Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok! Olyanban tud valaki segíteni, hogy G Astra 2.0DT- énben gyærilag 3 soros közép konzolom van, de csak a még megtehető km-t írja ki. Tettem bele kapcsolós abalaktörlő kapcsolót, összedugtam a gyári csatijait de a kijelzőn ugyanúgy nem változik semmi. Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyanban tud valaki segíteni, hogy G Astra 2.0DT- énben gyærilag 3 soros közép konzolom van, de csak a még megtehető km-t írja ki. Tettem bele kapcsolós abalaktörlő kapcsolót, összedugtam a gyári csatijait de a kijelzőn ugyanúgy nem változik semmi. Üdv

Szia,

gyárilag van lekorlátozva, elméletileg meg lehet valahogy csinálni, hogy mutasson mindent.

privátban küldök számot neked....kérdezd meg Őt.

üdv Petya

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap vettünk 1 kombi 2002 es G Astrat.

Van benne gyári philips car 400-as radio ami nem volt bekötve,rádugva azt irja a kijelzőn hogy SAFE tudnátok segíteni a beállításában?

Előre is köszönöm.

Üdv.Gergő

Hi!

Ha nincs meg a cod,keres privátban megmondom ,hogy lehet elinditani. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztam,hogy mi van akkor ha berakok a hátsó lámpákba az 5 wattos helyzetjelző izzók helyett 10 wattosokat (Transitba is az van) Beleraktam ezt a TYC-es OPC lámpát és kicsit sötétebb mint a gyári.De lehet,hogy 21/5W- os van benne? 21/10W-os izzó létezik egyáltalán?

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Hello!

A külső hőmérséklet jeladót hol találom?

69 fokot mutat egyfojtában.Plussz az ablakmosó semmit nem csinál,biztosíték jó, erre tudtok valamit?

Köszi.:-)

Szia,

külső hőmérséklet jeladója az első lökösben van ha jól tudom durván a közepénél.

ablakmosó szivattyúról stekker le, megkérsz valakit h nyomja és rá kell mérni megkapja e az áramot. ha igen akkor a szivattyú a bajos.

üdv Petya

Link to comment
Megosztás:

Szia,

külső hőmérséklet jeladója az első lökösben van ha jól tudom durván a közepénél.

ablakmosó szivattyúról stekker le, megkérsz valakit h nyomja és rá kell mérni megkapja e az áramot. ha igen akkor a szivattyú a bajos.

üdv Petya

Szia!

Köszönöm szépen!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Gondoltam megosztom hátha valakit érdekel, a Loctitte fűtőszál tökéletesen ellátja feladatát, az imént jöttem haza, gyönyörűen leolvasztott most a hátsó szélvédő pillanatok alatt, könnyű a használata csak a maszkolást papírszalaggal oldjuk meg, ne a saját sablonjával mert vastag lesz és a szép ezüst színű ragasztó igencsak szemet szúrhat :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2005-ös 1,4.Opel Astra Classic II.-m van.Mennyire problémás az Osram LEDriving FOG lámpának a beépítése. Egyáltalán beépíthető-e? A válaszokat előre is köszönöm!

https://www.vilagitas.eu/Osram-LEDriving-fog-nappali-menetfeny-led-kodlampa

Biztos beépíthető, de kivágni nem lesz egyszerű.

Megér az annyit? A kocsi árának a 7-10%-a a lámpa...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.a vadiujj első lámpám párásodik.a foglalatok a helyén vannak megnéztem.lehet gyárihibás a lámpa?gyári hella

Háát lehetséges, de meg kellene nézni, hogy az illesztéseknél mi a helyzet. A G-men a ködlámpa párásodott, ott az illesztés volt a rossz, sziloplasztal körbenyomtam, és megszűnt.

De a J-mnek a használatijában pedig ez van. Mondjuk eddig nem párásodott...

"Párás lámpaburák

A lámpaburák belső felülete hideg,
ködös, párás időben, valamint erős
esőben vagy mosás után
bepárásodhat. A pára gyorsan
eltűnik, ha bekapcsolja
a fényszórókat."
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.a vadiujj első lámpám párásodik.a foglalatok a helyén vannak megnéztem.lehet gyárihibás a lámpa?gyári hella

Háát lehetséges, de meg kellene nézni, hogy az illesztéseknél mi a helyzet. A G-men a ködlámpa párásodott, ott az illesztés volt a rossz, sziloplasztal körbenyomtam, és megszűnt.

De a J-mnek a használatijában pedig ez van. Mondjuk eddig nem párásodott...

"Párás lámpaburák

A lámpaburák belső felülete hideg,
ködös, párás időben, valamint erős
esőben vagy mosás után
bepárásodhat. A pára gyorsan
eltűnik, ha bekapcsolja
a fényszórókat."
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Gondoltam megosztom hátha valakit érdekel, a Loctitte fűtőszál tökéletesen ellátja feladatát, az imént jöttem haza, gyönyörűen leolvasztott most a hátsó szélvédő pillanatok alatt, könnyű a használata csak a maszkolást papírszalaggal oldjuk meg, ne a saját sablonjával mert vastag lesz és a szép ezüst színű ragasztó igencsak szemet szúrhat :)

Szia!

A maradék Loctite-t nincs kedved elüzletelni velem?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

rendeltem hátsó tárcsafékes agyat kompletten jött, természetesen az egyik porvédője szét van rohadva.

lehet, hogy én vagyok egy műszaki antitalentum, de hogy lehet azt lecserélni....akárhogy próbáltam nem jött le

válaszokat előre is köszönöm.

üdv Petya.

Gondolom olyan mint az első, az bele van csak ütve. Alá kell nyúlni egy vágóval, vagy erős csavarhúzóval, és kiütögetni.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

rendeltem hátsó tárcsafékes agyat kompletten jött, természetesen az egyik porvédője szét van rohadva.

lehet, hogy én vagyok egy műszaki antitalentum, de hogy lehet azt lecserélni....akárhogy próbáltam nem jött le

válaszokat előre is köszönöm.

üdv Petya.

A kerékagy négy csavarjára van ráhúzva a porvédőlemez és a nyeregtartó lap

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2005-ös 1,4.Opel Astra Classic II.-m van.Mennyire problémás az Osram LEDriving FOG lámpának a beépítése. Egyáltalán beépíthető-e? A válaszokat előre is köszönöm!

https://www.vilagitas.eu/Osram-LEDriving-fog-nappali-menetfeny-led-kodlampa

Ez engem is érdekelne. Bár nem vagyok benne biztos hogy ebben a verzióban van igényes megoldás. Ha ilyen kör ködlámpás kocsim lenne én tuti megvenném, mert ha azt nézzük, hogy ködlámpa, nappali menetjelző és kanyarfény is egyben, szerintem elfogadható az ára.

Viszont én még várok egy kicsit, hátha ez a típus úttörő lesz. Mert ahogy bejöttek a menetjelzős lámpák egyből megjelentek a racsing piacon ezek a lámpák:

http://www.rs-shop.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/Tec_LPOP38.jpg?&tmpl=component

A gyári fényszórókat azért nem áldoznám fel, hogy menetjelzőm legyen, de a ködlámpákat igen.

Bízok benne hogy lesznek ilyen racsingos ködlámpák is, ha pedig nem jelennek meg 1-2 éven belül a piacon majd kitalálok valamit......

Link to comment
Megosztás:

merenyi85, on 03 Feb 2015 - 09:58 AM, said:

Ez engem is érdekelne. Bár nem vagyok benne biztos hogy ebben a verzióban van igényes megoldás. Ha ilyen kör ködlámpás kocsim lenne én tuti megvenném, mert ha azt nézzük, hogy ködlámpa, nappali menetjelző és kanyarfény is egyben, szerintem elfogadható az ára.

Viszont én még várok egy kicsit, hátha ez a típus úttörő lesz. Mert ahogy bejöttek a menetjelzős lámpák egyből megjelentek a racsing piacon ezek a lámpák:

http://www.rs-shop.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/Tec_LPOP38.jpg?&tmpl=component

A gyári fényszórókat azért nem áldoznám fel, hogy menetjelzőm legyen, de a ködlámpákat igen.

Bízok benne hogy lesznek ilyen racsingos ködlámpák is, ha pedig nem jelennek meg 1-2 éven belül a piacon majd kitalálok valamit......

Nekem is tetszik ez a 3 az 1-ben megoldás. Igazán akkor nézne ki jól, ha vennék hozzá OPC lököst.

Majd talán egyszer...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.