Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

2 perce, beligrom írta:

igen. főleg h először vettem egy gyárit, behebrákolom, ráadom a gyújtást: maxon vereti. ma elmentem a bárdiba (rafkos voltam, mert most nem öntöttem újra a fagyállót, hanem rádugtam a csatira h gyújtáson forog e, de nem) beszerkesztettem apró munkával arra az óriási helyre ami rendelkezésre áll, ráinditok azt várom a csodát, de nem jön... majd amikor már picsameleg, beindul a 2-es fokozat....

Hát ha lehúzva rövidre zárva meg forog akkor csak ott van valami, vagy a csati, vagy a gomba. Ha vissza lehet hajtani a csatinál a gumi burkolatát akkor hajts vissza amikor rádugod, nézd meg nem tolja-e vissza a szálakat.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Hát ha lehúzva rövidre zárva meg forog akkor csak ott van valami, vagy a csati, vagy a gomba. Ha vissza lehet hajtani a csatinál a gumi burkolatát akkor hajts vissza amikor rádugod, nézd meg nem tolja-e vissza a szálakat.

már megtörtént, a vezetékek tökéletesek

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem akar indulni(  1 hete a nejem húzott haza)

 

Cserélve: Trafó, modul ( alig tudtam bekalapálni)

A régi fedél visszatéve, de egy tök új rotorral. Gyertyák átnézve ( kicsit olajos, benyaszaguk van.) a fojtószelepházba belocsoltam pár cl benzint.

Nem indult. Teker teker de nincs gyújtás, a belocsolt benzinnel sem.

Kettős hibára gyanakszom ( lehet hogy se benya, se normális gyújtás?) 

 

Relé kattanik. Én meg bekattanok.

Módosítva : webshark
Csak
Link to comment
Megosztás:

18 perce, webshark írta:

Még mindig nem akar indulni(  1 hete a nejem húzott haza)

 

Cserélve: Trafó, modul ( alig tudtam bekalapálni)

A régi fedél visszatéve, de egy tök új rotorral. Gyertyák átnézve ( kicsit olajos, benyaszaguk van.) a fojtószelepházba belocsoltam pár cl benzint.

Nem indult. Teker teker de nincs gyújtás, a belocsolt benzinnel sem.

Kettős hibára gyanakszom ( lehet hogy se benya, se normális gyújtás?) 

 

Relé kattanik. Én meg bekattanok.

Gyertyat motoron testelve nezted mar hogy szikrazik e? Nincsenek esetleg megcsereberelve a gyertyakabelek?

Link to comment
Megosztás:

48 perce, webshark írta:

Még mindig nem akar indulni(  1 hete a nejem húzott haza)

 

Cserélve: Trafó, modul ( alig tudtam bekalapálni)

A régi fedél visszatéve, de egy tök új rotorral. Gyertyák átnézve ( kicsit olajos, benyaszaguk van.) a fojtószelepházba belocsoltam pár cl benzint.

Nem indult. Teker teker de nincs gyújtás, a belocsolt benzinnel sem.

Kettős hibára gyanakszom ( lehet hogy se benya, se normális gyújtás?) 

 

Relé kattanik. Én meg bekattanok.

Akkor nincs se benzin se szikra ha a Hall jeladó nem ad forgásjelet. Rotor forog? Benzint kizárhatjuk, így ahogy írtad legalább be kéne röffennie ha van szikra belocsolt benzinnel. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket! Cserélem a Caravanom középkonzoljában az izzókat. Hogyan lehet cserélni a belsőlevegő keringető, illetve a manuális klíma (gyári) kapcsolójában az izzót? Félek megszopattam magam, mert az egyik kapcsolóban az izzó összeroppant, mikor ki akartam húzni :-( Lehet nem is foglalatos, hanem forrasztva van?

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kacs írta:

Így néz ki a kapcsoló:

 

 

Szeretném kiszedni de nem adja magát. A bal oldali kapcsoló közepén látható az izzó maradéka. Az oldalon talált leírás szerint az az izzó is azonos méretű a többivel, de nekem kisebbnek tűnik :-(

Bár nem találkoztam még klímás gomb izzó cserével, de a simánál ahol a két gomb helyett csak egy van csak ki kell húzni egy kis fogóval, és visszatolható a foglalatba az új. Ha már összeroppant lehet nehezebb lesz. Amúgy egy ilyen 3+1-as foglalatban van ( már a klíma nélkülinél) a tekerők, illetve a gomb megvilágítása:

2626297-20170825-AJephE.jpg

Ugye a plusz 1 foglalat bent van a kapcsoló belsejében ami itt nincs megbontva. 

De ez nem tuti csak így gondolom. Ha valóban kisebb akkor az is lehet hogy úgy mint a ködlámpa kapcsolókban kis izzók vannak és fixen.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült a művelet! Minden szépen működik. A klímásnál a két kapcsoló egy foglalatban van és egybe is van "építve", csak külön is lehet őket kapcsolni. Sikerült kikínlódni a foglalatból (a kijelző egységből), aztán 6 kicsi fül ellenében az egész belső szerkezet szépen kihúzható. Így elérhetővé váltak az izzók, amelyek valóban fixen be vannak forrasztva és a méretük kisebb, mint a többi rizsszem izzó (250 ft/db) Aztán minden vissza a leírás szerint:

Azt hittem nehezebb lesz, de szerencsére nem volt bonyolult, hála a jó leírásnak. :-)  Zotya, köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kacs írta:

Sikerült a művelet! Minden szépen működik. A klímásnál a két kapcsoló egy foglalatban van és egybe is van "építve", csak külön is lehet őket kapcsolni. Sikerült kikínlódni a foglalatból (a kijelző egységből), aztán 6 kicsi fül ellenében az egész belső szerkezet szépen kihúzható. Így elérhetővé váltak az izzók, amelyek valóban fixen be vannak forrasztva és a méretük kisebb, mint a többi rizsszem izzó (250 ft/db) Aztán minden vissza a leírás szerint:

Azt hittem nehezebb lesz, de szerencsére nem volt bonyolult, hála a jó leírásnak. :-)  Zotya, köszönöm a választ!

Nincs mit!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 
Mennyire lehet "ki ütni" az F-astrából a lambda szondát ?. C16Se motorkód. Gyanakszom hogy az előző tulaj valamit mókolt/mókoltatott vele . Nekem gyanús hogy ha szét húzom a csatit a motor kontroll lámpa nem gyullad fel. Multiméterrel mérve változik a feszültség de fura hogy az ECU hoz menő vezetékben is  randomra megy feszültség úgy hogy szét van húzva.Rá nézésre szinte bele van olvadva a leömlőbe. Nem ugrott meg hirtelen a fogyasztás , inkább azért cserélném mert nem mindig reagál ugyan úgy a gáz adásra hol jobban húz hol kevésbé .Mint ha egyszer lenne kedve menni egyszer meg nem. Gondoltam még itt a Map szenzorra is .Esetleg valami tipp hogy még mitől lehet ez a hol jól megy hol nem ?

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Barret írta:

Sziasztok 
Mennyire lehet "ki ütni" az F-astrából a lambda szondát ?. C16Se motorkód. Gyanakszom hogy az előző tulaj valamit mókolt/mókoltatott vele . Nekem gyanús hogy ha szét húzom a csatit a motor kontroll lámpa nem gyullad fel. Multiméterrel mérve változik a feszültség de fura hogy az ECU hoz menő vezetékben is  randomra megy feszültség úgy hogy szét van húzva.Rá nézésre szinte bele van olvadva a leömlőbe. Nem ugrott meg hirtelen a fogyasztás , inkább azért cserélném mert nem mindig reagál ugyan úgy a gáz adásra hol jobban húz hol kevésbé .Mint ha egyszer lenne kedve menni egyszer meg nem. Gondoltam még itt a Map szenzorra is .Esetleg valami tipp hogy még mitől lehet ez a hol jól megy hol nem ?

 

Mennyit mentél széthúzott csatival? A C16SE-ben szerintem még egyvezetékes szonda van amit hidegen nem figyel, így nem is veszi észre ha "nincs".

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Barret írta:

Nem sokat kb 5-8 Km. És igen 1 vezetékes van . 

 

12 órája, wookie írta:

Multeccel simán lehet menni szonda nélkül, sokáig nem sír miatta. Bezzeg mikor kilőtte arra egyből pofázott.... :D 

Hát azt nem tudom ennyi idő alatt bemelegszik-e annyira a víz hogy keresni kezdje. Valahol azt olvastam hogy 80 Foknál kezdi el figyelni de ez nem tuti.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

 

Hát azt nem tudom ennyi idő alatt bemelegszik-e annyira a víz hogy keresni kezdje. Valahol azt olvastam hogy 80 Foknál kezdi el figyelni de ez nem tuti.

Én az szr-el simán elmentem kecsóig mire kiabált érte, pedig az a legokosabb a multecek közül.

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki a Bosch elosztós gépekből egy képet linkelni, (C14NZ )? rendeltem jó messziről egy elosztófejet (még a műanyag gyűrű is ép rajta, rotorral küldték -elosztófedelek meg vannak)- lehet hogy túl fáradt voltam, és nem ment jól rá.

A villa ami tartja az egészet, annak az állása érdekel!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.