Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

73 a standard érték, ha elindítod az autót akkor fog változni az érték.

Ma reggel kipróbáltam, budapesti forgalomban, 16 fokban és 10-12 perc után elérte a 102 fokot, majd 99-102 között mozgott.

Jó ez így? Az Astra G nemigen ment 90 fok fölé, legfeljebb nyáron, dugóban.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kipróbáltam, budapesti forgalomban, 16 fokban és 10-12 perc után elérte a 102 fokot, majd 99-102 között mozgott.

Jó ez így? Az Astra G nemigen ment 90 fok fölé, legfeljebb nyáron, dugóban.

Köszi a segítséget.

Ha Z16XEP, Z16XER vagy Z18XER a motorod az Astrában, akkor jó a 102 fok.

Ha Z14XEP akkor nem.

Módosítva : kezdőkabriós
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt ne felejtsd el, hogy a G-ben óra volt, itt meg digitálisan jelzi.

Azért továbbra sem értem, miért hagyták le a műszerfalról a vízhőfok mutatót. Szerintem fontos információ volt, akár termosztát meghibásodás, akár a fűtés bekapcsolása tekintetében. Bár lehet, hogy a német alsó középosztályt nem érdeklik az ilyen apróságok.

Link to comment
Megosztás:

Azért továbbra sem értem, miért hagyták le a műszerfalról a vízhőfok mutatót. Szerintem fontos információ volt, akár termosztát meghibásodás, akár a fűtés bekapcsolása tekintetében. Bár lehet, hogy a német alsó középosztályt nem érdeklik az ilyen apróságok.

Termosztát meghibásodásból adódó túlmelegedésnél szól.

A fűtés bekapcsolását nem értem. Amíg hideg a motor leveszed a fűtést? Ez így mért jó? Én hagyom állandóan 21 fokon, nem piszkálom.

Amikor bemelegszik a motor, akkor elkezd fűteni, a környezetnél hidegebbet hideg motor esetén sem csinál. Ha pedig van quckheat rendszered, hideg motornál is azonnal fűt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Termosztát meghibásodásból adódó túlmelegedésnél szól.

A fűtés bekapcsolását nem értem. Amíg hideg a motor leveszed a fűtést? Ez így mért jó? Én hagyom állandóan 21 fokon, nem piszkálom.

Amikor bemelegszik a motor, akkor elkezd fűteni, a környezetnél hidegebbet hideg motor esetén sem csinál. Ha pedig van quckheat rendszered, hideg motornál is azonnal fűt.

Még csak tanulom a H-t, nem is tudom van-e quickheat rendszer benne, ezt hogyan lehet megtudni?

Eddig G-m volt, és csak akkor kapcsoltam be a fűtést, amikor elérte a 70-80 fokot. Egyrészt, amíg hideg a volt a víz, addig úgysem fűtött, másrészt szerintem hamarabb bemelegedett a motor, így kevesebbet járt hidegen.

Link to comment
Megosztás:

Azért, mert a fűtés a vízkörről jön. Amíg hideg a víz addig azt a levegőt fogja befújni, vagyis nagyobb hűtést kap a hűtőkörben lévő víz, így nehezebben fog bemelegedni.

Most hirtelen nincs előttem, hogy a fűtés a termosztát előtt, vagy után van... Ha előtte van, akkor igen, talán 2 perccel tényleg később éri el az üzemi hőfokot.

Nekem emiatt eszembe nem jutna állandóan lecsavargatni a fűtést, fagyoskodni és kézzel törölgetni a szélvédőről a kicsapódó párát. Szerintem ennyit nem ér meg az a 2 perc.

Ugyan így nyáron a klímát is bekapcsolom, pedig tudom, hogy néhány decivel többet fogyaszt vele az autóm. De inkább ez, mint hogy izzadjak. A spórolásnak is van szerintem egy ésszerű határa.

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, hogy hol van a termosztát a fűtőradiátorhoz képest, az egy külön kör. Úgy üzemel, mint egy hűtő: a motor melegíti a vizet, az kerül egyet a fűtőradiátorban (ha be van kapcsolva a fűtés), amin keresztüláramlik a kinti fagyos levegő, tehát jelentősen lehűti. Nem 2 perc, inkább 15-20 perc a plusz bemelegedési idő. Saját tapasztalat: 1.9CDTI, hibátlan termosztát, kinti -12°C, fűtés 20°C-ra állítva (akkor még Quickheat nélkül) és 20 km alatt érte el a motor a 60°C-ot. 1-1 lámpához gurulásnál még csökkent is a vízhőfok. A hűtő jéghideg volt a 20 km után.

Módosítva : koco
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mindegy, hogy hol van a termosztát a fűtőradiátorhoz képest...

Nem egészen. Nem mindegy hogy a hulladék hőt viszed el vele, vagy a "hasznos" hőt.

20 perc alatt (ez kb 10-15km város) nálam a legnagyobb téli mínuszokban 21 fokra állított fűtéssel is közel üzemi hőfokon van a lé. (Egyszer mikor direkt néztem, még itt is beszámoltam róla. Egy téli reggelen 4-5km alatt éri el a 60-70 fokot.)

Egyébként ha a fűtőradiátor olyan hatalmas mértékben vinné el a hőt, simán beiktathattak volna gyárilag a kezelőmodulba egy olyan opciót, hogy letiltsa a fűtést X hűtőfolyadék hőmérséklet alatt. De ennek szerintem inkább negatív fogadtatása lett volna, mintsem egy pozitív fontos "extra".

Link to comment
Megosztás:

Nem egészen. Nem mindegy hogy a hulladék hőt viszed el vele, vagy a "hasznos" hőt.

20 perc alatt (ez kb 10-15km város) nálam a legnagyobb téli mínuszokban 21 fokra állított fűtéssel is közel üzemi hőfokon van a lé. (Egyszer mikor direkt néztem, még itt is beszámoltam róla. Egy téli reggelen 4-5km alatt éri el a 60-70 fokot.)

Egyébként ha a fűtőradiátor olyan hatalmas mértékben vinné el a hőt, simán beiktathattak volna gyárilag a kezelőmodulba egy olyan opciót, hogy letiltsa a fűtést X hűtőfolyadék hőmérséklet alatt. De ennek szerintem inkább negatív fogadtatása lett volna, mintsem egy pozitív fontos "extra".

Fűtés. Próbáld ki, amikor meleg a hűtővíz, mondjuk 88 fok környékén, hogy rátolod a fűtést maximumra. Pillanatok alatt le fog esni a víz hőmérséklete. Anno volt egyik kollégámnak egy kétütemű Wartburgja. Azzal jártunk Egerből Miskolcra, meg vissza, minden vasárnap és pénteken 5 személlyel. Bizony, amikor jó idő volt, rendesen rá kellett tolni a fűtést, az ablakot meg lehúzni, mert felforrt volna a hűtővíz.

Egyébként, ha elromlik a ventilátor, bizonyos esetekben így is megoldható, hogy ne forralja fel a vizet. Egyébként garázsban tárolva lehet, hogy felmegy hamar a vízhőfok, de szabad ég alatt, amikor van -10, -15 fok, akkor sokkal később fog felmelegedni a dízel.

Hűtés. Nyáron én előbb kiszellőztetem az autót, majd leenegedett ablakokkal elindulok és kb 1 km után kapcsolom be a klímát. Amikor már érzem, hogy hideget fúj, akkor felhúzom az ablakot és bekapcsolom a belső keringetést egy ideig.

Link to comment
Megosztás:

Nem egészen. Nem mindegy hogy a hulladék hőt viszed el vele, vagy a "hasznos" hőt.

20 perc alatt (ez kb 10-15km város) nálam a legnagyobb téli mínuszokban 21 fokra állított fűtéssel is közel üzemi hőfokon van a lé. (Egyszer mikor direkt néztem, még itt is beszámoltam róla. Egy téli reggelen 4-5km alatt éri el a 60-70 fokot.)

Egyébként ha a fűtőradiátor olyan hatalmas mértékben vinné el a hőt, simán beiktathattak volna gyárilag a kezelőmodulba egy olyan opciót, hogy letiltsa a fűtést X hűtőfolyadék hőmérséklet alatt. De ennek szerintem inkább negatív fogadtatása lett volna, mintsem egy pozitív fontos "extra".

Lényegtelen minek nevezzük, mert amíg nem nyit a termosztát (üzemi hőmérséklet alatt), addig hűtöd vele a motort.

Neked van kiegészítő elektromos fűtésed, nekem a leírt esetnél még nem volt. A te esetedben a quickheat fűtötte a bejövő hideg levegőt, a hagyományos fűtőradiátorodon nem veszített a hőjéből a hűtővíz. Ezért is érte el 4-5 km alatt a 60-70 fokot. Mondjuk ebből is látszik, hogy több pozitívuma is van a quickheat-nek: a motor hamarabb eléri az üzemi hőmérsékletét, és az utastér előbb fűthető.

A letiltásról: elektronikus klímavezérlő esetén hideg motornál AUTO állásban hiába tekered fel a hőmérsékletet, nem fogja felpörgetni a ventillátort. Egyrészt mert a jéghideg levegő belapátolása csak rontana a helyzeten (fagyott, deres szélvédő), másrészt a motor még később kezdene melegedni.

Link to comment
Megosztás:

Lényegtelen minek nevezzük, mert amíg nem nyit a termosztát (üzemi hőmérséklet alatt), addig hűtöd vele a motort.

Neked van kiegészítő elektromos fűtésed, nekem a leírt esetnél még nem volt. A te esetedben a quickheat fűtötte a bejövő hideg levegőt, a hagyományos fűtőradiátorodon nem veszített a hőjéből a hűtővíz. Ezért is érte el 4-5 km alatt a 60-70 fokot. Mondjuk ebből is látszik, hogy több pozitívuma is van a quickheat-nek: a motor hamarabb eléri az üzemi hőmérsékletét, és az utastér előbb fűthető.

A letiltásról: elektronikus klímavezérlő esetén hideg motornál AUTO állásban hiába tekered fel a hőmérsékletet, nem fogja felpörgetni a ventillátort. Egyrészt mert a jéghideg levegő belapátolása csak rontana a helyzeten (fagyott, deres szélvédő), másrészt a motor még később kezdene melegedni.

Bugyuta, szőke nős kérdés, honnan lehet megtudni van-e quickheatem?

Link to comment
Megosztás:

Alsó mezőbe írod? A felső az szerintem alkatrészre keres.... Nálam simán megy.

ertelemszerűen az alsóba ahol a 17 jegyű "számot" kéri :) de akár megadom itt az alvazszamot...hatha nektek sikeruil .:) leheten vagyok ennyire bena :D

Módosítva : bazs7
Link to comment
Megosztás:

ertelemszerűen az alsóba ahol a 17 jegyű "számot" kéri :) de akár megadom itt az alvazszamot...hatha nektek sikeruil . :) leheten vagyok ennyire bena :D

Próbáltam én 0-val és O-val is, természetesen az alsó mezőbe, de nem találja. Egy cirill betűs üzenetet hoz ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.