Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

T harmlevi!

Ezt a gyárit a Bosch gyártja.

T mantec!

Köszönöm, ezzel én is tisztában vagyok, a tapasztalatok viszont azt mutatják, hogy a sima Boschokkal is szokott probléma lenni, a GM-essel viszont egyáltalán nem, ráadásul az árkülönbség korántsem szignifikáns! :)

Link to comment
Megosztás:

T harmlevi!

Mégegyszer, lassan. A "gyári" és a Bosch ugyanaz.

T mantec!

Köszönöm ismételten, idézem magamat "ezzel én is tisztában vagyok" ergo tudom, vettem és értem, nincsen nehéz felfogásom, ennek ellenére én csak a GM feliratú BOSCH-t venném, hiába elvileg "tökugyanaz", a tapasztalatok szerint mégsem és ez nem 1 ember véleménye...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös Astra H kombimban a fűtéssel bajlódunk.

Egyes,kettes fokozatban súroló hangot lehet hallani.Ha leveszem a ventit róla,akkor ez a hang elhallgat.Ráadom a ventit és a motor fordulatát emelem kb. 1200-2000 közzé,akkor egyre erősödik ez a hang és gyórsul szerintem egy kicsit a venti sebessége is.Most azt vettem észre,hogy a surlódó hang tónusában semmilyen változás nem érzékelhető az egyes és kettes fokozat között.

Első gondoltaunk az volt,hogy elkopott benne a csúszócsapágy vagy megkopott a tengelye.Szétszedtük,de mindent rendben találtunk.Enyhe olajozás után visszaraktuk.A hang kb. 2 napra távozott is.Természetesen nem örökre.... :(

Vettem hozzá egy bontott ventit is.De egy pár nap után ugyan az a baj vette elő....

Nincsen valami tippetek?

Nem cirippelő hang! Nem ér hozzá sehova sem....Légterelők állásához semmi köze sincsen.Ezeket végigjátszottuk már. :(

Link to comment
Megosztás:

Igazából azért kérdeztem, mert más autónál láttam ilyet. Igaz, az egy fiat volt. Gondoltam ez is tudja, de kipróbálni nem akarom, most vettem új akksit. :)

Barmelyik auto tudja, ahol "kezzel" megy a kapcsolas. Ha elektronika is van a jatekban, akkor annak illik figyelnie az akku feszultseget, es adott limit alatt lezarni, illetve akar allo motor eseten is, hiszen elvileg nincs olyan helyzet, amikor allo motor mellett kell a tompitott fenyszoro.

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor hogy tisztán, világosan értse mindenki: egy fiatból kiszállt a csaj, lezárta az autót, az indexek villogtak. A tompított égett. Mire ki akartam menni az üzletből (kb30-40mp) hogy szóljak, hogy világít a tompított, magától lekapcsolt.

Kérdés: az Opel astra H tud ilyet? , mert ha nem, akkor természetesen oda kell figyelni a lekapcsolására. Érthető a kérdésem?

És ha lehet, aki válaszol tegye meg, hogy "igen, tudja", vagy a "nem, nem tudja" válaszokat használja. (Bocs Csaba66 :))

Előre is köszi, aki válaszol...

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor hogy tisztán, világosan értse mindenki: egy fiatból kiszállt a csaj, lezárta az autót, az indexek villogtak. A tompított égett. Mire ki akartam menni az üzletből (kb30-40mp) hogy szóljak, hogy világít a tompított, magától lekapcsolt.

Kérdés: az Opel astra H tud ilyet? , mert ha nem, akkor természetesen oda kell figyelni a lekapcsolására. Érthető a kérdésem?

És ha lehet, aki válaszol tegye meg, hogy "igen, tudja", vagy a "nem, nem tudja" válaszokat használja. (Bocs Csaba66 :))

Előre is köszi, aki válaszol...

Hat pont ezt sajnos nem tudja... Nem kell csajnak kiszallni belole, es nem var nehany masodpercet, de a motor lezarasakor lekapcsol, amint azt a #2124 -ben mar megirtam.

Viszont a helyzetjelzo egve marad, amint ugyanott batorkodtam leirni, tehat figyelj oda, mert az is lemeritheti az akkut.

Elnezest, hogy tul bonyolult valaszt adtam, igy megprobalom tomoren is osszefoglalni: nem, nem tudja...

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor hogy tisztán, világosan értse mindenki: egy fiatból kiszállt a csaj, lezárta az autót, az indexek villogtak. A tompított égett. Mire ki akartam menni az üzletből (kb30-40mp) hogy szóljak, hogy világít a tompított, magától lekapcsolt.

Kérdés: az Opel astra H tud ilyet? , mert ha nem, akkor természetesen oda kell figyelni a lekapcsolására. Érthető a kérdésem?

És ha lehet, aki válaszol tegye meg, hogy "igen, tudja", vagy a "nem, nem tudja" válaszokat használja. (Bocs Csaba66 :))

Előre is köszi, aki válaszol...

valami follow to home a neve :)

én ennyit tudok :)

harmlevi-nek múkszik

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor hogy tisztán, világosan értse mindenki: egy fiatból kiszállt a csaj, lezárta az autót, az indexek villogtak. A tompított égett. Mire ki akartam menni az üzletből (kb30-40mp) hogy szóljak, hogy világít a tompított, magától lekapcsolt.

Kérdés: az Opel astra H tud ilyet? , mert ha nem, akkor természetesen oda kell figyelni a lekapcsolására. Érthető a kérdésem?

És ha lehet, aki válaszol tegye meg, hogy "igen, tudja", vagy a "nem, nem tudja" válaszokat használja. (Bocs Csaba66 :))

Előre is köszi, aki válaszol...

Te ami világított a Fiaton az nem a hazakísérő fény volt, ugyanis az szokott olyan 30 mp múlva kikapcsolni!

Igen egyébként az Astránál is kikapcsol a világítás ha úgy marad és bezárod a kocsit olyan 20-30 perc elteltével. Úgy mint a rádió az is lekapcsol 30 perc múlva ha be volt kapcsolva meg még a tobbi belső világítás az utastérben!

De ha kétségeid vannak efelől akkor hagyd nyitva pl. a kesztyűtartót zárd be a kocsit és majd nézd meg 20 perc elteltével hogy fog e világítani az nem fogyaszt sokat :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Te ami világított a Fiaton az nem a hazakísérő fény volt, ugyanis az szokott olyan 30 mp múlva kikapcsolni!

Igen egyébként az Astránál is kikapcsol a világítás ha úgy marad és bezárod a kocsit olyan 20-30 perc elteltével. úgy mint a rádió az is lekapcsol 30 perc múlva ha be volt kapcsolva meg még a tobbi belső világítás az utastérben!

De ha kétségeid vannak efelől akkor hagyd nyitva pl. a kesztyűtartót zárd be a kocsit és majd nézd meg 20 perc elteltével hogy fog e világítani az nem fogyaszt sokat :icon1:

Hali

Ezt a hazakisérő fényt csak programozassal lehet bekapcsolni, vagy van esetleg egyedi/egyszeri bekapcsolási lehetőség is ?

Link to comment
Megosztás:

Hali

Ezt a hazakisérő fényt csak programozassal lehet bekapcsolni, vagy van esetleg egyedi/egyszeri bekapcsolási lehetőség is ?

Ha engedelyezve van, akkor egyedi es egyszeri modon tudod bekapcsolni az indexkar meghuzasaval. Tehat nem arrol van szo, hogy minden esetben fel perccel tovabb eg a tompitott.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Ezt a hazakisérő fényt csak programozassal lehet bekapcsolni, vagy van esetleg egyedi/egyszeri bekapcsolási lehetőség is ?

Ugy probáld meg, hogy:

-kihuzod a kulcsot

-kiszálsz

-az index kart a kormány felé huzod (magad felé)

-akkor kapcsol be a tompitott és ugy marad, majd becsukod az autot és ugy 30 mp után el is alszik a lámpa -

persze ahogy ezt irták feljebb, csak egyszeri alkalom, ha mindig végrehajtod ezt a muveletet :icon1:

Ha nem megyen igy akkor gépre kell tenni!

Link to comment
Megosztás:

Ugy probáld meg, hogy:

-kihuzod a kulcsot

-kiszálsz

-az index kart a kormány felé huzod (magad felé)

-akkor kapcsol be a tompitott és ugy marad, majd becsukod az autot és ugy 30 mp után el is alszik a lámpa -

persze ahogy ezt irták feljebb, csak egyszeri alkalom, ha mindig végrehajtod ezt a muveletet :icon1:

Ha nem megyen igy akkor gépre kell tenni!

Bekapcsol még a tolatólámpa is hogy ha arra mennél ott is legyen fény(hazakísérő fény).elvileg szabályozható az intervallum de nem tudom meddig(tech 2 ?)ha balra indexet nyomod bal oldali helyzetjelzők,jobbra a jobb oldaliak égnek(parkolófény vagy mi)de az nem tudom lekapcsol e .

én is hallottam a 20 vagy 30 perces lekapcsolásról de nem próbáltam.5éves akksi(csillaggarázsos a vas) simán lekapcsolná magát teljesen 30 perces lámpateszt után nullára :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.