Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

EGR hiba! Mostanában nem volt túl sok város, dugó, stb?

Van város is benne, de inkább autópálya(1400 km egybe), de amit kibogoztam a külföldi oldalakról, az is probléma lehet, hogy majd 2 hónapig nem volt beindítva a kocsi.

Egyébként ez súlyos probléma?....mennyibe kerül egy egr csere?(feltéve, ha cserélni kell)

Egyébként semmi változás a kocsiba ugyan olyan mit eddig. Károsodhat ettől bármi is a kocsiba, vagy egyáltalán merjek így elindulni vele(nem áll meg)?

Link to comment
Megosztás:

azt tudja valaki, hogy mi a különbség a vaterán, és az egyéb oldalakon kapható op-com eszközök között?

mert pl vaterán 10-15e ft-ért lehet kapni, de itt:http://www.vezerdiag...u/index_hu.html 180e ft

Az, hogy a Vateran kaphatohoz illegalis a sw. Ha ujabb verziot probalsz belole hasznalni, akkor torli a PIC programjat, es egyeb oromoket okoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H astrában (CD 30, nem mp3-as) találkozott már valaki olyannal, hogy a se a rádiónak, se a cd-nek nincs hangja? Olyan mintha levették volna a hangerőt, de hiába tekerem a hangerőgombot nem történik semmi, de sajnos a kormányról sem megy. Se sistergés, se semmi, a kijelzőn viszont minden tökéletes és az összes többi funkció is megy.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H astrában (CD 30, nem mp3-as) találkozott már valaki olyannal, hogy a se a rádiónak, se a cd-nek nincs hangja? Olyan mintha levették volna a hangerőt, de hiába tekerem a hangerőgombot nem történik semmi, de sajnos a kormányról sem megy. Se sistergés, se semmi, a kijelzőn viszont minden tökéletes és az összes többi funkció is megy.

Előre is köszi!

Faék bonyolultságú módszer tudom, de kösd le az akksit egy pár percre, hátha megjavul, egy próbát megér szerintem...:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors segítséget kérnék tőletek, ha én veszek a kocsiba egy GID vagy BID kijelzőt, és a beszerelésnél kiderül, hogy az nincsen letanítva az előző kocsiról, akkor valahogy megoldható, a kijelző felprogramozása az én kocsimra. (Az előző kocsiról semmit nem tudni !!!!!) Vagy mehet a kukába a kijelző !

Előre is köszi !!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors segítséget kérnék tőletek, ha én veszek a kocsiba egy GID vagy BID kijelzőt, és a beszerelésnél kiderül, hogy az nincsen letanítva az előző kocsiról, akkor valahogy megoldható, a kijelző felprogramozása az én kocsimra. (Az előző kocsiról semmit nem tudni !!!!!) Vagy mehet a kukába a kijelző !

Előre is köszi !!

"Valahogy" sokminden megoldhato, de erre nincs egyszeru, kozismert modszer...

Link to comment
Megosztás:

Klímakérdés: a manuális és a digitális klíma csak a kezelőpanelben tér el egymástól, vagy más eltérés is van?

Annyit látok, hogy a digitklíma kezelőpaneljének két csaltakozás van, míg a manuálisnak csak egy.

Meg ha esetleg maga a klima kompresszor azonos is, egy csomo minden kenytelen mas lenni, mert a futest is automatikusan szabalyozza, amihez kellenek homerseklet-erzekelok, motorosan allithato legterelok, stb. Es nem utolso sorban GID is kell hozza...

Link to comment
Megosztás:

Ki azert ne dobd, pl. a kijelzo panel jo lehet egy beteg helyett...

Mas: most latom, hogy "figyelmeztetes" statuszban vagyok... Vajon ki figyelmeztet, es mire?

Még nem vettem meg a kijelzőt,csak akitől venném azt mondta, hogy nem taníttatta le a kocsiról hanem csak úgy kivette belőle a kijelzőt. Akkor nem reménykedem pedig jó áron jutottam volna hozzá :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyors segítséget kérnék tőletek, ha én veszek a kocsiba egy GID vagy BID kijelzőt, és a beszerelésnél kiderül, hogy az nincsen letanítva az előző kocsiról, akkor valahogy megoldható, a kijelző felprogramozása az én kocsimra. (Az előző kocsiról semmit nem tudni !!!!!) Vagy mehet a kukába a kijelző !

Előre is köszi !!

Angliában több cég is foglalkozik le nem tanított Opel (Vauxhall) fejegységek és kijelzők kikódolásával.

Érdemes szétnézni az ebay.co.uk oldalon.

Ilyenkor szétkapják az egységet, és az EEPROM-ba egy 0000-ás állapotú dump szoftvert töltenek fel.

Forrasztgatással jár, de működik.

Kb. 20-30 angol font plusz oda-vissza postaköltség (ez elég borsos, több, mint maga a kikódolás).

Link to comment
Megosztás:

Meg ha esetleg maga a klima kompresszor azonos is, egy csomo minden kenytelen mas lenni, mert a futest is automatikusan szabalyozza, amihez kellenek homerseklet-erzekelok, motorosan allithato legterelok, stb. Es nem utolso sorban GID is kell hozza...

A manuális klímapanelnél is csak elektromos csatlakozó van, semmilyen más mechanikus kapcsolat nincs a klímával. Ezért gondolom, hogy a légterelőket is már motorosan állítja. A GID szükségessége számomra is egyértelmű.

Link to comment
Megosztás:

A manuális klímapanelnél is csak elektromos csatlakozó van, semmilyen más mechanikus kapcsolat nincs a klímával. Ezért gondolom, hogy a légterelőket is már motorosan állítja. A GID szükségessége számomra is egyértelmű.

Automata klíma esetén a 7. hangszóró rácsán (a szélvédő tövében) van egy hőérzékelő gomba.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült egy képet szereznem a kijelzőről, meg beszéltem egy opel bontóval, ahol azt mondták, hogy bele lehet rakni a kocsiba csak sípolni fog hogy nincsen kinullázva. Ez mennyire igaz?

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Ha jól tudom akkor ez BID kijelző ?

Szia!

Abszolút igaz.

Ha nem akarsz 10? másodpercenként sípolást hallgatni, akkor kizárólag nullázott fejegységet vegyél.

De akkor is sípolni fog, ha ki is van nullázva, de nincs hozzápárosítva az autódhoz. CarPass kártyádra mindenképpen szükség lesz.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült egy képet szereznem a kijelzőről, meg beszéltem egy opel bontóval, ahol azt mondták, hogy bele lehet rakni a kocsiba csak sípolni fog hogy nincsen kinullázva. Ez mennyire igaz?

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Ha jól tudom akkor ez BID kijelző ?

Szia!

Van egy kinullázott BID hibátlan kijelzőm. Ma vásároltam Ausztriában, sajnos tévesen, mert GID-et kerestem. Ha érdekelne, keress meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Állandóan szopok az ajtók távirányítóval történő nyitásával.

irígykedve szoktam nézni, mikor jövök ki a boltból, benzinkútról, stb. hogy ember jön és három fényévről nyílik a kocsija, mire odasétál, már nyitva a csomagtartó... ezzel szemben nekem van, hogy közvetlen az autó mellett állok és baxik kinyílni... csak sokadik nyomásra fogadja el a "parancsot". (értsd: megnyomom és nyomvatartom a gombot - kettőt villan az index, de nem nyílik a csomagtartó... megint megnyomom, nyomvatartom, villan kettőt és megint nem nyílik... mindezt van, hogy 3x is eljátsza úgy, hogy ott állok a csomagtartó mellett közvetlenül)

4 ajtós sedanom van (lehet, hogy ez a hiba forrása :)) aminek a csomagtartóját nem lehet kulccsal, csakis elektronikusan nyitni.

Valaki jár hasonló cipőben?

Esetleg tudtok valami megoldást javasolni? - elemcsere nem segít.

Amennyire én értek hozzá... de szerintem maga az autó karosszériája árnyékol, mert ha szemből közelítem meg az autót, egyértelműen jobb a helyzet.

Szerintetek? :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, megoldható. Az egyik lehetőség az állandó helyzetjelző, a másik a helyzetjelző+ködlámpa (ha van). Tech2-vel biztosan lehet, Opcommal nem tudom, hogy megoldható-e.

Köszönöm.

Igazából amire gondoltam, az a távfény csökkentett fényerővel menetfényként.

Ködlámpám (még) nincs. Apropó, a ködlámpát meg kell tanítani az autóval, vagy csak csatlakoztatni kell?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ugyanez a fórum 100. oldalon nézz körül.

Remek, teljes körű, fotóval illusztrált leírást kapsz "benkoa" társunktól.

Megrendeltem az ajzatot a csergőtől, 6000Ft volt a teljes készlet, a német nyelvű, korábban megosztott leírás alapján be is építettem.

http://www.motor-talk.de/blogs/kursy/einbau-12v-steckdose-im-laderaum-des-astra-h-caravan-t3245870.html

Tökéletesen működik.

(a cikkszámok is benne vannak a leírásban)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.