Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

És milyen lehet ez? Nagyon ratyi?

Ejj, de bizalmatlan vagy...

Nekem ilyen van ahogy már mondtam is, bár beszerelve még nincs, de összedugtuk, kipróbáltuk, működik. Mondjuk sztem ez még ennyiért nem barátja a check controllnak, de végülis ki is próbálhatjuk. Egyszer amikor ráérsz, eljössz, rádugjuk az autódra és kiderül hogy panaszkodik-e a check controllod. Inkább azt derítsd ki végre hogy a projektoros Depó lámpádba milyen foglalatú izzó kell.

Link to comment
Megosztás:

Martin car audio árul Base xenon szetett 12ezer körül. Az milyen lehet? Lehet felhivom őket és megkérdezem hogy visszaveszik e ha összeveszik a check controllal.

http://www.martincaraudio.hu/szuper_akcios_xenon_szett.html

Én is nézegettem ezt a szettet,rá kérdeztem a cégnél és a következő válaszolták."Nagyon köszönjük, hogy felkereste cégünket és hozzánk fordult. Amennyiben az autó jelzi az égőhibát, akkor nem fog megflelően működni a Base szettünk. Az Evolution kategóriát javasoljuk Önnek beépítésre. Sajnos alacsony kategória beépítésével nem lehet a hibát kiküszöbölni."

Link to comment
Megosztás:

Sokat nem kell keresgélni: H1/H7

Meglepődtök, de nekem is depós projektoros lámpám van, és h1/h1 az izzó foglalat. Haver xenon szettjét próbálgattuk bele, H7-es volt neki de tompítottnak nem volt jó, hát akkor megy refinek, de oda se ment be. Majd hanyat estem! Egyébként az én lámpám már kicsit öreges. A lámpatest a plexi alatt a szélénél amit már nem mozgat a motor, atom le van peregve a tükrös felület. Egyikbe szét van ugorva a magasságállítás rudazata, de nem is baj, mert ha beakasztom mindkét motort a helyére kb 2 és fél métert világítanak, és persze akkor se megy a magassgállítás! Szóval ez a Depos tema remélem nektek bejön, mert az enyém egy ipari hulladék!

Link to comment
Megosztás:

Meglepődtök, de nekem is depós projektoros lámpám van, és h1/h1 az izzó foglalat. Haver xenon szettjét próbálgattuk bele, H7-es volt neki de tompítottnak nem volt jó, hát akkor megy refinek, de oda se ment be. Majd hanyat estem! Egyébként az én lámpám már kicsit öreges. A lámpatest a plexi alatt a szélénél amit már nem mozgat a motor, atom le van peregve a tükrös felület. Egyikbe szét van ugorva a magasságállítás rudazata, de nem is baj, mert ha beakasztom mindkét motort a helyére kb 2 és fél métert világítanak, és persze akkor se megy a magassgállítás! Szóval ez a Depos tema remélem nektek bejön, mert az enyém egy ipari hulladék!

Olyan nem volt szerintem... neked azért nem megy bele szerintem a H7 a refibe, mert van hogy kicsit reszelni kell

a foglalatot, hogy a xenonégő vezetőszála átmenjen rajta.

Tényleg elég hulladék minőség ez a depo lámpa, de a széthullott állítómechanikát össze is lehet rakni kis ügyességgel :blush:

Link to comment
Megosztás:

Kollegák!

Indul a lámpa projectem. Ha valaki jár bontóban és van legyalult, törött xenon lámpa ahol minimum a projektor lencse épp (az nem baj ha a projektor is OKÉ) akkor dobjon már rám egy PÜ-t.Sajna csak balos lámpát tudtam eddig szerezni. A projektorom fel lesz foncsoroztatva mert szürke színe van és nem ezüst, a lencse pedig csere vagy pucolás.

Ezután már jó lesz...! Ha beválik akkor csinálom a másikat is.Nyomok majd fel képeket hátha hasznos lesz még vkinek... :blush:

Z

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 1 month later...
A múltkori generátorhiba miatt (túltöltés) egyszerre ment ki a két faxa eufab gold égőm, nyugodjanak békében. <_<

Azért így is kiszolgáltak két évet, megérték az árukat :)

Dettó így jártam... Agyaltam már, hogy vajon mi rottyanhatott meg, hogy nem világít a két refi... Átnéztem már a relét, biztit, mindent, illogikusnak találtam, hogy szinte tökéletesen egyszerre aludtak ki.

Aztán rámértem, és megvolt a feszkó. Tehát pusztult volt mindkét lámpics... :)

Ja, szintén generátor túltöltés volt a probléma. Még jóhogy volt tarcsiba egy generátor. Most az eredeti Bosch várja sorsát (javítás).

Link to comment
Megosztás:

bixenon izzót nem lehet bele szerelni?

Bixenon "izzót" H4es foglalalttal gyártanak, mivel ezekben van két izzószálnak(tompított-reflektor) (a xenon esetebén valóban egy "izzószál" van, egy elektromágnes mozgat egy árnyékolást, avagy magát a fényforrást).

Omegákba mivel csak H1/H1, illetve H1/H7-es lámpatestek vannak, így a bixenon nem játszik.

Egyébként a fogyvédelem, meg minden egyéb szerv helyében ezeket a bixenonokat üldőzném mint anno az inkvizíció...

Legtöbbször szakadt Transit-Zsiguli-Golf hordozza őket, ha szembe jön veled az úton, neadj isten esőben-sötétben, olyan mintha közelről néznél a hegesztés ívfényébe... finom.

Link to comment
Megosztás:

Bixenon "izzót" H4es foglalalttal gyártanak, mivel ezekben van két izzószálnak(tompított-reflektor) (a xenon esetebén valóban egy "izzószál" van, egy elektromágnes mozgat egy árnyékolást, avagy magát a fényforrást).

Omegákba mivel csak H1/H1, illetve H1/H7-es lámpatestek vannak, így a bixenon nem játszik.

Egyébként a fogyvédelem, meg minden egyéb szerv helyében ezeket a bixenonokat üldőzném mint anno az inkvizíció...

Legtöbbször szakadt Transit-Zsiguli-Golf hordozza őket, ha szembe jön veled az úton, neadj isten esőben-sötétben, olyan mintha közelről néznél a hegesztés ívfényébe... finom.

Ezrét nem raktam a Rekordba xenont, mert nem lehet állítani a lámpa magasságot, és nem akarom a szembejövőket vakítani. Inkább lereléztem mindkét lámpát külön, és már az is sokat számított <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezrét nem raktam a Rekordba xenont, mert nem lehet állítani a lámpa magasságot, és nem akarom a szembejövőket vakítani. Inkább lereléztem mindkét lámpát külön, és már az is sokat számított <_<

Naigen... Sokszor elég egy rendes testelést csinálni a lámpáknak, vagy direktáramot adni az akksiról (persze relével)... Öreg autónál sose lehet tudni milyenek a vezetékek, testpontok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.