Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

sziasztok ! pár napja írtam ,hogy cím modul hibás a kocsim !nem működött a dudám meg a multi kormány érzékelői !Ma megforasztottam az érzékelőit  és tőkéletesen működik minden ! viszont feldobott a műszerfalon egy légzsák hibát,pedig akumlátor sarukat leszedtem amikor kiszedtem a légzsákot!viszont mikor a Cim modult tetejét próbáltam leszedni akkor csavarhúzóval véletlenűl le törtem a a panelben  egy érzékelőt ! Kérdésem az lenne ,lehet-e hogy légzsákal kapcsolatatban a letőrt érzékelő és ezért dobta fel a hibát??képen a piros kockában lévő érzékelő tört le!   http://kepfeltoltes.hu/150920/Tomi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ! pár napja írtam ,hogy cím modul hibás a kocsim !nem működött a dudám meg a multi kormány érzékelői !Ma megforasztottam az érzékelőit  és tőkéletesen működik minden ! viszont feldobott a műszerfalon egy légzsák hibát,pedig akumlátor sarukat leszedtem amikor kiszedtem a légzsákot!viszont mikor a Cim modult tetejét próbáltam leszedni akkor csavarhúzóval véletlenűl le törtem a a panelben  egy érzékelőt ! Kérdésem az lenne ,lehet-e hogy légzsákal kapcsolatatban a letőrt érzékelő és ezért dobta fel a hibát??képen a piros kockában lévő érzékelő tört le!   http://kepfeltoltes.hu/150920/Tomi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Szerintem az nem okoz ilyen hibát.

A légzsák érintkezői a CIM-modul alaplapján keresztül mennek a baloldali csatlakozó melletti "ablakban", így közvetlenül kerülnek a modul csatlakozójába. A nyákot nem érintik. 

Szerintem a CIM nem néz légzsákot. Annak külön vezérlője van.   

A jelölt alkatrész inkább a transponder olvasóhoz tartozik. Jobboldalt a kétérintkezős csatlakozó annak a csatlakozója.

Vissza tudtad forrasztani, vagy most hiányzik? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem az nem okoz ilyen hibát.

A légzsák érintkezői a CIM-modul alaplapján keresztül mennek a baloldali csatlakozó melletti "ablakban", így közvetlenül kerülnek a modul csatlakozójába. A nyákot nem érintik. 

Szerintem a CIM nem néz légzsákot. Annak külön vezérlője van.   

A jelölt alkatrész inkább a transponder olvasóhoz tartozik. Jobboldalt a kétérintkezős csatlakozó annak a csatlakozója.

Vissza tudtad forrasztani, vagy most hiányzik? 

 

nem forasztottam vissza mert nem lett meg sajna .aha énis úgy nézegettem ,hogy CIM modulba nem "játszik" semmit a légzsák.és transpoder olvasó milyen szerepet tölt be mit olvas? mert végig próbáltam mindent minden hibátlanul működik!

Link to comment
Megosztás:

nem forasztottam vissza mert nem lett meg sajna .aha énis úgy nézegettem ,hogy CIM modulba nem "játszik" semmit a légzsák.és transpoder olvasó milyen szerepet tölt be mit olvas? mert végig próbáltam mindent minden hibátlanul működik!

 

A zölddel jelölt helyen volt az érzékelő?

Tudomásom szerint a kis fehér "fogaskerék" az ESP-hez ban köze (legalábbis nem ESP-s autóba nincs ilyen).

Biztos, hogy a légzsák visszajelző gyulladt ki?

Mentél is az autóval? Fogasd meg a kormányt úgy, hogy jár a motor, mert ha az ESP-hez köthető, ami letört, akkor az fog hibát dobni.

 

Link to comment
Megosztás:

nem forasztottam vissza mert nem lett meg sajna .aha énis úgy nézegettem ,hogy CIM modulba nem "játszik" semmit a légzsák.és transpoder olvasó milyen szerepet tölt be mit olvas? mert végig próbáltam mindent minden hibátlanul működik!

 

A kulcsba lévő chipet olvassa. Az Immobiliser - hez kellhet. Ha elindúlt az autó, és nem panaszkodott a kulcsra, akkor lehet, hogy nincs gond a hiányából.

Az aksi levétele után vártál 1-2 percet a légzsák kivételével? 

Nézd meg a hibakódot (Gáz + fék benyom, és gyújtást ráad) mit ír?

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

A kulcsba lévő chipet olvassa. Az Immobiliser - hez kellhet. Ha elindúlt az autó, és nem panaszkodott a kulcsra, akkor lehet, hogy nincs gond a hiányából.

Az aksi levétele után vártál 1-2 percet a légzsák kivételével? 

Nézd meg a hibakódot (Gáz + fék benyom, és gyújtást ráad) mit ír?

 

B0012 hibakódot dob fel kiolvastattuk műszerrel .Hibakód B0012 01: Vezető kormánykerék légzsákja kioldókörének 1. szakasza akkumulátorági rövidzárlatos

Link to comment
Megosztás:

B0012 hibakódot dob fel kiolvastattuk műszerrel .Hibakód B0012 01: Vezető kormánykerék légzsákja kioldókörének 1. szakasza akkumulátorági rövidzárlatos

 

Törölni nem tudtátok? Hátha csak a szerelés miatt jött elő.

 

Ha nem, akkor ezeket találtam.

 12-es hibakódok leírása.

A leírás szerint a légzsák vezérlő csatlakozó (XC17 25,26) lábainál lépett fel a hiba.

Ezek a vezetékek a CIM modul (XC46 11,12) lábához mennek.

Nézd meg nincs-e itt zárlat. Esetleg szedd szét újra a modult nem került-e oda valami szennyeződés, nincs-e kontakt hiba.

A csatlakozók kiosztása.

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

Törölni nem tudtátok? Hátha csak a szerelés miatt jött elő.

 

Ha nem, akkor ezeket találtam.

 12-es hibakódok leírása.

A leírás szerint a légzsák vezérlő csatlakozó (XC17 25,26) lábainál lépett fel a hiba.

Ezek a vezetékek a CIM modul (XC46 11,12) lábához mennek.

Nézd meg nincs-e itt zárlat. Esetleg szedd szét újra a modult nem került-e oda valami szennyeződés, nincs-e kontakt hiba.

A csatlakozók kiosztása.

 

törölni nem tudtuk sajnos állandó hibája van .rendben megnézem szétszedem és kiméregetem   .ha azt mondod a Cím modul lábához mennek akkor valószínű hiányzik neki az az elllenálás ami letört szerintem .egyébként a rajzod hol találtad ?

Módosítva : Tomek14726
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es Z13DTH kombiról van szó,két probléma van.

Az egyik,a hátsó ablakfűtés kapcsolónál a kis visszajelző fény folyamatosan világit,nem tudom kikapcsólni,a másik,a tempomat bekapcsolásánál a visszajelző egy pillanatra felvillan de el is alszik és nem is működik a tempomat.

Válaszokat,esetleg megoldást előre is köszönöm!

Imre.

Link to comment
Megosztás:

törölni nem tudtuk sajnos állandó hibája van .rendben megnézem szétszedem és kiméregetem   .ha azt mondod a Cím modul lábához mennek akkor valószínű hiányzik neki az az elllenálás ami letört szerintem .egyébként a rajzod hol találtad ?

 

A rajzok a TIS200 szervízprogramból vannak.

A CIM kékkel jelölt részéhez mennek a légzsák lábai. A cimbe forrasztandó rész 9x2 láb, tehát a nyák ablakon megy át a 11,12 láb.

Azt nézd meg, hogy összerakásnál nem görbült-e el a kis tű ami a csatlakozóba menne. Elég hosszú és vékony. hátha ott van valami érintkezési hiba.

A hiányzó smd az immo olvasó lába körül van. az egyik csatlakozó láb az ic-hez megy, ezért gondolom, hogy az a kornyék inkább az indításgátlóhoz tartozik.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,egy kis segítségre lenne szükségem,az autómba CD50Phone van,nem olvassa a cd-t,csak visít,és kiírja,hogy invalid CD.A lézerfejet megtisztították,de a hiba továbbra is fentál.Néha olvas,de többnyire nem.Hogyan lehetne orvosolni ezt??,vagy AUX-ot kilehet-e vezetni??Előre is köszönöm segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,egy kis segítségre lenne szükségem,az autómba CD50Phone van,nem olvassa a cd-t,csak visít,és kiírja,hogy invalid CD.A lézerfejet megtisztították,de a hiba továbbra is fentál.Néha olvas,de többnyire nem.Hogyan lehetne orvosolni ezt??,vagy AUX-ot kilehet-e vezetni??Előre is köszönöm segítségeteket!!

Szia!

Lehetséges, hogy tudom benne cserélni az optikát, ha azonos mint a CD70 naviban! Ha gondolod meg tudom nézni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A belső visszapillantóhoz szeretnék egy gyújtás pozitívot felhúzni.

Fényre sötétedő, de nincs REC modulom.

Hol találok legközelebb, ahonnan egyszerű lenne odavezetékezni?

 

Üdv!

O

Az elakadásjelző kapcsolóban van gyújtáskapcsolt 12V.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, közben megoldottam.

A világítás kapcsolónál volt kapcsolt pozitív, onnan egyszerű is volt felhúzni a tükörhöz.

 

Nem fotóztál véletlenül? Hol volt pontosan? Ez engem is érdekelne, mert a világításkapcsolót könnyű kiszedni, a műszer fal mögött pedig szépen el lehet vezetni a kábelt.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem,hogy miről lehet észrevenni,ha az autóban elromlik az ECU?

 

Ha igazan elromlik, azaz nem megy benne a mikrokontroller, azt garantaltan eszre fogod venni :)

 

Gyanithatoan viszont ez a legritkabb, mint ahogy a PC-kben sem a CPU szokott meghalni...

 

Ha "csak" elenged egy forrasztas, vagy valamelyik masik alkatresz hal meg benne, az sokmindent okozhat, ugyhogy inkabb a masik oldalrol kene megkozeliteni a dolgot.

 

Mit tapasztalsz, mi a hibakod, stb.?

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha igazan elromlik, azaz nem megy benne a mikrokontroller, azt garantaltan eszre fogod venni :)

 

Gyanithatoan viszont ez a legritkabb, mint ahogy a PC-kben sem a CPU szokott meghalni...

 

Ha "csak" elenged egy forrasztas, vagy valamelyik masik alkatresz hal meg benne, az sokmindent okozhat, ugyhogy inkabb a masik oldalrol kene megkozeliteni a dolgot.

 

Mit tapasztalsz, mi a hibakod, stb.?

Szia,

 

Szerencsere hibakod nincsen,legalabbis a pedalos visszajelzes ECN0000.

 

Csak azert kerdezem,mert probalkoztam kicsit opcommal,es megijedtem,mert nem lepett be a fejegyseg konfiguraciojaba,csak azt irta,hogy ECU inicializalasa,illetve egyszer a biztonsagi kodot sem fogadta el illegalis hozzaferesre hivatkozva.Korabban viszont meg mielott frissitettem az opcom firmwaret,siman belepett ide is.

 

Csak megnyugtatast szeretnek,hogy ezzel nem okoztam kart.

 

Azt hiszem kidobom az opcomot,mert akkor legalabb nem piszkalom a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Csak azert kerdezem,mert probalkoztam kicsit opcommal,es megijedtem,mert nem lepett be a fejegyseg konfiguraciojaba,csak azt irta,hogy ECU inicializalasa,illetve egyszer a biztonsagi kodot sem fogadta el illegalis hozzaferesre hivatkozva.Korabban viszont meg mielott frissitettem az opcom firmwaret,siman belepett ide is.

 

ECU alatt a motorvezerlot ertik altalaban, de az Opcom igy emliti a kulonbozo egysegek kontrollereit is.

 

Magyarul: a fejegyseg kontrollerevel nem tudott kommunikalni valamiert, pl. azert, mert a frissebb firmware-hez frissebb program is kell. Van egyebkent fw downgrade lehetoseg is.

 

Az Opcommal valodi kart elvileg nem lehet okozni, legfeljebb atprogramozol valamit, de a kritikus dolgokhoz keri a kodot.

 

Illetve talan lehet: pl. kiengedett kezifek, felengedett kuplung, valto sebessegben, es megforgatod a startert :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ECU alatt a motorvezerlot ertik altalaban, de az Opcom igy emliti a kulonbozo egysegek kontrollereit is.

 

Magyarul: a fejegyseg kontrollerevel nem tudott kommunikalni valamiert, pl. azert, mert a frissebb firmware-hez frissebb program is kell. Van egyebkent fw downgrade lehetoseg is.

 

Az Opcommal valodi kart elvileg nem lehet okozni, legfeljebb atprogramozol valamit, de a kritikus dolgokhoz keri a kodot.

 

Illetve talan lehet: pl. kiengedett kezifek, felengedett kuplung, valto sebessegben, es megforgatod a startert :)

Halas koszonet.Uh,akkor most mar legalabb nyugodtan fogok aludni.

 

Kellemes hetveget.

Link to comment
Megosztás:

Nem fotóztál véletlenül? Hol volt pontosan? Ez engem is érdekelne, mert a világításkapcsolót könnyű kiszedni, a műszer fal mögött pedig szépen el lehet vezetni a kábelt.

 

vil.kapcs.csatlakozo.jpg

 

vil.kapcs.k%C3%B6t%C3%A9s.jpg

 

Mondtam nem szép kötés. :-)

 

A barna a test/negatív.

A fekete a kapcsolt pozitív. A csatlakozóban a 12. helyen van.

Van több fekete is, de meg kell mérni, mert nem 12V, hanem 10-11V van rajta. Ez nem tudom mi, lehet valamilyen kommunikációs jel/szál. A 12-es feketén nekem közel 13V volt, ez a jó.

 

(Itt a barna/negatív nekem máshová megy, a tükörhöz csak egy pozitívat húztam.)

 

Üdv!

O

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.