Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok! Meglett a gond,hogy mitől adja a furcsa hangot az autó menet közben. A váltó csapágyak a hibásak úgy néz ki. Tegnap cseréltünk váltó olajat de nem javult semmit így maradt a csapágy. Cserélt esetleg már a váltójában csapágyakat?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A problémám a következő! A kocsim 2006-os 1,4-es benzines h astra. Üzemi hőmérsékletre melegedést követően lehúzott első ablaknál tömény benzin jön be az utastérbe. Parkolásnál nincs folyás vagy cseppenés a kocsi alatt, a motor térben sem érezhető benzin szag. A kaszni alján futó csöveket megnéztem nincs szivárgás jele!

Valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is köszi a válaszokat!

Uff! Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A problémám a következő! A kocsim 2006-os 1,4-es benzines h astra. Üzemi hőmérsékletre melegedést követően lehúzott első ablaknál tömény benzin jön be az utastérbe. Parkolásnál nincs folyás vagy cseppenés a kocsi alatt, a motor térben sem érezhető benzin szag. A kaszni alján futó csöveket megnéztem nincs szivárgás jele!

Valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is köszi a válaszokat!

Uff! Szép napot!

Nézd meg az injektorhídnál is a csöveket, illetve a szelepet a híd végén, lehet, hogy ott csöpög.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Az létezik, hogy egy gyújtótrafó 5 hónap alatt beadja a kulcsot? Márciusban vettem újat Unixtól (EPS), aztán az elmúlt 1-2 hétben is többször jelzett gyújtással kapcsolatos hibakódokat és persze check engine-t is. Először azt hittem, csak gyertyát kell cserélnem, ami megtörtént, mert már nagyon régiek és használtak voltak, de újra és újra előjöttek a hibakódok.

P0300, 0301, 0302, 0303, 0304, 0314 - ezeket okozhatja vajon más is, vagy tényleg megdöglött szűk fél év (összesen csak kb. 2000km) alatt a trafó? A motor Z16XEP, 2005.

Módosítva : Vertigo
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az létezik, hogy egy gyújtótrafó 5 hónap alatt beadja a kulcsot? Márciusban vettem újat Unixtól (EPS), aztán az elmúlt 1-2 hétben is többször jelzett gyújtással kapcsolatos hibakódokat és persze check engine-t is. Először azt hittem, csak gyertyát kell cserélnem, ami megtörtént, mert már nagyon régiek és használtak voltak, de újra és újra előjöttek a hibakódok.

P0300, 0301, 0302, 0303, 0304, 0314 - ezeket okozhatja vajon más is, vagy tényleg megdöglött szűk fél év (összesen csak kb. 2000km) alatt a trafó? A motor Z16XEP, 2005.

Ez sajnos nem tarfó.

Ez motorfelújítás lesz... tipikus hibakódok a szelepszorulásos problémára ezen a motoron.

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm szépen! :icon1:

A "szelepszorulásos probléma" pontosan mit jelent? Mi a gond? És hogyan okoz gyújtáskimaradást?

A hibakódok megnevezése ugyan gyújtáskimaradás, de pontosabb megnevezése inkább az égésprobléma.

Sok szerelő ilyenkor elkezdi cserélgetni a trafósort, a gyertyákat, stb., ha az összes hibakód megjelenik, akkor viszont az inkább égésprobléma és nem egy hengerben, hanem az összesben.

A szelepszorulás pedig nem gyújtáskimaradást, hanem égésproblémát okoz (pl. nem zár rendesen a szelep, nem nyit/zár megfelelő sebességgel, stb.)

Ha neked viszont felújították a motort, akkor ezek a hibák nem jöhetnének elő.

Ezért írtam, hogy vidd vissza, ahol csinálták. A motoron kell egy motordiagnosztikát csinálni (ami nem == hibakód olvasás), mert az 9x%-ban megmondja mi a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét !

Adott egy z16xer h astra ami ha bemelegszik elmegy belőle az erő !!!

Hiba kód nincs, ami jelenség van hogy olyankor megváltozik a hangja a motornak mintha farsot szívna brummogós lesz !

Minden volt már benne cserélve tehát elektronikus hiba kizárva !

Meg tesz kb 5 km rendesen húz mint állat utána vége !

Kipufogó rendszer átvizsgálva tökéletes katalizátor hibátlan ! kompresszió 13

ötlet ???

Módosítva : RAZERX
Link to comment
Megosztás:

A hibakódok megnevezése ugyan gyújtáskimaradás, de pontosabb megnevezése inkább az égésprobléma.

Sok szerelő ilyenkor elkezdi cserélgetni a trafósort, a gyertyákat, stb., ha az összes hibakód megjelenik, akkor viszont az inkább égésprobléma és nem egy hengerben, hanem az összesben.

A szelepszorulás pedig nem gyújtáskimaradást, hanem égésproblémát okoz (pl. nem zár rendesen a szelep, nem nyit/zár megfelelő sebességgel, stb.)

Ha neked viszont felújították a motort, akkor ezek a hibák nem jöhetnének elő.

Ezért írtam, hogy vidd vissza, ahol csinálták. A motoron kell egy motordiagnosztikát csinálni (ami nem == hibakód olvasás), mert az 9x%-ban megmondja mi a probléma.

Köszönöm, megpróbálom visszavinni a helyre, ahol a generált csinálták, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle :icon1:

Link to comment
Megosztás:

jszabi, on 21 Oct 2014 - 6:35 PM, said:snapback.png

Sziasztok.

Olyan problémám lenne a 2008-as 1.6 115 LE Z16XER Astra H Sedanommal,hogy eddig 2x felvillant a kevés az olajszintre figyelmeztető lámpa.Most 117.000 km van a kocsiban,melyet kímélek,nem pörgetem, nem hajtom.A legutóbbi olajcsere alkalmával nem a GM gyári olaj,hanem Castrol került bele.Előtte 100.000 km-ig soha nem volt ez a jelenség.

A lámpa felvillanása után megálltam,ellenőriztem az olajszintet,és a nivo pálca azt mutatta,hogy semmi olaj az autóban.Utána töltöttem,de ennek hatására később meg még túl sok is lett benne.Tehát nem megette,hanem olyan,mintha a teljes olajmennyiség fent maradt volna a motorban,az olajteknőben meg semmi.A két hibajelenség között volt vagy 10.000 km,tehát nem is folyamatosan csinálja.

Én az olajra gondolok,és most a gyári olajára fogok visszaállni.

Tud valaki segíteni,hogy esetleg tényleg az olaj a gond vagy valami komolyabb probléma előjele ez?

Riogatnak olyannal,hogy a szelepfedélben van egy membrán,ami felszippantja az olajat,és ez egy jó 100.000Ft-os csere a szelepfedél vonatkozásában.

Köszönöm válaszotokat.

Üdv.:Szabi

Szia!

Az olaj minőségét (állapotát) is szokta így jelezni. Ha gépre ráteszitek, akkor látni fogjátok, hogy az olaj élettartama hány %-nál jár. Nekem csere előtt 5% volt, utána kb. 4000 km múlva 84%. Ha esedékes az olajcsere, akkor ne halogasd. A gyári olaj meg teljesen jó hétköznapi használatra, ne félj tőle.

Szia,

tegnap nálam is megjelent a lámpa. 2009-es Z16XER 115LE. Autópályán 107.000km-nél felvillant a sárga olajjelző lámpa, eddig ilyen jelzés nem volt.

Megnéztem ma reggel hidegen az olajszintet és minimumnál volt, ami azt jelenti, hogy kb. 1 liter hiányzik (feltéve ha a szervíz tényleg annyi olajat öntött bele, amennyi kell, ugyanis eddig soha nem ellenőriztem az olajszintet). Tehát volt valamennyi olajfogyás: 1l/16.000 km és ebből kb. 10.000km autópálya (eddig nem néztem, tehát nem tudom, hogy hiányzott-e olaj, a szervíz sem említett ilyet).

Érdekesség: pont tegnap járt le az 1 éves szervízintervallum és kb. 16.000km-t mentünk az 1 év alatt, illetve az utolsó 2.000km majdnem végig autópálya vagy autóút, azaz tempomattal 130 vagy 90, a városban alig.

A motor alatt nem láttam olajfoltot és a motoron sem. Az olaj 5W30, de többet nem tudok (milyen márka, stb.), mert a szervíz alapból nem akart írni semmit a szervízkönyvbe, nekem kellett szólni miatta. Nem füstől az autó, megy normálisan (illetve az 1 hónapja történt flexi cső csere után, kb. mint újkorában).

Ezek alapján lehet nálam is ez lehet a probléma? A sárga olajszint jelzőnek szólni kell a min. elérésénél? Lenne benne logika...

Úgyis aktuális az éves szervíz, rakjanak bele normális 5W30 Longlife olajat (ami megfelel a Dexos 2 előírásnak) és aztán nézzem, mi történik?

Köszönöm a választ.

Üdv.

Gábor

Link to comment
Megosztás:

a sok cserélgetés helyett inkább egy motordiagnosztikára kellett volna elvinni

jóval olcsóbb lett volna és tudnád, hogy mi a probléma

Ez mind megvolt ! A motorvezérlő teli volt hibával (vezérlő csere) és útángyártót alaktrészékél pl.-lambda szonda és szívó cső nyomás érzékelő !

(csere) ezk után megszűnt a sárga lámpa hiba kód nincsen )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.

Röviden a sztori. Z16XEP motorgenerál történt, ette az olajat. Olaj evés megszűnt. Viszont a szerelő jelezte, hogy nem indul be generál után a kocsi. Nem is teker az önindító rengeteg hibakódot dob ki " Injektor hiba, gyújtás hiba stb stb", ha beindul rövid időn belül leáll.

Végül az lett, hogy a trafósor ment tönkre. Kicsit furcsáltam, mert már párszor tönkrement nálam és akkor 3 hengerrel még tudtam menni. Ezt kicserélték vagy nem tudom mit csináltak még vele, de ment a kocsi!

Ez kb 2 hónapja volt.

Napokban megint előjött az a hiba és ua mint a szerelőnél. Elondítom jár 1 vagy fél percet és leáll. Utána már nem is teker az önindító. Újra csak akkor tudom beindítani, ha kiszállok lezárom és kinyitom a kocsit.

Eljutattam a szerelőhöz. Szerinte az a baj, hogy a leömlő el van repedve és a lambdaszonda rossz értékeket továbbít a vezérlő felé.

Véleményetek? Ötlet?

Szerintem ennek lambdaszonda nélkül is menni kéne vészüzembe.

Vez.tengely jeladó tud ilyen tünetet produkálni?

Köszönöm előre is a segítéget!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.

Röviden a sztori. Z16XEP motorgenerál történt, ette az olajat. Olaj evés megszűnt. Viszont a szerelő jelezte, hogy nem indul be generál után a kocsi. Nem is teker az önindító rengeteg hibakódot dob ki " Injektor hiba, gyújtás hiba stb stb", ha beindul rövid időn belül leáll.

Végül az lett, hogy a trafósor ment tönkre. Kicsit furcsáltam, mert már párszor tönkrement nálam és akkor 3 hengerrel még tudtam menni. Ezt kicserélték vagy nem tudom mit csináltak még vele, de ment a kocsi!

Ez kb 2 hónapja volt.

Napokban megint előjött az a hiba és ua mint a szerelőnél. Elondítom jár 1 vagy fél percet és leáll. Utána már nem is teker az önindító. Újra csak akkor tudom beindítani, ha kiszállok lezárom és kinyitom a kocsit.

Eljutattam a szerelőhöz. Szerinte az a baj, hogy a leömlő el van repedve és a lambdaszonda rossz értékeket továbbít a vezérlő felé.

Véleményetek? Ötlet?

Szerintem ennek lambdaszonda nélkül is menni kéne vészüzembe.

Vez.tengely jeladó tud ilyen tünetet produkálni?

Köszönöm előre is a segítéget!

Üdv

Az én leömlőm is el van repedve egy kicsit (kb. 2-3 cm hosszan, sajnos ez típushiba ennél a motornál), de semmi bajom a motorral.

Viszont mikor volt gyertyád cserélve, ill. milyen van benne? Mert állítólag a rossz/nem bele való gyertya képes kinyírni a trafósort rövid idő alatt.

Link to comment
Megosztás:

Az én leömlőm is el van repedve egy kicsit (kb. 2-3 cm hosszan, sajnos ez típushiba ennél a motornál), de semmi bajom a motorral.

Viszont mikor volt gyertyád cserélve, ill. milyen van benne? Mert állítólag a rossz/nem bele való gyertya képes kinyírni a trafósort rövid idő alatt.

A repedt leömlődnek mincs valamilyen hangja?

Link to comment
Megosztás:

A repedt leömlődnek mincs valamilyen hangja?

De van. Főleg alacsony fordulaton nagyobb gázon, tipikusan mélygarázsból kihajtásnál meg kézifékes elindulásnál lehet meghallani. (főleg ha ablak lent van és van melletted fal ami visszaveri a hangot)

Egyébként én legalább 5 ezret mentem repedt leömlővel mire kicseréltem és a hangon kívül semmi nem volt. A motornak meg mennie kéne vészprogramon akár lehúzott lambdaszondával is!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vez.tengely jeladó tud ilyen tünetet produkálni?

Szia. Igen, vagy a felső holtpont jeladó is ludas lehet. Szerintem nézz próba erejéig egyet egy ugyanolyan autóból, és minden kiderül. Szerelőm apjának a BMW-jénél volt ilyen. Beindították, aztán kb. fél perc után le is állt. Csere után patent volt.

Benzineseknél páran cseréltek már vez. tengely jeladót, ha ez valamennyire megnyugtat.

Link to comment
Megosztás:

De van. Főleg alacsony fordulaton nagyobb gázon, tipikusan mélygarázsból kihajtásnál meg kézifékes elindulásnál lehet meghallani. (főleg ha ablak lent van és van melletted fal ami visszaveri a hangot)

Egyébként én legalább 5 ezret mentem repedt leömlővel mire kicseréltem és a hangon kívül semmi nem volt. A motornak meg mennie kéne vészprogramon akár lehúzott lambdaszondával is!

És te mire cserélted?

Én már 30e-t mentem repedt leömlővel.

Az új megfizethetetlen, a bontottak, amit felhívtam (kb. 10), egytől egyig repedt volt.

Van csőből egyedileg gyártott, de az nem tudom milyen lehet, ill. ebay-en szokott lenni 90e körül utángyártott.

Link to comment
Megosztás:

És te mire cserélted?

Én már 30e-t mentem repedt leömlővel.

Az új megfizethetetlen, a bontottak, amit felhívtam (kb. 10), egytől egyig repedt volt.

Van csőből egyedileg gyártott, de az nem tudom milyen lehet, ill. ebay-en szokott lenni 90e körül utángyártott.

Elvileg van ahol meg tudnák hegeszteni de pl Jano is azt mondta rá, hogy nem tudja garantálni hogy nem reped tovább ...

Az a magyar kisipari amit csőből gyártottak és 80-85 körül árulnak ittott az ránézésre selejt! Eleve nem jó helyen van a lambda szonda helye, illetve nem stimmelt már a képen se rajta az egyik fül.

Ebayes lett nekem is 230 Euro korul volt a teljes szett tömítéssel csavarokkal. (a régit eltettem tartaléknak ha mégse válna be hosszútávon, eddig 10 ezret ment)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.