Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Akko' öröm bóddótság. :huh:

errőla részről igen :rolleyes: viszont még kéne olyat csinálnom ha nem túl bonyolult, hogy kilóméteróránál nem világít pár visszajelzőm.pl.: tompított, refi, vízhőfok visszajelző. ezeket nagy mutatvány kicserélni?

Link to comment
Megosztás:

Tessék. Itt nézz körül. :huh:

Ha nem túl vastag a kezed, vagy nincs lapát kezed, akkor a biztitáblát is kiveheted.

Van ott még 4 másik csavar, az a b.tábla mögötti keretet fogja. Azt is kitekered és ott fel tudsz nyúlni a spirált lepattintani.

Azon a képen, ahol látod a km óra hátulját látszik 1 kis lemezfülecske ami a spirált fogja.

Na, azt az óra felé kell nyomni és úgy jön ki a drót a helyéről. Rányomni az óra hátuljára. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tessék. Itt nézz körül. :lol:

Ha nem túl vastag a kezed, vagy nincs lapát kezed, akkor a biztitáblát is kiveheted.

Van ott még 4 másik csavar, az a b.tábla mögötti keretet fogja. Azt is kitekered és ott fel tudsz nyúlni a spirált lepattintani.

Azon a képen, ahol látod a km óra hátulját látszik 1 kis lemezfülecske ami a spirált fogja.

Na, azt az óra felé kell nyomni és úgy jön ki a drót a helyéről. Rányomni az óra hátuljára. :huh:

na ezt lehet h szakemberre kéne bíznom :rolleyes: azért köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az olajfolyásom miatt elvittem lemosatni a motort alulról, ami nem is lenne baj, de miután leálltam az aknáról, leállítottam a kocsi, és nem indult be többé. Akku lemerült. Most töltőn van, de nem tudom mi ázhatott be alulról. Utólag eszembe jutott hogy nem szabad leállítani a motort, mert a termelődő meleg kiszárítja, de most már mind1.

Van esetleg ötlet mit nézzek meg? Felverődhetett a víz az igaz, de száraz volt a szerepfedelem, az elosztófedél is . Tehát annyira nem jutott fel a víz. Generátor is "felül-középtájt" van.

Előre is köszi !

Biztosítékokat még majd megnézem... hátha valamelyik kiment...

Link to comment
Megosztás:

Tessék. Itt nézz körül. :huh:

Ha nem túl vastag a kezed, vagy nincs lapát kezed, akkor a biztitáblát is kiveheted.

Van ott még 4 másik csavar, az a b.tábla mögötti keretet fogja. Azt is kitekered és ott fel tudsz nyúlni a spirált lepattintani.

Azon a képen, ahol látod a km óra hátulját látszik 1 kis lemezfülecske ami a spirált fogja.

Na, azt az óra felé kell nyomni és úgy jön ki a drót a helyéről. Rányomni az óra hátuljára. :rolleyes:

Tudnál csinálni egy képet arról, hogy neked milyen piktogrammok vannak a műszerfalon? Fényfelétartva lekattintani a plexis részt? Kíváncsi vagyok, mennyi eltérés van modellévenként.

Jövőhétre tervezem a műszer cseréjét + némi upgrade ledekkel, mert a fűtéskonzol összes izzócskája kiégett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudnál csinálni egy képet arról, hogy neked milyen piktogrammok vannak a műszerfalon? Fényfelétartva lekattintani a plexis részt? Kíváncsi vagyok, mennyi eltérés van modellévenként.

Jövőhétre tervezem a műszer cseréjét + némi upgrade ledekkel, mert a fűtéskonzol összes izzócskája kiégett :huh:

Közben megtaláltam, hogy csináltál már ilyet :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

szerintetek mitől lehet, hogy ha beköszöntenek a minuszok a központim megbolondúl, mindig visszanyit?

Szia !

Nekem is ez van. Az egyik központid nem zár rendesen. És nálam legalábbis a hátsó ajtók miatt fordul elő.

A hátsó ajtónál a központi zár a és jelzőgomb közötti mechanika szokott szorulni. azt vagy bezsyirozod vagy wd-40 el befújod és már jó is.

De amit tanácsoltak, csak még nem próbáltam ki, hogy ha nem használjátok őket akkor csak simán szed ki. Így nincs mechanikus akadálya a bezárásnak. TÉNY, hogy ha nyitva marad nem tudod lezárni, de hány mai autón találsz ilyen gombokat?

Egyébként 1xü tesztelni melyik a rossz. 1-essével lenyomod őket majd bezárod és ha be is zárja akkor az lesz a ludas.

Nekem a jobb hátsó csinálja minden évben.

Link to comment
Megosztás:

szerintetek mitől lehet, hogy ha beköszöntenek a minuszok a központim megbolondúl, mindig visszanyit?

Szia !

Nekem is ez van. Az egyik központid nem zár rendesen. És nálam legalábbis a hátsó ajtók miatt fordul elő.

A hátsó ajtónál a központi zár a és jelzőgomb közötti mechanika szokott szorulni. azt vagy bezsyirozod vagy wd-40 el befújod és már jó is.

De amit tanácsoltak, csak még nem próbáltam ki, hogy ha nem használjátok őket akkor csak simán szed ki. Így nincs mechanikus akadálya a bezárásnak. TÉNY, hogy ha nyitva marad nem tudod lezárni, de hány mai autón találsz ilyen gombokat?

Egyébként 1xü tesztelni melyik a rossz. 1-essével lenyomod őket majd bezárod és ha be is zárja akkor az lesz a ludas.

Nekem a jobb hátsó csinálja minden évben.

Sajna most mindkét Veki elkezdte nálunk is a visszanyitogatást. Mindkettőnél a bal első ajtónál van a gond. Csak még nem estem neki :S

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Nekem is ez van. Az egyik központid nem zár rendesen. És nálam legalábbis a hátsó ajtók miatt fordul elő.

A hátsó ajtónál a központi zár a és jelzőgomb közötti mechanika szokott szorulni. azt vagy bezsyirozod vagy wd-40 el befújod és már jó is.

De amit tanácsoltak, csak még nem próbáltam ki, hogy ha nem használjátok őket akkor csak simán szed ki. Így nincs mechanikus akadálya a bezárásnak. TÉNY, hogy ha nyitva marad nem tudod lezárni, de hány mai autón találsz ilyen gombokat?

Egyébként 1xü tesztelni melyik a rossz. 1-essével lenyomod őket majd bezárod és ha be is zárja akkor az lesz a ludas.

Nekem a jobb hátsó csinálja minden évben.

Gondolom a gombra gondolsz?! Azért nem szedném ki, mert még így legalább ha lenyomkodom őket a bal első kivételével és távirányító megnyom lezár. Én a csomiajtóra gyanakszom, mert párszor próbáltam, meg hallottam is, hogy lezár és rányomtam mégegyszer akkor zárta csak le rendesen a csomiét. De amit írsz, hogy lenyomkodom egyesével és zárom az meg a bal hátsóra jellemző, de majd kipróbálom. köszi előre is!
Link to comment
Megosztás:

Gondolom a gombra gondolsz?! Azért nem szedném ki, mert még így legalább ha lenyomkodom őket a bal első kivételével és távirányító megnyom lezár. Én a csomiajtóra gyanakszom, mert párszor próbáltam, meg hallottam is, hogy lezár és rányomtam mégegyszer akkor zárta csak le rendesen a csomiét. De amit írsz, hogy lenyomkodom egyesével és zárom az meg a bal hátsóra jellemző, de majd kipróbálom. köszi előre is!

5ajtós a Tiéd ugye?

Nem nagy matek lekapni a csomiajtó takaróját. Szerintem érdemes lenne befújni valamivel és máris tenné a dolgát ahogy kell :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Erre gondolsz?

Elvétve előfordul (leginkább külföldi bontóban érdemes keresgélni), de nagyon ritka és nagyon drága ha van is.

Igen:) Ebayen nézegettem, de nem találtam. Illetve használtauton egy fehér 8szelepesbe láttam egy hasonlót, csak annak nem volt kijelzője.

Bekötéséről lehet valamit tudni?

Link to comment
Megosztás:

Igen:) Ebayen nézegettem, de nem találtam. Illetve használtauton egy fehér 8szelepesbe láttam egy hasonlót, csak annak nem volt kijelzője.

Bekötéséről lehet valamit tudni?

Én csak annyit tudok róla hogy tök más minden, még a komplett fűtésbox is a műszerfal mögött, szóval nem olyan egyszerű kivesz/berak a történet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.