Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Faterom Fiat Talentóján is lereléztem a tompitottat a lámpákban, de nem lett jobb. Sőt kiderült, hogy ott gyárilag relézve van a tompitott. Most ki lett cserélve az égő vmilyen Tungsramra, és sokkal jobb lett.

Köszi, asszem ki kéne reléznem, mert azért a 17 éves generátor megérzi a klímát :) és ejti a feszkót. Nem vészesen, a mutató szerint, de alapjáraton látványos a differencia.

Meg ha veszek bele vmi tungsram, osram okosságot (nightbreaker, vagy megalight-t) azok meg érzékenyek erre sztem. sima 3 lábú relét használtál?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, asszem ki kéne reléznem, mert azért a 17 éves generátor megérzi a klímát :) és ejti a feszkót. Nem vészesen, a mutató szerint, de alapjáraton látványos a differencia.

Meg ha veszek bele vmi tungsram, osram okosságot (nightbreaker, vagy megalight-t) azok meg érzékenyek erre sztem. sima 3 lábú relét használtál?

Sima négylábut.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, asszem ki kéne reléznem, mert azért a 17 éves generátor megérzi a klímát :D és ejti a feszkót. Nem vészesen, a mutató szerint, de alapjáraton látványos a differencia.

Meg ha veszek bele vmi tungsram, osram okosságot (nightbreaker, vagy megalight-t) azok meg érzékenyek erre sztem. sima 3 lábú relét használtál?

Testelési pontok jól vannak? Csak mert a klíma gerjesztőtekercse olyan sok áramot nem vesz fel (ugyan a Rekordét nem ismerem, de általában 10A-es biztin szokott lógni a gerjesztő), ráadásul Ohmikus ellenállása 5-20Ohm között szokott lenni, így még 10A-t sem vesz fel.

Inkább a ventilátor az, ami meghúzza. Lehet hogy szorul egy kicsit a csapágy...

hja igen :D :D ok kösz :)

Ha tudsz, inkább Tungsram-ot vegyél, ugyan a Nightbreaker egy hangyányit erősebb, de jelentősen rövidebb az élettartama, legalábbis én erre jutottam.

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem olvasgatni a világhálón az emelt fényerejű halogénizzók témájában. Elég sok fórumon jutottam információhoz, ám összességében az derült ki számomra, hogy ezen izzók élettartama is eléggé autótípus-függő is. A hagyományos halogénizzó élettartama állítólag 400 üzemórára tehető. Ezen szétröhögtem a belemet, mert az előző autómban egyszer se kellett cserélnem, pedig több mint 10 évig hajtottam. De olvastam olyat is, aki a hagyományos izzót is félévente cserélte az autójában. Így lényegében a teljes tanácstalanság hermetikusan záródó burkában ülök jelenleg is az emelt fényerejű izzók tekintetében.

Elképzelésem az lenne, hogy ha van valakinek némi tapasztalata ezügyben B Omega-val kapcsolatban, akkor, ha megosztaná velünk, én szívesen olvasnám azt, és okulnék belőle.

Tehát keresem azt az emelt fényerejű izzót, amit elvisel az Omega legalább egy évig.

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem olvasgatni a világhálón az emelt fényerejű halogénizzók témájában. Elég sok fórumon jutottam információhoz, ám összességében az derült ki számomra, hogy ezen izzók élettartama is eléggé autótípus-függő is. A hagyományos halogénizzó élettartama állítólag 400 üzemórára tehető. Ezen szétröhögtem a belemet, mert az előző autómban egyszer se kellett cserélnem, pedig több mint 10 évig hajtottam. De olvastam olyat is, aki a hagyományos izzót is félévente cserélte az autójában. Így lényegében a teljes tanácstalanság hermetikusan záródó burkában ülök jelenleg is az emelt fényerejű izzók tekintetében.

Elképzelésem az lenne, hogy ha van valakinek némi tapasztalata ezügyben B Omega-val kapcsolatban, akkor, ha megosztaná velünk, én szívesen olvasnám azt, és okulnék belőle.

Tehát keresem azt az emelt fényerejű izzót, amit elvisel az Omega legalább egy évig.

Nekem jóideje emelt fényerejű izzóm van, viszont ismerek olyan Omegást, aki már bő 1 éve használ Nightbreakert (annak ellenére is, hogy ez a típus állítólag rövidebb élettartamú, mint a Tungsram Megalight).

Nekem jelenleg 4 db Tungsram Megalight szolgál az autóban, hónapok óta korrektül teszik a dolgukat. Novemberben tudok róla jelenteni, hogy hogyan bírták ki az egy éves tesztet! :D

Amúgy nekem jelentősen növekedett a fényerő az emelt fényerejű izzókkal (TYC lámpatestek).

Az izzók leginkább a feszültségingadozásra érzékenyek, pl az indításnál fellépő terhelés meghúzza a feszültséget. Ez ellen egyszerű védekezés, a lekapcsolt lámpa :)

Tehát ha jó a feszstab, és az akksi, akkor nem eszi az izzót az autó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem jóideje emelt fényerejű izzóm van, viszont ismerek olyan Omegást, aki már bő 1 éve használ Nightbreakert (annak ellenére is, hogy ez a típus állítólag rövidebb élettartamú, mint a Tungsram Megalight).

Nekem jelenleg 4 db Tungsram Megalight szolgál az autóban, hónapok óta korrektül teszik a dolgukat. Novemberben tudok róla jelenteni, hogy hogyan bírták ki az egy éves tesztet! :D

Amúgy nekem jelentősen növekedett a fényerő az emelt fényerejű izzókkal (TYC lámpatestek).

Az izzók leginkább a feszültségingadozásra érzékenyek, pl az indításnál fellépő terhelés meghúzza a feszültséget. Ez ellen egyszerű védekezés, a lekapcsolt lámpa :)

Tehát ha jó a feszstab, és az akksi, akkor nem eszi az izzót az autó.

Köszönöm az infót!

Nekem jelenleg egy közepesen mattult, projektoros Depo szolgáltatja a mécsesnyi fényerőt. A tiedben ezek szerint akkor Tungsram van? Mennyivel emelt a fényereje? 50 - 60 - 90%?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nekem jelentősen növekedett a fényerő az emelt fényerejű izzókkal (TYC lámpatestek).

Az izzók leginkább a feszültségingadozásra érzékenyek, pl az indításnál fellépő terhelés meghúzza a feszültséget. Ez ellen egyszerű védekezés, a lekapcsolt lámpa :)

Tehát ha jó a feszstab, és az akksi, akkor nem eszi az izzót az autó.

Na ezért (is) akarom kirelézni... elvileg segít valamelyest

Link to comment
Megosztás:

A hagyományos halogénizzó élettartama állítólag 400 üzemórára tehető. Ezen szétröhögtem a belemet, mert az előző autómban egyszer se kellett cserélnem, pedig több mint 10 évig hajtottam. De olvastam olyat is, aki a hagyományos izzót is félévente cserélte az autójában. Így lényegében a teljes tanácstalanság hermetikusan záródó burkában ülök jelenleg is az emelt fényerejű izzók tekintetében.

Tényleg autótípus-függő lehet, én a céges autómban a hagyományos H7-es izzókat (nem is valami gagyi, Hella gyártmány) max. 3 havonta cserélem mindennapos használat mellett, de tulajdonképpen így is majdnem felével túllépik a 400 órás üzemidőt, szóval nem panaszkodhatok...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

T. Cartarsak!

Gondoltam mielott szetkapom a xenon-t a "Leuchtw. fahrlicht" hibauzi miatt kicsit utananezek azon belul mi a gondja.

Hat volt rendesen! <_<

Peti%20fault%20list.JPG

Ebbol egyetlen tarolt hiba van, de mi a helyzet vajon a tobbivel? Ha valaki belement mar ilyenbe szoljon hozza, mielott szetkapom.

koszi!

Link to comment
Megosztás:

T. Cartarsak!

Gondoltam mielott szetkapom a xenon-t a "Leuchtw. fahrlicht" hibauzi miatt kicsit utananezek azon belul mi a gondja.

Hat volt rendesen! <_<

Ebbol egyetlen tarolt hiba van, de mi a helyzet vajon a tobbivel? Ha valaki belement mar ilyenbe szoljon hozza, mielott szetkapom.

koszi!

Nekem ugyanez a hiba van, mivel nincs magasságállító motor. És a motor is az lámpa áramkörébe van bekötve, ezért nyavajog.

Persze ez nem Xenon...

Link to comment
Megosztás:

T. Cartarsak!

Gondoltam mielott szetkapom a xenon-t a "Leuchtw. fahrlicht" hibauzi miatt kicsit utananezek azon belul mi a gondja.

Hat volt rendesen! <_<

Ebbol egyetlen tarolt hiba van, de mi a helyzet vajon a tobbivel? Ha valaki belement mar ilyenbe szoljon hozza, mielott szetkapom.

koszi!

Megbolygatták a rendszert és sztem minimum gyújtást adtak rá. Anno mikor szétszedtem a lámpám akkor jártam a kocsival 1 napot lámpa nélkül de nem felkapcsolva, és azután voltak benn ilyen nem jelenlévő hibák. Töröld őket szimplán.

Link to comment
Megosztás:

Megbolygatták a rendszert és sztem minimum gyújtást adtak rá. Anno mikor szétszedtem a lámpám akkor jártam a kocsival 1 napot lámpa nélkül de nem felkapcsolva, és azután voltak benn ilyen nem jelenlévő hibák. Töröld őket szimplán.

Megtortent.

Remelem az allitomotor cserejevel az utolso is eltunik. Bar meg abban is remenykedhetnek, hogy csak nem dugtak vissza rendesen amikor csereltek a lampat az

elozo tulajnal.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!!!

Szerintetek Horvátországban mennyire vannak ráálva a rendőrök az utólagos xenonra?

Jövő hónapba megyünk és nem tudom visszacseréljem-e halogén izzóra.

A fényszórók magassága be van állítva, nem is villogott még miatta 1 autós sem, de automata magasságállítás és fényszórómosó az nincs.

Milyen tapasztalataitok vannak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Szerintetek Horvátországban mennyire vannak ráálva a rendőrök az utólagos xenonra?

Jövő hónapba megyünk és nem tudom visszacseréljem-e halogén izzóra.

A fényszórók magassága be van állítva, nem is villogott még miatta 1 autós sem, de automata magasságállítás és fényszórómosó az nincs.

Milyen tapasztalataitok vannak?

Tojnak rá...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Szerintetek Horvátországban mennyire vannak ráálva a rendőrök az utólagos xenonra?

Jövő hónapba megyünk és nem tudom visszacseréljem-e halogén izzóra.

A fényszórók magassága be van állítva, nem is villogott még miatta 1 autós sem, de automata magasságállítás és fényszórómosó az nincs.

Milyen tapasztalataitok vannak?

Szerintem annyi közük van hozzá, mint a magyar rendőrnek ahhoz, hogy a horvát rendszámos autón milyen utólagos módosítások vannak. Gondolom ha egy MadMax módon felszerelt Interceptor lenne a járgány, azt azért kérdőre vonhatnák, de egy izzóba/xenonba nem köthetnek bele. Miért is? honnan tudja ő eldönteni, hogy egy másik országban milyen szabályozás van? és amíg az autó egy másik ország rendszámtábláját hordja, addig nincs ilyentéren jogköre felette. Szép is lenne, levenné a rendszámtáblát, és berendelné ottani NKH-s műszakira :D :D :D :P

Amúgy én svédben magyar rendszámos Omegát használok, a rendőrök még a papírjait se kérik el, ha megállítanak. Ugyan egyszer elkérte egy 'polisman', azt visszaadta, hogy ő ezt nem érti, de látja a dátumot, hogy érvényes, úgyhogy további jó utat :lol:

Viszont! Visszafele is volt tapasztalat, itteni magyar ismerős svéd rendszámos autóval ment haza, és az otthoni rendőröknek nem tetszett a 3db fazék méretű xenonos Hella pótfényszóró. De nem tudtak semmit tenni, a svéd rendeletek nem korlátozzák, az autón svéd rendszám van. ennyi.

Egyetlen kivétel ez alól, a tiltott dolgok. Pl az északi balti országokban engedélyezett a szöges gumi, bizonyos időszakban. De Dániába már nem lehet vele átmenni, ahogy az EU többi országába se.

Link to comment
Megosztás:

voltam többszőr de még rendőrt sem láttam.vagy nem emlékszem,de semmi zűr.simán mehetsz szerintem

Azért trafi mögött rendszeresen látni. Vagy gyalogátkelők környékén. Nekem a gáz papírjait kérik rendszeresen, illetve régebben nem akartak átemgedni, mikor a nagyrendszám alja vissza volt hajtogatva a lökös alá. Xenonba sosem kötöttek bele, és a fóliába sem.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Valaki (mondjuk aki már sütögetett szét lámpatestet :)) fel tudna homályosítani, hogy a horizontális állítás miként működik? Azenyémben mintha nem működne és van egy enyhe széttartása a két csóvának. Vagy csak tényleg olyan nagyonsokat kell rajta tekerni?

A függőleges állítás oké volt, simán be is lőttem őket pát perc alatt.

Link to comment
Megosztás:

Valaki (mondjuk aki már sütögetett szét lámpatestet :)) fel tudna homályosítani, hogy a horizontális állítás miként működik? Azenyémben mintha nem működne és van egy enyhe széttartása a két csóvának. Vagy csak tényleg olyan nagyonsokat kell rajta tekerni?

A függőleges állítás oké volt, simán be is lőttem őket pát perc alatt.

A három tekerővel 3 ponton billentve lehet állítani. Legalábbis a projektoros lámpákat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.