Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

On 2016. 02. 04. at 10:22, gyuros írta:

Volna még egy említésem mégpedig az, hogy van olyan hibakódom is ami azt írja, hogy (Hűtőfolyadék-hőmérséklet, feszültség magas - Nincs jelen)
Ehhez hozzá tartozik az is, hogy volt amikor alig indult be és gázadásra erő sem volt benne.
Rossz lehet a jeladó vagy vezeték esetleg érintkezés?

Előre is köszi.

Üdv mindenkinek.
Sajnos a problémám nem szűnt meg.
Ez a "hűtőfolyadék-hőmérséklet, feszültség magas" rendszeresen felbukkan sokszor nehezen vagy nem is indul a kocsi.
Kapott új jeladókat (nem a legolcsóbbat) a műszeregységen azóta rendesen mutatja a vízhőfokot is...
A vezetékeket átnéztem a csatlakozóknál de nincs olyan gond ami okozhatná a hibát.
Mikor épp gondol egyet akkor jelentkezik a hiba..
Ötlet valakinek?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tolató kamerát szeretnék beszerelni a kocsiba. 2001-es kombi xcd felszereltség.

Kérdésem igazából kettő lenne. Akinek van ilyen, nekem siemens ncdr 1100 rádió van benne színes LCD-vel, vajon van rá esély, hogy annak képére rákötni, ha igen valami leírása van valakinek vagy tapasztalat?

Ilyet néztem: http://www.aliexpress.com/item/CDD-car-rear-view-Reverse-backup-parking-camera-for-Opel-Astra-H-Corsa-D-Meriva-A/32410545031.html?spm=2114.01010208.3.97.FRRmbt&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10036_10035_10034_507_10020_9905_10001_10002_2030017_10017_10010_10005_10006_10011_10003_10021_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=6560a5b1-c9b6-46de-bea9-4daaee7683ee

 

A kérdés, hogy ez a lámpa vajon jó-e bele? Ha nem akkor milyen típusokkal kompatibilis?

 

Köszi a válaszokat, vagy ha valaki kötött már be ilyet akkor a tapasztalatokat. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 30. at 8:38, Bugge írta:

Sziasztok!

Tolató kamerát szeretnék beszerelni a kocsiba. 2001-es kombi xcd felszereltség.

Kérdésem igazából kettő lenne. Akinek van ilyen, nekem siemens ncdr 1100 rádió van benne színes LCD-vel, vajon van rá esély, hogy annak képére rákötni, ha igen valami leírása van valakinek vagy tapasztalat?

Ilyet néztem: http://www.aliexpress.com/item/CDD-car-rear-view-Reverse-backup-parking-camera-for-Opel-Astra-H-Corsa-D-Meriva-A/32410545031.html?spm=2114.01010208.3.97.FRRmbt&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10036_10035_10034_507_10020_9905_10001_10002_2030017_10017_10010_10005_10006_10011_10003_10021_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=6560a5b1-c9b6-46de-bea9-4daaee7683ee

 

A kérdés, hogy ez a lámpa vajon jó-e bele? Ha nem akkor milyen típusokkal kompatibilis?

 

Köszi a válaszokat, vagy ha valaki kötött már be ilyet akkor a tapasztalatokat. 

Szia.

 

Nekem van, szintén Caravan. Ez a kamera nem lesz jó, ez C Vekibe való. Nekem ilyen van.

http://tolato-kamera.hu/tolato-kamera/12-tolatokamera-ejjellato-vizallo.html

És  itt a kijelző.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Váljon becsületemre, hogy elolvastam szinte az összes bejegyzést a műszerfal-izzó témákban, de arra nem találtam pontos leírást, hogy milyen típusú izzók kellenek a:
- középkonzolon lévő kapcsolókba (ECO gomb visszajelző izzója kiégett)
- Digit klíma hőfok LCD háttérvilágítás kiégett

Tudnátok ebben segíteni nekem? Szeretném a gyári állapotára visszaállítani, így olyan izzókat keresek, amivel ezt meg tudom oldani. Forrasztani jól tudok, a kapcsolók és a középkonzol-panel leszerelésére elméletben felkészültem :)

Köszönöm előre is a segítségeteket!!!!

Ádám

Link to comment
Megosztás:

S

46 minutes ago, th3pilotF said:

Sziasztok!

Váljon becsületemre, hogy elolvastam szinte az összes bejegyzést a műszerfal-izzó témákban, de arra nem találtam pontos leírást, hogy milyen típusú izzók kellenek a:
- középkonzolon lévő kapcsolókba (ECO gomb visszajelző izzója kiégett)
- Digit klíma hőfok LCD háttérvilágítás kiégett

Tudnátok ebben segíteni nekem? Szeretném a gyári állapotára visszaállítani, így olyan izzókat keresek, amivel ezt meg tudom oldani. Forrasztani jól tudok, a kapcsolók és a középkonzol-panel leszerelésére elméletben felkészültem :)

Köszönöm előre is a segítségeteket!!!!

Ádám

Szia!

A kocsiban ilyen izzók vannak:

http://www.vectra-board.de/wbb3/index.php?page=Thread&threadID=31299

Ledesítéshez:
http://www.car-body-kit.co.uk/dashboard_led_bulbs.html
Innen ki tudod nézni, hogy milyen típus kell :)

A műszerfalba úgy emlékszem T10-es kell, de lehet, hogy T5, nem vagyok benne biztos.

Digitklima 4 lizzó kell, nem kell forrasztani csak cserélni. oda is t10 vagy t5-ös kell :) 

Bocsi, hogy nem tudom biztosan, még keresnem kell. 

A gombokhoz 3mm-es led-et kell forrasztani. Este megkeresem neked a leírást hozzá, van egy frankó. 

 

ÜDv:

Gábor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 25. at 14:23, Bugge írta:

S

Szia!

A kocsiban ilyen izzók vannak:

http://www.vectra-board.de/wbb3/index.php?page=Thread&threadID=31299

Ledesítéshez:
http://www.car-body-kit.co.uk/dashboard_led_bulbs.html
Innen ki tudod nézni, hogy milyen típus kell :)

A műszerfalba úgy emlékszem T10-es kell, de lehet, hogy T5, nem vagyok benne biztos.

Digitklima 4 lizzó kell, nem kell forrasztani csak cserélni. oda is t10 vagy t5-ös kell :) 

Bocsi, hogy nem tudom biztosan, még keresnem kell. 

A gombokhoz 3mm-es led-et kell forrasztani. Este megkeresem neked a leírást hozzá, van egy frankó. 

 

ÜDv:

Gábor

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat!
A leírásnak nagyon örülnék!

A problémám annyi, hogy tegnap megpróbáltam lepattintani a szürke keretet (ami körbefogja a digit klímát rádiót stb) de nem sikerült. Féltem, hogy széttöröm... tudtok esetleg valami tippet adni, hogy hol álljak neki feszegetni? Inkább az alján?

Köszi előre is

 

Ádám

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Üzemanyag szintjelzővel kapcsolatos problémám van. Az utóbbi időben egyre gyakrabban, különösen melegebb időben jelentkezik a következő hibajelenség. 20 liter, vagy alatti mennyiség alatt a mutató idöszakosan totál minimumot, vagy alacsony szintet mutat, majd helyreáll. Megnéztem op-commal, az alábbi hibakódot adja: üzemanyag szintjelző műszer feszültség magas, időszakosan van jelen a hiba. 8v körüli érték.

Hol keressem a hibát, tanknál a szintjelzö fennakadhat alacsony mennyiségnél?

 

Köszönettel,

Péter

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kadett17dforever írta:

Sziasztok,

Üzemanyag szintjelzővel kapcsolatos problémám van. Az utóbbi időben egyre gyakrabban, különösen melegebb időben jelentkezik a következő hibajelenség. 20 liter, vagy alatti mennyiség alatt a mutató idöszakosan totál minimumot, vagy alacsony szintet mutat, majd helyreáll. Megnéztem op-commal, az alábbi hibakódot adja: üzemanyag szintjelző műszer feszültség magas, időszakosan van jelen a hiba. 8v körüli érték.

Hol keressem a hibát, tanknál a szintjelzö fennakadhat alacsony mennyiségnél?

 

Köszönettel,

Péter

Én inkább zárlatot vagy szakadást keresnék, ha fennakad akkor üres tanknál is jelez valamilyen szintet. Belenézhetsz az ülés alatt, hátha látsz valamit, nem nagy munka a kiszedése (néhány hete cseréltem benzinpumpát)

Link to comment
Megosztás:

18 órája, kocka írta:

Én inkább zárlatot vagy szakadást keresnék, ha fennakad akkor üres tanknál is jelez valamilyen szintet. Belenézhetsz az ülés alatt, hátha látsz valamit, nem nagy munka a kiszedése (néhány hete cseréltem benzinpumpát)

Jah megnézem hétvégén, nekem 1.7TD van, tehát nincsen pumpa a tankban.

Köszi a tippet.

üdv,
P

Link to comment
Megosztás:

50 perce, th3pilotF írta:

Sziasztok!
meg tudja mondani valaki, hogy honnan tudok ilyen izzót szerezni?
https://onedrive.live.com/?id=62DDA7E563DDCCF!7900&cid=062DDA7E563DDCCF

Illetve a képeken látható szürke középkonzolt, hogy kell(ene) leppattintani? Nem akarom eltörni.

Köszi előre is, 

Ádám

Közben rájöttem, hogy sima rizsszem izzó, csak át kell forrasztanom majd.

Középkonzolra leszedésre azért örömmel várom a válaszokat. :)

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, th3pilotF said:

Közben rájöttem, hogy sima rizsszem izzó, csak át kell forrasztanom majd.

Középkonzolra leszedésre azért örömmel várom a válaszokat. :)

Szia!

 

Átforrasztás nem fog menni :( Én próbáltam legalábbis nekem nem ment :) A műanyag hamarabb megolvad mint a forrasztás és szétég. 

2 dolgot tudsz tenni:
1. elmész a bontóba és veszel ilyen kapcsolót (változó mennyiért adják 500-2000Ft-ig vannak) de próbáld ki egyből mert ott is sokban ki van égve valamelyik.
2. rendelsz bele 3mm-es ledeket és azt forrasztod a kapcsolóra, a műanyag akkor már nem kell rá amit linkeltél. 

Én az elsőt választottam, de a második megoldáshoz is megvannak a cuccaim, csak még nem vettem rá magam. Ja a ledek elé ellenállás is kell.

 

A középkonzol alatt a magnó körüli borítást érted akkor a 4 sarkánál fogja egy-egy bepattintható kis fül. alul benyúlsz egy csavarhúzóval és kipattintod, csak óvatosan mert könnyen letörnek a fülek.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 03. at 20:52, Bugge írta:

Szia!

 

Átforrasztás nem fog menni :( Én próbáltam legalábbis nekem nem ment :) A műanyag hamarabb megolvad mint a forrasztás és szétég. 

2 dolgot tudsz tenni:
1. elmész a bontóba és veszel ilyen kapcsolót (változó mennyiért adják 500-2000Ft-ig vannak) de próbáld ki egyből mert ott is sokban ki van égve valamelyik.
2. rendelsz bele 3mm-es ledeket és azt forrasztod a kapcsolóra, a műanyag akkor már nem kell rá amit linkeltél. 

Én az elsőt választottam, de a második megoldáshoz is megvannak a cuccaim, csak még nem vettem rá magam. Ja a ledek elé ellenállás is kell.

 

A középkonzol alatt a magnó körüli borítást érted akkor a 4 sarkánál fogja egy-egy bepattintható kis fül. alul benyúlsz egy csavarhúzóval és kipattintod, csak óvatosan mert könnyen letörnek a fülek.

Köszi!

Sikerült amúgy atforraszrani a rizsszem izzót. Nem volt könnyű, de sikerült. Ami zavar, hogy hiába ugyanúgy 1.2W 12V az izzó, nagyon melegszik. Ezért inkább kicserélem ledesre majd. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Vectra b 1997-es gépem. A problémám a távirányítójával van. Tegnap délután beprogramoztam (gyújtás ráad, gomb megnyom). Délután és este is szépen működött mikor hazaértem. Reggel már nem tudtam a távval kinyitni és zárni sem. Elemet most cseréltem a távban.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Előre is köszi a segítséget.

 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, SZITA85 írta:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Vectra b 1997-es gépem. A problémám a távirányítójával van. Tegnap délután beprogramoztam (gyújtás ráad, gomb megnyom). Délután és este is szépen működött mikor hazaértem. Reggel már nem tudtam a távval kinyitni és zárni sem. Elemet most cseréltem a távban.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Előre is köszi a segítséget.

 

 

Szia, 

Milyen távirányítód van, kulcsba épitett vagy külön van?

Nekem az utóbbi produkált ilyet, ott az volt a gond, hogy az elemre menő felső érintkező kontaktos volt, a forrasztás elengedett, szétszedtem és a forrasztási pontott rendbe tettem, azóta rendben van. 

Üdv,

Péter

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kadett17dforever írta:

Szia, 

Milyen távirányítód van, kulcsba épitett vagy külön van?

Nekem az utóbbi produkált ilyet, ott az volt a gond, hogy az elemre menő felső érintkező kontaktos volt, a forrasztás elengedett, szétszedtem és a forrasztási pontott rendbe tettem, azóta rendben van. 

Üdv,

Péter

Szia!

Külön van nekem is. Köszönöm szépen a tippet, meg fogom próbálni. :-)))

Link to comment
Megosztás:

25 minutes ago, SZITA85 said:

Szia!

Külön van nekem is. Köszönöm szépen a tippet, meg fogom próbálni. :-)))

Nekem egyben van a kulcs a távirányítóval, de én is szenvedtem vele. Az enyémen mondjuk van visszajelző led, hogy világít-e amikor megnyomom vagy nem.

Nekem is eltört, de az elem tartó része ami a nyákra csatlakozik. Tőből tört el, így én úgy csináltam meg, hogy egy dróttal áthidaltam a csatlakozást és azt forrasztottam rá.

Sok leeséstől könnyen törnek ezek :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.