Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Saját tapasztalatom az, hogy igaz hogy 30km környékén jelez a gép, de ha az lenullázódott kb akkor kezd el a műszerfalon világítani a tankolólámpa. Tudtommal ezután még ugye kb 100km-t el lehet vele menni. De saját megoldásom az, hogy ha félnél lejjebb megy a mutató megtankolok.

Szia "fecco1985"!

Pontosan ez a jelenség van nálam is. Tehát amikor a GID jelzi, hogy tankoljak, akkor kezd világítani a műszerfali tankoló lámpa. Nyilván a majd' 3 év alatt én is kitapasztaltam, hogy, amikor ez a jelzés megjelenik, akkor kb 90 km-t lehet még biztonságosan autózni. A gondom még midíg az, hogy ott van az autóban az utólag beépített drága számítógépes GID-em, de az elavultabb (valós adatot mutató) villogó műszerre, vagy a saccolásra kell hagyatkoznom. A másik gond, pedig a GID egyszeri és késői jelzése. Meg fogom nézetni TECH2-vel, hogy lehet-e ezen állítani.

Azért köszönöm a hozzászólást: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Először is szeretnék gratulálni a Fórum létrehozóinak illetve a tagoknak! Nagyon jó a csapat, tetszik a segítőkészség!! <_<

Egy 2007 évi Astra H Station Wagon 1.6 tulajdonosa vagyok, 2009-től. A fórumról nemrégiben szereztem tudomást, azóta "rágom át rajta magam".

Azt szeretném megtudni, hogy a szélvédő törlő mozgása, annak szünet illetve törlési periódusa - szakaszos üzemmódban - menet közben módosítható-e, és ha igen hogyan?

A másik kérdésem, mi a különbség a Caravan illetve a Station Wagon között? Most vagyok műszaki vizsga előtt és vonóhorgon gondolkodom, de nem tudom ez jelent-e különbséget?

Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Először is szeretnék gratulálni a Fórum létrehozóinak illetve a tagoknak! Nagyon jó a csapat, tetszik a segítőkészség!! <_<

Egy 2007 évi Astra H Station Wagon 1.6 tulajdonosa vagyok, 2009-től. A fórumról nemrégiben szereztem tudomást, azóta "rágom át rajta magam".

Azt szeretném megtudni, hogy a szélvédő törlő mozgása, annak szünet illetve törlési periódusa - szakaszos üzemmódban - menet közben módosítható-e, és ha igen hogyan?

A másik kérdésem, mi a különbség a Caravan illetve a Station Wagon között? Most vagyok műszaki vizsga előtt és vonóhorgon gondolkodom, de nem tudom ez jelent-e különbséget?

Előre is köszönöm a választ!

Szia!

Igen, ha lökdösöd fölfelé akkor gyorsul, visszafelé meg lassul míg ki nem kapcsol...remélem ezt kérdezted és nem értettem félre :D

Szerintem csak az elnevezés a különbség köztük szóval semmi szerintem....remélem tudtam segíteni :D

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Először is szeretnék gratulálni a Fórum létrehozóinak illetve a tagoknak! Nagyon jó a csapat, tetszik a segítőkészség!! <_<

Egy 2007 évi Astra H Station Wagon 1.6 tulajdonosa vagyok, 2009-től. A fórumról nemrégiben szereztem tudomást, azóta "rágom át rajta magam".

Azt szeretném megtudni, hogy a szélvédő törlő mozgása, annak szünet illetve törlési periódusa - szakaszos üzemmódban - menet közben módosítható-e, és ha igen hogyan?

A másik kérdésem, mi a különbség a Caravan illetve a Station Wagon között? Most vagyok műszaki vizsga előtt és vonóhorgon gondolkodom, de nem tudom ez jelent-e különbséget?

Előre is köszönöm a választ!

szia

nekem úgy lehet állítani hogy a kart lenyomod és nyomva tartod annyi másodpercig ameddig szeretnéd hogy a törlések közt szünet legyen(közbe megy a lapátolás asszem)

.pl 5 sec lenyomva tartod,elengeded és a szakaszos törlés 5 másodpercenként bekapcsol.ha nem jó megint a szünet ideje akkor lenyomva tartod........talán 12 másodpercig lehet feltornázni a szüneteket

de ha ujrainditasz akkor marad a gyári és újra kell játszadozni.az enyém felszereltsége enjoy plusz .nem tudom tudja e mindegyik felszereltség

Link to comment
Megosztás:

szia

nekem úgy lehet állítani hogy a kart lenyomod és nyomva tartod annyi másodpercig ameddig szeretnéd hogy a törlések közt szünet legyen(közbe megy a lapátolás asszem)

.pl 5 sec lenyomva tartod,elengeded és a szakaszos törlés 5 másodpercenként bekapcsol.ha nem jó megint a szünet ideje akkor lenyomva tartod........talán 12 másodpercig lehet feltornázni a szüneteket

de ha ujrainditasz akkor marad a gyári és újra kell játszadozni.az enyém felszereltsége enjoy plusz .nem tudom tudja e mindegyik felszereltség

Szia!

Köszi a választ, majd kipróbálom!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, ha lökdösöd fölfelé akkor gyorsul, visszafelé meg lassul míg ki nem kapcsol...remélem ezt kérdezted és nem értettem félre <_<

Szerintem csak az elnevezés a különbség köztük szóval semmi szerintem....remélem tudtam segíteni :D

Szia!

Köszi (:D) eddig így ment nekem is az ablaktörlés, de "krisztus" adott egy jó tippet, azt ajánlom figyelmedbe!

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlőd gondolom nem esőérzékelős. Ez esetben a kart billented lefelé (ezzel egyet töröl) és elengeded, majd 1-12 másodperc idő múlva billented felfelé (a szakaszos irányba). Így tudod beállítani a törlések közti várakozási időt. Ahogy előttem is írták, ez a gyújtás levételéig marad meg, utána a felfelé billentésre (szakaszos mód) 6 másodpercenként töröl egyet. Egyik állásban sem kell ott tartani. Ha pedig a valamelyik folyamatos törlésben van (lassú, gyors), akkor teljesen kikapcsolni a kar teljes lebillentésével lehet (mint az irányjelző tartós bekapcsolása).

Üdv: Laci

Szia!

Köszi (<_<) eddig így ment nekem is az ablaktörlés, de "krisztus" adott egy jó tippet, azt ajánlom figyelmedbe!

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlőd gondolom nem esőérzékelős. Ez esetben a kart billented lefelé (ezzel egyet töröl) és elengeded, majd 1-12 másodperc idő múlva billented felfelé (a szakaszos irányba). Így tudod beállítani a törlések közti várakozási időt. Ahogy előttem is írták, ez a gyújtás levételéig marad meg, utána a felfelé billentésre (szakaszos mód) 6 másodpercenként töröl egyet. Egyik állásban sem kell ott tartani. Ha pedig a valamelyik folyamatos törlésben van (lassú, gyors), akkor teljesen kikapcsolni a kar teljes lebillentésével lehet (mint az irányjelző tartós bekapcsolása).

Üdv: Laci

ezt nem tudtam hogy elég ha csak lefelé billentem x másodpercig majd vissza.na majd kibróbázom.én meg nyomvatartottam mindig :D

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy utólag lehet-e multi-kormányt szerelni egy nem multis kocsiba?

Amennyiben lehet, úgy kb. mekkora költségekre kell számítani?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: base

Lehet bele utólag szereltetni!

Az ára sok mindentől függ, attól h mennyiért veszed meg a kormányt és h mennyiért programoztatod fel illetve szerelik be neked!

Ha a kormányt márkaszervizben veszed akkor sokba fog kerülni nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy nem kimondottan műszaki kérdés,de hozzá tartozik. Hosszabbíttatott már valaki garanciát? Nem tudjátok véletlenül, hogy az elektronikára is teljeskörűen vonatkozik e a további két év? Most állok előtte és nagyon elgondolkoztam, hogy megéri e 70000 ért a két év.

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy nem kimondottan műszaki kérdés,de hozzá tartozik. Hosszabbíttatott már valaki garanciát? Nem tudjátok véletlenül, hogy az elektronikára is teljeskörűen vonatkozik e a további két év? Most állok előtte és nagyon elgondolkoztam, hogy megéri e 70000 ért a két év.

szia.

én is gondolkoztam anno kétéves kora előtt két éve,

annyira emlékszek hogy van garancia de talán nem 100%os már hanem talán évente csökken.talán 1 év után 90 %ot aztán 80%-ot állnak a tiéd meg 10%majd 20%.de hogy mindenre vonatkozik-e azt nem tudom.szerintem kiválasztott szervízt hívd fel ők teljeskörűen tájékoztatnak erről.

nekem igazán kevés gondom adódott két év alatt.70000ft-ot meg nem költöttem ezidő alatt a kocsira,olajcserével(nem szakszervíz) kötelező biztosítással se.de nem lebeszélni akarlak erről mert tényleg bármi lehet 2év alatt és minden autó más és mindenki másképp használja az autót

Link to comment
Megosztás:

Én igazából valamelyik vezérlő hibájától félet mert 1hónapos korában volt benne CIM cserélve, azóta nem igazán bízok bennük. Az önerő tényleg változik de 10000kmenként csökken 10%ot a támogatás. Egészen 100 000km ig. Akkor megszűnik. Beszéltem a szervízzel, mondtak rengeteg dolgot h mire jó, csak attól félek, hogy pont azt titkolnak el ami a legfontosabb.

Link to comment
Megosztás:

Én igazából valamelyik vezérlő hibájától félet mert 1hónapos korában volt benne CIM cserélve, azóta nem igazán bízok bennük. Az önerő tényleg változik de 10000kmenként csökken 10%ot a támogatás. Egészen 100 000km ig. Akkor megszűnik. Beszéltem a szervízzel, mondtak rengeteg dolgot h mire jó, csak attól félek, hogy pont azt titkolnak el ami a legfontosabb.

több szervízt érdemes megpróbálni, esetleg email-es ajánlatot kérni részletes tájékoztatással és az előnyöket részletezzék mire jó mire nem stb.vagy még várj valami benfenntesebb hozzászólást

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Mindenesetre bíztató, hogy lehet. Igaz a költségeket illetőleg nem kerültem sokkal közelebb. :D

Eddig márkaszervízben gondolkodtam, nekem csak jó tapasztalatom volt.

Lehet bele utólag szereltetni!

Az ára sok mindentől függ, attól h mennyiért veszed meg a kormányt és h mennyiért programoztatod fel illetve szerelik be neked!

Ha a kormányt márkaszervizben veszed akkor sokba fog kerülni nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

Mindenesetre bíztató, hogy lehet. Igaz a költségeket illetőleg nem kerültem sokkal közelebb. :lol:

Eddig márkaszervízben gondolkodtam, nekem csak jó tapasztalatom volt.

A kormányra értette, hogy ha márkaszervizben veszed, az drága, újonnan biztosan több mint 100000ft!

Én a helyedben körülnéznék Vaterán, meg Ebay-en, vagy bárhol, reálisan szerintem olyan 20-30000 ft körül kapsz...:D

Link to comment
Megosztás:

A kormányra értette, hogy ha márkaszervizben veszed, az drága, újonnan biztosan több mint 100000ft!

Én a helyedben körülnéznék Vaterán, meg Ebay-en, vagy bárhol, reálisan szerintem olyan 20-30000 ft körül kapsz...:D

Hűha! 100.000Ft kicsit sok! Annyit a teljes projektre sem szánok. Vatera lesz az én barátom.

Köszönöm mégegyszer a segítséget. Ha siker lesz, ígérem beszámolok!

Link to comment
Megosztás:

Hűha! 100.000Ft kicsit sok! Annyit a teljes projektre sem szánok. Vatera lesz az én barátom.

Köszönöm mégegyszer a segítséget. Ha siker lesz, ígérem beszámolok!

Még bontókban kérdezném meg, illetve ha olyan a kormányod, hogy a vízszintes küllők olyan színűek mint a műszerfal (tehát levehetőek, nem egybefröccsöntöttek), akkor csak ki kell cserélni azokat az elemeket és olyanok is vannak vaterán!:D Bőröztetés meg 15000-ből úgy megvan, hogy jobb minőségű mint a gyári!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Még bontókban kérdezném meg, illetve ha olyan a kormányod, hogy a vízszintes küllők olyan színűek mint a műszerfal (tehát levehetőek, nem egybefröccsöntöttek), akkor csak ki kell cserélni azokat az elemeket és olyanok is vannak vaterán!:D Bőröztetés meg 15000-ből úgy megvan, hogy jobb minőségű mint a gyári!:lol:

Ez aztán a jó hír! A kormányon kivehetőek az elemek. Ezek szerint elegendő valami ilyesmiket vennem: http://goo.gl/khPRO ?

Ezért érdemes itt érdeklődni!

Link to comment
Megosztás:

Ez aztán a jó hír! A kormányon kivehetőek az elemek. Ezek szerint elegendő valami ilyesmiket vennem: http://goo.gl/khPRO ?

Ezért érdemes itt érdeklődni!

Ezzel csak az a baj, ha ki is veszed a paneleket utána be kell szabnod oda a másikat(szikével, stb.), mert az nagyobb....

Meg a kormányod alapból nincs ki vezetékelve az új paneleknek, vezetéket meg magában nem lehet kapni szerintem(vagy macerás, nehéz)!!

Szerintem jobban jársz ha beszerzel használtan egy multi kormányt és utána azt bebőrözteted!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Próbálnám indítani a kocsimat de se kép se hang, nem forgat, semmi...

Akksi 1 éves, csinálta 3 napja is, azóta egyszer beindult, aztán megint semmi, esetleg immobilaiser gond?

Köszike

Villáskulcsos kisautó villog, ha immobiliser gond van. Kontrollámpák világítanak miközben indítani próbálsz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.