Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

4 órája, Davee írta:

Tempomathoz kar kell igen, 3 helyen programozni és megy.

REC modul kell a többihez ahogy Somi is írta.

Megelőzvén a következő kérdésed a REC modult, ha van a csomagtérben találod bal oldalt a kárpit mögött és így néz ki:


IMG_1701.jpg

Köszi az infókat és a képet!!

Tudtommal kuplung pedál kapcsoló is kell a tempomathoz, nem?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kess írta:

Sziasztok,

Egy "kis" kihagyás után újra itt :-)

BID-es H astránál Op-Comm-al bekapcsolható a BC? Ha igen, akkor mennyire nehéz? Bár youtube-n láttam videót róla, de azért gondoltam tutira megyek.

Üdv,

Kess

Szia,

Természetesen az autó függvénye,de ilyen okosságok vannak többek között. Az Opelpedia szerintem elég jó oldal,nézegesd!

 

 

http://web.t-online.hu/joaopinto/astra-h.htm

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Nos, akkor szedjük össze, mit lehet "okosítani" csak programozással, tempomat esetén minimális fizikai munkával:

1. Speed lock: ez azoknál az autóknál lehet, ahol van REC modul. az a nagy elektromos központ, ami a csomagtérben van.

2. komfort ablak: ez szintén REC függő, és az elektromos ablakok távirányítóval való le/fel húzását jelenti

3. ellenőrző elektronika: ez figyeli az izzókat és a folyadék szinteket. Figyelmeztetéseket ír, hogy melyik izzó akar kiégni, és ha van a tartályokban szonda(utólag be lehet rakni) akkor a hűtőfolyadék és az ablakmosó szintjét is figyeli. Azért írtam úgy, hogy melyik izzó akar kiégni, mert még azelőtt lekapcsolja az izzót, mielőtt az izzószál elég. Valószínű az ellenállását figyeli....

4. "nappali menetfény": ez nem a tudatban lévő LEDes motyó, de különböző verziókat lehet beállítani, hogy lekapcsolt "0" világítás kapcsolónál is legyen világítás. Ez azért lehet hasznos, mert aki hajlamos nem felkapcsolni a lámpát városon kívül, annak nagy segítség, ha be van állítva a teljes világítás. Azaz 0 állásban is világít minden, mint felkapcsolt állapotban.

5. Tempomat...3 helyen kell engedélyezni, és természetesen kell cserélni index kart is. (tudom, benzinesnél kell még a kuplung pedál kapcsoló).

6. BC...ezt engedélyezni kell DIS-ben, és utána Kód-index variációt programozni. / amúgy az ICE varning-ot is lehet így,  ha valakinek nincs...

7. automatikus óra állítás....ez sem olyan bonyolult.....

8. öv bekötve csipogás/ figyelmeztető jelzés ki/be kapcsolása. Ezt a "Légzsák SDM" modulnál lehet programozni.

Ennyi jutott eszembe, ha valakinek még jut eszébe, ne tartsa vissza. 

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Maybal írta:

Nos, akkor szedjük össze, mit lehet "okosítani" csak programozással, tempomat esetén minimális fizikai munkával:

1. Speed lock: ez azoknál az autóknál lehet, ahol van REC modul. az a nagy elektromos központ, ami a csomagtérben van.

2. komfort ablak: ez szintén REC függő, és az elektromos ablakok távirányítóval való le/fel húzását jelenti

3. ellenőrző elektronika: ez figyeli az izzókat és a folyadék szinteket. Figyelmeztetéseket ír, hogy melyik izzó akar kiégni, és ha van a tartályokban szonda(utólag be lehet rakni) akkor a hűtőfolyadék és az ablakmosó szintjét is figyeli. Azért írtam úgy, hogy melyik izzó akar kiégni, mert még azelőtt lekapcsolja az izzót, mielőtt az izzószál elég. Valószínű az ellenállását figyeli....

4. "nappali menetfény": ez nem a tudatban lévő LEDes motyó, de különböző verziókat lehet beállítani, hogy lekapcsolt "0" világítás kapcsolónál is legyen világítás. Ez azért lehet hasznos, mert aki hajlamos nem felkapcsolni a lámpát városon kívül, annak nagy segítség, ha be van állítva a teljes világítás. Azaz 0 állásban is világít minden, mint felkapcsolt állapotban.

5. Tempomat...3 helyen kell engedélyezni, és természetesen kell cserélni index kart is. (tudom, benzinesnél kell még a kuplung pedál kapcsoló).

6. BC...ezt engedélyezni kell DIS-ben, és utána Kód-index variációt programozni. / amúgy az ICE varning-ot is lehet így,  ha valakinek nincs...

7. automatikus óra állítás....ez sem olyan bonyolult.....

8. öv bekötve csipogás/ figyelmeztető jelzés ki/be kapcsolása. Ezt a "Légzsák SDM" modulnál lehet programozni.

Ennyi jutott eszembe, ha valakinek még jut eszébe, ne tartsa vissza. 

 

Még olyat hallottam,hogy a vészfék asszisztenst is be lehet kapcsolni.ez alatt azt értem,hogy vészfékezésnél villognak az indexek.

illetve állítólag lehet magának az autónak a szoftverét is frissíteni.

Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, jszabi said:

illetve állítólag lehet magának az autónak a szoftverét is frissíteni.

"Auto szoftver" nem igazan van, minden egysegben (amelyeket az OpCom is kulon jelenit meg) van sajat firmware. Ez az, ami frissitheto, csak kerdes, hogy mire, illetve az OpComban sem lattam, hogy tudna ilyet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Maybal írta:

3. ellenőrző elektronika: ez figyeli az izzókat és a folyadék szinteket. Figyelmeztetéseket ír, hogy melyik izzó akar kiégni, és ha van a tartályokban szonda(utólag be lehet rakni) akkor a hűtőfolyadék és az ablakmosó szintjét is figyeli. Azért írtam úgy, hogy melyik izzó akar kiégni, mert még azelőtt lekapcsolja az izzót, mielőtt az izzószál elég. Valószínű az ellenállását figyeli....

4. "nappali menetfény": ez nem a tudatban lévő LEDes motyó, de különböző verziókat lehet beállítani, hogy lekapcsolt "0" világítás kapcsolónál is legyen világítás. Ez azért lehet hasznos, mert aki hajlamos nem felkapcsolni a lámpát városon kívül, annak nagy segítség, ha be van állítva a teljes világítás. Azaz 0 állásban is világít minden, mint felkapcsolt állapotban.

7. automatikus óra állítás....ez sem olyan bonyolult.....

3. és 7. -ről még nem is hallottam! Ezeket hol találom?

A 4.-re írtam a múltkor csak végül lemaradt a magyarázat, hogy elérhető opcom nélkül is. Ha a világításkapcsolót gyorsan végigtekered 0-tompított-0 akkor a lámpák égve maradnak és onnantól mindig világítani fog ha jár a motor. A következő műveletsor lekapcsolja.

Ennek egyébként nem csak az az előnye hogy nem felejted el bekapcsolni, hanem hogy a műszeregység és a GID/BID nappali, jól olvasható üzemmódban marad. (nálam ez volt a főbb motiváció)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Maybal írta:

Nos, akkor szedjük össze, mit lehet "okosítani" csak programozással, tempomat esetén minimális fizikai munkával:

1. Speed lock: ez azoknál az autóknál lehet, ahol van REC modul. az a nagy elektromos központ, ami a csomagtérben van.

2. komfort ablak: ez szintén REC függő, és az elektromos ablakok távirányítóval való le/fel húzását jelenti

3. ellenőrző elektronika: ez figyeli az izzókat és a folyadék szinteket. Figyelmeztetéseket ír, hogy melyik izzó akar kiégni, és ha van a tartályokban szonda(utólag be lehet rakni) akkor a hűtőfolyadék és az ablakmosó szintjét is figyeli. Azért írtam úgy, hogy melyik izzó akar kiégni, mert még azelőtt lekapcsolja az izzót, mielőtt az izzószál elég. Valószínű az ellenállását figyeli....

4. "nappali menetfény": ez nem a tudatban lévő LEDes motyó, de különböző verziókat lehet beállítani, hogy lekapcsolt "0" világítás kapcsolónál is legyen világítás. Ez azért lehet hasznos, mert aki hajlamos nem felkapcsolni a lámpát városon kívül, annak nagy segítség, ha be van állítva a teljes világítás. Azaz 0 állásban is világít minden, mint felkapcsolt állapotban.

5. Tempomat...3 helyen kell engedélyezni, és természetesen kell cserélni index kart is. (tudom, benzinesnél kell még a kuplung pedál kapcsoló).

6. BC...ezt engedélyezni kell DIS-ben, és utána Kód-index variációt programozni. / amúgy az ICE varning-ot is lehet így,  ha valakinek nincs...

7. automatikus óra állítás....ez sem olyan bonyolult.....

8. öv bekötve csipogás/ figyelmeztető jelzés ki/be kapcsolása. Ezt a "Légzsák SDM" modulnál lehet programozni.

Ennyi jutott eszembe, ha valakinek még jut eszébe, ne tartsa vissza. 

 

Köszi ezt a jól összeszedett listát! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kisp113 írta:

Ennek egyébként nem csak az az előnye hogy nem felejted el bekapcsolni, hanem hogy a műszeregység és a GID/BID nappali, jól olvasható üzemmódban marad. (nálam ez volt a főbb motiváció)

A GID-BID nappali / éccakai állítható simán menüből is, választható, hogy így vagy úgy, illetve hogy a fényviszonyoknak megfelelő legyen a kijelzés. Az övcsipogás érdekel, 100-ból 1x elfelejtem valamiért bekötni magam, akkor jó, ha szól, ezt csekkolom majd. Az ellenőrző elektronika is érdekel, azt hol lehet beállítani? Szintérzékelőim szerintem nincsenek, remélem, akkor figyelmen kívül hagyja a szinteket és nem jelezne folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kisp113 írta:

3. és 7. -ről még nem is hallottam! Ezeket hol találom?

A 4.-re írtam a múltkor csak végül lemaradt a magyarázat, hogy elérhető opcom nélkül is. Ha a világításkapcsolót gyorsan végigtekered 0-tompított-0 akkor a lámpák égve maradnak és onnantól mindig világítani fog ha jár a motor. A következő műveletsor lekapcsolja.

Ennek egyébként nem csak az az előnye hogy nem felejted el bekapcsolni, hanem hogy a műszeregység és a GID/BID nappali, jól olvasható üzemmódban marad. (nálam ez volt a főbb motiváció)

A 3-as azt a DIS -ben kell aktiválni,  a 7-est délután megnézem hol kell programozni. Valahol az ország kódot "Németország"-ra kell változtatni,  és elő jön. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, dsteel írta:

A GID-BID nappali / éccakai állítható simán menüből is, választható, hogy így vagy úgy, illetve hogy a fényviszonyoknak megfelelő legyen a kijelzés. Az övcsipogás érdekel, 100-ból 1x elfelejtem valamiért bekötni magam, akkor jó, ha szól, ezt csekkolom majd. Az ellenőrző elektronika is érdekel, azt hol lehet beállítani? Szintérzékelőim szerintem nincsenek, remélem, akkor figyelmen kívül hagyja a szinteket és nem jelezne folyamatosan.

Ha nincsenek bent a szenzorok, akkor állandóan jelezni fog, ha a csatlakozó bent van áthidalod egy darab kábellel és megszűnik a jelzés.

Link to comment
Megosztás:

A 7-es nálam is be van állítva, de az óraátállításokkor mégsem állt át magától. Mindig manuálisan kell megettem.

A menetfény ha nincs felprogramozva Op-commal vagy Tech2-vel, hiába tekergeted a világításkapcsolót, nem fog működni. Múltkor is erről volt szó. A CID kijelző is nappali módban marad ha csak a menetfény van felkapcsolva.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Davee írta:

Ha nincsenek bent a szenzorok, akkor állandóan jelezni fog, ha a csatlakozó bent van áthidalod egy darab kábellel és megszűnik a jelzés.

Kösz, akkor így teszek, ha aktiválom.

3 órája, Cserenkov írta:

A 7-es nálam is be van állítva, de az óraátállításokkor mégsem állt át magától. Mindig manuálisan kell megettem.

A menetfény ha nincs felprogramozva Op-commal vagy Tech2-vel, hiába tekergeted a világításkapcsolót, nem fog működni. Múltkor is erről volt szó. A CID kijelző is nappali módban marad ha csak a menetfény van felkapcsolva.

Nekem néha beállítja magát önműködően. Ha a Petőfire kapcsolok, valamiért pár perc múlva beáll az idő - néha. De most például nem állt be átállításkor, nem tudom, mitől függ, nekem az lenne a logikus, hogy ha egy adó sugároz órajelet, akkor azt mindig teszi. Csak ezért van beállítva a 6-osra a Petőfi, hogy néha állítsa utána az időt aztán kapcsolok is el onnan :)

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cserenkov írta:

A 7-es nálam is be van állítva, de az óraátállításokkor mégsem állt át magától. Mindig manuálisan kell megettem.

A menetfény ha nincs felprogramozva Op-commal vagy Tech2-vel, hiába tekergeted a világításkapcsolót, nem fog működni. Múltkor is erről volt szó. A CID kijelző is nappali módban marad ha csak a menetfény van felkapcsolva.

Mert 3 percen belüli eltérést javít ki pontos időre. Ha megnézed a Test menüben, ott van alatta....

Link to comment
Megosztás:

5 órája, dsteel írta:

Nekem néha beállítja magát önműködően. Ha a Petőfire kapcsolok, valamiért pár perc múlva beáll az idő - néha. De most például nem állt be átállításkor, nem tudom, mitől függ, nekem az lenne a logikus, hogy ha egy adó sugároz órajelet, akkor azt mindig teszi. Csak ezért van beállítva a 6-osra a Petőfi, hogy néha állítsa utána az időt aztán kapcsolok is el onnan :)

Nekem szinte mindig Petőfin van a rádió, de még soha nem vettem észre, hogy állítana magától az órán.

25 perce, Maybal írta:

Mert 3 percen belüli eltérést javít ki pontos időre. Ha megnézed a Test menüben, ott van alatta....

Tényleg, ez igaz! De sokkal több értelme lenne, ha legalább egy órát tudna kompenzálni.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Kess írta:

A családban van még egy 2012-es J Astra is, de abban a topicban nem találtam elektromos kérdéseket. Igazából csak az a kérdés, hogy ott is lehet-e használni az Op-Comot okosságok ki-be kapcsolására?

Vaux-comban mintha láttam volna J Astrára is lehetőséget. A 2010-es magyar "china-clone" szoftverben nem rémlik...

Helyesbítek! Megnéztem, ott van az Op-com szoftverében is a J Astra lehetőség, de csak 2010-es évjáratig.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kess írta:

A családban van még egy 2012-es J Astra is, de abban a topicban nem találtam elektromos kérdéseket. Igazából csak az a kérdés, hogy ott is lehet-e használni az Op-Comot okosságok ki-be kapcsolására?

Én BC-t már kapcsoltam be J Astrába. De a Vaux-Com 2014 kellett, mert az Op-com 2010 nem ismerte fel.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎03‎.‎30‎. at 21:06, Maybal írta:

Szia. Ha nem dízel, akkor kell.

2006. decemberi benzinesben gyárilag benne volt a kupplung kapcsoló és be is volt kötve így csak az index kart kellett kicserélni aktiválás előtt.

Érdemes megnézni, hogy be van-e építve a kapcsoló mert ugyan nem drága de xar helyen van.

Z18XER, Cosmo felszereltség (XXLO), TwinTop

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

10 órája, kezdőkabriós írta:

2006. decemberi benzinesben gyárilag benne volt a kupplung kapcsoló és be is volt kötve így csak az index kart kellett kicserélni aktiválás előtt.

Érdemes megnézni, hogy be van-e építve a kapcsoló mert ugyan nem drága de xar helyen van.

Z18XER, Cosmo felszereltség (XXLO), TwinTop

Szerintem ez motorfüggő, nem felszereltség. Az 1.6-osban nem szokott benne lenni. sőt....nem tudok olyanról, amiben eleve benne volt......és nem volt benne tempomat kar. Hogy a dízelben miért van benne eleve, és a nagyobb benzines motorokban, nem tudom......talán a nyomaték miatt.............valamiért figyeli a kuplung szerkezet kinyomását....valamiért kell neki egy jel, mielőtt kiold.....

Amúgy persze, érdemes előtte megnézni, hogy benne van. 4500 pénz az Opelnál.....

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Sztaricsnaja írta:

Ez a verzió van "VAUX-COM_120309a+131223d" De ha jól emlékszem 2014-ig benne van a J Astra.

De sajnos nem magyar, és nagyon lassú Win8.1 alatt.

Win10 alatt még lassabb. Sőt azóta néha megy. néha meg azt akarja, hogy regisztráljam. Nem tudom ez mitől függ nála... Win8.1 alatt nem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Cserenkov said:

Win10 alatt még lassabb. Sőt azóta néha megy. néha meg azt akarja, hogy regisztráljam. Nem tudom ez mitől függ nála... Win8.1 alatt nem csinálta.

XP alatt kell hasznalni :) Egyebkent komolyan, egy regi notebook XP-vel boven eleg, es akkor nincs az allando mecara, hogy melyik frissites mit vag tonkre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.