Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

A vészvillogó kapcsolópanelban van kapcsolt 12V (multiméterrel kimérhető könnyen, inkább hozzáférni nehéz). Azért azt mindenképpen javaslom figyelembe venni, hogy ezeken a helyeken nem túl nagy áramok kóricálnak, ezért a vezetékek is erre vannak méretezve. Az ülésfűtés laponként kb.: 25-30W ami a két ülésnél 100-120W terhelést jelent. Esetleg a szivargyújtóról kellene egy relével kapcsolt táp, a relét pedig a vészvillogóból jövő gyújtás fesz kapcsolja (Bár nem tudom, hogy a relék mennyire bírnak ekkora áramot).

Üdv: Laci

Szia.

Nem a relékkel van baj mert azok általában ennél sokkal nagyobb terhelést is elbírnak, hanem szerintem az lehet a baj, hogy nem tudom a rendszer figyeli-e az állandó "nagy " teljesítményű áramfelvételt. és ezt nem veszi-e "műszaki" problémának, amire lekapcsolja az áramot? Csak kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nem a relékkel van baj mert azok általában ennél sokkal nagyobb terhelést is elbírnak, hanem szerintem az lehet a baj, hogy nem tudom a rendszer figyeli-e az állandó "nagy " teljesítményű áramfelvételt. és ezt nem veszi-e "műszaki" problémának, amire lekapcsolja az áramot? Csak kérdezem.

közvetlenül az akksiról megy az áramfelvétel, nem láthatja ;)

csak a relét kapcsolagatja a szivargyújtóról vett 12 v.

szóval most állandóra van kötve, de nem jó ez így ,rajta hagyom véletlenül és kész.... ;)

de van egy ketyere, ami érzékeli , ha van áram a vezetékekben és akkor kapcsol be, na ilyet veszek és nem kell keresnem kapcsolt 12 v-ot

Link to comment
Megosztás:

A hátsó kárpit lebontása egyszerű.

Vannak a látható és a rejtett torx csavarok.

A rejtettek: az ajtónyitó mögött takarja egy kis műanyag fedlap és a kapaszkodó fedelét kell pattintani felfelé és alá van még eldugva 2 csavar mélyen.

A csavarok eltávolítása után én alul szoktam elkezdeni kipattintani a patentokat és haladok felfelé. Van alul vagy 3 és oldalanként is kb 3 patent.

Aztán ki kell akasztani az ajtónyitó bowdent és tolni felfelé a kárpitot, hogy kiakadjon az ablaknál fent is a gumigéder. Ha van villany ablak, akkor annak a csatiját is le kell húzni persze.

üdv

a.

Szia!

Köszi!

Én csak egy csillag csavart találtam az ajtó alján, de holnap megnézem. Nagyon nem merem bontani a gépet, mert nem értek hozzá. Némi műszaki érzék szorult belém, csak az autó nem az én világom. Na meglátjuk!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra H-t, és már elolvastam 50 oldalt a fórumból, és lenne pár kérdésem.

1. Az Insp dolog nem jön elő, pedig a könyv írja. Helyette 1.7

002 02 Ez mit jelent?

2. Honnan tudom, hogy gyári a kulcs? Korábbi oldalakon vesézik a dolgot, de pontosan nem vágom.

A kocsihoz 2 kulcsot kaptam, mindegyiken van egy 4 jegyű szám(mindkettőn ugyanaz) és alattuk egy pici beütött pont. Talán uhuhu írta, hogy a másolt kulcson pontoznak. Akkor lehet, hogy mindkettő másolat?

Válaszokat előre is köszönöm, sok hasznos dolgot találtam, csak dícsérni tudom a fórumot.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra H-t, és már elolvastam 50 oldalt a fórumból, és lenne pár kérdésem.

1. Az Insp dolog nem jön elő, pedig a könyv írja. Helyette 1.7

002 02 Ez mit jelent?

2. Honnan tudom, hogy gyári a kulcs? Korábbi oldalakon vesézik a dolgot, de pontosan nem vágom.

A kocsihoz 2 kulcsot kaptam, mindegyiken van egy 4 jegyű szám(mindkettőn ugyanaz) és alattuk egy pici beütött pont. Talán uhuhu írta, hogy a másolt kulcson pontoznak. Akkor lehet, hogy mindkettő másolat?

Válaszokat előre is köszönöm, sok hasznos dolgot találtam, csak dícsérni tudom a fórumot.

Üdv,

Szia!

1. Az INSP felirat akkor aktiválódik, ha az előre beállított km, vagy év letelt az utolsó nullázás óta.

2. Én is úgy tudom, hogy a pontozás jelöli a másolt kulcsot, de emiatt ne ess kétségbe, tech 2-vel lehet nézni, hogy hány kulcs van tanítva az autóhoz, és le lehet tiltani azokat, amelyek nincsenek nálad.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1. Az INSP felirat akkor aktiválódik, ha az előre beállított km, vagy év letelt az utolsó nullázás óta.

2. Én is úgy tudom, hogy a pontozás jelöli a másolt kulcsot, de emiatt ne ess kétségbe, tech 2-vel lehet nézni, hogy hány kulcs van tanítva az autóhoz, és le lehet tiltani azokat, amelyek nincsenek nálad.

Szia!

Köszi a válaszokat. Az insp-el kapcsolatban írja a könyv, hogy megnézhető. Az rendben van, hogy kiírja, amikor 1500km van vissza. De azt is írja a könyv, hogy kikapcsolt gyújtás mellett a km számláló nullázó gombot nyomjam min 2 mp-ig, és kiírja mennyi km van vissza a szervizig. Ez helyett az 1.7 alatta a 002 02 felirat jön elő. Ez mit jelent? És miért nem tudom megnézni, ahogy a könyv írtra? Vagy ez típusfüggő?

A kulcsnál az érdekelne, hogy casco-t tudok így kötni, hogy mind2 kulcs pöttyös?

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Az első helyzetjelzőhöz egyszerűen képtelenség hozzáférni.

Nem válszolt senki pár nap alatt, és nem is találtam sehol, úgyhogy légyszi valaki mondja meg, hogy milyen a foglalata.

Led helyzetjelző

Ez a fajta jó bele?

Köszi,

N

T10-es foglalatu, a tartalék izzó készl.-ben is kell hogy legyen, nekem legalábbis volt! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a válaszokat. Az insp-el kapcsolatban írja a könyv, hogy megnézhető. Az rendben van, hogy kiírja, amikor 1500km van vissza. De azt is írja a könyv, hogy kikapcsolt gyújtás mellett a km számláló nullázó gombot nyomjam min 2 mp-ig, és kiírja mennyi km van vissza a szervizig. Ez helyett az 1.7 alatta a 002 02 felirat jön elő. Ez mit jelent? És miért nem tudom megnézni, ahogy a könyv írtra? Vagy ez típusfüggő?

A kulcsnál az érdekelne, hogy casco-t tudok így kötni, hogy mind2 kulcs pöttyös?

Üdv,

Ha jól tudom csak bizonyos évjárattól kérdezhető le a szervizig megtehető út és csak azoknál az autóknál, ahol nem kilométerfüggő a szervizciklus, hanem rugalmas szervizintervallumú.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a válaszokat. Az insp-el kapcsolatban írja a könyv, hogy megnézhető. Az rendben van, hogy kiírja, amikor 1500km van vissza. De azt is írja a könyv, hogy kikapcsolt gyújtás mellett a km számláló nullázó gombot nyomjam min 2 mp-ig, és kiírja mennyi km van vissza a szervizig. Ez helyett az 1.7 alatta a 002 02 felirat jön elő. Ez mit jelent? És miért nem tudom megnézni, ahogy a könyv írtra? Vagy ez típusfüggő?

A kulcsnál az érdekelne, hogy casco-t tudok így kötni, hogy mind2 kulcs pöttyös?

Üdv,

Szia!

Szerintem ha CASCÓ-t kötsz akkor nem kérdezik hogy "pöttyös-"e a kulcsod vagy síma.... :-) MAx leszeded a bilétát amin a számok vannak..... :-) és máris kész a nagy trükk....... A Cascóban az a lényeg hogy FIZESS!!!!! nem a pötty számít elhiheted.......

Ennyi erővel egy cascónál el kellene vinned szalonba ahol kiolvasnak belőle mindent meg rétegmérővel végigmérnék... ??? :-) Max lefényképezik hogy nem-e sérült nehogy a meglévő sérülést akard velük megcsináltatni.

Különben van egy biztosító akinél a kocsi meghibásodására is lehet biztosítást kötni.

Én kötöttem... :-) 13-14 ezer úgy emlékszem, és 1 évig Magyarországon és külföldön hazahozzák, szállást fizetnek visszavisznek érte...stb ...... a csak hazai biztosítás ennek a fele.....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem ha CASCÓ-t kötsz akkor nem kérdezik hogy "pöttyös-"e a kulcsod vagy síma.... :-) MAx leszeded a bilétát amin a számok vannak..... :-) és máris kész a nagy trükk....... A Cascóban az a lényeg hogy FIZESS!!!!! nem a pötty számít elhiheted.......

Ennyi erővel egy cascónál el kellene vinned szalonba ahol kiolvasnak belőle mindent meg rétegmérővel végigmérnék... ??? :-) Max lefényképezik hogy nem-e sérült nehogy a meglévő sérülést akard velük megcsináltatni.

Különben van egy biztosító akinél a kocsi meghibásodására is lehet biztosítást kötni.

Én kötöttem... :-) 13-14 ezer úgy emlékszem, és 1 évig Magyarországon és külföldön hazahozzák, szállást fizetnek visszavisznek érte...stb ...... a csak hazai biztosítás ennek a fele.....

Ismerve a hazai biztosítók fizetés alóli kibújásának módszereit, már előre látom, hogy bejelented, hogy ellopták a kocsidat, erre ők kérik a két kulcsot és a forgalmit és kitalálják, hogy a pötty a kulcsszáron a másolt kulcsot jelenti, így ők nem fizetnek, hiszen az apró betűs részbe le volt írva, csak el kellett volna olvasni...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, így már "el tudok indulni" egy irányba. Az autó 2004 év végi, talán ezért nem jön elő az insp, bár a gari miatt már nem érdekes. Csak gondoltam minden könyvbe írt funkcióját "lecsekkolom".

A biztosítóhoz biztos el kell mennem, oszt megbeszéljük.

Üdv mindenkinek, széles utat!

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Astra H Sedan 2007 nov. tulaj vagyok. A problémám a következő: a hátsó helyzetjelző lámpáim alig világítanak. Rámértem, 3.4 V érkezik rájuk. A szervízben ránéztek Tech2-vel, azt mondták nem tudnak segíteni. Mellesleg a rendszámvilágítás se megy. Arra egyáltalán nem jön áram. Minden ötletet várok!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Astra H Sedan 2007 nov. tulaj vagyok. A problémám a következő: a hátsó helyzetjelző lámpáim alig világítanak. Rámértem, 3.4 V érkezik rájuk. A szervízben ránéztek Tech2-vel, azt mondták nem tudnak segíteni. Mellesleg a rendszámvilágítás se megy. Arra egyáltalán nem jön áram. Minden ötletet várok!

Köszönöm!

Amire a Tech2 nem mond valamit, azt a szerviz keptelen megjavitani?? ;) Ez megerne egy levelet az Opel Hungarianak...

Ha az index es a tobbi lampa is halvany, akkor a testelest kell megnezni, meg lehet lazulva. Ha csak a helyzetjelzok, akkor a pozitiv kabelt kell kovetni, es kideriteni, hol esik tul nagy feszultseg (akkor mar az is kerdes, van-e REC modulod, vagy nincs).

Egyebkent ahogy a rajzot nezem, van olyan modell, amelyikben kozos a feklampa es a helyzetjelzo, de csak egy droton kapja a szuflat, azaz kisebb feszultseg kell legyen rajta, amikor nem fekezel.

Persze lehet, hogy ez nem 3.4V kene legyen, hanem mondjuk 5-6... Elso korben nezd meg, hogy az a 3.4 V megno-e, ha a feket nyomod, illetve javul-e a helyzet, ha a masik polusra viszel valahonnan egy jo testet.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Astra H Sedan 2007 nov. tulaj vagyok. A problémám a következő: a hátsó helyzetjelző lámpáim alig világítanak. Rámértem, 3.4 V érkezik rájuk. A szervízben ránéztek Tech2-vel, azt mondták nem tudnak segíteni. Mellesleg a rendszámvilágítás se megy. Arra egyáltalán nem jön áram. Minden ötletet várok!

Köszönöm!

a rendszámvilágitásnál a can bus lekapcsolja az áramot amikor érzi hogy kiégett az izzó.

meg kéne próbálni kicserélni az izzókat....

elfelejtettük ma kicserélni, bocsika ;)

De ha holnap odagurulsz akkor az megnézzük - kicseréljük....

( beszéltem a faterommal nekik van 1 db sedánjuk a munkahelyén, ha látja az autót akkor rámér, hogy mennyi áram megy oda...., nem igérem, mert ez egy autókölcsönző, és van hogy hónapokig nincs bent egy autó, de ha bent lesz akkor megméri)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Azt hiszem a hétvégén magamhoz veszek egy-két szerszámot és egy Multimetert aztán küzdeni fogok vele.

Eredményt később közlöm okulásunkra.

Sziasztok!

Megoldódott az ajtó zárási gondom.

Ajtóm nyílik, záródik, mint új korában! Az igaz, hogy gyakorlati segítséget is kértem, de megoldódott. ;)

Az ajtóban futó vezeték kötegből egy piros színű vezeték volt elszakadva!!!!!!!!!!! Ezt, hogy tudták így kiszámolni Opeléknél????????

Megoldás tehát: 10cm. piros vezeték / toldásnak /, zsugorcső, forrasztó apparátus, és jó idegrendszer a helyszűke matt.

És ismét köszönöm a segítséget!

Ui.: Lassan fel a téli gumikkal / kerekekkel / és álljon át mindenki téli üzemmódra, sok baleset volt az elmúlt pár napban, vigyázzunk magunkra és egymásra!

Link to comment
Megosztás:

Amire a Tech2 nem mond valamit, azt a szerviz keptelen megjavitani?? ;) Ez megerne egy levelet az Opel Hungarianak...

Ha az index es a tobbi lampa is halvany, akkor a testelest kell megnezni, meg lehet lazulva. Ha csak a helyzetjelzok, akkor a pozitiv kabelt kell kovetni, es kideriteni, hol esik tul nagy feszultseg (akkor mar az is kerdes, van-e REC modulod, vagy nincs).

Egyebkent ahogy a rajzot nezem, van olyan modell, amelyikben kozos a feklampa es a helyzetjelzo, de csak egy droton kapja a szuflat, azaz kisebb feszultseg kell legyen rajta, amikor nem fekezel.

Persze lehet, hogy ez nem 3.4V kene legyen, hanem mondjuk 5-6... Elso korben nezd meg, hogy az a 3.4 V megno-e, ha a feket nyomod, illetve javul-e a helyzet, ha a masik polusra viszel valahonnan egy jo testet.

Van REC modulom. Köszönöm szépen, ezen a nyomon indulok el!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A belsőtér világítással volt valakinek baja? Nálam olyat csinál, ha bekapcsolom világít az első, de a hátsótérben nem. Újra megnyomom(kvázi kikapcsolnám) erre a hátsó is kigyullad és marad az első is felkapcsolódva, a nyomógomb kikapcsolt állapotban van. Majd a többszöri ki-be kapcsolás után (stroboszkóp fíling) végre ki lehet kapcsolni a beltér világítását. Az automata világítás-elsötétítés rendesen működik.

Valami ötlet? ;)

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

a rendszámvilágitásnál a can bus lekapcsolja az áramot amikor érzi hogy kiégett az izzó.

meg kéne próbálni kicserélni az izzókat....

elfelejtettük ma kicserélni, bocsika ;)

De ha holnap odagurulsz akkor az megnézzük - kicseréljük....

( beszéltem a faterommal nekik van 1 db sedánjuk a munkahelyén, ha látja az autót akkor rámér, hogy mennyi áram megy oda...., nem igérem, mert ez egy autókölcsönző, és van hogy hónapokig nincs bent egy autó, de ha bent lesz akkor megméri)

Megnéztem, a redszámvilágitó izzó nincs kiégve, mégsem világít. A hátsó helyzetjelzőre 3, 26 V érkezik. Nem lehet, hogy a REC modulom gyengélkedik? Első szervizem alkalmával újra kellett indítani, mert egyáltalán nem volt semmilyen hátsó világításom. Azt hiszem, a Szabi csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, a redszámvilágitó izzó nincs kiégve, mégsem világít. A hátsó helyzetjelzőre 3, 26 V érkezik. Nem lehet, hogy a REC modulom gyengélkedik? Első szervizem alkalmával újra kellett indítani, mert egyáltalán nem volt semmilyen hátsó világításom. Azt hiszem, a Szabi csinálta.

Csak egy kérdés: első helyzetjelző, fényszóró, index (elöl-hátul) féklámpa rendesen világít? Vagy ezek is halványabbak?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, a redszámvilágitó izzó nincs kiégve, mégsem világít. A hátsó helyzetjelzőre 3, 26 V érkezik. Nem lehet, hogy a REC modulom gyengélkedik? Első szervizem alkalmával újra kellett indítani, mert egyáltalán nem volt semmilyen hátsó világításom. Azt hiszem, a Szabi csinálta.

igen, most is ő volt. és ujrainditotta.

ma is beszéltünk a GM mel a hibáddal kapcsolatban.

az a baj, hogy ez kb olyan hiba, hogy csak alkatrészcserékkel lehet kiporóbálni hogy melyik a hibás. elképzelhető hogy a REC...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.