Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

1.7 CDTI 101 lovas 2004 augusztusi H Astrám műszerfalán kigyulladt a tengeralattjáró és 3000es fordulatnál leszabályoz a motor. Ujrainditásnál van amikor müködik, majd egy következőnél megint nem.. teljesen véletlenszerüen. Visszaolvastam a fórumot és a fék-gáz gyujtás módszerrel kidobta az ECN 010522-es kódot.

A fórumon megadott táblázatban ilyen hibakódot nem találtam, van valakinek ötlete arról, hogy ez mit jelenthet?

Elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

És ez a REC modul mennyivel dobná meg a költségeket azt nem árulták el?

Ez az elvileg működne ez szlogen az opelnél úgy látom. ;) Mindig hagynak maguknak egy kiskaput ha nem tudnák megoldani a problémát.

Annyira nem vészesen! olyan 15 ezer Ft-ot mondtak rá szereléssel együtt! Csak kicsit soknak találtam:) Inkább felhúzom kézzel amikor megállok! Amúgy a tempomatot meg berakják 25 ezerből! Úgy kerül ennyibe hogy nincs kapcsoló a kuplungnál! Ezt lehet kipróbálom:)

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem vészesen! olyan 15 ezer Ft-ot mondtak rá szereléssel együtt! Csak kicsit soknak találtam:) Inkább felhúzom kézzel amikor megállok! Amúgy a tempomatot meg berakják 25 ezerből! Úgy kerül ennyibe hogy nincs kapcsoló a kuplungnál! Ezt lehet kipróbálom:)

a REC-nél lemaradt sztem egy nulla :lol:

a tempomat cirka reális, csak a karért 15-18e-et szoktak kérni, a kapcsoló is jópár ezres, plusz tech2 használat - szóval korrekt... de megéri, nagyot emel a komfortérzeten - és traffipax veszélyes környékeken is megnyugtató a használata, nem bambul el az ember és kap egy ennél min 5e-el drágább csekket... ;)

Link to comment
Megosztás:

a REC-nél lemaradt sztem egy nulla :lol:

a tempomat cirka reális, csak a karért 15-18e-et szoktak kérni, a kapcsoló is jópár ezres, plusz tech2 használat - szóval korrekt... de megéri, nagyot emel a komfortérzeten - és traffipax veszélyes környékeken is megnyugtató a használata, nem bambul el az ember és kap egy ennél min 5e-el drágább csekket... ;)

Nekem a Pesti úti szervizben mondták, hogy kb 15ből megvan! De ha máshol kérdezem ott lehet mást mondanak:)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Utólagosan beszerelt xenonról valakinek van tapasztalata????

van, jó dolog ;)

viszont sokszor nem megy gond nélkül a beépítés... ha szerencséd van, bekötöd a rajzok alapján, és már megy is... de sajnos nagyon sokszor lekapcsolgat az ostoba elektronika, azt hiszi hogy kiégett izzó van ráakasztva, vagy rövidzárlatos, ilyesmi... én ráraktam egy 21W-os terhelőizzót, vele párhuzamosan pedig egy relét - és ez kapcsolja az akkura a xenontrafókat biztosítékon keresztül. így stabilan működik, enélkül állandóan letilt és kialszik...

Link to comment
Megosztás:

van, jó dolog ;)

viszont sokszor nem megy gond nélkül a beépítés... ha szerencséd van, bekötöd a rajzok alapján, és már megy is... de sajnos nagyon sokszor lekapcsolgat az ostoba elektronika, azt hiszi hogy kiégett izzó van ráakasztva, vagy rövidzárlatos, ilyesmi... én ráraktam egy 21W-os terhelőizzót, vele párhuzamosan pedig egy relét - és ez kapcsolja az akkura a xenontrafókat biztosítékon keresztül. így stabilan működik, enélkül állandóan letilt és kialszik...

jaja, ugyan ez a tapasztalatom nekem is! azt hittem, hogy a xenon szar, de ezek szerint nem! hát köszi a segitaséget, sajna nem értek annyira hozzá, hogy én ezt kivitelezzem!!!;)

Link to comment
Megosztás:

Udv

Az a problémám hogy gyujtás után elalszik a muszerfalon lévo AIRBAG ikon de rá vagy 20mp-re ujra kigyul és folyamatosan világit menet kozben is!

Mi ilyenkor a teendő? vagy mi lehet a probléma?

thx

Szia,

ha jól tudom airbag is hibakódot generál mely kiolvasható:

Fék és gázpedál benyom leállított motornál, majd így gyújtás rá ad.

A kilométerszámlálón kiírja /elvileg/a hibakódot.

Az alapján egyszerűbb a hibakeresés.

Egyébként

H astrához hibakód táblázatot hol lehet fel leni a neten?

vagy valaki mondja meg mi az EMC 0014100 hiba?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan lehet eltüntetni az AIRBAG ikonját a műszerfalról??? Mert állandóan világit menet közben is !!!

Használjam igy tovább a kocsit vagy menjek szervizbe vele?? De próbáltam kiolvasni a hibaüzenetet de nekem nem reagál semmire mikor fék+gáz+gyujtás muveletet elvégzem !

thx

Link to comment
Megosztás:

Hogyan lehet eltüntetni az AIRBAG ikonját a műszerfalról??? Mert állandóan világit menet közben is !!!

Használjam igy tovább a kocsit vagy menjek szervizbe vele?? De próbáltam kiolvasni a hibaüzenetet de nekem nem reagál semmire mikor fék+gáz+gyujtás muveletet elvégzem !

thx

Szerintem vidd el szervizbe, hibakódot ha tárol ki kell adja a gáz-fék-gyújtás kombóra néhány másodperc elteltével a kilométeróra helyén........

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vidd el szervizbe, hibakódot ha tárol ki kell adja a gáz-fék-gyújtás kombóra néhány másodperc elteltével a kilométeróra helyén........

Hát próbáltam többször is kiolvastatni vele a hibakódot nem dobott ki semmit! De egyszer megjelenik az az AIRBAG felirat a musz. falon, majd motor kikapcs újra gyújt aztán már nem jelenik meg, majd ha ismét motot kikapcs és ujraindit akkor már megint ott van! Tehát nem mindig dobja ki !

Fogalmam sincs hogy miért csinálja ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát próbáltam többször is kiolvastatni vele a hibakódot nem dobott ki semmit! De egyszer megjelenik az az AIRBAG felirat a musz. falon, majd motor kikapcs újra gyújt aztán már nem jelenik meg, majd ha ismét motot kikapcs és ujraindit akkor már megint ott van! Tehát nem mindig dobja ki !

Fogalmam sincs hogy miért csinálja ;)

Ezt nem fogod tudni kiolvasni, csak műszerrel, azt is csak akkor, ha világít.

Link to comment
Megosztás:

Hát próbáltam többször is kiolvastatni vele a hibakódot nem dobott ki semmit! De egyszer megjelenik az az AIRBAG felirat a musz. falon, majd motor kikapcs újra gyújt aztán már nem jelenik meg, majd ha ismét motot kikapcs és ujraindit akkor már megint ott van! Tehát nem mindig dobja ki !

Fogalmam sincs hogy miért csinálja ;)

azé mert cim modul frissités kéne gondolom én vagy olvastasd ki

azt megcsinálom itthon

Link to comment
Megosztás:

tegnap mexopatott a kocsi... ;)

elindultam, feltűnt hogy nagyon nyüszít a generátor és visszafogja a motort, mint amikor erősen leszívott akkut tölt - volt már ilyenre példa, a carpc-vel nem 1x húztam le elég gyenge szintre az akkut, de mindig elmúlt 15-20 perc járás után, hamar pótolta a nagy minuszt

elmentem pár boltba, 2-3x pöccre indult a motor, de a nyüszítés nem múlt. egyszercsak feltűnt hogy abbahagyta, viszont pár perc múlva karácsonyfába váltott a műszerfal, kigyulladt az abs-től a motor visszajelzőig minden ami csak tud. én marha félreálltam hogy megnézzem a hibakódokat, és már semerre tovább - csak klattyogott valami behúzómágnes, kialudt minden fény és többé nem indult a motor. 1 km-el előtte még pöccre indult - szóval totálisan összeomlott az akku belseje. még próbálkoztunk egy bikázással, de akkora rövidzárlat volt az akkumban hogy a másik autó 14 voltja az én akkumon már csak 10 voltra esett...

elmentem, vettem egy jobbfajta akkut (bosch 70Ah / 640A indítóárammal, a gyári GM 60Ah / 370A), beraktam, pöccre indult az autó, de nem tölti :S melyik az esélyesebb? 1. nem tetszik neki az akku, azért nem tölti, vagy 2. a totális rövidzárlatos régi akku leégetett valamit a generátor környékén?

indítás után egy ideig semmi hibajel, de tölteni nem tölt (fix 12V álló és járó motornál is), majd pár perc után kigyullad az akku jel a műszerfalon

ezt a hibakódot tárolta:

P0621 Generator Lamp "L" Control Circuit Malfunction

meg még valami battery low, a számát most nem tudom

cserélte már valaki az akkuját gyáritól eltérőre?

Link to comment
Megosztás:

tegnap mexopatott a kocsi... ;)

elindultam, feltűnt hogy nagyon nyüszít a generátor és visszafogja a motort, mint amikor erősen leszívott akkut tölt - volt már ilyenre példa, a carpc-vel nem 1x húztam le elég gyenge szintre az akkut, de mindig elmúlt 15-20 perc járás után, hamar pótolta a nagy minuszt

elmentem pár boltba, 2-3x pöccre indult a motor, de a nyüszítés nem múlt. egyszercsak feltűnt hogy abbahagyta, viszont pár perc múlva karácsonyfába váltott a műszerfal, kigyulladt az abs-től a motor visszajelzőig minden ami csak tud. én marha félreálltam hogy megnézzem a hibakódokat, és már semerre tovább - csak klattyogott valami behúzómágnes, kialudt minden fény és többé nem indult a motor. 1 km-el előtte még pöccre indult - szóval totálisan összeomlott az akku belseje. még próbálkoztunk egy bikázással, de akkora rövidzárlat volt az akkumban hogy a másik autó 14 voltja az én akkumon már csak 10 voltra esett...

elmentem, vettem egy jobbfajta akkut (bosch 70Ah / 640A indítóárammal, a gyári GM 60Ah / 370A), beraktam, pöccre indult az autó, de nem tölti :S melyik az esélyesebb? 1. nem tetszik neki az akku, azért nem tölti, vagy 2. a totális rövidzárlatos régi akku leégetett valamit a generátor környékén?

indítás után egy ideig semmi hibajel, de tölteni nem tölt (fix 12V álló és járó motornál is), majd pár perc után kigyullad az akku jel a műszerfalon

ezt a hibakódot tárolta:

P0621 Generator Lamp "L" Control Circuit Malfunction

meg még valami battery low, a számát most nem tudom

cserélte már valaki az akkuját gyáritól eltérőre?

Astra H betegség a generátor halála...........szervód volt? mert azt szokta először letiltani az elektronika

Link to comment
Megosztás:

cserélte már valaki az akkuját gyáritól eltérőre?

Igaz nekem most f astrám van de az hogy az akku milyen amper számú tehát 44ah vagy 60 ah az nem oszt nem szoroz per pillanat nekem is 44 helyett 60 ah van benn már 5 éve és semmi semmi gond nem lehet az indító teljesítménnyel sem!

a bosch katalógus szerint 60Ah a gyári mérete is, és pont egy ekkora GM címkés volt benne. 2 évesen vettem, kb 120e km-el, én 40e-et hajtottam még bele 2 év alatt és nem cseréltem - csak párszor elég rendesen lemerítettem ;) ;)

felhívtam az opeleseket és azt mondják a nagyobb akku semmiképpen nem okozhat ilyen jelenséget > marad a generátor vagy valami a töltés láncban... ;)

Link to comment
Megosztás:

Astra H betegség a generátor halála...........szervód volt? mert azt szokta először letiltani az elektronika

az éppen még volt, csak az abs lámpa villogással kezdte, majd jött a többi...

azt tudod mi döglik meg benne jellemzően? szénkefe, tekercs, csapágy, töltésszabályzó, stb ?

Link to comment
Megosztás:

tegnap mexopatott a kocsi... ;)

Szia! Ha visszábbolvasol láthatod,hogy ugyanígy megszívtam, és hatalmas kálvárián vagyok túl. (ja és egyforma autónk van). Szóval még a hibakód is ugyanez volt. Nekem elég jó az alkatrész ellátottságom és nagyon gyorsan kellett volna továbbmennem ezért gyorsan tettem rá egy új generátort, de azzal sem volt töltésem. Kiderült hogy nincs gerjesztőáram, egy villanyos-szaki megtákolta gyorsan hogy egy kis 5w-os izzó begerjessze, de aztán a végére jártam. Sajnos.. Ugyanis a mi autónkon már a computer gerjeszt, ki is néztük TIS2000-ből melyik lábon kellene gerjesztenie és sajna nulla. Úgyhogy computer javítás vagy csere kb 80 ft. De nagyon remélem neked mégis valami más bajod lesz. Én azóta igényesebben megtákoltam, nem fogok ezért egy 80-ast kirakni. Ja az akksi előtt van felfogatva egy 5szálas stekker azt hiszem azok közül a zöld/sárgán megy a gerjesztés!

Egy kalappal!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ha visszábbolvasol láthatod,hogy ugyanígy megszívtam, és hatalmas kálvárián vagyok túl. (ja és egyforma autónk van). Szóval még a hibakód is ugyanez volt. Nekem elég jó az alkatrész ellátottságom és nagyon gyorsan kellett volna továbbmennem ezért gyorsan tettem rá egy új generátort, de azzal sem volt töltésem. Kiderült hogy nincs gerjesztőáram, egy villanyos-szaki megtákolta gyorsan hogy egy kis 5w-os izzó begerjessze, de aztán a végére jártam. Sajnos.. Ugyanis a mi autónkon már a computer gerjeszt, ki is néztük TIS2000-ből melyik lábon kellene gerjesztenie és sajna nulla. Úgyhogy computer javítás vagy csere kb 80 ft. De nagyon remélem neked mégis valami más bajod lesz. Én azóta igényesebben megtákoltam, nem fogok ezért egy 80-ast kirakni. Ja az akksi előtt van felfogatva egy 5szálas stekker azt hiszem azok közül a zöld/sárgán megy a gerjesztés!

Egy kalappal!

thx! nem örülnék neki ha ez lenne, de legalább egy pont ahol elindulhatok...

a stekker asszem megvan, a biztitábla oldalára van akasztva az 5 vezetékes. van egy 6 vezetékes is az akkutálca oldalán. az 5-öst kezdtem el bogarászni, találtam rajta egy fehér-kék ( vagy fakult zöld és sárga? fene tudja ;) ) vezetéket, tűt szúrtam bele és rámértem. álló motornál 0, járónál 1.35V-ot mértem rajta. mit kéne rajta látnom? egyenfesz, váltófesz, vagy oszcilloszkóppal kéne valami fix/változó frekit találnom? jót mérek egyáltalán? ;) a megpatkolás hogy néz ki a gyakorlatban? a megfelelő vezetéket elvágtátok és relével sorbakötöttétek az akku pozitívra az izzót? (vagy inkább megfelelő kiszámolt ellenállásértéket?)

Link to comment
Megosztás:

[5] @ biztiház

barna		   fehér+fekete

fekete+piros	kék+fehér		kék


[6] @ akkutálca

barna		   barna+szürke	kék

fekete+piros	fekete+piros	fekete

a színek picit eltérhetnek, olyan szürkült-sárgult kinézete van, de azért valszeg beazonosítható minden mert elég eltérőek

Link to comment
Megosztás:

[5] @ biztiház

barna		   fehér+fekete

fekete+piros	kék+fehér		kék


[6] @ akkutálca

barna		   barna+szürke	kék

fekete+piros	fekete+piros	fekete

a színek picit eltérhetnek, olyan szürkült-sárgult kinézete van, de azért valszeg beazonosítható minden mert elég eltérőek

Szóval visszafejtettem neked a szigeteléseket hogy lássam ki-kivel van:a stekker a bal lámpa mögött a biztitáblára van fogatva, és a kék/fehéret kell patkolni. Az ellenállást már korábban egy másik ugyanilyen astrán ;) már kikisérletezte a szaki, úgyhogy egy szabványos üveglábas 5W-os kis izzót kötött be úgy hogy keresett egy olyan pozitívot ami csak beindításkor van (ugyanis gerjeszteni csak akkor kell utána már nincs rajta fesz). Relét nem rakott hanem egy biztosítékra forrasztott így az is biztosítva van. a mostani végleges megoldás úgy született hogy a TIS2000-be nézett a srác egy olyan kört ahol indításkor van áram, visszaszedtük az egész biztitáblát alulról lengőbiztosítékkal lett levéve az izzóhoz meg hoztam egy komplett oldalindexet foglalatostul, lefújtam mattfeketére, és diszkréten elhelyeztem kézreeső helyre. Azért a settings-menübe hetente mindíg megnézem a töltést. Szóval ennyi. Ne haragudj hogy nem jó szakszavakat használok, de nekem az elektronika fekete lyuk ( csak lelkesen próbálom megérteni), elleneben veled ;) !!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.