Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

hello sya mindenki lenne egy olyan kérdésem mitől lehet az hogy c20 xe motor ha nagyobb gázt adok neki köhög de csak kisebb fordulaton olyan 3000 ig most volt gyújtás kábel + gyertyák gyeréje elötte nemészleltem ien problémát és elvileg a gyertyák jók kábel szintúgy köszönöm előre is a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Betöltőnyílás nincs, ellenőrző furat van, és ott van a bal oldali képen a helye...

ill. van még 1 verzió, amikor is leengedődik minden olaj a váltóból, aztán újratöltésnél a km.spirál meghajtó tengelyét kihúzzuk a váltóból, és annak a helyén öntjük be az olajjavadalmazást.A másik ilyen hely pedig a szuszogó.

Bevált helyek! :huh:

Link to comment
Megosztás:

hello sya mindenki lenne egy olyan kérdésem mitől lehet az hogy c20 xe motor ha nagyobb gázt adok neki ugrál de csak kisebb fordulaton olyan 3000 ig most volt gyújtás kábel + gyertyák gyeréje elötte nemészleltem ien problémát és elvileg a gyertyák jók kábel szintúgy köszönöm előre is a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy 90-es évjáratú A Omegám van.

A következő lenne a problémám. Világít a "check" lámpa. Kivillogtattam a hibakódot, azt jelzi hogy a pillangószelep jeladó hibás. Kb 3 másikat próbáltam rá, mind a háromnál ugyanúgy világított. Rádugtam egy olyat ami nem pontosan rá való mert más a felfogatása, de azzal jó, elalszik a "check" lámpa. Ugyanolyan c20ne motoron volt de mégis más a felfogatása.

Mi a teendő? "Tákoljam rá" valahogy?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Szia!

kétféle pillangó poti volt. a régi kétállású (alapjárat-teljesterhelés) ami állítható és az új, ami tudja a részterhelést is, fix pozícióban a hozzá tartozó pillangószelepházon.

nézd meg, teljesen záródik e a pillangó, mert a félállapotban nyitott-elkoszolódott helyzet megzavarhatja.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

kétféle pillangó poti volt. a régi kétállású (alapjárat-teljesterhelés) ami állítható és az új, ami tudja a részterhelést is, fix pozícióban a hozzá tartozó pillangószelepházon.

nézd meg, teljesen záródik e a pillangó, mert a félállapotban nyitott-elkoszolódott helyzet megzavarhatja.

Köszönöm a segítséget.

Az is lehet a probléma hogy a pillangószelep alaphelyzetben nincs teljesen zárva, mert az állítócsavarja nem engedi teljesen bezárni?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

hello c20xe motorom van és mért lehet az hogy elindítom megy egy db ig és megáll de pöcre indul utána is és elakarol vele indulni sebességbe teszem adok neki egyk is gáz 2000 körüli fordulaton és fuldoklik nem akar menni mindig megáll ha picit járatom alaphelyzetbe ugy hogy nyomom a gázt áttmelegszik és semmi gondom sincs vele szinte alapjáraton megindul mitől lehet ez? az elektronika aztirja hogy Bütykös tengely 93 pozícionáló szenzor – feszültség túl alacsony 13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Lenne egy hatalmas problémám. Az én Calibrám egy épített vas (C20XE) és van egy olyan gondom vele,hogy hidegen fullad nincs alapjárat És olyan mintha levegőt nyomna az AC.A kis gumigyűrű már ki lett cserélve.De emellett csupa benzin mindig a tanksapkám és amikor tankolok alig van benne benzin mégis folyton lekattan a pisztoly. Össze lehet ott cserélni a csöveket,hogy ilyet csináljon? Tehát az a kérdésem,hogy el lehet e kötni ott a dolgokat,hogy ez legyen a jelenség? <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy opel calibra c20xe gyertya kábeleinek az ellenállása ha 2,17 Kohm az normális?Milyen értéknél kell cserélni?

Mert gondolkodom sport gyertya kábelen, valakinek van tapasztalata róla?Érdemes lecserélni?

Olvastam a splitfire kábelek ellenállása 250 ohm....és azért a kettő közt van különbség....

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom túl sokszor földobott téma az alapjárat szabályozó motor meghibásodása, de sajnos bocsi nem volt időm megkeresni a válaszokat régről, EZÉRT KÉRLEK segítsetek most!!!

Egy használt , de viszonylag jó alapjár.szab motorom van betéve a sz@r után, de alacsony benzin szintnél és főleg hüvösebb időben kb.980 ról felmegy néha 1050 f/p re a ford szám.Hangban mindenképpen hallani, ha nem is látni a ford.számmutatón!Úgy tudom ki kellene mosni, de mi a tuti erre tulajdonképpen, ja amúgy a motor hiba- lámpa is kigyullad amikor nagyobbat (") emelkedik a fszám (kb.1050 ig).Benzin tisztító adalék után is így működött!Kérem akinek valami tisztítószer tippje vagy egyéb trükkje, ami bejött, segítsen, hogy jobban ne koszoljam el!

Nagyon köszönök minden hozzászólást, amiben segíteni tudok én is fogok!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az alapjárati motort áztasd be féktisztítóba,hígítóba.A csatlakozó azért ne érjen bele.Ha nagyon piszkos ázhat akár egy napig is.Majd szárítsd ki és fújd be WD-40-el mielőtt visszarakod.Ha C20XE-d van érdemes kitakarítani a komplett szívósort és az összekötő gumicsövet is.

A leírtak alapján nem biztos ,hogy az alapjárati motorral van a gond.Első körben a hibakódot kellene kiolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, bocsánat ha rossz helyre írom, nem vagyok valami pro ebben a fórum támában:)

Szóval keresnék 1990-es Évjáratú Piros 16V-s Calibrát külföldi papíros-t, motorhibásat esetleg midnkettő lehet:) alkatrésznek kéne egy kikötés a kasztni legyen egyben és szép állapotban legyen ajánlatokat várom tel: 06704310953 vagy e-mail: pengexe16@freemail.hu

Köszönöm:)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az alapjárati motort áztasd be féktisztítóba,hígítóba.A csatlakozó azért ne érjen bele.Ha nagyon piszkos ázhat akár egy napig is.Majd szárítsd ki és fújd be WD-40-el mielőtt visszarakod.Ha C20XE-d van érdemes kitakarítani a komplett szívósort és az összekötő gumicsövet is.

A leírtak alapján nem biztos ,hogy az alapjárati motorral van a gond.Első körben a hibakódot kellene kiolvasni.

Nos igaz még nem jutottam el diagnosztikára, de ha van tippetek, megköszönöm, mi más lehetne még!Amúgy a levegőszűrő végéről a kis kanyart is leszedtem, talán a plusz levegő zavarja a légtömegmérőt???Lehet , hogy hülye kérdés, de túl pontos a légtömegmérő és nem viseli el a plusz levegő mennyiség beráramlást (duppla akkora lukon ömlik be a levegő így a a csonkból)?

Igen c20xe-m van, ha még nem írtam volna, bocs.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan érdekes dolog van, amire nem tudok rájönni ha valakinek van ötlete ossza meg.....

A calibrámba betettem 4 sportgátlót, hogy keményebb legyen, de hagytam a gyári rugókat és amikor a kormányt tekerem néha ilyen kattanó hang jön a bal első keréktől....mintha a rugó megakadna és amikor kiakad az kattan egyet...ilyesmi lehet?

Elötte nem csinált ilyet.

Vajon mivel lehet gond? :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.