Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

abban hol van világítás mármint a szivargyújtóban? nekem még idáig nem tűnt fel hogy lenne benne! vagy ez is felszereltségtől függ?

Helló! nekem sem világitott, de szerintem kéne világitania a tiédbe is, én is onnan tudom hogy visszaolvastam és irták egy páran hogy nem szokott érintkezni, meg kiég az izzó, aztán szétszedtem

http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=ru&tl=hu&u=http%3A%2F%2Fwww.astra-h.ru%2Fnoise_consol.html

Felfele kipattintod a boritást ami a kézifék alatt van, aztán 2 db torx csavart kihajtod, és felfele meghuzod a boxot közbe kicsit hátra a kézifék fele, és kipattan.

Link to comment
Megosztás:

Elég röhejes problémám van. A kombi autóm hátsó ajtaja önállósította magát. Bezárom és véletlenszerűen kinyitja magát. Ma már nem tudtam bezárni, mert rögtön kinyitotta magát. Beültünk az autóba és megkértünk valakit, hogy csukja be, majd gyorsan a bezártam a központi zárral. Akkor ugyanis úgy marad. Tudtok rá egyéb megoldást ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kijelzőn megjelenik hogy kiégett a bal helyzetjelzőm, vagy valamikor a jobb tompítottat (xenon) jelzi. Ilyenkor igaza is van mert tényleg nem égnek a szóban forgó izzók. Egy újbóli le-fel kapcsolás után viszont égnek. Ez főleg esős vagy hideg időben jön elő gyakrabban.

Mi lehet a gond, beáznék valahol? Vagy már az izzók kezdik megadni magukat? Ezekkel az izzókkal vettem az autót, meg cserélve nem voltak.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kijelzőn megjelenik hogy kiégett a bal helyzetjelzőm, vagy valamikor a jobb tompítottat (xenon) jelzi. Ilyenkor igaza is van mert tényleg nem égnek a szóban forgó izzók. Egy újbóli le-fel kapcsolás után viszont égnek. Ez főleg esős vagy hideg időben jön elő gyakrabban.

Mi lehet a gond, beáznék valahol? Vagy már az izzók kezdik megadni magukat? Ezekkel az izzókkal vettem az autót, meg cserélve nem voltak.

Előre is köszönöm a segítséget.

Az akkumulátorod hány éves, milyen állapotban van? Elképzelhető, hogy elkezdett gyengélkedni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő gondom akadt: a kormány környéke teljesen halottnak tűnik, ha ráadom a gyújtást és felkapcsol a fényszóró tompított világításra.

Kicsit bővebben: a műszerfal nem csak nem világít, nullán áll a fordulatszámmérőm,a sebességmérő, a benzinjelző,a napi km számláló,stb,stb.

Arra gondoltam, valami biztosíték éghetett ki, de a CIM biztosítéka illetve néhány műszer-nek jelzett biztosíték ép volt, amit megnéztem.

A fedélzeti komp péell működik, kijelzi, mennyire jó még a benzinem, GPS-szel tudom mérni, mennyivel megyek, de ez azért para, mert nem tudom, vajon még mi nem megy... továbbá tényleg fura, hogy a lámpám fixen ég, ha fent van a gyújtás.

Tippek, hogy mi lehet és hogy hol lehetne csekkolni?

Amúgy 2004-es H Astra.5 ajtós, cosmo

Köszi előre is.

No, update: az elakadásjelző nem megy, illetve a központi zár gombja bentről. Az ablakemelő,tükörállítás,duda,fényszórómagasságállítás,stb pedig megy. Ráadásul az indításgátló Tatum sem megy valamiért, pedig az ugye mást buherál...

Link to comment
Megosztás:

Elég röhejes problémám van. A kombi autóm hátsó ajtaja önállósította magát. Bezárom és véletlenszerűen kinyitja magát. Ma már nem tudtam bezárni, mert rögtön kinyitotta magát. Beültünk az autóba és megkértünk valakit, hogy csukja be, majd gyorsan a bezártam a központi zárral. Akkor ugyanis úgy marad. Tudtok rá egyéb megoldást ?

Egy tipp: nyúlj be az ajtó alján lévő zárszerkezetbe egy csavarhúzóval, és mozgasd meg a nyelvet.

Párszor már nekem is kiakadt ez a nyelv, ilyenkor nem lehetett bezárni a csomagtérajtót, mindig visszapattant.

Mondjuk a véletlenszerű kinyitás érdekes, ilyennel még nem találkoztam...

Link to comment
Megosztás:

Egy tipp: nyúlj be az ajtó alján lévő zárszerkezetbe egy csavarhúzóval, és mozgasd meg a nyelvet.

Párszor már nekem is kiakadt ez a nyelv, ilyenkor nem lehetett bezárni a csomagtérajtót, mindig visszapattant.

Mondjuk a véletlenszerű kinyitás érdekes, ilyennel még nem találkoztam...

Nagyon Köszönöm, megpróbálom. Esetleg WD40 is fújok. Hátha.

Link to comment
Megosztás:

Hello All!

Opel Astra H 1.3 CDTI 2007 kiadasu. Az utaster es a csomagtarto vilagitasa nem mukodik,mivel egocsere kozben valahogy rovidzarlatot csinaltam! Hol van az utaster es a csomagtarto biztositekja es melyik az? Tudja valaki?

Valaszokat elore is megkoszonom!

Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Hello All!

Opel Astra H 1.3 CDTI 2007 kiadasu. Az utaster es a csomagtarto vilagitasa nem mukodik,mivel egocsere kozben valahogy rovidzarlatot csinaltam! Hol van az utaster es a csomagtarto biztositekja es melyik az? Tudja valaki?

Valaszokat elore is megkoszonom!

Sanyi

Nekem (2005, kombi, REC modul) a csomagtartóban, a REC modulon van, egy 5 Amperes biztosíték.

A kézikönyvben megvan a fontosabb biztosítékok kiosztása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! ma észrevettem hogy a duda nem működik, szerintetek mi lehet vele? a biztije jó megnéztem.

Nekem sem működik, ha be van kapcsolva a világítás. És ugyanakkor a menüváltó funkció sem működik a kormányról (világítás mellett), majd a CIM-mel kell szórakoznom, valamelyik szervizben.

Szerintem előbb érdemes megnézni a vezetéket, ami a dudához fut. Lehet, hogy csak leszakadt a helyéről. Ha minden rendben, akkor neked is hasonló a gondod mint nekem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem működik, ha be van kapcsolva a világítás. És ugyanakkor a menüváltó funkció sem működik a kormányról (világítás mellett), majd a CIM-mel kell szórakoznom, valamelyik szervizben.

Szerintem előbb érdemes megnézni a vezetéket, ami a dudához fut. Lehet, hogy csak leszakadt a helyéről. Ha minden rendben, akkor neked is hasonló a gondod mint nekem.

Most megnéztem amiket felsoroltál, nekem minden gomb jól működik, hibakód nincs, ha nyomkodom a dudát kattog valami a lábtér felől , de mégse szól. hol keressem a vezetékét?

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem működik, ha be van kapcsolva a világítás. És ugyanakkor a menüváltó funkció sem működik a kormányról (világítás mellett), majd a CIM-mel kell szórakoznom, valamelyik szervizben.

Szerintem előbb érdemes megnézni a vezetéket, ami a dudához fut. Lehet, hogy csak leszakadt a helyéről. Ha minden rendben, akkor neked is hasonló a gondod mint nekem.

Én úgy tudom volt duda ügyben "visszahívás". Legalábbis nekem a márkaszervízben csináltak ilyet, (kérés nélkül,) valamit a kábelkötegen módosítottak a kormány alatt.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom volt duda ügyben "visszahívás". Legalábbis nekem a márkaszervízben csináltak ilyet, (kérés nélkül,) valamit a kábelkötegen módosítottak a kormány alatt.

Igen, a CIM-et erősítették meg, nekem is csinálták. Az érdekes az, hogy össze-vissza jelentkezik a dolog. Van amikor tökéletesen működik, van amikor egyáltalán nem, és előfordul, hogy csak az egyik oldali lenyomásra szól a duda. :-)

Mindezek csak bekapcsolt világítás mellett fordulnak elő. Világítás nélkül tökéletesen működik.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a CIM-et erősítették meg, nekem is csinálták. Az érdekes az, hogy össze-vissza jelentkezik a dolog. Van amikor tökéletesen működik, van amikor egyáltalán nem, és előfordul, hogy csak az egyik oldali lenyomásra szól a duda. :-)

Mindezek csak bekapcsolt világítás mellett fordulnak elő. Világítás nélkül tökéletesen működik.

Nekem is volt, hogy a tompított bekapcsolása után nem szólt a duda, és a dudát nyomva hangosodott a rádió(kicsit vicces volt) !

Megoldásnálem ez volt.

- a kormánymodul (CIM modul) cseréje vagy újraprogramozása, megerősítése (visszahívás)

- A kormánykerék kábelköteg csatlakozótűk rossz csatlakozása okozza a hibát. Ügyfél reklamáció esetén cseréljék ki a kábelkészlet szerelvényt

(alkatrészszám: 93179285 / katalógusszám: 62 92 683).

Megjegyzés: A kábelkészlet kizárólag a Takata Petri szállítótól való kormánykerékhez való.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.