Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

De ha mégis szét lehet szedni roncsolás nélkül, akkor van az a szaki, aki meg tudja csinálni.

Keresgélj! Szerintem az egyik kollégám is megcsinálná, csakhogy mi Debrecenben vagyunk.

Keresgéltem, de már úgy vagyok vele, hogy feladom. :(

Több szervizben is megnézettem, azt mondták, hogy nem javítható, csere. (Persze szét nem szedték.)

Tegnap beszéltem egy csak autó xenon lámpákkal foglalkozó szervizzel. Ők hoztak fel példának más márkákat, ahol simán megoldható az állítómotor csere, de az Astránál esélytelen. Legalábbis ezt mondták.

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem, de már úgy vagyok vele, hogy feladom. :(

Több szervizben is megnézettem, azt mondták, hogy nem javítható, csere. (Persze szét nem szedték.)

Tegnap beszéltem egy csak autó xenon lámpákkal foglalkozó szervizzel. Ők hoztak fel példának más márkákat, ahol simán megoldható az állítómotor csere, de az Astránál esélytelen. Legalábbis ezt mondták.

Szerintem érdemes lenne megpróbálni szétszedni, ha mégis törik akkor veszel újat, nem veszítesz vele semmit. A plexit meg kéne melegíteni, hátha hőre lágyul a ragasztó, mert ha ez lejönne, akkor nyert ügyed lenne!

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem, de már úgy vagyok vele, hogy feladom. :(

Több szervizben is megnézettem, azt mondták, hogy nem javítható, csere. (Persze szét nem szedték.)

Tegnap beszéltem egy csak autó xenon lámpákkal foglalkozó szervizzel. Ők hoztak fel példának más márkákat, ahol simán megoldható az állítómotor csere, de az Astránál esélytelen. Legalábbis ezt mondták.

Szia!

Az nem lenne megoldás, ha kicseréled a lámpatesteket sima, nem kanyarkövetősre a vizsga idejére?

Vagy így esetleg lenne hibaüzenet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy egy kazettás fejegységet szeretnék cserélni a 2007-es autómban cd-s mp3-as egységre.

Mi a menete, és lehetséges-e?

Válaszotok előre is köszönöm!

Ha el akarod adni a kazettásat (nem hiszem, hogy valakinek kellene), akkor le kell tanítani az autóról, utána kiszerelni, az újat amit veszel, azt meg rá kell tanítani az autódra. Fontos, hogy letanítottat vegyél!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem érdemes lenne megpróbálni szétszedni, ha mégis törik akkor veszel újat, nem veszítesz vele semmit. A plexit meg kéne melegíteni, hátha hőre lágyul a ragasztó, mert ha ez lejönne, akkor nyert ügyed lenne!

Csergőék bevállalták, hogy megpróbálják szétszedni és valamit tenni az ügy érdekében. Ha nem tudják megcsinálni, akkor marad a csere.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az nem lenne megoldás, ha kicseréled a lámpatesteket sima, nem kanyarkövetősre a vizsga idejére?

Vagy így esetleg lenne hibaüzenet?

Nem tudom... De ez meg nagyon macerás mindig cserélgetni, meg programozgatni. Akkor inkább kiadom rá azt a 200-at ha nem lesz más megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem érdemes lenne megpróbálni szétszedni, ha mégis törik akkor veszel újat, nem veszítesz vele semmit. A plexit meg kéne melegíteni, hátha hőre lágyul a ragasztó, mert ha ez lejönne, akkor nyert ügyed lenne!

Én már szedtem szét a lámpát!

Vagy körben megmelegíted a ragasztót vagy berakod a sütőbe, után simán szét lehet szedni, csak normálisan összerakni macerás :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, az más! :)

Csak akkor meg egy hibátlan jobb oldalit "dobhatnék ki". A neten is árulnak egy használt jobb oldalit hónapok óta. Elég ritka az ilyen fényszóró, nincs nagyon rá kereslet. Ha bal oldali lett volna azonnal le is csaptam volna rá.

Szia!

Ez nem olyan, amilyen neked kellene?

http://kauffer.hu/termek_oldal/htmls/?cikkkod=1ZS008710-321-HEL

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom... De ez meg nagyon macerás mindig cserélgetni, meg programozgatni. Akkor inkább kiadom rá azt a 200-at ha nem lesz más megoldás.

Csak egy gondolat volt, mert egy szett sima lámpabúrát már lehet kapni olyan 50000Ft környékén, és azért 150000 spór nem elhanyagolható. Amúgy ha most is szarul világít az eredeti, én nem is gondolkodnék, cserélném.

Gondolom, hogy kényelmes a kanyarkövetős, meg jó, meg stb. , de pont itt az ellenpélda. Sajnálom, hogy így jártál, de én is jól látok a sötétben a sima verzióval.

De kívánom, hogy járj sikerrel, bárhogy is választasz.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Csak egy gondolat volt, mert egy szett sima lámpabúrát már lehet kapni olyan 50000Ft környékén, és azért 150000 spór nem elhanyagolható. Amúgy ha most is szarul világít az eredeti, én nem is gondolkodnék, cserélném.

Gondolom, hogy kényelmes a kanyarkövetős, meg jó, meg stb. , de pont itt az ellenpélda. Sajnálom, hogy így jártál, de én is jól látok a sötétben a sima verzióval.

De kívánom, hogy járj sikerrel, bárhogy is választasz.

Üdv,

Nem világít rosszul, csak akkor ha le van programozva róla az AFL. Van egy olyan érzésem, hogy akkor nem csak a vízszintes irányú mozgás nem megy, hanem a függőleges se.

Ha vissza van programozva, semmi gond nincs vele.

Én is jól láttam a sima verzióval, amíg nem ültem át ebbe. Az ember nagyon hamar megszokja a jót. A munkahelyemen pl sima egyszerű fix halogén fényszórós Astrát vezetek. Tegnapelőtt jöttem vele sötétben. Hát mintha vakon vezetnék, ami előtte fel sem tűnt.

Astra555!

Köszönöm a tippet. Tényleg ez a legjobb ár, amit találtam. Tegnap meg is kérdeztem tőlük, de csak jobb oldali van, bal oldalit nem is tudják hogy egyáltalán rendelésre mikor tudnának hozni.

Közben annyit sikerült a lámpával elérni, hogy valahogy a műszerfalról leprogramozták. (Nem tudom hogy, így mondták...) Így nem jelezi a hibát és funkcionálisan tökéletesen működik. Amíg oda világít ahova kell és jól látok vele, addig úgy tűnik megúsztam a cserét.

Link to comment
Megosztás:

Ki akarom cserélni a műszerfal, középkonzol, és a gid világítását, mert nekem nem jön be ez a narancsos sárga szín. Ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban az megoszthatná. köszönöm

Nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, csak érdekelne milyen színre gondoltál. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Ma indítottam volna kocsit és semmi meg sem mozdult, meg valami pityegő hang ment folyamatosan mint mikor megy az elakadás jelző. Na mondom fa...sza megint vékonyabb leszek pár tíz ezressel, kiszálltam és beakartam zárni de semmi a központi zár sem működött, gondoltam aksi probléma lesz. Levettem az egyik aksi sarut, hogy legalább a pityegés szűnjön meg. Szóltam ismerősnek be huzatuk, be is indult megy minden. Gondoltam olvasok egy hiba kódot és ekkor a következő meglepetés fogadott.

P0050 HO2S Heater Control Circuit (Bank 2 Sensor 1)

P0500 Vehicle Speed Sensor Malfunction

P0070 Ambient Air Temperature Sensor Circuit

P0460 Fuel Level Sensor Circuit Malfunction

Ez normális hozatás után, néztem kb. 1 hete is de akkor semmi hiba nem volt csak a P0120=Fojtószelep-/pedálhelyzet-jeladó A funkció-rendellenesség , de ez már meg volt korábban is. Ja és mikor húzatás után elindultam a géppel az üzemanyag jelző kb. 2 percig villogott mint mikor kiakar fogyni a benzin, de a mutató az majdnem fél tankot mutatott, utána megszűnt a villogás.

Köszönöm a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

Pirosra szeretném. Szerintem az hangulatosabb.

youtube-on kéket láttam, az nem jön be.

Az megoldható!

Konkrét tapasztalatom nekem sincs a cserével kapcsolatban, de tavaly, mikor autót kerestem, pont egy ilyet is megnéztem. A tualj azt mondta, hogy "Insigniás" kijelzőre cseréltette. Kinézetre ugyan olyan volt mint a monokróm Astrás, csak piros volt a háttérvilágítás, nem az a narancs.

Link to comment
Megosztás:

Mi az az elektronikai egység, aminek a doboza az akkumulátortartó elejére van függesztve? Kb 10x4x4 cm méretű doboz s külsején tele fém hűtőbordákkal és alul megy be egy kábelköteg.

Eddig nekem le volt esve a helyéről, csak lógott a motortérben. Ma vettem észre és megtaláltam, hogy ott a tartója.

Link to comment
Megosztás:

Mi az az elektronikai egység, aminek a doboza az akkumulátortartó elejére van függesztve? Kb 10x4x4 cm méretű doboz s külsején tele fém hűtőbordákkal és alul megy be egy kábelköteg.

Eddig nekem le volt esve a helyéről, csak lógott a motortérben. Ma vettem észre és megtaláltam, hogy ott a tartója.

Szia!

Ha jól emlékszem az az izzitó relé,de ez csak tipp,majd a nálam okosabbak megcáfolnak,vagy megerősítenek.

Link to comment
Megosztás:

Mi az az elektronikai egység, aminek a doboza az akkumulátortartó elejére van függesztve? Kb 10x4x4 cm méretű doboz s külsején tele fém hűtőbordákkal és alul megy be egy kábelköteg.

Eddig nekem le volt esve a helyéről, csak lógott a motortérben. Ma vettem észre és megtaláltam, hogy ott a tartója.

Izzítórelé. A csatlakozó rajta van?

Link to comment
Megosztás:

Erre a jelenségre akkor tud valaki valami okosat mondani ! Mert ma többször is felvillant a villás kulcs, de a kocsi szerencsére az működik rendesen!

" Sziasztok !

Ma indítottam volna kocsit és semmi meg sem mozdult, meg valami pityegő hang ment folyamatosan mint mikor megy az elakadás jelző. Na mondom fa...sza megint vékonyabb leszek pár tíz ezressel, kiszálltam és beakartam zárni de semmi a központi zár sem működött, gondoltam aksi probléma lesz. Levettem az egyik aksi sarut, hogy legalább a pityegés szűnjön meg. Szóltam ismerősnek be huzatuk, be is indult megy minden. Gondoltam olvasok egy hiba kódot és ekkor a következő meglepetés fogadott.

P0050 HO2S Heater Control Circuit (Bank 2 Sensor 1)

P0500 Vehicle Speed Sensor Malfunction

P0070 Ambient Air Temperature Sensor Circuit

P0460 Fuel Level Sensor Circuit Malfunction

Ez normális hozatás után, néztem kb. 1 hete is de akkor semmi hiba nem volt csak a P0120=Fojtószelep-/pedálhelyzet-jeladó A funkció-rendellenesség , de ez már meg volt korábban is. Ja és mikor húzatás után elindultam a géppel az üzemanyag jelző kb. 2 percig villogott mint mikor kiakar fogyni a benzin, de a mutató az majdnem fél tankot mutatott, utána megszűnt a villogás.

Köszönöm a segítséget előre is."

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.