Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Először is köszönöm a választ!

Sajnos igen, akkor úgy gondoltam, hogy megjavult, javult is ha helyzet, de most, hogy ilyen meleg idők járnak már nem úgy tűnik.

Pontosan az lett aggasztó, hogy múltkorában (most nemrég volt 30 fok is) felvillant az olajnyomás lámpa sajnos. Igaz vontatásnál volt, de semmikor sem kellene neki. Az olajnyomás műszerről nem is pontos értéket mondok, de az világosan látszik, hogy a piros vonal felett egy hangyasz@rnyival valami nincs rendben, persze mielőtt bármit is teszünk megmérjük műszerrel. (A tőkék is ciceregnek, eddig azt hittem azok a rosszak, de ez csak tünet) Gondját a motornak úgy viselték, hogy komplett tömítések helyett a vízkörben sima piros tömítőpaszta volt halomra...ezek után feltételezem, hogy a többi az olajcserére is ennyire figyeltek. Amíg ég az olajnyomás lámpa indítás után, fémes, kemény hangon jár a motor utána ez kisimul, úgyhogy feltételezem az valójában azt mutatja hogy nincs rendben valami.

1. Rendben van, középen pont (volt maxon is olajcsere előtt, semmit se jelentett).

2. Majd ellenőrzöm még egyszer, de kitakarítottam, új rugót tettem bele (Astra F-hez adták :icon1: , persze cikkszám után vettem)

3. Gyárit használok. Cromaxból veszem, az megbízható hely, nem? (Rugócserével együtt volt olaj és szűrőcsere)

4. Szerintem ez jön. Ez a szívócső tömítés érdekes, lehet ez lesz a baj...utánanézek.

Egyébként, honnan lehet felismerni a hamis cuccokat? Van hologramos matrica vagy hasonló a gyárin?

Például itt írtak erről:

http://www.opeleseknek.hu/opelalkatreszek/ismet-elarasztottak-hamis-opel-olajszurokkel-az-alkatresz-piacot/

Majd írd meg légyszíves hogy mire jutottál az olajnyomással mert érdekelne engem is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Például itt írtak erről:

http://www.opeleseknek.hu/opelalkatreszek/ismet-elarasztottak-hamis-opel-olajszurokkel-az-alkatresz-piacot/

Majd írd meg légyszíves hogy mire jutottál az olajnyomással mert érdekelne engem is.

Ejha! Lehet a bajok itt kezdődnek. Merthogy nem is szürke a szűrő amit adtak! Néztem keresőbe most gyorsan, nem is találtam feketébe GM-et. A héten veszek valami márkásabbat (Bosch,Mann stb), hátha itt a baj. Természetesen, megírom a megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Ejha! Lehet a bajok itt kezdődnek. Merthogy nem is szürke a szűrő amit adtak! Néztem keresőbe most gyorsan, nem is találtam feketébe GM-et. A héten veszek valami márkásabbat (Bosch,Mann stb), hátha itt a baj. Természetesen, megírom a megoldást.

Nekem is fekete lett most belerakva, eddig mindig szürke volt. Ez (is) Cromaxos. Én nem hinném, hogy hamis lenne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is fekete lett most belerakva, eddig mindig szürke volt. Ez (is) Cromaxos. Én nem hinném, hogy hamis lenne.

Nem hiszem hogy az olajszűrőnek akkora jelentősége lenne mint az olajnak, főleg ha évente cseréled. Meg azért talán egy picivel nehezebb ezt előállítani mint gagyi olajat öntögetni márkás flakonba.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy az olajszűrőnek akkora jelentősége lenne mint az olajnak, főleg ha évente cseréled. Meg azért talán egy picivel nehezebb ezt előállítani mint gagyi olajat öntögetni márkás flakonba.

Na mi van ha teszem fel üres?

Pedig marhára nem mindegy, hogy mit szűr ki az olajból, és mit nem.

Mondjuk mikor 890 forintért lehet venni Mann szűrőt, akkor nem tudom miről beszélünk.

Ja de ha a hamisat 300bül ki lehet hozni és eredeti árban adják el?

De ha már itt tartunk UGYE láttatok már Ti is eredeti FEKETE GM olajszüröt, ugye? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Pedig marhára nem mindegy, hogy mit szűr ki az olajból, és mit nem.

Mondjuk mikor 890 forintért lehet venni Mann szűrőt, akkor nem tudom miről beszélünk.

Na mi van ha teszem fel üres?

Ja de ha a hamisat 300bül ki lehet hozni és eredeti árban adják el?

De ha már itt tartunk UGYE láttatok már Ti is eredeti FEKETE GM olajszüröt, ugye? :blink:

Hát ha belenézek látni valami fémszövetet azt hiszem.

Igen úgy rémlik láttam már fekete GM-et talán most is az van fent.

Link to comment
Megosztás:

Na mi van ha teszem fel üres?

Ja de ha a hamisat 300bül ki lehet hozni és eredeti árban adják el?

De ha már itt tartunk UGYE láttatok már Ti is eredeti FEKETE GM olajszüröt, ugye? :blink:

Én már láttam. Most is az van rajta talán, de az előző szűrő az gyári GM vót. Kőkemény 1000Ft.

Link to comment
Megosztás:

Majd írd meg légyszíves hogy mire jutottál az olajnyomással mert érdekelne engem is.

Nos, nem akarom elkiabálni, úgy néz ki megvan a hiba oka. Az amitől leginkább tartottam. Hajtókarcsapágy. Eddig nem nagyon hallatta magát, vagy csak nem vettem észre, de ma észrevettem. Mélyről jövő kalapálás, de nem állandóan. Ez megmagyarázza az olajnyomás 3-4-5mp-es késését és az alacsony olajnyomást is. Még szerelővel egyeztetünk, hogy pontosan mit-merre-hogyan.

Egyébként szűrőből pont ma lett véve Mann kemény 660Ft-ért :D (kedvezménnyel).

Esetleg, ha valakinek van tapasztalata hajtókarcsapágy-csere ügyben (esetleg főtengelycsapágy csere, valószínűleg cserélünk mindent, de majd a szerelő megmondja mit szükséges), azt örömmel meghallgatom. :)

Módosítva : Razor01
Link to comment
Megosztás:

Nos, nem akarom elkiabálni, úgy néz ki megvan a hiba oka. Az amitől leginkább tartottam. Hajtókarcsapágy. Eddig nem nagyon hallatta magát, vagy csak nem vettem észre, de ma észrevettem. Mélyről jövő kalapálás, de nem állandóan. Ez megmagyarázza az olajnyomás 3-4-5mp-es késését és az alacsony olajnyomást is. Még szerelővel egyeztetünk, hogy pontosan mit-merre-hogyan.

Egyébként szűrőből pont ma lett véve Mann kemény 660Ft-ért :D (kedvezménnyel).

Esetleg, ha valakinek van tapasztalata hajtókarcsapágy-csere ügyben (esetleg főtengelycsapágy csere, valószínűleg cserélünk mindent, de majd a szerelő megmondja mit szükséges), azt örömmel meghallgatom. :)

Hát le kell venni a kartert, hajtókaronként kitekerni a két csavart, régi csapágy ki, az új be, ha kopott főtengely akkor túlméreteset. Főtengely csapágyat passzolom, azt még nem cseréltünk. Igazából a hajtókar csapágy cserénél is csak asszisztáltam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát minimum főtengely ki, és szépen ellenőrizni a felületeket, szükség esetén felköszörültetni, az új túlméretes csapágyhoz, és úgy össze.

Ez a kiveszem a régit, beteszem az újat, ilyet csak a csóró bevándorló törököknek csináltunk, akiknek minden mindegy volt, csak olcsó legyen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát minimum főtengely ki, és szépen ellenőrizni a felületeket, szükség esetén felköszörültetni, az új túlméretes csapágyhoz, és úgy össze.

Ez a kiveszem a régit, beteszem az újat, ilyet csak a csóró bevándorló törököknek csináltunk, akiknek minden mindegy volt, csak olcsó legyen.

Hát én nem értek hozzá, csak a szerszámokat adogattam, csak gyűrűt ( állítólag ezt sem szabad) és csapágyakat cseréltünk tolómércével lett lemérve mekkora csapágy kell, az autó ha jól tudom azóta ment pár 10 ezer kilómétert, engem meggyőzött. A kartergáz szinte megszűnt, kompresszói visszajött, igazából ez volt a cél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet így is javítani persze, csak eléggé kétesélyes.

A gyűrűzés meg olyan dolog, hogy nagyon nem mindegy a többi alkatrész állapota. Mert egy hordósra kopott hengert, meg egy kiverődött gyűrűhornyú dugót te gyűrűzhetsz, csak nincs értelme.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Lehet így is javítani persze, csak eléggé kétesélyes.

A gyűrűzés meg olyan dolog, hogy nagyon nem mindegy a többi alkatrész állapota. Mert egy hordósra kopott hengert, meg egy kiverődött gyűrűhornyú dugót te gyűrűzhetsz, csak nincs értelme.

Azt nem tudom ( vagy inkább már nem emlékszem rá) hogy történt -e előtte vizsgálat a srác eléggé értette a dolgát és ha jól tudom szakirányben tanult, szóval valószinűleg tudta mit csinál. Én azért nem vagyok autószerelő, csak úgy kókányolok a témában, de sokszor azt veszem észre a legtöbb tudás csak elméleti, sokan rávágják valamire hogy nem lehet vagy csak így vagy csak úgy lehet. Aztán ha már elég sokan mondják, akkor az biztos úgy is van, és ezzel kész is a gyakorlat. :icon1: Egy 20 éves 300ezret futott autó meg pont alkalmas arra hogy az ember kipróbálja a mítoszakat. :D Az mondjuk kibacott ciki amikor írogatnak meg hívogatnak hogy nézzek meg valamit aztán előtte fél napot tallózok a neten, hogy legalább némi információra szert tegyek a témában. :omg: :D Valamiért azt gondolják értek hozzá. :pinch: Holnap megyek megnézni egy X14XE-et váltót cseréltek rajta de más a nyelestengely fogszáma...remélem az illető a fórumon van és most elbizonytalanodott. :D

Link to comment
Megosztás:

Nos, nem akarom elkiabálni, úgy néz ki megvan a hiba oka. Az amitől leginkább tartottam. Hajtókarcsapágy. Eddig nem nagyon hallatta magát, vagy csak nem vettem észre, de ma észrevettem. Mélyről jövő kalapálás, de nem állandóan. Ez megmagyarázza az olajnyomás 3-4-5mp-es késését és az alacsony olajnyomást is. Még szerelővel egyeztetünk, hogy pontosan mit-merre-hogyan.

Egyébként szűrőből pont ma lett véve Mann kemény 660Ft-ért :D (kedvezménnyel).

Esetleg, ha valakinek van tapasztalata hajtókarcsapágy-csere ügyben (esetleg főtengelycsapágy csere, valószínűleg cserélünk mindent, de majd a szerelő megmondja mit szükséges), azt örömmel meghallgatom. :)

Azt fülre meg lehet állapítani, hogy kopott a motorban a csapágy???

Végül az olajteknő le lett szedve és ellenőrizve?

Célszerű lenne még a motor megbontása előtt ellenőrizni az olajszivattyút! Szét kell szedni darabokra és sérüléseket, kopásnyomokat, berágódási nyomokat kell keresni, ellenőrizni a fogaskerekek és a szivattyúház mechanikai mozgásnak kitett belső részét kopás, sérülés szempontjából. A kopás tűréshatárait a szakkönyvek leírják. Ha sérülés/kopás látszólag is felfedezhető, a szivattyút mindenképpen ki kell cserélni, mert a legkisebb sérülés is drasztikus nyomásveszteséget okozhat.

Itt olvashatsz egy jó írást az olajszivattyú/olajnyomás hibákról:

http://injektor.hu/kezdolap/13-alapok/45-motorolaj-olajnyomas-olajcsere-ii

Link to comment
Megosztás:

Lehet így is javítani persze, csak eléggé kétesélyes.

A gyűrűzés meg olyan dolog, hogy nagyon nem mindegy a többi alkatrész állapota. Mert egy hordósra kopott hengert, meg egy kiverődött gyűrűhornyú dugót te gyűrűzhetsz, csak nincs értelme.

Úgy tudom, hogy ilyenkor többszörösére nő a gyűrűtörés veszélye ha csak gyűrűt cserélnek egy ilyen állapotú motorban és persze jó sem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Azt fülre meg lehet állapítani, hogy kopott a motorban a csapágy???

Végül az olajteknő le lett szedve és ellenőrizve?

Célszerű lenne még a motor megbontása előtt ellenőrizni az olajszivattyút! Szét kell szedni darabokra és sérüléseket, kopásnyomokat, berágódási nyomokat kell keresni, ellenőrizni a fogaskerekek és a szivattyúház mechanikai mozgásnak kitett belső részét kopás, sérülés szempontjából. A kopás tűréshatárait a szakkönyvek leírják. Ha sérülés/kopás látszólag is felfedezhető, a szivattyút mindenképpen ki kell cserélni, mert a legkisebb sérülés is drasztikus nyomásveszteséget okozhat.

Itt olvashatsz egy jó írást az olajszivattyú/olajnyomás hibákról:

http://injektor.hu/kezdolap/13-alapok/45-motorolaj-olajnyomas-olajcsere-ii

Hát mély kopogás-morgás jön a motor aljából, ha nem is hajtókarcsapágy, valami biztosan van ott, mert nem egészséges hang ez!

A beépített olajnyomás mérő -sajnos- pontos.

Természetesen, csak akkor lesz biztos minden, ha megbontjuk a motort. De nekem ahhoz ki kell venni, vagy az első difit levenni ezért nem olyan egyszerű.(Elvileg, ha kivesszük a motortartó bakot akkor váltóstul meg lehet emelni annyira hogy elférjen, de ez nem az Astra részlegbe tartozik, semmilyen szín alatt) Persze lehet olajpumpa is, mindez kiderül ha megbontjuk és akkor megmérünk mindent amit kell. Addig biztos ami biztos alapon inkább nem megyek vele sehova. Egyébként, én úgy tudtam ahhoz, hogy leszedjem az olajszivattyút, le kell szedni a felszívó csövet, amihez le kell szedni a kartert. Száz szónak is egy a vége, ha le lesz véve a karter mindenre fény derül. Előreláthatólag kb. 3 hét múlva lesz megnézve...így ér rá a szerelő, nincs mit tenni.

Köszönöm az eddigi segítséget, ha megjavítódott megírom mi volt a hiba pontos oka(okai)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok még ezen az oldalon és a segítségeteket szeretném kérni.

Pár napja vettem egy Opel F Astrát 1.4 GL 1993 as évjáratú c14nz a motorkódja.

Tegnap kapott vezérléscserét,hőmérséklet jeladót,elosztófedelet és rotort.

Csere után kiválóan működött és rá 2-3 órára elkezdett hirtelen gázadásra torpanni,folyamatosan lefulladok vele semmi erő nincs benne és ömlik bele az üzemanyag,lefulladás után alig lehet beindítani,alapjárata egész jó.

Mi lehet a probléma mihez nyúljunk hozzá előszőr?

Hiba kódja nincsen.

A műszaki vizsgán nagyon magas volt a CO-ja ,katalizátor csörgött benne,előszőr arra gondoltunk,hogy el van dugulva mert mikor nem tudtuk beindtani megkalapálgattam a katalizátort és utána beindult egyből,ki lett vágva belőle a katalizátor,de a hiba ugyanugy fenn áll.

remélem tudtok seíteni.

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok még ezen az oldalon és a segítségeteket szeretném kérni.

Pár napja vettem egy Opel F Astrát 1.4 GL 1993 as évjáratú c14nz a motorkódja.

Tegnap kapott vezérléscserét,hőmérséklet jeladót,elosztófedelet és rotort.

Csere után kiválóan működött és rá 2-3 órára elkezdett hirtelen gázadásra torpanni,folyamatosan lefulladok vele semmi erő nincs benne és ömlik bele az üzemanyag,lefulladás után alig lehet beindítani,alapjárata egész jó.

Mi lehet a probléma mihez nyúljunk hozzá előszőr?

Hiba kódja nincsen.

A műszaki vizsgán nagyon magas volt a CO-ja ,katalizátor csörgött benne,előszőr arra gondoltunk,hogy el van dugulva mert mikor nem tudtuk beindtani megkalapálgattam a katalizátort és utána beindult egyből,ki lett vágva belőle a katalizátor,de a hiba ugyanugy fenn áll.

remélem tudtok seíteni.

Köszi előre is

Üdv, próbáljátok meg visszatenni bele a régi hömérséklet jeladót, mert lehet hogy az új rossz. A régi miért lett cserélve? Illetve a vezérlésre is rá lehetne nézni hogy biztosan jelen van-e?

Link to comment
Megosztás:

Üdv, próbáljátok meg visszatenni bele a régi hömérséklet jeladót, mert lehet hogy az új rossz. A régi miért lett cserélve? Illetve a vezérlésre is rá lehetne nézni hogy biztosan jelen van-e?

Azért cseréltük ki mert mikor hoztam haza az autót meg a városban araszolásnál is a hőfok mutató nem ment fel sosem 90 fokig hanem mindíg negyedig ment fel még hegymenetben sem ment feljebb ezért lett cserélve plusz a termosztát is cserélve lett.

A vezérlés az jó mindenhol jelen van...

Most hogy kilett cserélve a hőfok jeladó így eléri a 90 fokot a mutató..De kicserélhetem a régire ettől függetlenűl egy próbát megér .

Link to comment
Megosztás:

Azért cseréltük ki mert mikor hoztam haza az autót meg a városban araszolásnál is a hőfok mutató nem ment fel sosem 90 fokig hanem mindíg negyedig ment fel még hegymenetben sem ment feljebb ezért lett cserélve plusz a termosztát is cserélve lett.

A vezérlés az jó mindenhol jelen van...

Most hogy kilett cserélve a hőfok jeladó így eléri a 90 fokot a mutató..De kicserélhetem a régire ettől függetlenűl egy próbát megér .

Na jó 2 jeladó van benne, az egyik felel a műszerért amit látsz, a másik meg a helyes keverékképzésért. Melyik lett cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Azt cseréltük ami a műszerért felel a másikat nem bántottuk.

Esetleg Trafó hiba lehet ??

Lehet az is, ha nem adja le normálisan a szikrát akkor csökken a teljesítmény. Ha van a közelben egy másik ilyen astra bele lehet próbálni. Ömlik bele az üzemanyag ezt hogy vettétek észre vagy mit néztetek meg?

Link to comment
Megosztás:

Lehet az is, ha nem adja le normálisan a szikrát akkor csökken a teljesítmény. Ha van a közelben egy másik ilyen astra bele lehet próbálni. Ömlik bele az üzemanyag ezt hogy vettétek észre vagy mit néztetek meg?

gyakorlatilag mikor beindul eszméletlen benzinszag van ,korom fekete füst jön ki a kipufogóból

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.