sony rádió a Mol matricaprogramban :-)

Másik kérdésem. Normális, hogy ha a termosztátot teljesen lecsavarom koppanásig a hidegre, akkor kialszik a műszerfal világítás? Valami zárlat lehet. Tapasztalt már ilyet valaki? 

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm.

ToTo

Ha nem gyári rádiót teszel bele, eltűnik a dátum, de nem jelenik meg a rádióadó neve. Ez orvosolható ha a kijelzőhöz menő vezérlést átvágod a kijelző környékén (ne a rádiónál) akkor megmarad a dátum bekapcsolt rádiónál is.

Termosztáton a hideg/meleg szabályzót érted? Ha igen nézz körül a kapcsolóknál, úgy tudom a max hidegnél van egy érintkező aminek talán a belső keringetés kapcsolójához van köze, hátha ott van valami zárlat.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kocka írta:

Ha nem gyári rádiót teszel bele, eltűnik a dátum, de nem jelenik meg a rádióadó neve. Ez orvosolható ha a kijelzőhöz menő vezérlést átvágod a kijelző környékén (ne a rádiónál) akkor megmarad a dátum bekapcsolt rádiónál is.

Termosztáton a hideg/meleg szabályzót érted? Ha igen nézz körül a kapcsolóknál, úgy tudom a max hidegnél van egy érintkező aminek talán a belső keringetés kapcsolójához van köze, hátha ott van valami zárlat.

Tudok venni gyári rádiót, olyat ami új és van rajta usb meg hasonló új dolgok? 

A hőfokszabályzót, ahol állítani tudom a levegő hőmérsékletét amit fúj az utastérbe.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 14. at 21:12, OPToTo írta:

Tudok venni gyári rádiót, olyat ami új és van rajta usb meg hasonló új dolgok? 

A hőfokszabályzót, ahol állítani tudom a levegő hőmérsékletét amit fúj az utastérbe.

A gyári alatt az Opel rádiót CAR400 CDR500... stb értem, a kijelzés ezekkel fog menni alapból, ezeken semmi extra (usb és társai) nincs. Max utólag egy vonalbemenetet lehet belevarázsolni. Nem Opel típusok nem kezelik a kijelzőt, vagy lehet kapni egyes modellekhez illesztőmodult a kijelzőhöz, de ez kb annyiba kerül mint maga a fej.

Hőfokszabályzó: keress egy kapcsolási rajzot, vedd le az előlapot és nézz körül alatta, az előző tulaj ne kuszált-e össze valamit, nincs-e zárlat. Nekem továbbra is az a kis érintkező lehet gyanús, ami a teljes hideg állapotban záródik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Vonóhorog van az autómon, de visszajelzőt nem kötöttek be hozzá annak idején és mondták, hogy műszakin szólni fognak érte. Ennél a típusnál hova szokták bekötni a vissza jelzőt ? ill. egy vagy kétkörös való hozzá ?

köszi előre is ! :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, isuzuvectra írta:

Sziasztok ! Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Vonóhorog van az autómon, de visszajelzőt nem kötöttek be hozzá annak idején és mondták, hogy műszakin szólni fognak érte. Ennél a típusnál hova szokták bekötni a vissza jelzőt ? ill. egy vagy kétkörös való hozzá ?

köszi előre is ! :)

Tegyél izzót a műszerfalba a megfelelő helyre - a vonóhorog visszajelzőhöz - és működni kell. A gyári index relé tudja a vonóhorgot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy a minap leengedtem a bal oldali első ablakot és valamiért úgy is maradt..semmit nem reagál a gombra..na most én eljutottam addig h valószínűleg a motor mehetett tönkre mert áramot illetve jelet kap. mivel az ablak teljesen lent volt és nem szerettem volna úgy hagyni, nagy buzgón szétszedtem az ajtót és mivel maga a szerkezet meg se mozdult egyik irányba sem ezért kénytelen voltam lepattintani róla az üveget két helyen..lehet h hülyeséget csináltam mert elképzelésem sincs h hogyan fogom vissza pattintani a szerkezetre..az ablakot felhúztam és kitámasztottam h ne essen vissza. Kérdésem az lenne hogy hogyan tudom én ott belül a motort cserélni..nem szeretném az egész szerkezetet kiszedni, lefúrni a szegecseket. Valakinek lenne rá ötlete annak rettentő hálás lennék..:D ja..egy 98as 1.6 16v ról beszélünk.. illetve még lenne pár kérdésem...lehet h nem a megfelelő helyre írom..első elindulás után amikor még hideg a motor nincs fékem és olyan hang illetve jelenség társul hozzá mint amikor az ABS vissza rúgja a féket..fémes dörzsölődés is hallható, viszont ez csak pár percig..kivillan az ABS lámpa és utána tökéletesen működik..viszont ez szinte minden indulásnál jelentkezik...mi lehet az oka..mit kellene cserélnem? és még nem utolsó sorban: le merítheti e az aksit h a bal első ajtóba nem raktam vissza a légzsákot..érdekes mód amikor kiszedtem, rá másnapra már nem tudtam be indítani az autót..összefügg ez a két dolog vagy máshol kell a hibát keresnem..  Még egyszer köszönöm a segítőkész válaszokat!

Módosítva : Misu85
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy 98-as Vectram (2.0 16v, X20XEV) ritka de bosszantó hibájának feltárásában kérném a segítségeteket.

A jelenség motor hőfoktól, fordulatszámtól függetlenül jelentkezik az alábbi sorrendben:
- a fordulatszám mérő elkezd felfele ugrálni
- pár másodpercre rá gyújtáskimaradás, az autó rángat
- ezek után leáll a motor /ez autópályán felettébb kellemes :) /
Restart után minden rendben.
A szerelő már cserélt:
- gyújtás vezérlőt
- gyertyákat
- kábelezést
Ami állítása szerint a köv. lépés: a gyújtótrafó csere, de én kicsit szkeptikus vagyok.

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bandesz99 írta:

Sziasztok,

Egy 98-as Vectram (2.0 16v, X20XEV) ritka de bosszantó hibájának feltárásában kérném a segítségeteket.

A jelenség motor hőfoktól, fordulatszámtól függetlenül jelentkezik az alábbi sorrendben:
- a fordulatszám mérő elkezd felfele ugrálni
- pár másodpercre rá gyújtáskimaradás, az autó rángat
- ezek után leáll a motor /ez autópályán felettébb kellemes :) /
Restart után minden rendben.
A szerelő már cserélt:
- gyújtás vezérlőt
- gyertyákat
- kábelezést
Ami állítása szerint a köv. lépés: a gyújtótrafó csere, de én kicsit szkeptikus vagyok.

Előre is köszi a válaszokat!

Szia! Nekem produkált hasonlót 1.8-as. Főtengely és vezérműtengely jeladót cseréltettem. Megjavult. Sőt! Mivel "okos" voltam gondoltam úgyis olcsóbban tudom mint a szerelő és rendeltem neten. Persze olyan soká jött meg hogy addig megcsináltattam a kocsit. Így most vannak itthon bontatlan új jeladóim. Esetleg ha az kell majd extra akciósan elküldöm!

 

Link to comment
Megosztás:

On ‎21‎/‎02‎/‎2016 at 5:01 PM, Misu85 said:

Sziasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy a minap leengedtem a bal oldali első ablakot és valamiért úgy is maradt..semmit nem reagál a gombra..na most én eljutottam addig h valószínűleg a motor mehetett tönkre mert áramot illetve jelet kap. mivel az ablak teljesen lent volt és nem szerettem volna úgy hagyni, nagy buzgón szétszedtem az ajtót és mivel maga a szerkezet meg se mozdult egyik irányba sem ezért kénytelen voltam lepattintani róla az üveget két helyen..lehet h hülyeséget csináltam mert elképzelésem sincs h hogyan fogom vissza pattintani a szerkezetre..az ablakot felhúztam és kitámasztottam h ne essen vissza. Kérdésem az lenne hogy hogyan tudom én ott belül a motort cserélni..nem szeretném az egész szerkezetet kiszedni, lefúrni a szegecseket. Valakinek lenne rá ötlete annak rettentő hálás lennék..:D ja..egy 98as 1.6 16v ról beszélünk.. illetve még lenne pár kérdésem...lehet h nem a megfelelő helyre írom..első elindulás után amikor még hideg a motor nincs fékem és olyan hang illetve jelenség társul hozzá mint amikor az ABS vissza rúgja a féket..fémes dörzsölődés is hallható, viszont ez csak pár percig..kivillan az ABS lámpa és utána tökéletesen működik..viszont ez szinte minden indulásnál jelentkezik...mi lehet az oka..mit kellene cserélnem? és még nem utolsó sorban: le merítheti e az aksit h a bal első ajtóba nem raktam vissza a légzsákot..érdekes mód amikor kiszedtem, rá másnapra már nem tudtam be indítani az autót..összefügg ez a két dolog vagy máshol kell a hibát keresnem..  Még egyszer köszönöm a segítőkész válaszokat!

Vegyél bontóban egy komplett ablakemelő mechanikát, aztán kész. Le kell fúrni a régit (a szegecseket). Az újat meg csavarokkal kell rögzíteni, vagy szegecselni.

De előtte nem ártana meggyőződni róla, hogy az-e a hibás. A motor nem szokott csak úgy tönkremenni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok 

segítséget szeretnék kérni z18xe motor az autó hidegen szépen indul bemelegszik magától le áll .Ilyenkor a laptop nem találja a motorvezérlöt vagyis a motor nem válaszol amúgy nincs ac pumpa relénél kapcsolt áram és a mellete lévőn sincs (két lila)  nem tudom mi lehet a baja .Ja amikor lehül és hibatárolót nézek akkor 9 hibát ad be:p0460 Üzemanyagszint szenzor "A" áramkör
p0650 Hibás működést jelző lámpa (MIL) vezérlőáramkör
p0220 Gázpedál pozíciószenzor/kapcsoló "B" áramkör
p0230 Tápszivattyú primer áramkör
p0335 Főtengely pozíciószenzor "A" áramkör
P1612 Immobliser rossz jel vagy nincs jel
P1613 Ugyanaz, mint fent

válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

13 perce, tomtitom írta:

sziasztok 

segítséget szeretnék kérni z18xe motor az autó hidegen szépen indul bemelegszik magától le áll .Ilyenkor a laptop nem találja a motorvezérlöt vagyis a motor nem válaszol amúgy nincs ac pumpa relénél kapcsolt áram és a mellete lévőn sincs (két lila)  nem tudom mi lehet a baja .Ja amikor lehül és hibatárolót nézek akkor 9 hibát ad be:p0460 Üzemanyagszint szenzor "A" áramkör
p0650 Hibás működést jelző lámpa (MIL) vezérlőáramkör
p0220 Gázpedál pozíciószenzor/kapcsoló "B" áramkör
p0230 Tápszivattyú primer áramkör
p0335 Főtengely pozíciószenzor "A" áramkör
P1612 Immobliser rossz jel vagy nincs jel
P1613 Ugyanaz, mint fent

válaszokat előre is köszönöm

valószínű hogy a motorvezérlőnek lesz baja, ha felmelegszik megáll és még nem is csatlakozik. A hideg meleg változástól és a rázkódástól elszakadnak benne a panelt a csatlakozóval összekötő szálak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok vettem egy vectra c-t és cd 70 navi van benne de a board computert nem tudom elö hivni mert a BC gomb meg nyomására csak valami stoppper félét lehet elinditani alapból a főkijelzön csak 2 dolgott tudok választani zene és navit hianyzik az autós ikon.nem tudom miért és kérnék egy kis segitséget.

köszönöm szépen elöre is. 

Link to comment
Megosztás:

Inkább a Vectra C topikban kérdezősködj erről a témáról, ott jobban tudnak segíteni.

Viszont én arra tippelek, hogy egyszerűen nem board computeres a kocsid, valószínűleg nem rendelték meg hozzá újkorában a BC-t, csak a navit.

A céges H Astra is ilyen, ami van a munkahelyemen, (ami ugye közeli rokon a C Vectrával). Igaz azon nem a színes CID kijelző volt, hanem csak a monokróm GID, mivel digitklímás a kocsi, viszont azon is csak a stopper és a rádiós fejegység (CD vagy rádió) volt elérhető. A BC nem.

C vectrás fórumokon kérdezz utánna, hogy lehet beaktiválni, szerintem Tech2-vel biztos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.