Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hol tudnék venni bal első kanyarmodult?

Cserére szorul, mert időnként akadozva működik és nem mindig állítja vissza pontosan a helyére a fényszórót. Márkaszervizben azt mondták, hogy csak komplett xenon-lámpával együtt tudnak adni horribilis összegért. De a teljes lámpát nem szeretném kicserélni. Az egyik ezzel foglalkozó oldalon is kérdeztem. Ott azt válaszolták, hogy pont most vitték el az egyetlen darabot ami volt neki. Próbálnak szerezni, de nem sok jóval biztattak.

Van rá esély hogy valahol kapnék ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpát szeretnék beszerelni utólagosan Astra H-ba, tippeket tudnátok adni a bekötéssel kapcsolatban vagy egy lírást valaki tudna linkelni?

Köszi, üdv.: Peti

Szia!

Én is próbálkoztam ezzel korábban. Először nézd meg, hogy ki van-e kábelezve (van-e a környéken egy "gazdátlan" csatlakozó).

Plusz a lámpakapcsoló, ami az egész egy modul, 30.000 forint körül van (új), plusz a lökhárítóbetétek (abból van utángyártott, vagy bontott is), és a lámpatestek.

Ha ez az egész megvan, csak fel kell programozni.

Üdv, Zoli

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is próbálkoztam ezzel korábban. Először nézd meg, hogy ki van-e kábelezve (van-e a környéken egy "gazdátlan" csatlakozó).

Plusz a lámpakapcsoló, ami az egész egy modul, 30.000 forint körül van (új), plusz a lökhárítóbetétek (abból van utángyártott, vagy bontott is), és a lámpatestek.

Ha ez az egész megvan, csak fel kell programozni.

Üdv, Zoli

Nincs bekábelezve, de minden más megvan már hozzá, engem az érdekelne hogy mit hova kell kötni, ehhez kéne egy leírás!

Üdv.: Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az autóban valószínűleg vele egykorú gyári akksi volt (tehát 5 éves múlt). Ma mentem vele bevásárolni, semmi gond (mint eddig sem), megálltam a ház előtt, kinyitottam a kaput, és mikor indítottam volna, minden elsötétült a műszerfalon, és semmit nem csinált az autó. Másik akksival minden pöpecül működik.

Nem kellett volna valami előjelének lenni, hogy gyengécske az áramforrás? Hibakód vagy bármi.

Most megnéztem, hogy van-e valami hibakód benne: ECN 0060130 (és közben villogott a sárga motorjel).

Ez lenne az akksi, vagy valami más?

És ha már itt tartunk, milyen akksit javasoltok bele? Most GM 55 Ah-s volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az autóban valószínűleg vele egykorú gyári akksi volt (tehát 5 éves múlt). Ma mentem vele bevásárolni, semmi gond (mint eddig sem), megálltam a ház előtt, kinyitottam a kaput, és mikor indítottam volna, minden elsötétült a műszerfalon, és semmit nem csinált az autó. Másik akksival minden pöpecül működik.

Nem kellett volna valami előjelének lenni, hogy gyengécske az áramforrás? Hibakód vagy bármi.

Most megnéztem, hogy van-e valami hibakód benne: ECN 0060130 (és közben villogott a sárga motorjel).

Ez lenne az akksi, vagy valami más?

És ha már itt tartunk, milyen akksit javasoltok bele? Most GM 55 Ah-s volt benne.

Szia!

Nézesd meg a generátorod, lehet nem tölt rendesen, szerintem a másik akkumulátorral azért tudsz menni vele, mert abban még van töltés, de előbb-utóbb az is le fog merülni...

Milyen és mekkora motor van az autódban?

Link to comment
Megosztás:

1,6 benzin, Z16XER

Én Monbat márkájú akkumulátort használok 50ah-s 480A indítóval az 1.4-esemhez, van nagyobb 65ah-s is pl. http://www.acsiautos...remium-65ah/276 Én náluk vettem, olcsó és bevált!

A gyáriból viszont most akció van, itt http://www.csergoe.h...-fagyallo-akcio én ebből a 60ah-t venném máshol 25ezer körül adják, most 20 alatt!

Általánosan szokták dicsérni az exide márkát, azt hiszem ez náluk http://www.akkumax.h...obb-akkumulator , http://www.akkumax.h...obb-akkumulator a legolcsóbb:)!

Alapvetően az indítóáramot érdemes nézni, szerintem ami már olyan 480A-ral rendelkezik, abban elegendő tartalék van, hogy a későbbiekben még a hidegebb időben is könnyedén be tudja indítani az 1.6-ot:)!

Link to comment
Megosztás:

Én Monbat márkájú akkumulátort használok 50ah-s 480A indítóval az 1.4-esemhez, van nagyobb 65ah-s is pl. http://www.acsiautos...remium-65ah/276 Én náluk vettem, olcsó és bevált!

A gyáriból viszont most akció van, itt http://www.csergoe.h...-fagyallo-akcio én ebből a 60ah-t venném máshol 25ezer körül adják, most 20 alatt!

Általánosan szokták dicsérni az exide márkát, azt hiszem ez náluk http://www.akkumax.h...obb-akkumulator , http://www.akkumax.h...obb-akkumulator a legolcsóbb:)!

Alapvetően az indítóáramot érdemes nézni, szerintem ami már olyan 480A-ral rendelkezik, abban elegendő tartalék van, hogy a későbbiekben még a hidegebb időben is könnyedén be tudja indítani az 1.6-ot:)!

Köszi a segítséget!

Esetleg a hibakódról tudsz valamit mondani?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

Esetleg a hibakódról tudsz valamit mondani?

Mennyi km van az autóban? Nekem 80 ezer körül adta meg magát a generátor. Egyébként hamar rá lehet jönni, hogy a generátor lehet e a ludas. Ha van GID, vagy CID (kijelző) az autódban, akkor ki fogja írni az akku feszültségét (titkos menü). Ha az folyamatosan csökken, akkor generátor, mivel nem tölt vissza. Egyébként nekem egy töltött csere akksival kb. 50 km-t sikerült megtenni, bár az este volt és az eső is esett, meg az enyém dízel is. Ha bevillan az ABS vagy ESP lámpa, akkor ne ijedj meg, az csak az alacsony feszültség miatt van, hiba nincs, de rövidesen meg fog állni az autó, mivel lemerülőben az akksi.

Van rá másik módszer is (ez inkább útszélén, műszer nélküli esetben jó), járó motornál le kell venni az egyik akksi sarut, ha leáll, akkor generátor. Na hogy melyiket, azt ne kérdezd, mert már én sem tudom, bár az orrom előtt csinálták. :-)

A generátor javítása nekem 19 ezer Ft-ba került, 10 ezer volt a munkadíj, 9 ezer a diódasor, és 3 óra alatt kész is volt. Kellemetlen csak az 5-szöri akksi csere volt menetközben, mire hazaértünk 200 km-ről. :icon10:

Egyébként akksi ilyen hirtelen nagyon ritkán szokott bedögleni.

Link to comment
Megosztás:

48000 km van az autóban.

A rejtett menüben milyen néven találom a feszültséget, amit "vizsgálni" kell?

http://www.google.com/imgres?um=1&hl=hu&safe=off&client=firefox-a&sa=N&tbo=d&rls=org.mozilla:hu:official&biw=1320&bih=606&tbm=isch&tbnid=HWfdgZ8XK0x1vM:&imgrefurl=http://www.youtube.com/user/andy17ctdi&docid=xW0jyx7iuuRDoM&imgurl=http://i4.ytimg.com/vi/OIVr-NED_6E/mqdefault.jpg&w=320&h=180&ei=XYXTUO6lNYqq0AWDxYHAAg&zoom=1&iact=hc&vpx=1031&vpy=307&dur=436&hovh=140&hovw=249&tx=154&ty=72&sig=104084084264394132112&page=1&tbnh=140&tbnw=249&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:15,s:0,i:133 Itt egy kép U-Term30 ez a sor.. Ha nincsen gyújtáson az autó 12V felett kell lennie ha ráadod akkor kicsit lejjebb mehet ebben a hidegben pl. 11.7V...

Ha beindítod az autót akkor 13.8-14.4V között kell lennie fogyasztók nélkül ( ablakfűtés, világítás) inkább a magasabb értékhez közelebb, ha be vannak nyomva akkor lentebb mehet egy keveset:)!

Egyébként azt nem is mondtam, hogy lehet csak végleg kipurcant az aksid (pl. cellazárlat), akkor csak szimplán ki kell cserélni:)!

Link to comment
Megosztás:

48000 km van az autóban.

A rejtett menüben milyen néven találom a feszültséget, amit "vizsgálni" kell?

Gondolkodtam még egy picit. Ha a töltés visszajelző lámpa nem világít járó motornál, akkor nagy valószínűséggel nincs baja a generátornak. Érdemes volna kiméretni rendszert, hogy esetleg nem egy zárlatos fogyasztó szívta le.

Lezárás után pár perccel rá kell mérni.

Ritka, amikor egy akksi ilyen gyorsan kimúlik (esetleg cellazárlatos), de előfordul, főleg így a hideg időben.

Ha minden rendben, akkor az akkumulátort kell zaklatni. Fel kell tölteni és megnézni meddig bírja, milyen indítóárama van egy kis használat után. Van egy terheléses teszt, ami kimutatja, mennyi ideje van még hátra, mennyi a teljesítménye. Bármelyik autóvillamossági szerelő ezeket pár perc alatt megcsinálja.

Link to comment
Megosztás:

Astra Gtc gyári beépített gáz Teleflex GFI rendszer a motor harmadik hengere folyamatosan gázt és benzint kap. Véleményünk szerint szoftver hiba. Ha valaki tudná javítani vagy egy szervízt ajánlani kérem segítsen! Tel számom 06204341633 e-mail címem szekeres-laszlo@freemail.hu. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodtam még egy picit. Ha a töltés visszajelző lámpa nem világít járó motornál, akkor nagy valószínűséggel nincs baja a generátornak. Érdemes volna kiméretni rendszert, hogy esetleg nem egy zárlatos fogyasztó szívta le.

Lezárás után pár perccel rá kell mérni.

Ritka, amikor egy akksi ilyen gyorsan kimúlik (esetleg cellazárlatos), de előfordul, főleg így a hideg időben.

Ha minden rendben, akkor az akkumulátort kell zaklatni. Fel kell tölteni és megnézni meddig bírja, milyen indítóárama van egy kis használat után. Van egy terheléses teszt, ami kimutatja, mennyi ideje van még hátra, mennyi a teljesítménye. Bármelyik autóvillamossági szerelő ezeket pár perc alatt megcsinálja.

Az akksi nem vette fel a töltést, az új akksival pedig 14,4-6 körül van a feszültség stabilan, járó motornál.

Az új akksi pedig ABS 56 Ah, 480 A-es indítóárammal. (16500-ért, 2 év garanciával)

Link to comment
Megosztás:

Az akksi nem vette fel a töltést, az új akksival pedig 14,4-6 körül van a feszültség stabilan, járó motornál.

Az új akksi pedig ABS 56 Ah, 480 A-es indítóárammal. (16500-ért, 2 év garanciával)

Akkor a régi egyszerűen megnyekkent. Örülök, hogy sikerült hamar a végére járni. Bár gondolom ez a kiadás nem jött túl jól így az ünnepek előtt, de legalább néhány évig megint biztosan indul az autó (mármint az akkun nem múlik).

A végén nekem sem vette már fel nagyon a töltést, fél nap töltés után éppen hogy csak be tudta indítani az autót.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a régi egyszerűen megnyekkent. Örülök, hogy sikerült hamar a végére járni. Bár gondolom ez a kiadás nem jött túl jól így az ünnepek előtt, de legalább néhány évig megint biztosan indul az autó (mármint az akkun nem múlik).

A végén nekem sem vette már fel nagyon a töltést, fél nap töltés után éppen hogy csak be tudta indítani az autót.

Én még bízok a gyári akksiban. 2007.03 havi az akksi a kocsi 2007 02 havi.fura kicsit hogy későbbi az akksi mint a forgalomba helyezés.

de eddig hiba nélkül dolgozik.(Mondjuk nem is kap másikat már az éven)csillaggarázs és sok a városi rövid 5-10 km-es menet és van hogy 3-4 napig nem is megyek vele.

150 méterre van a munkahely.még biciklivel is megmosolyognának :)

Link to comment
Megosztás:

Én még bízok a gyári akksiban. 2007.03 havi az akksi a kocsi 2007 02 havi.fura kicsit hogy későbbi az akksi mint a forgalomba helyezés.

de eddig hiba nélkül dolgozik.(Mondjuk nem is kap másikat már az éven)csillaggarázs és sok a városi rövid 5-10 km-es menet és van hogy 3-4 napig nem is megyek vele.

150 méterre van a munkahely.még biciklivel is megmosolyognának :)

Én is bíztam benne, hisz semmi jele nem volt, hogy megnyekken.

És nekem is garázsban áll az autó, 10-15 km-eket megyek vele én is, és nekem is van hogy áll 5-6 napokat is.

JA, és köszönöm a segítséget minden segítőkész kollégának! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári CD30-as, delphi-grundig, (nem mp3-as) rádió hibájával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Ha távirányítóval zárom a kocsit, akkor 3-4 nap alatt lemeríti az akkut, a rádió. Először kiszereltem belőle a CD-ét (visszaolvastam, nézelődtem a neten), de sajnos így is meríti az akkut. Mi lehet a rádiós rész hibája? Találkozott valaki már ilyen esettel? (természetesen, akkucsere, generátorcsere, CIM modul csere.. már megvolt. Így, hogy nincs benne a rádió, tökéletes az akkufeszültség, csak nagy a némaság... :icon1: )

Segítégeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári CD30-as, delphi-grundig, (nem mp3-as) rádió hibájával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Ha távirányítóval zárom a kocsit, akkor 3-4 nap alatt lemeríti az akkut, a rádió. Először kiszereltem belőle a CD-ét (visszaolvastam, nézelődtem a neten), de sajnos így is meríti az akkut. Mi lehet a rádiós rész hibája? Találkozott valaki már ilyen esettel? (természetesen, akkucsere, generátorcsere, CIM modul csere.. már megvolt. Így, hogy nincs benne a rádió, tökéletes az akkufeszültség, csak nagy a némaság... :icon1: )

Segítégeteket előre is köszönöm.

Hm, rejtélyes.

Szerintem érdemes lenne megpróbálnod egy másik rádióval.

Ha Miskolc v. környéki vagy, szívesen segítek: adok egy kölcsönrádiót, és Op-commal felprogramozom, hogy próbáld ki pár napig.

Link to comment
Megosztás:

Felteszem itt is a kérdést, hátha itt előbb jön rá válasz:

ECN 050074-es hibakódról nincs valakinek infója? Semmi problémát nem érzékelek az autón, csak folyton ezt dobálja ki. Mitől lehet ez?

Szia!

Valószínűleg a sebesség mérő szenzorod vacakol.

Itt van róla egy videó, hogyan tudod helyrepofozni.

Link to comment
Megosztás:

ez most komoly????

1 . a H astra-ban nincs ilyen alaktrész

2. az ABS jeladóról kapja a jelet az óra

3. miért egyenlő a P0500 az ECN050074 -el ?

1. Valóban így van.

2. Ez is. Érdemes lenne egy kicsit megtisztítani, mivel koszolódik a keréknél.

3. Elméletileg ECN 050074 ből jön a P0500 hibakód. Vagy Te másképp tudod?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.