Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Helló!

Szeretném kicsit fejleszteni a gyári hangrendszert. Itt elsősorban NEM hangerő növelésre gondolok, hanem arra, hogy a magas ne recsegjen be, a mély meg ne legyen olyan kopogós szr, stb, szóval inkább a hangminőség legyen jobb. A gyári erősítőről semmi adatot nem találok neten. Többen írják, hogy elég kicserélni a hangszórókat márkásra, máshol meg azt olvasom, hogy fejegységet kéne cserélni elsőnek, de az meg nehezen megoldható. Valaki cserélt már itt hangszórót? :) Milyen javulás várható? Milyen teljesítményűt/típust ajánlotok?

köszi :)

Szerk: Ja, a fejegységhez van aux bemenetem gyárilag, CD30 mp3-as. Zenét telórol hallgatok, szal a cd lejátszót egyetlen egyszer se használtam. Milyen javulás várható egy fejegység upgradetől es milyen tipusra lehet cserélni? Kizárólag ezust szin érdekel, mint az eredeti.

Nekem tapis 4x60-as fejegység van bent, plusz elől egy 42 ezres hangszett:

Eredmény:

Nem dobozhangú a mély, az magas hangsugárzók végre hallhatóan szólnak, egységes a hangzás...

A videón látható szett teljesen kompatibilis a legtöbb Opel típussal, H astra-ba a kiemelő karika sem kell, a csatlakozót is csak össze kell dugni és a magas sugárzót is csak be kell pattintani az eredeti helyére, a hangváltó is rajta van a kábelén...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem tapis 4x60-as fejegység van bent, plusz elől egy 42 ezres hangszett:

Köszi a választ. És mennyivel tud kevesebbet ez a Pioneer szett?

http://www.ebay.nl/itm/360580870112?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Az ára kb a tiéd harmada, a leírás alapján meg nem sok különbséget látok, sajna meghallgatni meg nincs nagyon lehetőségem.

A házimozi hangfalaim teljesen más márkájúak (Klipsch), úgyhogy nem ismerem a Pioneer technológiáit és számozásait, szóval inkább rákérdeznék :)

Meg is találtam a magyar "leírást":

http://docs.pioneer.eu/brochure/2013/Car/CarSpringLeafletHU/

G és Q sorozat épp egy oldalon van, hát ebből se derül ki semmi, hogy mégis melyiket érdemes megvenni..

Módosítva : slashpm
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sokat böngésztem a netet, hogy hogyan is lehetne úgy kicserélni a fejegységet, hogy a setup menü továbbra is megmaradjon, de ne kelljen a gyári gagyik közül válogatnom, hanem valami normális márkájút tudjak belerakni.

Van rá megoldás! Kell hozzá egy Connetcts2 CTSVX002.2 kormány távvezérlő interface. A setup menü előjön, ha hosszan nyomod a kormányon levő bc melletti jobb alsó gombot.

Én egy Pioneer fejegységet vettem bele, kellett hozzá még egy antenna átalakító, beépítő keret és a kocsi belső színéhez illő rádió keret.

Első körben nem vettem hozzá új hangfalakat is szerencsére, mert a Pioneer rádióval a hangminőség a gyári hangfalakkal is többszörösére javult, lett tere a hangnak, a különféle hangtartományok megfelelően jól szólnak. Powerfull hangzásra állítva még a mélyhangok is kiemelkedőek. Úgyhogy nem a hangfalakkal van a gond, hanem a gyári rádióval. (Persze, ha ráköltenék még 30-40 ezret a hangfalakra, biztosan még jobban szólna)

Módosítva : VZsolt
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sokat böngésztem a netet, hogy hogyan is lehetne úgy kicserélni a fejegységet, hogy a setup menü továbbra is megmaradjon, de ne kelljen a gyári gagyik közül válogatnom, hanem valami normális márkájút tudjak belerakni.

Van rá megoldás! Kell hozzá egy Connetcts2 CTSVX002.2 kormány távvezérlő interface. A setup menü előjön, ha hosszan nyomod a kormányon levő bc melletti jobb alsó gombot.

Én egy Pioneer fejegységet vettem bele, kellett hozzá még egy antenna átalakító, beépítő keret és a kocsi belső színéhez illő rádió keret.

Első körben nem vettem hozzá új hangfalakat is szerencsére, mert a Pioneer rádióval a hangminőség a gyári hangfalakkal is többszörösére javult, lett tere a hangnak, a különféle hangtartományok megfelelően jól szólnak. Powerfull hangzásra állítva még a mélyhangok is kiemelkedőek. Úgyhogy nem a hangfalakkal van a gond, hanem a gyári rádióval. (Persze, ha ráköltenék még 30-40 ezret a hangfalakra, biztosan még jobban szólna)

Én is gondolkodom valami óccsó megoldáson, mert gyárilag nagyon gagyi a hangminőség.

Előző autómnál (astra G), úgy oldottam meg, hogy a gyári kazettás magnó helyére vettem egy Tecsó gazdaságos MP3 lejátszót 10 e. Ft-ért és láss csodát, kb. 2x jobb hangzásom lett a gyári hangszórókkal. Na valami ilyesmit szeretnék itt is, csak egy kicsit bonyolultabb a helyzet a BC miatt.

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkodom valami óccsó megoldáson, mert gyárilag nagyon gagyi a hangminőség.

Előző autómnál (astra G), úgy oldottam meg, hogy a gyári kazettás magnó helyére vettem egy Tecsó gazdaságos MP3 lejátszót 10 e. Ft-ért és láss csodát, kb. 2x jobb hangzásom lett a gyári hangszórókkal. Na valami ilyesmit szeretnék itt is, csak egy kicsit bonyolultabb a helyzet a BC miatt.

Csak a setup tűnne el, ha nem veszel hozzá ilyen vezérlőt. Ha nem számít az óra, illetve pár apróbb beálíítás, akkor végülis lényegtelen.

Olcsónak nem nevezném, 27 volt csak ez a kormány vezérlő.

Vicces, hogy nem képesek gyárilag normális hangminőséget adni. Az autó árához képest ez már nem lenne akkora kiadás gyárilag nekik.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. És mennyivel tud kevesebbet ez a Pioneer szett?

http://www.ebay.nl/itm/360580870112?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Az ára kb a tiéd harmada, a leírás alapján meg nem sok különbséget látok, sajna meghallgatni meg nincs nagyon lehetőségem.

A házimozi hangfalaim teljesen más márkájúak (Klipsch), úgyhogy nem ismerem a Pioneer technológiáit és számozásait, szóval inkább rákérdeznék :)

Meg is találtam a magyar "leírást":

http://docs.pioneer.eu/brochure/2013/Car/CarSpringLeafletHU/

G és Q sorozat épp egy oldalon van, hát ebből se derül ki semmi, hogy mégis melyiket érdemes megvenni..

Pioneer az egyik legjobb a piacon, bármelyiket választod igazából nem tudsz belenyúlni, ami nekem van szett az ezért jó, mert minden kompatibilis (furatok, csatlakozó), amit linkeltél annál nem hiszem hibába van ráírva a típus.

Magával a fejegység cserével is sokat lehet dobni a minőségen.

Fejegységben is a Pio-t ajánlom, a legtöbb márkás fejegységnek az alaplapja ugyan úgy Pio egyébként...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Olyan kérdésem lenne, hogy miként lehetne megoldan a CD30MP3 ból kisszintü kimenetet kihozni? Olyam megoldás érdekelne amihez nem kell beleforrasztani a rádióba.

Ha nem lehet belenyulni, akkor nem sok variacio van, fuggetlenul a radio tipusatol - le kell osztani a hangszoro kimeneteket... Mire akarod hasznalni? Az autoszaggato erositoknek sokszor eleve van olyan bemenetuk, amit hangszoro kimenetrol kell taplalni.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem lehet belenyulni, akkor nem sok variacio van, fuggetlenul a radio tipusatol - le kell osztani a hangszoro kimeneteket... Mire akarod hasznalni? Az autoszaggato erositoknek sokszor eleve van olyan bemenetuk, amit hangszoro kimenetrol kell taplalni.

Inkább Úgy fogalmaznék, nem akarok belenyúlni a gyári fejegységbe.

Nem szeretnék nagy zenét csak egy kicsit több mélyet a gyárinál. (A gyerekekre való tekintettel :) )

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hozzatok hogy az én h-s astáramba egy cd50 phonos radio van,a kéziféknél ott van az aux bemenet és hogy arra rátudom kötni a telom vagy egy pendrivét és tudok zenét halgatni ? :)

Szia,

A telefonodat rá tudod kötni az aux kábellel,melynek a végei 3,5 jack dugók,és le fogja játszani a fejegység a telefon zenelejátszóján elindított zenét,mert gyakorlatilag ilyenkor a telefon hangszórója helyett az autó hangszóróit fogja használni.Természetesen,ha a fejegység is tudja kezelni az aux aljzatot és be is van kötve a csatlakozójába.

A CD50 fejegységet nem ismerem,de véleményem szerint a pendrive-ról nem lehet zenét lejátszani,mivel az csak egy passzív eszköz,és ha ez a típusú fejegység gyári,akkor nagy valószínűség szerint nem tudja kezelni a passzív eszközöket,hiszen kell valami szoftver (lejátszó program),ami kezeli a zenelejátszást.Természetesen gyári specifikus fejegységek esetén ez már megoldott,hiszen ott valamilyen operációs rendszer alatt (pl. android) történik a különböző adatállományok kezelése megfelelő alkalmazások segítségével.

A telefon mellett persze akár tablet,akár laptop vagy mp3 lejátszó is ráköthető az aux-ra,az a lényeg,hogy a csatlakoztatott eszköznek le kell tudnia játszani a zenét.

A menüben,mint a korábban hozzászóló kolléga mondotta volt az aux opciót kell kiválasztani,melynél külön tudod szabályozni a hangerőt is.

A fejegységnek alapból aux-osnak kell lennie,amennyiben viszont nincs benne,akkor keresd itt a fórumon Somit,aki valószínűleg ezt a típusú fejegységet is át tudja alakítani Neked aux-osra,amennyiben pesti vagy. :-)

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Iden vettem egy H gtc astrat. A kalaptartoban benne volt mar a ket Pio oval de nem volt bekotve. A kerdes az lenne, hogy a ket hatso hangfaltol erdemes e elvinni a vezeteket a ket hatso ovalig? Mennyi teljesitmenyvesztessel jarna ez? Vagy lenne egy masodik lehetosegem. A regi corsambol megmaradt a zenecucc amiben talalhato egy Macaudio mpx4500 as erosito. Ha ezt beepitem es errol vezetem el jobb lenne? Nem lenne eros ket darab 240w-os ovalhoz? Esetleg, ha az erositos megoldas lenne a megfelelo gyari CD70 Navis fejegysegre az audiokabeleket hogyan tudom rakotni?

Valaszt elore is koszi!

Link to comment
Megosztás:

Iden vettem egy H gtc astrat. A kalaptartoban benne volt mar a ket Pio oval de nem volt bekotve. A kerdes az lenne, hogy a ket hatso hangfaltol erdemes e elvinni a vezeteket a ket hatso ovalig?

Ha rendes kabelt hasznalsz, korrekt kotesekkel, nem lesz erdemi teljesitmenyvesztes (az eredeti hatso hangszorokat nyilvan ki kell iktatni). De en inkabb uj kabelt huznek be, toldas nelkul. Ha nem megy korbe az ajto fele, szinte hosszabb sem lesz, mint az eredeti.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha rendes kabelt hasznalsz, korrekt kotesekkel, nem lesz erdemi teljesitmenyvesztes (az eredeti hatso hangszorokat nyilvan ki kell iktatni). De en inkabb uj kabelt huznek be, toldas nelkul. Ha nem megy korbe az ajto fele, szinte hosszabb sem lesz, mint az eredeti.

Tehat akkor uj vezetek a fejegysegtol, kozepen vegighuzva pl sebvato, kezifek, utana szonyeg es ulles alatt? Igy a teljesitmeny ugyanakkora, de a zenei minoseg a nagyobb hangfalak miatt jobb lesz nem?

Akkor az erositos megoldast felejtos a sok macera miatt? Vagy ha mar kotogetek a fejegysegen, akkor az audiocsatlakoztatot is ugyanannyi rakotni?

Amugy sose voltam hive a kalaptartos ovaloknak, bandpass ladat hasznaltam az mennyivel egyszerubb volt:) A zenei vegeredmeny mennyivel masabb egy oval es egy hasonlo kaliberu melynyomo kozott?

Link to comment
Megosztás:

Tehat akkor uj vezetek a fejegysegtol, kozepen vegighuzva pl sebvato, kezifek, utana szonyeg es ulles alatt? Igy a teljesitmeny ugyanakkora, de a zenei minoseg a nagyobb hangfalak miatt jobb lesz nem?

Igen, igy logikus behuzni, es elvileg jobban fog szolni, de ezek szubjektiv dolgok... Nem tetszik, ahogy most szol, vagy miert akarsz varialni? Csak azert nem erdemes, mert van pluszban hangszorod es erositod :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, igy logikus behuzni, es elvileg jobban fog szolni, de ezek szubjektiv dolgok... Nem tetszik, ahogy most szol, vagy miert akarsz varialni? Csak azert nem erdemes, mert van pluszban hangszorod es erositod :)

Hat megneztem volna, hogy azzal hogy szolna:)... De amugy sokan irtak, hogy a gyari hangszoroknak doboz hangja van. En mondjuk ezt magamnal nem vettem eszre pedig nincs botfulem. Teny, hogy nem egy kifejezett hanszepsegversenydobogos, de szerintem egeszen megallja a helyet. Van mely is magas is soooot mely -4en van de igy is neha eros.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A fejegységnél milyen csatlakozó van az antennánál? Lehet olyat kapni külön?

 

Fakra nevre hallgat, nyilvan lehet kapni is, foleg 10ezres tetelben :)

 

Anya, vagy apa, nyakba ultetheto, vagy kabelre szerelheto, egyenes, derekszogu, millio variacio van.

 

Ha az Ebayen rakeresel, van ez-az, amibol talan meg tudod barkacsolni azt, ami kell...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Fakra nevre hallgat, nyilvan lehet kapni is, foleg 10ezres tetelben :)

 

Anya, vagy apa, nyakba ultetheto, vagy kabelre szerelheto, egyenes, derekszogu, millio variacio van.

 

Ha az Ebayen rakeresel, van ez-az, amibol talan meg tudod barkacsolni azt, ami kell...

 

 

A minőségi munkához szüksége lesz egy megfelelő krimpelő fogóra is. Ami jelentős összeg, és az antennacsatlakozó mérete pont a két elterjedt között van. Viszont van egy bontott csatlakozóm, kb.: 70 cm vezetékkel. Ha tudod használni, akkor ajándékba adom (Maybal-nak, csak most látom, hogy Csabának válaszoltam).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Lecserélném a gyári fejegységet, leginkább az AUX és a Bluetooth hiánya miatt. Hogy néz ez ki? Néztem adaptert a multikormányhoz, de őszintén szólva nekem ennyi ráfordítást nem ér meg a dolog. Mi az amitől el kell búcsúznom ilyen esetben? Ha úgy döntök, hogy eladom a kocsit, de megtartanám a fejegységet, akkor a régi gondolom ismét aktívvá tehető, ugye?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.