Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem sosem lesz ilyen motorterem :D

Tavasszal, ha lesz egy kis időm (és helyem, mert a panel parkolójában nem az igazi), akkor megpróbálok én is valami hasonlót alkotni...

Bár egy dolgot nem feltétlenül értek... Megvettem az autót makulátlan tiszta motorral, de a váltó maga tele van rászáradt olajsárral...

A lényeg, hogy több, mint 2 ezer kilométert tapostam, de friss folyás nincs sehol... Lehet, hogy rendbehozták az eresztést, de a váltót nem pucolták le? Hogyan lehet ezt szépen megcsinálni? Gondolom a brigéciol nem hozza le a több éves rászáradt "cuccot"...

Link to comment
Megosztás:

Simán, nekem is csupa szutyok minden, és most sehol nem folyik.

Viszont egyik szerelő sem pucolta le szerelés után.

Aztán már én sem, ötödiken nehéz :D

Gondoljatok bele, ha azt mondja a szerelő hogy kicseréltem a féltengely szimeringet 12 ezer, azt mondod oké, de ha azt mondja hogy le is mostam a motort még 5 ezer senkinek sem tetszene, mert ki kérte?

Ki hogy keltene életre egy motort, ami két éve áll, nem volt átforgatva, de elvileg szépen ledugózva lett eltéve?

Olajcsere, aztán gyujtás nélkül önindítózni párszor, esetleg a hengerekbe is önteni egy pici olajat. Persze attól is függ mi a szándékod a motorral.

Link to comment
Megosztás:

Gondoljatok bele, ha azt mondja a szerelő hogy kicseréltem a féltengely szimeringet 12 ezer, azt mondod oké, de ha azt mondja hogy le is mostam a motort még 5 ezer senkinek sem tetszene, mert ki kérte?

Olajcsere, aztán gyujtás nélkül önindítózni párszor, esetleg a hengerekbe is önteni egy pici olajat. Persze attól is függ mi a szándékod a motorral.

Gyújtás nélkül indítózni a legegyszerűbb, ha széthúzza a főtengelyjeladót. Se benzin, de szikra.

Link to comment
Megosztás:

Karbis. :) se pumpa, se jeladó. :)

Természetesen használatra lesz.

Akkor ki kell üríteni a karbit hogy ne induljon el a motor indítózásra, és le kell húzni a gyertyapipákat . 2 év alatt nem lesz semmi baja, talán még a henger sem szárad ki , de oda én azért öntenék egy pici olajat, majd elégeti ha elindult. De pontosan mi is ez a szerzemény? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gondoljatok bele, ha azt mondja a szerelő hogy kicseréltem a féltengely szimeringet 12 ezer, azt mondod oké, de ha azt mondja hogy le is mostam a motort még 5 ezer senkinek sem tetszene, mert ki kérte?

Olajcsere, aztán gyujtás nélkül önindítózni párszor, esetleg a hengerekbe is önteni egy pici olajat. Persze attól is függ mi a szándékod a motorral.

Én örülnék ha 5 ezerért komplett kimosná a motorteret, meg mondjuk ki is porszívózhatna :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.