Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, van egy astra H GTC-m 2008 1,8 benzin, automata váltó, amibe szeretnék tempomattot. A szervizbe azt mondták, hogy a kapcsolót kell csak megvennem és felprogramozzák. Tud valaki esetleg egy kapcsolókart nekem? Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szdada nevű felhasználót keresd!

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, van egy astra H GTC-m 2008 1,8 benzin, automata váltó, amibe szeretnék tempomattot. A szervizbe azt mondták, hogy a kapcsolót kell csak megvennem és felprogramozzák. Tud valaki esetleg egy kapcsolókart nekem? Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Riasztót szeretnék szereltetni az autómba.

Kritériumok: az autó gyári bicskakulcsával lehessen vezérelni (be- és kikapcsolás a nyitás és zárás gombokkal); záráskor (riasztó élesítésekor) az ablakokat húzza fel; ne legyen százezres nagyságrendű...

Tudtok ezeknek a feltételeknek megfelelő riasztót ajánlani?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

bármelyik autoriaszto tudja ezt, de sajnos ezek, amik max a 10 éves cigánygyerekektől védenek....

aminek értelme van az tömm mint százezres védelem, de az legalább jó.

a sima riasztó, főképp amit a centrálzár vezérel egy fabatkát se ér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt.Nem rég lettem H astra tulajdonos lenne egy kérdésem:az én automban nincs multikormány szeretném kicserélni multira ezt meglehet-e oldani ha igen hogyan .Köszönöm elöre is a válaszotokat ha tudtok segiteni benne.

Simán meg lehet oldani, veszel egy multikormány beszerelteted és felprogramozzák! Ez az egyszerűbb szerintem, én ezt javasolnám!

Ha olyan kormányod van aminek lehet cserélni a két paneljét( ahova a vezérlők mennének), akkor elég ha megveszed a vezérlőket de ott faragni kell egy kicsit h bele tudd rakni, meg vezeték is kell...így is lehet, de ez már macerásabb dolog!

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ én is kormány cserében gondolkodtam csak valaki mondta h ez sokkal macerásabb megoldni mint ahogyan te ezt leirtad ,de biztam benne h könnyedén megoldhato köszi a segitséged:)

Én is nem rég cseréltettem ki a kormányomat, nekem azt mondták h minden autóra fel lehet utólag programozni!

Meg ha multikormányt teszel bele nem kell semmilyen más vezeték!

Csak egyes esetekben nem biztos h fog működni is...nekem minden jó eddig! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is nem rég cseréltettem ki a kormányomat, nekem azt mondták h minden autóra fel lehet utólag programozni!

Meg ha multikormányt teszel bele nem kell semmilyen más vezeték!

Csak egyes esetekben nem biztos h fog működni is...nekem minden jó eddig! :D

Köszi az infokat remélem én is hasonloan járok mint te:)Már találtam is szép börkörmányt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom, lehet azt mondod mindenképpen kell neked a multikormány, de ha csak arra vágysz hogy bőrös és szép legyen, akkor javasolom az utólagos bőröztetést:)!

Én így csináltattam meg 12e ft-ból megvolt és gyönyörű lett:)! Az egyéb csevegésben írtam, hogy hol:), talán még a képek is látszódnak...

A multikormány általában hibaforrás, beszerezni kb. 15-25 ezer használtan, programoztatni még legalább 3 ezer és nem is olyan jó minőségű a gyári bőr...

Ha mindenképpen akarsz, akkor viszont ajánlom, hogy EBAY-en is nézz szét, mert gyári, gyönyörű OPC stílusú, zsír új tehát "anatómiailag"B) formázott, sima-perforált bőrös kormányokat láttam még nyáron fent, egy euróról indultak 120-150 körül mentek el:)! Opel Lenkrad néven kerestem rá:lol:

Üdv!

Köszi az infokat remélem én is hasonloan járok mint te:)Már találtam is szép börkörmányt :D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném BID-es kijelzőmet CID-re cserélnem. Keretet kell cserélnem hozzá vagy bele megy a kijelző? cd30 lejátszó van a kocsimban, ez okoz valami gondot? Honnan érdemes beszerezni a kijelzőt és kb mennyi az az ár, amiért érdemes megvenni? Előre is köszi a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném BID-es kijelzőmet CID-re cserélnem. Keretet kell cserélnem hozzá vagy bele megy a kijelző? cd30 lejátszó van a kocsimban, ez okoz valami gondot? Honnan érdemes beszerezni a kijelzőt és kb mennyi az az ár, amiért érdemes megvenni? Előre is köszi a segítségeteket!

Természetesen másik keret kell hozzá, mert a kijelző nagyobb!

CD 30 simán jó hozzá szerintem, e-bayen nézz körül ott láttam többet is!

Szerintem csak akkor cseréld ki, ha van rá "sok pénzed"... :lol: különben szalonban nagyon nagyon drága!

kb. olyan 70ezer körül láttam e-bayen ha jól emlékszem!

Link to comment
Megosztás:

Tudom, lehet azt mondod mindenképpen kell neked a multikormány, de ha csak arra vágysz hogy bőrös és szép legyen, akkor javasolom az utólagos bőröztetést:)!

Én így csináltattam meg 12e ft-ból megvolt és gyönyörű lett:)! Az egyéb csevegésben írtam, hogy hol:), talán még a képek is látszódnak...

A multikormány általában hibaforrás, beszerezni kb. 15-25 ezer használtan, programoztatni még legalább 3 ezer és nem is olyan jó minőségű a gyári bőr...

Ha mindenképpen akarsz, akkor viszont ajánlom, hogy EBAY-en is nézz szét, mert gyári, gyönyörű OPC stílusú, zsír új tehát "anatómiailag"B) formázott, sima-perforált bőrös kormányokat láttam még nyáron fent, egy euróról indultak 120-150 körül mentek el:)! Opel Lenkrad néven kerestem rá:lol:

Üdv!

Szia!

Köszönöm a válaszod.Mindenkép bör multikormányt szeretnék:)Annyi pénzt szánék is rá mint amennyit te irtál.És ebben egyet ertek minél tobb a gomb az elektronika annál nagyobb az esély hiba forrás is.Egyébként vannak akik valoban szépen böröznek kormányt nekem is van két ismerösom is ezzel foglalkozik csak hát nekem van ilyen bogaram h ha lehet akkor gyári legyen:))köszi az infokat :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1023&st=920

Itt vannak a képeim, előtte lévő oldalon a leírás:)!

Végülis így a kormány gyári marad, a bőr meg sokkal jobb minőségű és kérheted gyári kinézetűre (én annyiban tértem el, hogy tetszik az OPC kormány perforált betétje, meg ha világosabb cérnával van varrva:)! Itt egy link az opc kormányról, így néz ki és ez is gyári... http://cgi.ebay.at/Opel-OPC-Lenkrad-Astra-...le_Zubeh%C3%B6r ,

Szia!

Köszönöm a válaszod.Mindenkép bör multikormányt szeretnék:)Annyi pénzt szánék is rá mint amennyit te irtál.És ebben egyet ertek minél tobb a gomb az elektronika annál nagyobb az esély hiba forrás is.Egyébként vannak akik valoban szépen böröznek kormányt nekem is van két ismerösom is ezzel foglalkozik csak hát nekem van ilyen bogaram h ha lehet akkor gyári legyen:))köszi az infokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Természetesen másik keret kell hozzá, mert a kijelző nagyobb!

CD 30 simán jó hozzá szerintem, e-bayen nézz körül ott láttam többet is!

Szerintem csak akkor cseréld ki, ha van rá "sok pénzed"... :lol: különben szalonban nagyon nagyon drága!

kb. olyan 70ezer körül láttam e-bayen ha jól emlékszem!

Ebay-en keresgettem, de nem dobott ki nekem semmit. Milyen néven érdemes rákeresni? Úgy gondoltam, hogy keresek majd egy magánszemélyt akinek van tech2-je. Amúgy milyen árba mennek ezeknek a kijelzőknek a párosításai? Úgy hallottam, hogy csak ennyi "programozási" része.

Köszi a segítséged!

Link to comment
Megosztás:

Ebay-en keresgettem, de nem dobott ki nekem semmit. Milyen néven érdemes rákeresni? Úgy gondoltam, hogy keresek majd egy magánszemélyt akinek van tech2-je. Amúgy milyen árba mennek ezeknek a kijelzőknek a párosításai? Úgy hallottam, hogy csak ennyi "programozási" része.

Köszi a segítséged!

Pl. ez a cikkszam az Ebayen: 330526412462, es van a Vateran is csekely 105ezerert :lol: Ha meger ennyit, hogy ugyanazt egy picit nagyobban lasd (meg szines sem lesz szerintem, olyan ertelemben, hogy tobb szinu), akkor en akar ingyen es bermentve megkiserlem neked a parositast Pesten, csak hogy lassam mikent fest egy ilyen kombinacio :D

Link to comment
Megosztás:

Pl. ez a cikkszam az Ebayen: 330526412462, es van a Vateran is csekely 105ezerert :lol: Ha meger ennyit, hogy ugyanazt egy picit nagyobban lasd (meg szines sem lesz szerintem, olyan ertelemben, hogy tobb szinu), akkor en akar ingyen es bermentve megkiserlem neked a parositast Pesten, csak hogy lassam mikent fest egy ilyen kombinacio :D

Egy picit elgondolkodtam rajta, hogy megéri-e. Igazad van amit mondasz. Ez inkább akkor úgy éri meg, ha navit is beszerzek hozzá, de ahhoz gondolom másfajta fejegység kell. Alszok még rá egyet, keresgélek és ha találok valakit aki olcsón odaadja azt megveszem. Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem eléggé idegesítő, hogy hideg időben minden egyes gyújtás ráadásnál le kell okézni a "csúszós út" (Slippery road) figyelmeztetést. (GID kijelzős autóról van szó)

Ki lehet kapcsolni valahogy menüből ezt a funkciót, vagy műszer kell hozzá?

Másik kérdés: mostanában rakoncátlankodik a BC üzemanyag-mérése.

A kijelzőn a Range sorba nem ír ki semmit, és mindig figyelmeztet, hogy tankolnom kellene (Please refuel), miközben az üzemanyagszint-mutató szerint majdnem félig van a tank, és természetesen a benzinkút lámpa sem világít.

Lehet ezzel valamit kezdeni (nullázás, stb.), vagy egyszerűen tankoljam jól tele, hátha úgy megoldódik?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1023&st=920

Itt vannak a képeim, előtte lévő oldalon a leírás:)!

Végülis így a kormány gyári marad, a bőr meg sokkal jobb minőségű és kérheted gyári kinézetűre (én annyiban tértem el, hogy tetszik az OPC kormány perforált betétje, meg ha világosabb cérnával van varrva:)! Itt egy link az opc kormányról, így néz ki és ez is gyári... http://cgi.ebay.at/Opel-OPC-Lenkrad-Astra-...le_Zubeh%C3%B6r ,

Szia!

Nagyon jol néz ki a kormányod igényes szép munka .Hol csináltatad?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem eléggé idegesítő, hogy hideg időben minden egyes gyújtás ráadásnál le kell okézni a "csúszós út" (Slippery road) figyelmeztetést. (GID kijelzős autóról van szó)

Ki lehet kapcsolni valahogy menüből ezt a funkciót, vagy műszer kell hozzá?

Másik kérdés: mostanában rakoncátlankodik a BC üzemanyag-mérése.

A kijelzőn a Range sorba nem ír ki semmit, és mindig figyelmeztet, hogy tankolnom kellene (Please refuel), miközben az üzemanyagszint-mutató szerint majdnem félig van a tank, és természetesen a benzinkút lámpa sem világít.

Lehet ezzel valamit kezdeni (nullázás, stb.), vagy egyszerűen tankoljam jól tele, hátha úgy megoldódik?

Köszi!

Szia.szerintem tech2 megoldja a slippery roados dolgot de ha valaki tud házi megoldást akkor engem is érdekel.vagy vársz és tavasztól őszig nincs vele gond. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.