Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A kardánbox végébe nekem ki van vezetve az AUX bemenetnek csati.

Mit kell csinálni a rádióval, hogy működjön is?

A CD30-nak is tudnia kell, ha rácsatlakozok, vagy egyéb turpisság kell hozzá?

Köszi

Amikor a szatén színű 9 gombos grundig rádiót lecserélted a hatgombos szürke blaupunkt-ra, az ezzel az áldozattal járt... Vagy marad a barkácsolás ennél a típusnál...:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy Opel Astra H van és gyári cd navi 70 en van benne nem szines kijelzővel és érdeklödnék hogy ki tudja a rádió csatlakozojának bekötési rajzát hogy melyik kábel hova megy illetve a bluetooth ot hova lehet bekötni hogy a rádión szoljon a hang?

Elöre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Amikor a szatén színű 9 gombos grundig rádiót lecserélted a hatgombos szürke blaupunkt-ra, az ezzel az áldozattal járt... Vagy marad a barkácsolás ennél a típusnál... :(

Ok, köszi, akkor így marad, ahogy van. :D

Egyébként amikor még nem volt lecserélve, az Opel szervizben kértem, hogy csinálják meg a csatlakozót. És nem is ingyen.

Ők azt mondták, hogy nincs is odavezetve a vezeték. Így nem is csináltak vele semmit.

És láss csodát most kiderült, hogy az a fránya vezeték csatlakozóval együtt ott van, ahol lennie kell.

Hát ennyit az Opel szervizről.

Link to comment
Megosztás:

Szaiasztok! Opel Astra H 2006 os évjártu autómba szeretném valahogy müködésre birni a komfort ablak funciót, de sehogy nem tudom lezárom, majd ismét nyomva tartom a távkapcsolón a záró gombot nem huzza fel az ablakokat.. valamint hazakisérőfényt, lehet aktiválni? Tech 2 tövel fellehet programozni? Rec modul nem tudom van e benne 2X elektormos az ablak van az autóba, csináltam képet. melyik a Rec Modul? ha van benne... :D

201210261355_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Szaiasztok! Opel Astra H 2006 os évjártu autómba szeretném valahogy müködésre birni a komfort ablak funciót, de sehogy nem tudom lezárom, majd ismét nyomva tartom a távkapcsolón a záró gombot nem huzza fel az ablakokat.. valamint hazakisérőfényt, lehet aktiválni? Tech 2 tövel fellehet programozni? Rec modul nem tudom van e benne 2X elektormos az ablak van az autóba, csináltam képet. melyik a Rec Modul? ha van benne... :D

201210261355_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez a REC modul.

A felsorolt funkciók mind aktiválhatók Tech 2-vel vagy Op-Com-mal. (nekem is utólag aktiválták, 2005-ös, REC modulos Astra H-ban)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb problémám van...

A középkonzolon, a középső hőmérséklet szabályzó gombot, ha bizonyos állásba állítom, folyamatos kattogó hangot lehet hallani.

Lehetséges, hogy ami szabályozza a meleg levegő beáramlásának mennyiségét, ott valami eltörhetett? És olyan, mintha ebbe a pozícióba nem tudna beállni az az izé?

Mit kell vele csinálni? Meg lehet javítani, vagy csak cserélni lehet?

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb problémám van...

A középkonzolon, a középső hőmérséklet szabályzó gombot, ha bizonyos állásba állítom, folyamatos kattogó hangot lehet hallani.

Lehetséges, hogy ami szabályozza a meleg levegő beáramlásának mennyiségét, ott valami eltörhetett? És olyan, mintha ebbe a pozícióba nem tudna beállni az az izé?

Mit kell vele csinálni? Meg lehet javítani, vagy csak cserélni lehet?

Köszi a választ.

nem is hagyja abba??

ki kell bontani oldalról és meg nézni... hátha látni valamit

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Caravan, REC modul nélküli a kocsim, van GID kijelzőm.

Meg tudjátok mondani, mi kell a ahhoz, hogy figyelmeztessen a kiégett izzókra?

Kipróbáltam, kivettem egy izzót, gyújtás ráadtam, de semmi.

Levettem az egyik hátsó lámpatestet is, de úgy is semmi.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Caravan, REC modul nélküli a kocsim, van GID kijelzőm.

Meg tudjátok mondani, mi kell a ahhoz, hogy figyelmeztessen a kiégett izzókra?

Kipróbáltam, kivettem egy izzót, gyújtás ráadtam, de semmi.

Levettem az egyik hátsó lámpatestet is, de úgy is semmi.

Köszi!

Szia!

Tech2, vagy OP-COM kell hozzá. Ha jól emlékszem, akkor a motortér vezérlőben kell aktiválni az elektronika ellenőrzést( később megnézem pontosan a nevét), meg a kijelző vezérlőben(ha jól emlékszem).

Ha ez megvan, akkor jelzi melyik izzóval van probléma.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tech2, vagy OP-COM kell hozzá. Ha jól emlékszem, akkor a motortér vezérlőben kell aktiválni az elektronika ellenőrzést( később megnézem pontosan a nevét), meg a kijelző vezérlőben(ha jól emlékszem).

Ha ez megvan, akkor jelzi melyik izzóval van probléma.

Üdv,

Értem, és köszönöm!

Valaki Debrecenben Tech2-vel, vagy OP-COM-mal vállalna egy kis programozást?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Azzal a kis problémával fordulok hozzátok, hogy mik a tapasztalatok azzal kapcsolatban, hogy a fedélzeticomputer (BID) amikor már fogyóban az üzemanyag figyelmezett, hogy még 50 km-mehetek vele! Az üzemanyag mutató szerint ami a 0 felett a tálható 3. csík legtetején van még sokkal többet mehetek mint 50 km-t és a üzemanyaglámpa sem világit . Ez így van nálatok is vagy csak meghülyült a computerem?

Link to comment
Megosztás:

Gázpedál nem szokott elromlani, itt és a másik fórumon is többeknek volt problémája a motortér biztosítéktábláján keresztülfutó gázpedál vezetékekkel. Áthidalták a biztosítéktáblán keresztülmenő vezetékeket és a probléma megszűnt. Hátha neked is itt van a baj.

Szia!

Ezt kifejtenéd bővebben melyik vezeték az és mit kell vele csinálni?

Nekem is ugyan ez a probléma az autómmal. 112052 és 112252-es hibát ír ki. Már nagyon kétségbe vagyok esve amiatt. Nagyon megkönnyebbülnék, ha csak ez lenne a baj vele.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Azzal a kis problémával fordulok hozzátok, hogy mik a tapasztalatok azzal kapcsolatban, hogy a fedélzeticomputer (BID) amikor már fogyóban az üzemanyag figyelmezett, hogy még 50 km-mehetek vele! Az üzemanyag mutató szerint ami a 0 felett a tálható 3. csík legtetején van még sokkal többet mehetek mint 50 km-t és a üzemanyaglámpa sem világit . Ez így van nálatok is vagy csak meghülyült a computerem?

Szia!

Szoktad nullázni a BC-t?

Nos ez azért van, mert mondjuk pl. tele a tankod (52 liter). A computer a meglévő üzemanyag és az átlagfogyasztás alapján számolja a megtehető kilométereket.

Ha pl. autópályán mész, és a fogyasztásod 5.2 l /100 km, akkor elméletileg 1000 km a megtehető táv. De tegyük fel, városban dugóban használod, és ott 10,4 l-es fogyasztás jön össze. Akkor csak 500 km-re elég, holott ugyanúgy tele van a tank, vagyis a mutató ugyanott áll.

Szóval az általad írt jelenség valószínű csupán csak emiatt lehet.

Ja, ha lemegy a Range nullára, akkor se ijedj meg. Az óra pontosabb mint a computer által adott eredmény, ahhoz igazodj.

Sőt, próbáld ki egyszer, hogy nullás Range állás után tankolsz kb. 5-7 litert. A megtehető távolság ugyanúgy 0 fog maradni, mert nem észleli a rendszer az ilyen kis mennyiséget. Szóval a mutatóra adj, ne a BC-re.

Link to comment
Megosztás:

Nos ez azért van, mert mondjuk pl. tele a tankod (52 liter). A computer a meglévő üzemanyag és az átlagfogyasztás alapján számolja a megtehető kilométereket.

Így van, a BC mindig az utolsó x kilométer átlagfogyasztása alapján becsli a hatótávot (x = 30, 50 km,... nem tudom pontosan).

Igazán akkor megbízható, ha tartósan hasonló körülmények között autózol (pl. városban vagy egyenletesen autópályán).

Határhelyzetekben a szintjelző mutatónak kell hinni, az direkt kapcsolatban van a tank szintmérője által adott jellel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vittem ma a feleségemet munkába és egyszer csak felvillant a szervizkulcs és mintha egy kis teljesítmény csökkenés is lett volna, mondjuk ezt 90 lóerőnél nehéz volt észre venni! :) ! Félre álltam és 3 hibakódot villogott ki a kis motorjel 1614-1616-11210. Ha jól tudom akkor az 11210-t azt 1120 kell olvasni és ha jól sejtem akkor valamiféle ECU problémája lesz amit nagyon nem szeretnék ! :(

Valakinek esetleg dobta már ki ezt a hibakódot így egyszerre, nyugtassatok meg hogy nem fog 100 ezrekbe bele kerülni a javítás. Ja és 3000 km ezelőtt volt teljes vezérműláncszett cserém, az esetleg generálhatja ezeket?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vittem ma a feleségemet munkába és egyszer csak felvillant a szervizkulcs és mintha egy kis teljesítmény csökkenés is lett volna, mondjuk ezt 90 lóerőnél nehéz volt észre venni! :) ! Félre álltam és 3 hibakódot villogott ki a kis motorjel 1614-1616-11210. Ha jól tudom akkor az 11210-t azt 1120 kell olvasni és ha jól sejtem akkor valamiféle ECU problémája lesz amit nagyon nem szeretnék ! :(

Valakinek esetleg dobta már ki ezt a hibakódot így egyszerre, nyugtassatok meg hogy nem fog 100 ezrekbe bele kerülni a javítás. Ja és 3000 km ezelőtt volt teljes vezérműláncszett cserém, az esetleg generálhatja ezeket?

Köszönöm előre is a válaszokat!

A hibakódok 6 karakterből állnak, jó lenne, ha mind a 6 karaktert leírnád, úgy sokkal könnyebb lenne. A 11210-ből hogy jött ki a 1120?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezt kifejtenéd bővebben melyik vezeték az és mit kell vele csinálni?

Nekem is ugyan ez a probléma az autómmal. 112052 és 112252-es hibát ír ki. Már nagyon kétségbe vagyok esve amiatt. Nagyon megkönnyebbülnék, ha csak ez lenne a baj vele.

Köszönöm előre is.

Akiknek ez volt a problémája, a gázpedál cseréje nem oldotta meg a gondot. Nem tudom fejből a vezeték színeket, de egy ügyes villanyszerelő kiméri neked egyből, hogy melyik vezetékekről van szó. Ha mégis kéne, akkor szólj, csak elő kell halásznom a kapcsolási rajzot.

Link to comment
Megosztás:

Akiknek ez volt a problémája, a gázpedál cseréje nem oldotta meg a gondot. Nem tudom fejből a vezeték színeket, de egy ügyes villanyszerelő kiméri neked egyből, hogy melyik vezetékekről van szó. Ha mégis kéne, akkor szólj, csak elő kell halésznom a kapcsolási rajzot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.