Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

nekem 2004 es h astrám van essentia 2 elektromos ablakkal és nekem szervizbe programozták fel hogy a kulcsal is fel-le tudom engedni az ablakot

nyáron nagyon hasznos tud lenni :huh:

ja és 2000. Ft volt

Igen ez lehetséges ha van az ugynevezett REC modul amit a 2005 elötti autok közül mindegyik megkapot ha jol tudom utánna mar sajnos teljesen össze vissza van akinek van van akinek nincs nem felszereltseg nem motorfűggő nem tudtuk kitalálni mi alapjan kap rec modult.

A modul ára önellóan tudomasom szerint 200.000ft körül van :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem 2004 es h astrám van essentia 2 elektromos ablakkal és nekem szervizbe programozták fel hogy a kulcsal is fel-le tudom engedni az ablakot

nyáron nagyon hasznos tud lenni :huh:

ja és 2000. Ft volt

igen,mert van REC modulod.........sokunknak nincs ,így a Tech2-vel való programozás sem lehetséges...........amúgy még sok hasznos dolgot tudnának a Te autódra felprogramozni :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen,mert van REC modulod.........sokunknak nincs ,így a Tech2-vel való programozás sem lehetséges...........amúgy még sok hasznos dolgot tudnának a Te autódra felprogramozni :huh:

esetleg tudnál írni listát? hátha eszünkbe se jutna vmi hasznos... nálam is van hátul REC

Link to comment
Megosztás:

esetleg tudnál írni listát? hátha eszünkbe se jutna vmi hasznos... nálam is van hátul REC

Peti!........csak Neked! :huh:

Olyan funkciók következnek amiket az OSS (Opel SzakSzervíz) aktiválhat, tehát a kocsiban jelen vannak.

Automatikus belső keringetés

ECC –elektromos klímával rendelkező autóknál ez a funkció nagy valószínűséggel aktiválható. Sajnos Mo-on a „rossz minőségű levegő” érzékelő a rendelésnél pár ezer forint felárat jelent. Ez kell hozzá.

SpeedLock

Ez a funkció sajnos csak a 2004 december előtti gyártású Astrákban található meg, ezután hivatalosan „kivették” az autókból.

A Kp-i zár 3mp-ig tartó megnyomásával (belül, csukott ajtóknál) egy halk síphangot kell hallani. Innentől fogva a Kp-i zár 12km/h órás sebesség felett be, alatta ki kapcsol. Amennnyiben nincs sípszó irány egy Tech2:)

Komfortablakprogram

Tech2-vel programozható, hogy az autó nyitott állapotban a nyitó gombbal lehúzza az ablakokat. Ugyanez érvényes zárásnál is. Figyelem: a távirányítón a gombot folyamatosan nyomva kell tartani,

mivel a REC (hátsó elektronikus központ, a bal hátsó lámpánál) közvetlenül kezeli az ablakhajtó motorokat.

Ha azt szeretnéd, hogy folyamatos nyomva tartás nélkül, a bezárásra automatikusan felhúzódjanak az ablakok, ehhez külön modul szükségeltetik. (kb. 8000 HUF, C***** Uniwin ablakfelhúzó modul)

Indexautomata

A Triplázó index ugyebár 3 villog 1 érintésre. Ezt lehet csökkenteni 1, ill 2 villogásra.

Hazakísérőfény

Időzíthető 0-255mp között. TECH2vel programozható át. Továbbá a tompított fény „elsötétedése”-dimmelése is kikapcsolható TECH2vel.

Bekapcsolt Világítás emlékeztető hang

TECH2vel ki-be kapcsolható

Vészvillogó- indexhang

Tech2vel halkabbra vehető az index hangja. Erősség 1-5 terjed.

Üléshasználatérzékelő

TECH2-vel kikapcsolható, így nem sípol, ha az utas nem köti be magát.

Rendszámvilágítás

TECH2vel programozható, hogy nyitott csomagtartónál be v. ki legyen kapcsolva.

HSA

Hill Start Assist. Emelkedőn való indulási segéd. TECH2vel programozható.

MK70-es ABSnél valószinűleg nem működik. (Z 14 XEP, Z 16 XEP, Z 17 DTL)

MK60-as ABS – ESP nél amennyiben az érzékelő beépítésre került. (Z 18 XE, Z 20 LEL, Z 17 DTH)

Az érzékelő a kézifék födéme mögött lévő fedél alatt található. Bal oldalt egy négyzetes szerkezet.

Vészfékvillogás

TECH2-vel aktiválható. 70km/h sebesség felett történő vészfékezésnél vagy nagyobb fékezésnél villognak a féklámpák.

Állandó világítás

Ha pl. azt szeretnéd, hogy ne kelljen felkapcsolnod a lámpát mindig, hanem folyamatosan égjen ha jár a motor. TECH2-vel Programozható, 5 variációban. Ha az OSS nem találja a REC-ben van.

Vigyázat! Kanyarodó fénynél nem ajánlott.

BC (Board Computer)

Fedélzeti számítógép. Ez az egyik olyan extra, amit utólag éri meg berakatni, mert úgy jóval olcsóbb. Új autóba rendelhető kb. 70e. Ft-ért, ekkor érzékelőket is kapsz hozzá, melyek folyadékszinteket, és a keréknyomást is jelzik. Ha azonban nem akarsz rá ennyit költeni, utólag felprogramozható a teljes BC (ingyen-től kb. 10e Ft-ig, szervízben, TECH2-vel), KIVÉVE, ha 2 soros kijelződ van. Az utólagos, felprogramozott BC-vel viszont nem kapsz érzékelőket, tehát a folyadékszint és keréknyomás kijelzést nem kapod meg, de minden mást igen:

- pillanatnyi fogyasztás

- átlagfogyasztás

- megtett km

- elfogyasztott üzemanyag

- még megtehető km

- stopperóra

Tempomat (sebességtartó automatika)

Ez a másik olyan extra, amit utólag éri meg berakatni, mert úgy jóval olcsóbb. Legtöbb esetben a kuplungkapcsoló be van építve gyárilag, így egyedül indexkarcsere után TECH2vel bekapcsolható. Ellenkező esetben a kuplungkapcsolót is be kell húzni.

Link to comment
Megosztás:

azért ezek nem ennyire egyszerüek ám...

Automatikus belső keringetés

ehez kell egy levegőminőség érzékelő szenzor, ami nem igazán van benne, csak ha így kéred az autót. programoztam már ilyet, és nem müködött.

tempomat

a dieseleknél van kuplungpeedál kapcsoló, a benzineseknél általában nincs.

és találkoztam olyan alapfelszereltségü 2005-ös 1.6 ossal is, amibe nem volt előkészítés.

HSA

Ez, ahogy írtad, az ESP-s autóknál található asszem pördület jeladónak hivják, az adja a jelet. na ilyetmég nem próbáltam felprogramozni, de keresek egy autót amin van ilyen, és megpróbálom :huh:

Üléshasználatérzékelő

ehhez szükség van egy foglaltságérzékelőre, amit az ülésbe szerelnek bele, akkor ha te ezt gyárilag kéred. utolag nincs benne. ezt a huzat alá szerelik, a szivacs és a huzat alá. amugy ez a legszemetedd dolog amit az autókba szerelnek, ugyanis ha a táskádat az ülésre teszed akkor is csipog :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért ezek nem ennyire egyszerüek ám...

Automatikus belső keringetés

ehez kell egy levegőminőség érzékelő szenzor, ami nem igazán van benne, csak ha így kéred az autót. programoztam már ilyet, és nem müködött.

tempomat

a dieseleknél van kuplungpeedál kapcsoló, a benzineseknél általában nincs.

és találkoztam olyan alapfelszereltségü 2005-ös 1.6 ossal is, amibe nem volt előkészítés.

HSA

Ez, ahogy írtad, az ESP-s autóknál található asszem pördület jeladónak hivják, az adja a jelet. na ilyetmég nem próbáltam felprogramozni, de keresek egy autót amin van ilyen, és megpróbálom :huh:

Üléshasználatérzékelő

ehhez szükség van egy foglaltságérzékelőre, amit az ülésbe szerelnek bele, akkor ha te ezt gyárilag kéred. utolag nincs benne. ezt a huzat alá szerelik, a szivacs és a huzat alá. amugy ez a legszemetedd dolog amit az autókba szerelnek, ugyanis ha a táskádat az ülésre teszed akkor is csipog :lol:

Nekem van ESP! Azon kiprobálhatod !!! mikro szeretnéd ?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Lehet hogy rossz hejre irok, de csak azt szeretném megtudni, hogy miért nem mutatja a müszerfal a hütővizet, mint a régebbi autoknál, a viz hőmérsékletét? :lol:

Astra H-rol van szó :huh:

megtudod nézni a BC-n.............folyamatosan nyomva kell tartanod a SETTING gombot,majd amikor hallasz 1 "bíb" szerű hangot,megnyomod a BC gombot,amin megjelennek adatok.......azthiszem a 4 oldalon lesz az infó COOLANT felirat mellett

Link to comment
Megosztás:

megtudod nézni a BC-n.............folyamatosan nyomva kell tartanod a SETTING gombot,majd amikor hallasz 1 "bíb" szerű hangot,megnyomod a BC gombot,amin megjelennek adatok.......azthiszem a 4 oldalon lesz az infó COOLANT felirat mellett

Hello!

BC- Board Computer igaz? de nekem csak ilyen displayem van sub-picCD-30-MP3.jpg

Van BC gombom is de szerintem az csak disznek van :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

BC- Board Computer igaz? de nekem csak ilyen displayem van http://www.opel.de/res/img/content/shop/ca...icCD-30-MP3.jpg

Van BC gombom is de szerintem az csak disznek van :huh:

ha jól tudom,ugyanazzal a lépéssel előtudod hozzni az infót,csak másképp jelenítődik meg......de nem tuti,majd valaki segít..........nekem GID-em van,azon bejönnek az infók........

Módosítva : mackosajt
Képpel nem idézünk! kéretik az IMG-ket kitörölni idézéskor! Köszi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még nagyon új vagyok itt, de nagyon tetszik ez a fórum!!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég vásároltam külföldről egy merivát, ami gyárilag navis (ncdr 2011) volt, de a kereskedő kiszerelte belőle, arra hivatkozva, hogy nem működik. Szóval jelenleg nincs benne semmi! A napokban vettem egy ilyen típusú készüléket bele németországból, ami ki lett resetelve szóval szabályosan lett kiszerelve az előző kocsiból. Azt szeretném kérdezni, hogy csak szervízben tudják nekem beszerelni, és hogy ez kb. mennyibe fog nekem kerülni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még nagyon új vagyok itt, de nagyon tetszik ez a fórum!!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég vásároltam külföldről egy merivát, ami gyárilag navis (ncdr 2011) volt, de a kereskedő kiszerelte belőle, arra hivatkozva, hogy nem működik. Szóval jelenleg nincs benne semmi! A napokban vettem egy ilyen típusú készüléket bele németországból, ami ki lett resetelve szóval szabályosan lett kiszerelve az előző kocsiból. Azt szeretném kérdezni, hogy csak szervízben tudják nekem beszerelni, és hogy ez kb. mennyibe fog nekem kerülni?

Azt sajnos csak szervizben tudjak neked ujra össze párositani Sajnos nem tudom hogy mennyiért csinaljak egyetleg UHUHU tud neked segíteni .

Link to comment
Megosztás:

Peti!........csak Neked! :lol:

Olyan funkciók következnek amiket az OSS (Opel SzakSzervíz) aktiválhat, tehát a kocsiban jelen vannak.

Automatikus belső keringetés

ECC ?elektromos klímával rendelkező autóknál ez a funkció nagy valószínűséggel aktiválható. Sajnos Mo-on a ?rossz minőségű levegő? érzékelő a rendelésnél pár ezer forint felárat jelent. Ez kell hozzá.

SpeedLock

Ez a funkció sajnos csak a 2004 december előtti gyártású Astrákban található meg, ezután hivatalosan ?kivették? az autókból.

A Kp-i zár 3mp-ig tartó megnyomásával (belül, csukott ajtóknál) egy halk síphangot kell hallani. Innentől fogva a Kp-i zár 12km/h órás sebesség felett be, alatta ki kapcsol. Amennnyiben nincs sípszó irány egy Tech2:)

Komfortablakprogram

Tech2-vel programozható, hogy az autó nyitott állapotban a nyitó gombbal lehúzza az ablakokat. Ugyanez érvényes zárásnál is. Figyelem: a távirányítón a gombot folyamatosan nyomva kell tartani,

mivel a REC (hátsó elektronikus központ, a bal hátsó lámpánál) közvetlenül kezeli az ablakhajtó motorokat.

Ha azt szeretnéd, hogy folyamatos nyomva tartás nélkül, a bezárásra automatikusan felhúzódjanak az ablakok, ehhez külön modul szükségeltetik. (kb. 8000 HUF, C***** Uniwin ablakfelhúzó modul)

Indexautomata

A Triplázó index ugyebár 3 villog 1 érintésre. Ezt lehet csökkenteni 1, ill 2 villogásra.

Hazakísérőfény

Időzíthető 0-255mp között. TECH2vel programozható át. Továbbá a tompított fény ?elsötétedése?-dimmelése is kikapcsolható TECH2vel.

Bekapcsolt Világítás emlékeztető hang

TECH2vel ki-be kapcsolható

Vészvillogó- indexhang

Tech2vel halkabbra vehető az index hangja. Erősség 1-5 terjed.

Üléshasználatérzékelő

TECH2-vel kikapcsolható, így nem sípol, ha az utas nem köti be magát.

Rendszámvilágítás

TECH2vel programozható, hogy nyitott csomagtartónál be v. ki legyen kapcsolva.

HSA

Hill Start Assist. Emelkedőn való indulási segéd. TECH2vel programozható.

MK70-es ABSnél valószinűleg nem működik. (Z 14 XEP, Z 16 XEP, Z 17 DTL)

MK60-as ABS ? ESP nél amennyiben az érzékelő beépítésre került. (Z 18 XE, Z 20 LEL, Z 17 DTH)

Az érzékelő a kézifék födéme mögött lévő fedél alatt található. Bal oldalt egy négyzetes szerkezet.

Vészfékvillogás

TECH2-vel aktiválható. 70km/h sebesség felett történő vészfékezésnél vagy nagyobb fékezésnél villognak a féklámpák.

Állandó világítás

Ha pl. azt szeretnéd, hogy ne kelljen felkapcsolnod a lámpát mindig, hanem folyamatosan égjen ha jár a motor. TECH2-vel Programozható, 5 variációban. Ha az OSS nem találja a REC-ben van.

Vigyázat! Kanyarodó fénynél nem ajánlott.

BC (Board Computer)

Fedélzeti számítógép. Ez az egyik olyan extra, amit utólag éri meg berakatni, mert úgy jóval olcsóbb. Új autóba rendelhető kb. 70e. Ft-ért, ekkor érzékelőket is kapsz hozzá, melyek folyadékszinteket, és a keréknyomást is jelzik. Ha azonban nem akarsz rá ennyit költeni, utólag felprogramozható a teljes BC (ingyen-től kb. 10e Ft-ig, szervízben, TECH2-vel), KIVÉVE, ha 2 soros kijelződ van. Az utólagos, felprogramozott BC-vel viszont nem kapsz érzékelőket, tehát a folyadékszint és keréknyomás kijelzést nem kapod meg, de minden mást igen:

- pillanatnyi fogyasztás

- átlagfogyasztás

- megtett km

- elfogyasztott üzemanyag

- még megtehető km

- stopperóra

Tempomat (sebességtartó automatika)

Ez a másik olyan extra, amit utólag éri meg berakatni, mert úgy jóval olcsóbb. Legtöbb esetben a kuplungkapcsoló be van építve gyárilag, így egyedül indexkarcsere után TECH2vel bekapcsolható. Ellenkező esetben a kuplungkapcsolót is be kell húzni.

köszi a listát

nekem ezek közzül müködik a speedlock, a komfortablak, a hazakisérőfény,

jolenne még a vészfékvillogó meg a tempomat :huh:

Link to comment
Megosztás:

És ez mégis milyen kijelző?? a BS ?? és hogy lehet megoldani?

BC -s kijelzőt akartzam irni. Azaz kell egy BID vagy ugynevezett GID

BID: Board info display

GID: Grafikus info display

Bid kijelző már elég. Kell egy olyan fel be kellrakni számitogéppel össze párosítani aktiválni a BC-t és mar kész is ! Persze ezt mint TACH2 vel lehet csak

Link to comment
Megosztás:

BC -s kijelzőt akartzam irni. Azaz kell egy BID vagy ugynevezett GID

BID: Board info display

GID: Grafikus info display

Bid kijelző már elég. Kell egy olyan fel be kellrakni számitogéppel össze párosítani aktiválni a BC-t és mar kész is ! Persze ezt mint TACH2 vel lehet csak

leírva olyan egyszerünek tünik :huh:

de honnan szerezzek kijelzőt ? meg biztos nem 2 ft

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.