Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 óra, Greg_hun írta:

Sziasztok,

Kb. 1 éve megvan ez a probléma az autóval (főleg likviditási és lesz*romsági okokból nem ástam bele magam jobban, de most untam meg):

 

Bal eleje iszonyatosan lent van. Ami cserélve lett idáig (nem feltétlenül a ferdeség miatt): mind a 4 rugó és lengéscsillapító, mindegyik gömbfej és szilent (stabrúd belső gumik is) elöl és hátul, gyakorlatilag minden ami a fűtőművel kapcsolatos. Le sem merem írni, mennyibe van idáig mióta megvan a kocsi, de mintha nem akarna jobb lenni.

A kérdésem, hogy mi lehet még az okozója?

Ha megnézed a toronyszilenteket kétoldalt azok egyformán jönnek fel a motortérben? 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Futóművet méretni voltatok?

Amúgy ha tényleg MINDEN kapcsolódó alkatrész cserélve lett, akkor ott valamilyen masszív deformitás lépett fel.

Úgy érted pl. törve volt és így lett negcsinálva? Törve tuti volt, de mikor megvettem, sőt 1 évre rá sem volt még ferde. Kicseréltettem előszőr a lengéscsillapítókat és a toronycsapágyakat gumistúl, jobb is lett, volt külföldi nyaralás kb 1400km. Utána egyik nap itthon vettem észre hogy ferde. Idén pedig szilentek meg rugócserék, mert bal elől könnyen mozgatható volt, mintha eltört volna. S néha jobb, néha nagyon lent van a bal oldala. Ma pl valamivel feljebb ment.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Greg_hun írta:

Úgy érted pl. törve volt és így lett negcsinálva? Törve tuti volt, de mikor megvettem, sőt 1 évre rá sem volt még ferde. Kicseréltettem előszőr a lengéscsillapítókat és a toronycsapágyakat gumistúl, jobb is lett, volt külföldi nyaralás kb 1400km. Utána egyik nap itthon vettem észre hogy ferde. Idén pedig szilentek meg rugócserék, mert bal elől könnyen mozgatható volt, mintha eltört volna. S néha jobb, néha nagyon lent van a bal oldala. Ma pl valamivel feljebb ment.

Baloldali rugótányér azonos a jobboldalival? Mert ha törve volt, lehet hogy összekokányolták.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, HaPetya írta:

Baloldali rugótányér azonos a jobboldalival? Mert ha törve volt, lehet hogy összekokányolták.

Elöl a rugótányér a rugóstagon van, nem hiszem hogy azt épeszű ember foltozza ha megsérül..bár ki tudja.

2362170-20161017-sWeAtB.jpg

Meg kéne emelni az elejét, levenni a kereket, és a tengely közepét megmérni a toronytól. Ha ez így egyforma akkor lehet az egyik rugó jóval gyengébb mint a másik. Tehermentesen a rugó teljesen kitolja a telót nem számít milyen erős.

Link to comment
Megosztás:

Hát végül nekem is lett bajom a futóművel. Ma reggelre elkezdett irtózatos mód kattogni az eleje. Oly annyira, hogy a padlólemezen lehet érezni. Na meg még kívül is hallják a járókelők.

A kerék fordulattal nő a hang is és egyenesen tartott kormánynál is csinálja.

A féltengely ugye csak kanyarodás közben szokott kattogni? Mert ha igen, akkor gondolom a kétsoros kerékcsapágyam hullott össze.

Kb. olyan hangja van, mint mikor a brinyigli keréknél berág a kónusznál a golyósor, csak sokkal hangosabb. :(

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Hát végül nekem is lett bajom a futóművel. Ma reggelre elkezdett irtózatos mód kattogni az eleje. Oly annyira, hogy a padlólemezen lehet érezni. Na meg még kívül is hallják a járókelők.

A kerék fordulattal nő a hang is és egyenesen tartott kormánynál is csinálja.

A féltengely ugye csak kanyarodás közben szokott kattogni? Mert ha igen, akkor gondolom a kétsoros kerékcsapágyam hullott össze.

Kb. olyan hangja van, mint mikor a brinyigli keréknél berág a kónusznál a golyósor, csak sokkal hangosabb. :(

 

Igen a féltengely külső csukló kanyarban ropog elsősorban...meg a csuklóban nincs forgás, egyenesben azért kussol. Esélyes a csapágy szerintem is. Ha leveszed a nagy koronás anyát, a kereket, kiveszed a talpast, ormányösszekötőt, stab bekötést, akkor le tudod húzni a féltengelyről a rugóstagot, és meg tudod forgatni kézzel csak a csapágyat. Ugye ha csak simán forgatod akkor forgatsz mindent. Féltengelyt ,difit....

Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

Igen a féltengely külső csukló kanyarban ropog elsősorban...meg a csuklóban nincs forgás, egyenesben azért kussol. Esélyes a csapágy szerintem is. Ha leveszed a nagy koronás anyát, a kereket, kiveszed a talpast, ormányösszekötőt, stab bekötést, akkor le tudod húzni a féltengelyről a rugóstagot, és meg tudod forgatni kézzel csak a csapágyat. Ugye ha csak simán forgatod akkor forgatsz mindent. Féltengelyt ,difit....

Igen, tudom, hogy csak így tudom megnézni... :(

A stab bekötőt nem kell leszedni... ;)

Link to comment
Megosztás:

28 perce, pszilaj írta:

Igen, tudom, hogy csak így tudom megnézni... :(

A stab bekötőt nem kell leszedni... ;)

Én leszedtem, mert akkor könnyebb lenyomni a lengőkart hogy kihúzd ( majd visszatedd) a talpast a rugóstagból. Az a baj a csapágyat nem nagyon lehet otthon cserélni, elég komoly prés kell, hogy kiszedd a régit és benyomd az újat. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Igen a féltengely külső csukló kanyarban ropog elsősorban...meg a csuklóban nincs forgás, egyenesben azért kussol. Esélyes a csapágy szerintem is. Ha leveszed a nagy koronás anyát, a kereket, kiveszed a talpast, ormányösszekötőt, stab bekötést, akkor le tudod húzni a féltengelyről a rugóstagot, és meg tudod forgatni kézzel csak a csapágyat. Ugye ha csak simán forgatod akkor forgatsz mindent. Féltengelyt ,difit....

Gratulálok, tiéd az 1000000. hozzászólás! :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 16. at 18:33, Greg_hun írta:

Sziasztok,

Kb. 1 éve megvan ez a probléma az autóval (főleg likviditási és lesz*romsági okokból nem ástam bele magam jobban, de most untam meg):

 

Bal eleje iszonyatosan lent van. Ami cserélve lett idáig (nem feltétlenül a ferdeség miatt): mind a 4 rugó és lengéscsillapító, mindegyik gömbfej és szilent (stabrúd belső gumik is) elöl és hátul, gyakorlatilag minden ami a fűtőművel kapcsolatos. Le sem merem írni, mennyibe van idáig mióta megvan a kocsi, de mintha nem akarna jobb lenni.

A kérdésem, hogy mi lehet még az okozója?

Lengőkar elülső szilentek helyes pozícióban vannak lehúzva?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Igen a féltengely külső csukló kanyarban ropog elsősorban...meg a csuklóban nincs forgás, egyenesben azért kussol. Esélyes a csapágy szerintem is. Ha leveszed a nagy koronás anyát, a kereket, kiveszed a talpast, ormányösszekötőt, stab bekötést, akkor le tudod húzni a féltengelyről a rugóstagot, és meg tudod forgatni kézzel csak a csapágyat. Ugye ha csak simán forgatod akkor forgatsz mindent. Féltengelyt ,difit....

Amelyik csapágynak ilyen hangja van, annak már lógása is. Azt meg egyszerűen lehet ellenőrízni, kerék felemel, megrángat, ha mozog, akkor valaki más a fékre rálép, így is megmozgat, ha így nem mozog, akkor csapágy.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, joecockroach írta:

Gratulálok, tiéd az 1000000. hozzászólás! :)

Kösz, ezt hol látni amúgy? 

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Amelyik csapágynak ilyen hangja van, annak már lógása is. Azt meg egyszerűen lehet ellenőrízni, kerék felemel, megrángat, ha mozog, akkor valaki más a fékre rálép, így is megmozgat, ha így nem mozog, akkor csapágy.

Nem biztos hogy van lógása, ha csak egy golyó tört meg...amit cseréltem az kanyarban enyhén búgott, de kottyanása már félelmetes volt neki.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Kösz, ezt hol látni amúgy? 

Nem biztos hogy van lógása, ha csak egy golyó tört meg...amit cseréltem az kanyarban enyhén búgott, de kottyanása már félelmetes volt neki.

Főoldalon kint van a fórum statisztika. Pont néztem hogy egy millió három darab hozzászólást mutatott, és a statisztika alatt láttam az utolsó hozzászólásokat. Onnan számoltam vissza. :D

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

Az nem excenteres. Meg amúgy is mindegy. Attól függ a magasság ami közvetlen a rugó alatt/fölött van.

Az világos, hogy nem excenteres

Én arra gondoltam, hogyha a baloldalon berugózott, jobboldalon meg kirugózott lengőkarnál van lehúzva a szilent, az nem szép dolog. Ezért nem mindegy.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

9 órája, joecockroach írta:

Főoldalon kint van a fórum statisztika. Pont néztem hogy egy millió három darab hozzászólást mutatott, és a statisztika alatt láttam az utolsó hozzászólásokat. Onnan számoltam vissza. :D

Ja értem.:)

1 órával ezelőtt, HaPetya írta:

Az világos, hogy nem excenteres

Én arra gondoltam, hogyha a baloldalon berugózott, jobboldalon meg kirugózott lengőkarnál van lehúzva a szilent, az nem szép dolog. Ezért nem mindegy.

Szerintem az a szilent tud fordulni, pontosabban a fém perselye fordul a csavaron.

51 perce, pszilaj írta:

Valaki tudja, hogy milyen tünetei vannak, ha a váltó felőli féltengelycsukló döglött meg?

Na meg, hogy kb mekkora kottya lehet a váltónál fel-le irányban, a hosszabbik oldalinak?

Szerintem amikor semmi más okát nem találni a kormányremegésnek egy adott sebességnél, vagy sebesség felett, akkor lehet a belső csukló kopására gyanakodni. De különbség van között hogy a difi kottyan, vagy csak a csukló. Nekem kábé 1 milit játszik fel-le. Ha a difi kottyan sokat kiveri a szimeringet és folyik az olaj.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, HaPetya írta:

Akkor a szilent már nem szilent. Nem fordulhat el benne, rá van vulkanizálva. Körülbelül plusz-minusz 10 fokot enged üzemszerűen.

Az igaz hogy rá van vulkanizálva, de van még benne egy szilentpersely amit csak bele kell tolni plusz megy bele a csavar. A csavar meg szerintem nem szorítja össze a perselyt elöl. A hátsó merevitt fel-le, az első meg oldalra. Ezért megy tönkre sokkal hamarabb a hátsó, mert fel-le mozgást többet végez a lengőkar, mint oldalra feszülést kanyarban pölö. 

14 perce, aholy írta:

Astránál kijön a csonkállványból vagy miböl a lengéscsillapító? Ha abban nem egyformán van a két oldal az okozhat ilyet..

Kijön, egy nagy lemezanya fogja, betolják, és rátekerik. Ha nincs rendesen rátekerve akkor kottyan. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, HaPetya írta:

Az világos, hogy nem excenteres

Én arra gondoltam, hogyha a baloldalon berugózott, jobboldalon meg kirugózott lengőkarnál van lehúzva a szilent, az nem szép dolog. Ezért nem mindegy.

Ja, így már értem. Ebben lehet valami, bár a rugó azért jóval erősebb a szilentnél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.